Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

U nás dneska celý den dost slušný vítr...
Opravujeme barák a potřeboval jsem na střechu, ale raději jsem to nechal na zítra.

Myslel jsem, jak se budu po šichtě učit po večerech na zbroják ale jsem rád, že jsem rád... :head :D
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Dnes docela hezký polet, birel u zábradlí - co víc si přát :D snad jen míň větru, semaforů a štěrku na silnici.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Dneska jsem ze zvědavosti najel na tuning forum a zjistil, že kluci, co jsem znal, tam byli naposled před 6 lety. Pak jsem koukal, že v podstatě to forum celkově nějak umírá a nových příspěvků je naprosté minimum. Nakonec jsem si uvědomil, že už ani na cestách nepotkávám tolik upravených aut, jako tomu bylo kdysi (nejen povedené úpravy, ale ani ten tzv. tuzing). Jakoby mladí kluci ztratili zájem o auta a jejich úpravu (těch pěkně upravených aut potkávám naprosté minimum a spíše to vypadá, že se dojíždí to, co kdysi někdo postavil, než něco nového). Dneska už to asi moc nefrčí a "borci" si kupují navoněné sériovky a nechce se jim o autech nic učit a hrabat se v nich (hlavně že tam hraje hustokrutopřísná hudba). Asi budu muset navštívit nějaký tuning sraz až to bude možné, aby mě to případně vyvedlo z omylu. Každopádně mě z toho přepadla nostalgická nálada a zavzpomínal jsem na doby, kdy jsem bydlel u rodičů, měl BMW E36, a v něm K&N filtr, nerezový výfuk Otto Racing, vykastrovaný katalizator, snížené prahy a přední nárazník a myslel si jaký jsem v očích mladých holek king :rofl
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Ona je jeste druha vec stk v dnesni dobe.. to co nam prochazelo pred dvaceti lety je dneska nemyslitelne.. a organi se na to zameruji taky hodne, po par pokutach to prejde temer kazdeho.
Ja jsem tedy nikdy netunil ale vetsinou jsem mel zatmaveny okna v predu a za to by me dneska asi zastrelili
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Jo, tak to asi na to bude mít taky velký vliv :?

Jsem zvědav, jak se budou tunit elektro auta za pár let :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Taky se změnilo smýšlení, kdysi si viděl udělanou káru a řekl sis jó dobrý, dnes když to potkám na silnici tak si vždy řeknu jo ťuněr a pohrdavě se usměju pod fousa (hlavně mi přijde, že dnešní ťuning spočívá pouze ve větších kolech, kratších tlumičích, roury od odpadu a absolutně nepraktického předního spojleru).

Doteď si pamatuju jak si kdysi kluci u nás na vsi (25.000 obyvatel :D) tunily káry (leony, golfy, mazdy 323f a hlavne Saxíky :D ) a pak závodili v dragu a dušovali se jaký jsou super a že na ně nikdo nemá.
Až na to když jim na "závod/sraz" došel borec z Blavy s 911 GT3 a už nikdo závodit nechtěl.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Jasně, to je tuzing, ale já měl spolužáka, co na oficiálních srazez jezdil sprinty.

Měl Hondu CRX a věnoval se úpravě motoru. Kované písty a ojnice z USA, odlehčený setrvačník, výfuk dělaný profíky na míru, to samé mapy v řídící jednotce. To auto točilo 11 tis ot/min a když vás svezl, tak jste při akceleraci dostali do zad takovou ránu, že od té doby jsem to s jiným autem nezažil ;)

Nebo bývalý učeň mého otce dostal do Š120 motor 1.9TDI z první Octavie, vyráběl si i sám nějaké mezikusy kvůli převodovky a tak. To auto bylo peklo a když na cestě z toho vyletěly saze a zmizel v nedohlednu, tak jiní v rádoby luxusních sporťácích nechápali, co se to vlastně stalo :lol:

Tož tak znám tuning já
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Člověk by řekl, že mít zřízenou datovku bude mít i nějaké ty výhody oproti nevýhodám.
OK Výjimky na střelivo a zásobníky jsem měl do tří dnů bez poplatku. Nákupko by mělo taky tak fungovat, s tím, že prachy pošlu na účet OK.
Ale že budu na blbý výpis z rejstříku trestů čekat 14 dní a ještě ho nebudu mít, tak to mě teda nenapadlo.
Tak jsem si potupně zašel na poštu, že ho potřebuju jako hned. No ale vy potřebujete i ze slovenského to Vám na počkání neuděláme. GRRR :head :head :head :head

Už aby otevřeli hranice, bych po hokně sedl na mašinu, za hoďku bych byl za čárou a měl bych klid.

PS na to jak jsme v krásné sluníčkové integrované EU tak česká datovka neumí komunikovat se slovenskými úřady, takže když chci něco od nich, tak stejně obyč pošta nebo osobko. Až se tam zase jednou dostanu tak si musím zřídit obdobu datovky i tam a nedělám si iluze, že by uměla komunikovat s ČR orgány.

PPS: Když už si státní instituce můžou vytáhnout výpis z rejstříku trestů ČR sami, aby jste jim ho nemuseli posílat a výpis z rejstříku trestů SR vám stejně na území ČR vystavuje MVČR tak proč si nemůžou vytáhnout i to?

Hlavně že flastry za rychlost z Rajhradu a okolí chodí spolehlivě :moon


ŽENO, co bude k večeři?!
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Dneska bylo v práci...úplně bombově. :mrgreen:
obrázek_2021-05-05_143305.png
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Že by podle hlíny Záluží? 😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jste se alespoň nenudili :devil
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Pěkné :)

A k datovce, přišel rozpis na daň z nemovitosti. Poštou! A to jsem to přiznání loni dával datovkou. A u toho rozpisu, jestli to mohou posílat mailem :D To by se z toho člověk posral ...
No nic, datovka je zdarma, tak do nich rejpnu. A už na to seru, že pak bude něco trvat 3x tolik a ztrávím u komplu dalších pár hodin navíc jako za trest, že jsem si dovolil použít datovku.
K tomu výpisu, já myslel, že je na to snad automat. Alespoň na výpis z karty řidiče je/byl.

Edit: tak jsem si tam schválně naklikal oboje, kartu i rejstřík, tak uvidím.
Je tam i volba z jiného státu, ale tam fakt uvádí až 25 dnů :(

Edit2: Tak už mám oba výpisy. Otázka pár minut.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Právě a já jelikož mám na občance vytištěno Slovenská republika, tak to dělají manuálně a 25 dnů. To ti to pomůže když se v práci nasereš, koukneš kde berou a přihlášky do výběrek končí třeba zítra :D

A podle trvalého pobytu ještě 3,5 roku počkat na výměnu občanky (btw samotná výměna trvá rok+) nebo se oženit. Jenže ta má koc mě odmítá požádat o ruku a já se kdysi zařekl, že se dobrovolně ženit nebudu.

PS: hlavně že tu žiju 14 let, jen jsem nikdy nepotřeboval povolení k trvalému pobytu :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od xgordon »

Ak mas obciansky s cipom, malo by sa to dat vyziadat aj elektronicky.

https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-sit ... egistra-tr

2. Elektronickou službou pre občanov (Poskytovanie výpisu a odpisu z registra trestov, Výpis z registra trestov v zahraničí)
3. Elektronickou službou pre OVM (portál OverSi.gov.sk, integráciou na CSRÚ)

Kedysi (15 rokov) dozadu, ked som zil v Brne, tak sme to riesili cez SK ambasadu v Brne, ale ta uz je davno zrusena.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Práveže nemám, hovorím, až otvoria hranice budem musieť vybaviť.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Pozor, jedna vec je mať občiansky s čipom, a druhá je či ho máš aj aktivovaný. Vtedy k občianke dostaneš aj čítačku, a zaberie to tak 10minút navyše.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pedro! »

Výpis z rejstříku trestů ČR - https://portal.gov.cz/formulare/zadost- ... stu/online . Bývá hotovo tak do 30 vteřin. Případně to umí Datovka od cznicu.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

JJ pedro! máš pravdu, ale když máš v občance napsáno něco jiného než Česká republika, tak to dělají manuálně a může jim to trvat až 25 dnů a to je to co mě tak vytočilo.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od oldschool »

DeadMan píše: 05.05.2021 12:03 Dneska jsem ze zvědavosti najel na tuning forum a zjistil, že .......celkově nějak umírá....


Zapomněl jsi na Dolpha s Golfem, co sbíral poháry na sprintech 😁
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

A ty jseš kterej? :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět