Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnesni stav pozaru pro srovnani se vcerejskem. Ja tam zadny moc velky pokrok nevidim, krome toho, ze nezvladaji ani Nemci, tam se jim to taky rozhoriva. Tak snad ty dodatecne vrtulniky a letadla ze zahranicni pomoci pomuzou. Dneska rano byla citit spalenina i u nas... :-(
Screenshot_20220727-125328_Fireguard.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Screenshot_20220727-190149_Flightradar24.jpg
Italske Canadairy dnes odpoledne pristaly v CR a jeste navecer zacaly hasit. Tady zachyceno nabirani vody z nadrze Zaluzany u Usti nad Labem.

A tady prvni shoz vody na pozar a vraci se zpatky na Miladu:
Screenshot_20220727-192141_Flightradar24.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

V poledne si odlítli do Prahy, asi natankovat.
Koukal jsem na live kameru na Miladě, jak hezky litaj za sebou... :yes
Jedno kolečko jim trvá půlhodinku(?).

Teď se tam točí i jeden Mi-8 AČR a jeden slovenský.

Tady hezky v barvě:
https://globe.adsbexchange.com/?icao=300241
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Ahoj,kratky hint ze sveta automotive. Dneska mi vola kolega z cinske pobocky, ze muj costdown co jsem pripravoval loni na podzim a byl zastaven pro velke fixni naklady by chteli v serii, protoze vyroba dotceneho modelu cinske automobilky ze zvetsuje vic nez desetinasobne. Hrozne mlzil na jakej novej trh to expadujou, tedy ma domenka je, ze se jedna o jedenv soucasnosti popularni stat, kam spousta zemi odmita vyvazet. Takze automobilka co existuje od roku 2003 ted bude vyrazne expandovat.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

proforma píše: 26.07.2022 11:24 Aplikace Fireguard: https://play.google.com/store/apps/deta ... .fireguard
Před chvílí jsem se na aplikaci podíval a vypadá to, že se požár v Hřensku šíří podle severní hranice.
A taky jsem si všiml velkého ohniska horkých bodů v Rakousku v Linci. Podle mapy tam je nějaká továrna.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, podel hranice se to siri nejaky 3.-4. den, Nemci jsou z toho nadseni. To je taky zrejme duvod, proc nam dnes pujcili vrtulniky, kdyz nemohla do vzduchu letadla. I kdyz aktualne hasi 3 velke pozary a nevedi, kam driv skocit, spocitali si, ze je to lepsi nez ctvrty...
Ale velmi viditelnese dari hasit a tlacit pozar smerem od mest k hranici, hasici jsou kabrnaci (a zabrala ta italska letadla):
Screenshot_20220730-230847_Fireguard.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

No já jsem hlavně zvědav na to jak se to bude vyčíslovat. Nevím jestli je to tím, že jsou furt nad místem přeletů zrovna mraky nebo nefungují satelity, ale přijde mi, že v globálním měřítku se dělá z komára velbloud, protože když by to člověk nevěděl, že tam hoří, tak to pomalu ani nenajde. Jedna pořádná fotka je z 25.7 kdy to bylo opravdu vidět, že to hoří, ale jinak z posledního průzkumu (kdy nad místem nebyly mraky) ani pořádně nejde vidět zuhelnatění prostoru. Je dost možné se to záměrně nenechává rozhořet a shořet všechno.
blue_marble.jpg
blue_marble.jpg (83.99 KiB) Zobrazeno 1884 x
257_7-2-1.jpg
257_7-2-1.jpg (50.28 KiB) Zobrazeno 1884 x
7-2-1.jpg
7-2-1.jpg (65.82 KiB) Zobrazeno 1884 x
Nemůžu se dočkat až bude nad místem jasný výhled a budu to moct srovnat třeba s požárama na jaro.
drigon píše: 28.07.2022 23:36 A taky jsem si všiml velkého ohniska horkých bodů v Rakousku v Linci. Podle mapy tam je nějaká továrna.
Algoritmus ze satelitních senzorů vyhodnocuje všechny místa s větší než prahovou tepelnou radiací jako potencionální požáry, takže vcelku pravidelně "hoří" různé provozy jako cementárny, slévárny, atd. Prostě vyzařují do vesmíru a pak jsou mylně detekované.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Včera zábava
Hroch srřílí.jpg
tak dneska od rána s rýčem krumpáčem, hráběmi a tak :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

Haluziak píše: 31.07.2022 18:14 Včera zábava

jen tréning nebo MV102?
My to měli u HT jako jednu z pozic ve finálních střelbách..
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Jen trénink + takový srandamač s kámošemi. 2členné týmy. Vtipné je, že já s dalším 150+kg cvaldou jsme skončili druhý, hned za profíkami, nemít na jedný stage závadu způsobenou limpwristingem tak jsme měli šanci na 1. flek, ale tak jsem si alespoň zkusil odstraňování závady jednoruč.

Taky jsem zjistil zajímavou věc, na 95m jsem se 124gr alsama nemohl trefit z glocka siluetu hlava+ramena, nabil jsem 115gr SB a cinknul jsem si 3x po sobě.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Dnes v jsme byli na nákupu v Albertu. Šel jsem tam s partnerkou a jelikož měli v akci cukr (na papírku psáno omezení na 10kg na osobu) jsem do košíku 2 balíky vložil. Nákup jsme si u kasy rozdělili, že každý zaplatíme jeden balík plus část nákupu. Bába u kasy se zasekla že ne, že omezení je 10 kilo na rodinu/nákupní košík. Byla hodně nepříjemná, nakonec jsme se museli rozdělit a jít každý na jinou kasu.

Edit: to by mne zajímalo jak to dělají mnohočlenné rodiny, když v celém baráku jely jen 2 kasy.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

Drtivá většina lidi nekupuje víc jak 10 kg cukru, pokud to nejsou včelaři. A mnohočlenné se rozdělí, každý koupí po balíku. Jednou jsem takhle v Lidlu kupoval taky něco s omezením, možná těstoviny, už nevím, a u kasy nikdo neměl problém. Je to asi ochrana proti majitelům večerek.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

My jsme se taky rozdělili. Akorát bába měla problém s tím, že jsme oba balíky vyndali z jednoho košíku. Ani "zarážka" mezi polovinami nákupu jí nestačila.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Klobouk dolů před tvým klidem ;) .
Dva lidi, dva nákupy,... kdybych jí měl do té kasy zatlouct, tak bych si ten nákup prosadil.
10kg na osobu je 10kg na osobu, a nějaká pokladní nebude rozhodovat (navíc proti pravidlům) s kým nakupuju, a s kým sdílím domácnost. ;) .
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Po zaplacení jsem bábě u kasy s úsměvem řekl: "na papírku u regálu máte 10 kilo na osobu. Ne na nákupní košík, nebo rodinu. Pokud se to bude příště opakovat budu celou záležitost řešit jinak a jinde. Jako klamavou reklamu".
Co si bába myslela nevím, netvářila se však zrovna chápavě.
Koukej tak, aby jsi viděl.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

má funkci, tak hlidá :D a zajímalo by mě, co by dělala, kdybyste to otočili ještě jednou odpoledne.

Se rozčilujete, počkejte, až budou kontrovat zuby nebo špeky a podle toho vám prodají něco s cukrem
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

To máte divné pokladní ... U nás automaticky domarkují a začnou nanovo, se slovy, to vám musím dát na dva lístky :D I jednomu člověku.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

FarmářJan píše: 01.08.2022 17:25 má funkci, tak hlidá :D a zajímalo by mě, co by dělala, kdybyste to otočili ještě jednou odpoledne.

Se rozčilujete, počkejte, až budou kontrovat zuby nebo špeky a podle toho vám prodají něco s cukrem
To je dobrý námět na skrytou kameru.

Pane, vy jste tady dneska už podruhé! To vám neprodávám!!! :devil
To já nebyl, to byl můj brácha. :angel

Asi by to bylo hodně zajímavé. Už od pohledu byla "příjemná" jako vosa ve slipech.

I když je faktem to, že dříve to běžně rozmarkovávali.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Redneck »

drigon píše: 01.08.2022 15:48 Po zaplacení jsem bábě u kasy s úsměvem řekl: "na papírku u regálu máte 10 kilo na osobu. Ne na nákupní košík, nebo rodinu. Pokud se to bude příště opakovat budu celou záležitost řešit jinak a jinde. Jako klamavou reklamu".
Co si bába myslela nevím, netvářila se však zrovna chápavě.
Dnes jsem byl také ve jmenovaném řetězci, bylo tam dokonce 10 kg na jeden nákup....
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Haluziak píše: 31.07.2022 18:54 Taky jsem zjistil zajímavou věc, na 95m jsem se 124gr alsama nemohl trefit z glocka siluetu hlava+ramena, nabil jsem 115gr SB a cinknul jsem si 3x po sobě.
Dobrej vykon! Z tohohle duvodu bych chtel dalsi pistoli s kolimatorem. Pres zeleza koncim na 50m
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět