Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Liška je brána jako škodná zvěř - i když je její role ve volné přírodě nezastupitelná, je potřeba její stavy regulovat. Obecně se udává počet jedné lišky na 500ha. Například jedna z honiteb, kde jsem členem, je převážně pole a louky - když jsem to sdružení vstoupit, drobná zvěř (zajíc, bažat, ...) prakticky neexistovala. Když jsme se zaměřili na tlumení škodné, a to nejen lišky, ale i třeba straka nadělá hromadu škody, není problém během procházky potkat i stovku zajíců.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Martysedlak píše: 11.01.2022 9:06 Lidská závist a zvláště závist mezi členy MS je bezbřehá.
U nás v dědině jsou momentálně 2 kusy mladých nadějných lovců v trestu,
To je hrozný! Občas sice nadávám na poměru v našem spolku, ale že by byl někdo perzekuován za to, že chodí lovit... Spíš naopak nadáváme na to, že v hospodě jsou všichni první, ale na posed si chodí sednout vyjímečně.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Pomery v myslivosti jsou v ČR obecně tristni a lepší to ještě dlouho nebude. Ja byl v puvodnim sdruzeni také zabanovan, protože jsem moc lovil - tucet prasat v době moru a polovina penez šla do spolku. Presto zavist veliká.

Pozitivni bude, že za jednu či dve dekady bude na trhu hromada ZH, Iž, ZKK z pozustalosti po starych myslivcich a bude možná šance zacit znova a lépe.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Haluziak píše: 11.01.2022 8:34
Tohle jsme řešili už ve vláknu o myslivosti, "teoreticky nemá kdo moc lovit", ale když chtějí mladí kluci nebo postarší chuji jak já do sdružení, tak není místo, neberme, nechceme.
tohle je v háji no. Chtěl jsem původně do sdružení na rodný vsi, MS tam má 26 členů, schopných aktivního lovu a práce v honitbě je 6. Většinu oddřou dva mlaďoši kterým je 55. Nepomohlo mi ani to, že navsi žijeme nejméně 6. generací (já emigroval o 20km jinam) ani to, že pan otec je ve výboru. Do sdružení v místě bydlište mi vzali na 4 letou zkušební dobu za podmínky, že jsem se zavázal být příštím hospodářem. Počty členů a schopnosti právo vykonávat tu jsou ještě horší než na rodný vsi...
Na druhou stranu zájem "mladejch" je bídnej a nepříjemně velká část adeptů do toho nejde s pokorou, ale jsou to různí vychcánci a prospěcháři. Blbý je, že ta nevraživost starý generace vychovat se následovníky se zvykově přenáší i na současnou generaci, tedy si vymřením, když to blbě řeknu, myslivců - komunistů moc nepomůžeme
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

on ten myslivecký stav vesměs upadá dlouhou dobu. Krásnou ukázkou je aktuální stav po tomto víkendu v našem vesnickém spolku, kdy si jeden mistr ustřelil broknou malíček a prostředníček na levé ruce (nechápu, jak se mu to povedlo.... :shock: ) a druhý si na večerní chlastačce v mysliveckém domečku usekl prst sekerou...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Dnes jsem se dostal dopoledne na chvili do reviru obeznat stopy zvěře. Nademnou poletoval pár orlů morskych. Nádhera - jen skoda ze jsem si nevzal dnes zrcadlovku s 300 objektivem. Podminky byly pro wildlife ideální.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Záleži na úhlu pohledu. Díky sadu v polích u lesa jsou pro mě škodná srnci a zajíci obého pohlavi.
Zoufalost kdysi nabyla takových rozměrů, že jsem vážně uvažoval o nějaké větší formě pytlactví.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Hmm, nemám myslifce rád, ale zároveň mám mezi nimi spoustu kamarádů. Jeden čas jsem přemýšlel se přidat, ale... Budu si hlídat svoje za každou cenu. Chovám ovce, miluji vlky, jsou krásní, ale... Ač chráněný tvor, pokud bude přiztižen na mé půdě... Stejně tak nerad vidím volně se potulovat pejsky ač sám pejskař. Vždy jdou k noze a na řemen aby neobtěžovali. Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. Jinak dnes je krásně, jen jdu dělat kremaci. Dva roky klid a najednou úhyn. Není to tetanus, ale i tak mě to sere. Případ tetanu jsem měl jen jednou. Tohle úmrtí nechápu, 9 měsíců jehně, žádné zranění, tělo nebylo v křeči... Moc jsem se rouhal, že už dva roky bez úhynu. Jinak očekávám další přírustky každým dnem.
Nově koupená hračka Glock 30s se moc pěkně nosí. Další dnešní aktivity jsou velice pozitivní. Mějte se krásně všichni :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Včera večer zjištěna ukradená SPZ a dneska pro nové značky :-x Výměna sice za mrzkých 450kč, ale sere mě hlavně ten čas, kterého mám večer s rodinou už tak málo, nemožnost jezdit a nutnost lítat po úřadech. Bezcenný kripl :head Jestli bude SHTF, a já budu svědkem toho jak někdo někoho okrádá, tak zažije své malé soukromé SHTF uprostřed SHTF, přísahám. :punch :x

Edit:
Ibex píše: 11.01.2022 10:47 .... si jeden mistr ustřelil broknou malíček a prostředníček na levé ruce (nechápu, jak se mu to povedlo....
Já ano. Šel s nezlomenou nabitou dvojkou přes rameno, prsty narvané na machra v hlavni a někde zavadil. Jednoho takového, ještě jako děcku, mi kdysi dávno popisoval otec, když jsem se ho s dětskou zvědavostí zeptal na důvod zmrzačení daného pána...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Já mám všechny značky vrutem. Pokud to opravdu někdo bude chtít ukrást, tak ho to nezastaví, ale zastaví to nějaké pometlo co půjde jen kolem a bude se nudit.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Kovové rámečky jsou fajn. Ale drahé.
Óðinn á yðr alla
BOB2016
Příspěvky: 141
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

To dracekovo
Nie je prevrtanie SPZ mozne definovat ako poskodzovanie verejnej listiny, dokladu?
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Není.
Pokud si prohlédneš starší auta (tak do věku Skody 120, max Favorita) tak mají značku přišroubovanou na dvě díry skrz.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Šroubovat SPZ se může, ale šroub nesmí zasahovat do číslic ani do žádných znaků a měl by mít bílou krytku. U motorek se to tak dělá běžně, protože na některé motorky ani držák není. Osobně doporučuju třeba v rohu, díru zasenkovat pro zápustný šroub (s nějakou nestandardní hlavou), přišroubovat a pak nanést tmel na bílou nábytkářskou krytku a zakrýt a nechat vytvrdit. Má to dvě nevýhody:
  • Jednou se ta SPZ bude muset vracet do depozitu.
  • Když zloděj lehce neukradne SPZ tak použije nářadí na to aby ji vypáčil a pak je pravděpodobné že nadělá ještě mnohem víc škody klidně i na vozidle než jen když by sebral značku a utekl s ní.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Na moje SPZ už v minulosti lumpove tankovali. Já šroubuju.
Udělám co musím
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

Nevěřte Gruntovi, vrtat jakékoli díry do RZV není povoleno.
To že kdysi výrobce uvnitř činné plochy SPZ díry dělal, Grunta neopravňuje je tam svépomocí dělat dnes.
Gruntovy pohádky o potřebě bílé krytky na šroubu jen maskují fakt, že uvnitř RZV nemá žádný šroub co dělat.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Zapadlo: Pracovník STK?
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Foxy »

Na všech autech mám poznávačky přišroubované (2xM6) a nikdy jsem s tím neměl problém, ani u policajtů, ani u technických kontrol.
Tož tak asi.
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Screenshot_20220112_223551_com.android.chrome.jpg
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Screenshot_20220112_223551_com.android.chrome.jpg
naopak za připevnění značek uživatel ručí. V Praze na parkovišti, kde nárazník mačká nárazník, by v plastu dlouho nevydržela.
Udělám co musím
Odpovědět