Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Strašlivoskopický »

Tak jednu nasu : Cecha do mecha - a mech do Dunaja ! :D

Edit: Promazány příspěvky. Takovéto kydání hnoje tu není vítáno - týden ban na přemýšlení. Pokud sem vlezeš dřív pod jiným jménem, tak bude tvá osoba už trvale na blacklistu. Svoboda slova je tu velká, ale hloupost a vyvolávání nesmyslných urážlivých diskusí tu tolerovat nebudu. Maximus
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Na Vysočině to bylo rychlý a vydatný. Mraky tak černý, jako by byla noc, zvednul se vítr a pak to spadlo. Fofrem zavřít všechna okna, co byla na ventilačku a vytřít louže. Na pude jsme se neslyšeli, jak bušily kroupy do střechy. Zůstaly nam i truhlíky na oknech, ale sousedům to sundalo střechu. Za půl hoďky bylo po všem.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

u nás u Plzně zas bylo veselo. Na rodný vsi vyvrácený X set letý duby a zpřetrhaný dráty na nivní louce. Ale překvapil pan otec, sem mu nabízel centrálu pro akvária a že prej zatim dobrý, že má připravený autobaterie a měnič. Jen jestli bych si neodvez sušičky s hřibama, že jich ráno přinesl 200 :D
Přílohy
Výstřižek.JPG
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Tak my v pohodě, ale sousedi nemají střechy a spousta zlámanejch a vyvrácenejch stromů. A máme novej míč.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Tak dnes poprvé na střelnici s vlastnoručně přebitým střelivem.
Mírná obava před prvním výstřelem, zda jsem vše udělal správně ale dopadlo to naštěstí dobře a vše fungovalo jak má.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Tak před 30min druhá dávka Pfizer, zatím bez problému, neudělalo se mi blbě jako po aplikaci prní dávky. Uvidíme večer :lol:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Jo a málem bych zapomněl, byl jsem dnes s ženou na výletě v KV (bez dětí :clap ) a takhle si tam ve stínu na kolonádě stála tahle krasavice, tak jsem ji musel vyblejsknout.
DSC_9441.jpg
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od zedik »

Devlope já to měl opačně ..První dávka naprosto v pohodě, trochu bolest ramena. Druhá dávka den po očkování bolest hlavy a horečka 38,2 ..bylo mi fakt blbě,taková těžká kocovina s horečkou. Nicméně den třetí vše ok. Ale já měl tedy modernu. Mohlo to taky způsobit, že jsem moc nejel klidovej režim. Druhej den už na střeše v práci na sluníčku.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Nj, komu není rady, tomu není pomoci. Nelézt na slunko byla jedna z prvních věcí, co řekli, že se nemá dělat. Včetně toho klidového režimu. Takže jak píšeš, můžeš si za to sám.
Já měl po druhé dávce Pfizeru bolavé rameno, to do rána přešlo. No a vzhledem k tomu, že jsem klidový režim dodržel, tak nic jiného nebylo.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od zedik »

Je to dost možný, že si za to můžu sám, nicméně o sluníčku mi nikdo nic neřekl. Jediný varování bylo žádný alkohol a klidový režim. Ale beru na sebe možnou příčinu. Jinak psal jsem ,že nemám Pfizera ale Modernu. Zda je to totožné netuším
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

To je divné, že ti to neřekli ... Nám to řekli hned jako druhou nebo třetí věc, prostě klidový režim, nesportovat, nebýt na slunku, atd. Přece jenom člověk dostane něco cizího do těla a to nějak reaguje. Makat na slunku na střeše celý den nebyl opravdu dobrý nápad. Ale tam co už, přečkal jsi to, no a ti, co ještě nebyli na očko, tak se alespoň poučí.
Jo, a také to chce nedát si to píchnout do ramene, na kterém spíš. Byť se snaží leváky do pravého a praváky do levého ramene.
PaF tu také někde popisoval postup před injekcí, co udělat, pokud člověk očekává problémy.
Po první dávce mě bolelo rameno až později večer, druhý den únava, po druhé dávce rameno do pár hodin a maximum před půlnocí, ráno už jsem o tom nevěděl. A únava asi jako obvykle, takže si myslím, že tu druhou jsem zvládl lépe než první. Je fakt ale, že jsem si vzal dovču a v rámci možností se flákal.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Mě asi píchli vodu :D První dávka Pfizer bez problémů, druhá dávka bez problémů, ani jednou klidovej režim, nebo nějaké omezení. Včera na procházce jsem dostal 6.dávek od lesních včel,...to už jsem trochu cítil :D
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Ve čtvrtek jsem dostal druhou dávku. V pátek jsem cítil rameno, ale to jsem rozhýbal odpoledne při odklízení dvou kmenů, co se vylomily z levé strany stromu a větví, co nám spadly na zahradu (asi metr od baráku) a rozřezali je hasiči.
20210709_112529.jpg
20210709_065204.jpg
V pátek odpoledne u nás byli hasiči, které jsem zavolal hlavně kvůli stromu (viděli jsme trhlinu v kmenu). Velitel řekl, že je strom na shození a postoupil to dál ( přijelo klasické zásahové vozidlo s cisternou- potřebují VZ plošinu). Rozřezali spadlé kmeny, které jsem pak vynosil ven a odjeli.
Následně přijel pán z městské zeleně, který se na strom zespodu podíval a řekl, že na strom pošle horolezce na prohlídku (až ho sežene).
Nakonec přijeli hasiči s plošinou, ale nic neskáceli, bo zelení a životní prostředí (volali kvůli tomu na vedení).
Tak čekáme, co z toho bude a při každém větším větru budeme nejspíš chodit dolů.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Obecně vím, že se vše zdražuje, ale dneska jsem si chtěl koupit pár spárovek.
Plán byl, udělat si obyčejnou polici do pracovny a takový věšák s plochou pro zrdcadlo do předsíně.
Pamatuju si, jak jsem před rokem kupoval smrkovou spárovku 18x20x800mm za cca 75kč (asi by tehdá šla sehant levněji mimo hobby market, ale měl jsem to blízko).
Dneska stojí 200!
Já vím, vše jde nahoru, ale tohle mě dostalo.
Spárovku jsem nekoupil. Ne že bych na to neměl, ale odmítám platit za kousek (mnohdy kazového) dřeva, tolik :head
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Zvykej si ... Trzni hospodarstvi funguje. Byla tu tuna dreva, co nikdo nechtel, tak to lidi prodali do Ciny nebo USA. No a ted, kdyz se lidi rozhodli, ze neco chteji, tak maji jine ceny.
Uplne stejna situace je s naboji. Tezce to leze nahoru.
Co jeste neleze, tak naradi, koukal jsem, ze i baterie do aku naradi se drzi. I solarni panely atd.
Co leze neskutecne, tak kabelaz treba. Ocel, ...
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Náboje zatím bohužel nakupovat nemůžu:(

S tím dřevem to vím, už minulý rok jsem koupil 40m3 palivového při 300czk za 1m3. Takže pokojenost.
Ale co vím od obchoĎáka v naší firmě, tak dřeva je stále dost, ale problém je, že pily nestíhají vyrábět.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Každou sekundu blesk, neskutečná podívaná
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

U nás to znělo jak hukot vrtulníku, jenom hřmění a dunění, víc jak hodinu v kuse. A pak začal slejvák... :shock:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Další cíl splněný: konečně máme studnu! Tedy vlastně zatím jen zkušební vrt, ale doufám, že se ho brzy povede převést na studnu a začít používat. Ještě teď si rvu vlasy, že jsem se do toho nepustil před 10 lety, kdy to bylo mnohem jednodušší, než dnes, ale byly holt jiné priority.

Povolovací řízení je administrativní peklo, v práci řeším stavbu nový kancelářských prostor a je to mnohem jednodušší než zbudovat studnu.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Blahopřeji. Zažil jsem to před 8 lety. Kolaudace studny se táhla 4 roky. Když toho pána potom zavřeli, za 14 dnů bylo hotovo
Udělám co musím
Odpovědět