Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

proforma píše: 08.10.2020 10:06 Delam maly pruzkum: Jaka vas zamestnavatel udelal organizacni opatreni kvuli covidu? Jde mi hlavne o argumenty pro meho zamestnavatele :-) Tedy napr. delene smeny, home office, zruseni neceho, zavedeni neceho jineho...?
pro naše oddělení (6 lidi) vyčlenil celou dvoupatrovou budovu. Takže jsme dokonale izolovaný :D
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od honzaH »

proforma píše: 08.10.2020 10:06 Delam maly pruzkum: Jaka vas zamestnavatel udelal organizacni opatreni kvuli covidu?
korporace: ve vyrobe narizeny rousky; smeny casove tak, aby se nepotkavali; kancelarsky ve vyrobe musi pouzivat respirator nebo polomasku; v kancelarich doporuceny rousky; HO neni problem, pokud je nekdo nachlazeny; jinak nejaky extra dodrzovani tu neni, nekteri se spolu bavi na pul metru bez ochrany a ve vyrobe skoro vsichni rousky pod nosem...
pavel.venom
Příspěvky: 50
Registrován: 03.06.2018 23:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Liberecko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pavel.venom »

Dobrý večer, moc sem nepřispívám, ale musím se podělit o dnešní zážitek. Dnes jsem byl po měsíci nakoupit. U pokladny přede mnou stál chlap cca 25 let. Bavil se s prodavačkou o coronaviru. Můžu přiznat, že takový nával adrenalinu jsem už dlouho nezažil. Slova mladíka a opravdu píšu doslova jeho " lidi nad 60 by měli nechat pochcípat, protože už to mají odžité a jen překážejí " to bylo na mě už moc. Řekl jsem mu, že takový názor může mít jen totální hovado. Když se otočil, viděl jsem v jeho ksichtu jen aroganci. Tak jsem důrazně dodal, že jestli s mým názorem nasouhlasí, můžu dojít do auta pro bejsbólku a rozmlátit mu palici, sebral se a zmizel někde mezi regály. (Manželka zmizela taky, poznala že bude zle. :oops: A teď přemýšlím, co jsme si to vychovali v nové generaci za dobytek. Věk mých dětí. No, máme se s touto verbeží v budoucnu na co těšit. Mladíka jsem si uměl představit někde protestujícího a rabujícího a určitě volícího Piráty.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Jestli s mým názorem nesouhlasí,můžu jít do auta pro bejsbólku a rozmlátit mu palici.....????
Tak teď určitě změní na starší generaci názor:)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

U takových lidí je většinou hrozně jednoduchý nechat je ze sebe udělat idiota správnou argumentací. :ne
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Já občas té mladší generaci (mě pomalu ale jistě táhne na Krista) závidím. Tři dny zpátky jsem jel šalinou, holčina přede mnou tak 16. Telefonát přes sluchátka plný dvousmyslů (jo nudil jsem se a byla hezká, tak hezký rozptýlení), načež se začala fotit, že pod trikem nemá podprdu. Přiznávám se, teď už jsem byl zvědavý. No domluva, že večer přijde a bude "zábava". Ok, říkám si šťastnej kluk. Načež začal druhý telefonát s někým jiným, že jestli mu přišla fotečka a že už jede tak 20 min a je tam. Si říkám holká ostrá, ale tak co je mladá tak se musí nějak bavit. Telefonát ukončen a zrazu třetí, že jestli borcovi došla fotka a že jestli má na ni zítra čas.

Kua fix, kde byli takovéto holky když mě bylo 16? To jsem měl problém sehnat takovou co by si nechala sáhnout za triko.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Mě už padesátka dostihla,ale ani těm mladým nezávidím.To co se dnes se světem děje... tucty různých pohlaví, genderové vymívání mozků,feminismus,sluníčkaření,multikulturalismus,....civilizovaný svět nejspíš potřebuje nějakou tu válku,Covid,...aby přestal vymýšlet píčoviny.Vždy když se nějaký živočišný druh má dobře,tak zlenivý,začne vymejšlet kokotiny,a přemnoží se až na hranici únosnosti.Něco muselo přijít,aby to tu zkurvenou lidskou rasu trochu zredukovalo,a naučilo zase myslet.
A co se týče té "bejsbólky",kterou chtěl někdo na někoho tahat.Spousta lidí (včetně mě) by si takové vyhrožování líbit nenechala,a pán by přišel rychle o"bejsbólku",sebevědomí, a část chrupu.Takže pozor na vyhrocené emoce a výhrůžky.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Haluziak píše: 09.10.2020 8:21 Já občas té mladší generaci (mě pomalu ale jistě táhne na Krista)...
To jsi mne pobavil, ja rikam mlada generace vam :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od viktor »

Haluziaku, :-) jak pise Proforma, pro me si hodne mladou generaci, ale nezavidim ani vam ani nactiletym...
holky co dokazali za odpoledne "obehnout" několik kluku byli i za nasich "nactliletych" let a po nejake době se z nich stali zaslouzile " madrace" :-) vzhledem k tomu ze nebyly ani pocitace ani mobily tak bylo hodne konicku...
s tatou jsem chodil na motokros, plochou drahu, dost často se jezdili zavody motorkar ( ve meste, neuveritelne :-)
dnes zavodni trate zarustaji travou.. vedle toho jsem ještě modelaril a na skole strilel ( v lete malorážku a v zime vzduch pistoli ) v tomu potapeni a později jsem si zaskakal na padaku... a to vse zadarmo :-) na holky bylo taky dost casu.. takze supr.. ted když vidim mobilky ( holka ci slecna srostla s mobilem ) tak mi je vas spise lito,nez zavist..
no nic , jdu pripravit na zítra male " rodinne" zavody. Plánovane zavody nam zrusili ( covid ) tak si udelame male svoje. Takze ještě sednu k masine a musim udelat tak 500ks 9mm luger at mam zítra co strilet :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Uz jsem skutecnej schizofrenik! Na zitrejsi on-line skoleni se ucim zachazet s programkem, abych pak ucastniky mohla obstastnovat mluvenym slovem ke sdilenym souborum. Volam si z jednoho NTB na druhy a koukam se na sebe hned ze 2 uhlu... Povidam si a posloucham se, jak to vazbi, a zlobim se jedna na druhou, ze mi to nejde :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

@ Proforma...
Já si takhle na jaře telefonoval se ženou (učitelkou)...z jednoho konce gauče na druhý. :rofl
Jinak MS Teams funguje spolehlivě i na linuxu (SuSE).
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak já asi patřím do nějaké té mezigenerace :D
V mém okolí (gympl) ty madrace moc nebyli, a ty co jo (zemědělka, kadeřnice) tak těch by se člověk nechytl klackem :D

Ad koníčky, já jako to obtloustlé, věčně nemocné dítě jsem hrál trochu druhé housle, mám o 6 let staršího bráchu a ten hrál hokej a na hodně dobré úrovni.
Takže s tátou turistika (na motosport nebyli peníze a ač byl příslušník, tak střílet jsem byl jen u něj v práci párkrát), s děckama fotbal, "hokej", basket na hřišti ale na nějakou úroveň to nebylo - nikdy jsem neměl fyzičku :D Za házenou (na kterou jsem taky neměl fyzičku, ale byl jsem velkej a silnej) jsem odehrál jeden zápas za Dubnicu starší dosrat a ještě na cizí registračku :D No a pak od 15 bojové sporty a metal (nehrál jsem, jen poslouchal a poflakoval se s partou dalších metláků a :beer ).
A přiznávám se bez mučení že jsem vyrostl na PC hrách a hraju do teď.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

"starší dosrat" :chuckle
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Mladší budou takový, jakou jim dáme šanci. Jako rodič jsem se vyvíjel. Nejstarší klasicky sem tam nějakou chytil, na nejmladšího jsem nikdy nevztáhl ruku. Ne proto, že by byl tak hodný, ale já se to už naučil. Nejmladší ve 13 uměl rozebrat a složit potmě pistoli a kosu, ve 14 získal přístup k zakázaným tekutinám a od 15 směl u sebe nechávat přespat kamarádky věku obdobného a výše. Od 13 měl vlastní účet a kartu. Dneska mu táhne 19, puberta minula bez excesů a myslím, že jsme kámoši. Občas si kradem boty a výstroj, sportovní pomůcky a strkáme se u počítačů. To nebylo dobou, ale mnou. Čas na soužití s dětmi, ne "výchova". Mladí se chovají tak, jak jsme jim umožnili my. Samozřejmě vnímám vliv společnosti, ale dávno jak za bolševika. Doma mluvíme jinak, jinak se mluví ve společnosti. Teď jde o to, komu ty děti uvěří. 🙂To je ale náš problém, nemůžeme je za to odsuzovat.
Udělám co musím
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Haluziaku, neházej ty dva velký revolvéry do žita. Po čtyřicítce se ti, pokud nebudeš nějaký santus, vypadat divně nebo bez koruny, výrazně rozšíří pole působnosti a to si budeš teprve říkat, kde byly před dvaceti lety. U dam je to pak už bohužel výrazně naopak.
Je to i popsáno psychologicky, proč je v tu dobu muž atraktivní pro věk žen 17-35. Je to zajímavé sledovat a navíc to naplňuje značným optimismem a dává to záložní možnosti, i když to nepotřebuju využívat. Možná ti to ostatní potvrdí též.
A jinak, na gymplu jsme měli taky ochotné spolužačky.

Proformo - doporučuju ClickMeeting, to je na online školení super. Jedeš prezentaci, můžeš do ní čmárat nebo ukazovat, v menších panelech jede přednášející (nebo si tě moou zvětšit do hlavního panelu) a psasnej chat, můžeš pustit konferenci všem atd.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

FarmářiJane, neházím, mám doma hodnou budoucí paní Haluziakovou, která mě klidně píchne vidličkou když ji naseru :) a řekne, že si mě udělá se zelím (který nejí). Stejně už jsem přešel na tvrzení, že šukání je pro děcka, chlapi si vypijou (a koupil jsem si motorku :D ) což by mě v 16 fakt nenapadlo.
U nás fakt spíš ne, a když už se našli, tak se motali vždy kolem místních fotbalistů a hokejistů - my metláci, dračákovci, LARPáci... jsme byli vlastně jen divnej póvl. Ale co na LARPech se občas zadařilo :D

Proforma update, od pondělí jedeme směny, pondělí jeden člověk z kanclu, úterý druhy....
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
pterodaktyl
Příspěvky: 52
Registrován: 16.01.2019 8:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pterodaktyl »

Haluziak píše: 09.10.2020 8:21 Já občas té mladší generaci (mě pomalu ale jistě táhne na Krista) závidím. Tři dny zpátky jsem jel šalinou, holčina přede mnou tak 16. Telefonát přes sluchátka plný dvousmyslů (jo nudil jsem se a byla hezká, tak hezký rozptýlení), načež se začala fotit, že pod trikem nemá podprdu. Přiznávám se, teď už jsem byl zvědavý. No domluva, že večer přijde a bude "zábava". Ok, říkám si šťastnej kluk. Načež začal druhý telefonát s někým jiným, že jestli mu přišla fotečka a že už jede tak 20 min a je tam. Si říkám holká ostrá, ale tak co je mladá tak se musí nějak bavit. Telefonát ukončen a zrazu třetí, že jestli borcovi došla fotka a že jestli má na ni zítra čas.

Kua fix, kde byli takovéto holky když mě bylo 16? To jsem měl problém sehnat takovou co by si nechala sáhnout za triko.
Tohle mi připomnělo výrok jednoho fandy do historie industriálu a montanistiky,který už bohužel není mezi námi. Výrok zněl:" Hošani-tam,kam byste rádi strkali svý p..ďoury( mužskou chloubu),tam by gentleman nestrčil ani špičku deštníku" :D
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

čím víc čtu, cos dělal a jaký byl tvůj osud za mlada, Haluziaku, tak si říkám že mám někde dvojče :D
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Měl jsem dnes, řekněme ne moc dobrou náladu, tu jsem se snažil zlepšit nějakýma starýma songama a na konec i starýma seriálovýma znělkama z 90 let, to většinou pomůže... už jsem asi fakt starej, ale když ten playlist na youtube došel do konce, spustila se mi nějaká kompilace dílů Šmoulů, a hned první díl se jmenoval Šmoulové ve strašidelném zámku... bylo to docela solidní postapo... nejdřív si dělali zásoby na zimu, v zimě jim ale shořela zásobárna potravin a neměli co jíst, tak se rozhodli opustit vesnici... no jak říkám, prostě postapo hard... :rofl

Ale postapo Krtek ve snu byl lepší :)
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MrPorter »

Dnes je 10.10.2020 a tolik svatebních aut jsem už dlouho nepotkal. To asi těm číslům moc nepomůže...
Odpovědět