Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

To je mazec😆😆😆 a že jsem z eisenbahn rodiny Třebovák na něco zvyklej. 🤗
Udělám co musím
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

A kolik máte doma pražců? :-) :-)

Jinak když tu máme to železniční okénko - dnes jsme měli státní dozor a proběhlo to bez ztráty kytičky...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Pro změnu hutnické okénko protože jsem dnes narazil na zajímavé, aspoň pro mě, stránky.
*
Dám to tady jako zajímavost protože jinak nevím kde s tím.
Nevybuchlá bomba uvnitř vítkovického plynojemu u Vysokých pecí ležela skoro třicet let.
https://www.lunacek.cz/vysoke-pece-vitk ... plynojemu/
*
P.S. Pokud by někoho zajímala výroba surového železa tak si na těch stránkách pěkně počte.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

Luňáčka jsem četl ještě jako "samizdat" už před pár lety :yes . Teď mi leží na stole takové jeho menší pojednání o provozu č.150 - Aglomerace. Jedna věc ale ještě nikdy nebyla nikde publikována. Jak kdysi na jedné pracovní obchůzce "Luňáček potkal skřítka Pecáčka". To je taková Ostravská hutní pohádka, ale o tom někdy jindy ;) .
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tajfun »

koncem roku delta, dneska omicron, to se mi ta sbirka pokemonu pekne rozrusta :devil
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Luňáček. Perfektní technické čtení na dlouhý večer. Takového co nejvíc.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Také jsem byl včera poprvé za této aféry na testu na přání zákazníka. Zákaznice je v dlouhodobé rekonvalescenci a já byl unavený, nezvykle. Tak mě požádala o test, že stačí z lékarny, ten dopadl negativně. Ale včera jsem už nebyl jen unavený, ale i teplotu a pálení očí. Tak jsem naklusal na PCR test a co myslíte? Mám ho tam. Tak se válím doma, čajík s rumem a ta práce neuteče, resp. nikdo jiný ji stejně neudělá. Tak se uvidíme až příští týden.
Větší starost mi dělá jedna ovečka. Dnes jsem ji našel jako jedinou ležet, byť se vztyčenou hlavou. Tak si říkam ,,lemra líná,,. Jenže když nevstala ani co se o ni začala zajímat Barča, moje tříletá přaštěná fenka, tak mě pojalo podezření. Ovci jsem postavil na nohy, ale zase si lehla. Uvidíme co se bude dít v příštích hodinách. Snad je jen přežraná, ale vetšinou je pejsci VŽDY zvedli na nohy.
A to jsme si s Jolky Palky plánovali v neděli střelnici. Tolik jsem se těšil, že si vyzkouším svého nového mazlíka Glock 30s. Hm, tak příště.
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Nechci tu rozebírat téma covid, vím že na to jsou jiná vlákna, ale tenhle celý týden na ZŠ covidový masakr. z cca 500 dětí je tu tak 300. Z 50 zaměstnanců tak 30 je v karanténě, z toho tak 15 to chytlo. Další polovina z poloviny co to má, je ráda že se zvedne z postele a je jedno jestli očkovaní nebo neočkovaní... já jsem dělal celý týden za tři lidi, takže skoro každý den od 5 30 do 17 30 v práci, mám toho fakt jak buchet. Říká se že příští týden by to měl být ještě větší masakr, a pak už by se to mělo zlepšovat. Zatím se držím, ale jako diabetik bych to fakt nerad chytnul... no uvidíme.

Aby jsem si to užil, tak jsem za kolegyni co je právě karanténě, zdědil testování dětí, které se netestovaly v pondělí. No pár pozitivních jsem jich za ten týden taky poslal osobně dost domu... takových 10.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

Právě jsem dovytíral kuchyň.
Chtěl jsem jít prdět do deky, vzal rozpitého lahváče a jal se ho umístit do dveří v lednici. Co čert nechtěl, dveřní polička se utrhla a slítla i s obsahem na podlahu. A rozlítla se flaška se sladkokyselou omajdou na kusy, to bylo kurev. Se divím, že jsem nevzbudil ženu a děti i pes se schoval.
No a místo spaní jsem teď úplně vzhůru. Asi se přesunu do noční hlídky.
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Tak všechno zlý je k něčemu dobrý... někdo večer hlídat musí. :)
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

eotto píše: 28.01.2022 23:04 ...vzal rozpitého lahváče a jal se ho umístit do dveří v lednici.
A poučení?
Pivo se vždycky dopíjí! :beer :rock
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Tak na sebe Lystere davej pozor, nezapomen je jednou musis byt svym otcem. :yes

Po vyvezeni dodavky bordelu z cinzaku ( menily se nejake plynove kotle plus bordel pp najemnicich) jsem dostal skvelej napad - u kafe zkontrolovat konzervaci zeleza (a pomazlit se). Kafe mam uz druhy a este par kusu chci lepe vycistit.
Přílohy
IMG_20220129_125021_4.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tajfun »

slušný železářství :yes
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

🤗👍Velká rodina
Udělám co musím
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Na dnešek jsem s dětmi spal u tchánojc neb žena potřebovala barák pro sebe (no snad si tam někoho netahala :D )

Každopádně, pokaždé když jsem s autem (třetí ze tří pokusů) přes noc u tchánojc, tak mi (omlouvám se, ale já to bez těch nadávek nemůžu) ty kurvy kun(d)y :evil: :evil: překoušou hadičku k EGR ventilu. Pokaždý!
No, ale zjistil jsem, že stačí na dojetí přejet izolačkou :D a teď hledám na netu náhradní díl

Zajímavé je, že když tam nechám "veterána" forda, tak toho si nevšimnou, ale Tourana překoušou. Soused tam má superba, čekal bych že mu to budou kousat taky, neb koncenrnové stejné technologie, ale taky nic.

edit:
no možná to není k EGR, vím já, autům rozumím jako koza petrželi...
Naposledy upravil(a) Tomáš dne 29.01.2022 14:31, celkem upraveno 1 x.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Tak se taky pochlubím.
Ještě mi tam chybí Zastava M76, Glock 40, nějaký 3.palec ve .44Magnum,...
Jsou to už starší fotky, a něco se mezitím "narodilo".
Přílohy
1..jpg
2..jpg
3..jpg
4.jpg
5.jpg
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Impozantní. :yes Džamile Stehlíkové by z toho praskla žilka.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Tomáš píše: 29.01.2022 14:29 ty kurvy kun(d)y :evil: :evil: překoušou hadičku k EGR ventilu. Pokaždý!
Příště tam zkus na vhodné místo nacpat něco, co má silný odér. Doporučuje se silná voňavka, naftalín, kozlíkové kapky a všechny další věci, co mají silný pach.

Já lama zas dneska řeším, jak udělat kurz online. Co je nejlepší, zoom?
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Tak trošičku to patří do témat o mapových podkladech, ale nebudu to tam spamovat a spíš to uvedu jako kuriozitu tady.

Pánové, co na to říkáte?:
autoroute1.png
autoroute2.png
Instalačka na třech disketách, rozjede to i něco jako Intel 80386sx (i když i při ekvivalentu i486-66 už to docela kreslí), z bodu A do bodu B to cestu naplánuje. Co víc si přát? Snad jen možná to když by to nemělo mapy z dob kdy Československo sousedilo se Sověstkým vazem a ten zase s Polskem, Maďarskem a Jugoslávií :D

Jen tak ze zajímavosti jsem zkusil stlačit mapová data moderním kompresím algoritmem (7zip) ze složky (EUROPE.MAP) o 2,53 MB → 939 kB, binárka 516 kB, nápověda a texťáky v několika jazycích 484kB. No na dial-up jak dělané.
Kde jsou ty časy…
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Ivana: Zoom je O.K. Nejlepší je asi Webex, ale ten je placený, nicméně je tam nějaká možnost si to vyzkoušet zdarma.

Doporučil bych ti ale nepoužívat mikrofon webkamery nebo notebooku, ale pořídit si sluchátka s mikrofonem a to taková, která mají USB konektor. Nám se osvědčily sluchátka od Logitechu:
https://www.alza.cz/logitech-pc-headset ... 184389.htm

Zkoušeli jsme i levnější varianty jiných značek a všechno letělo do koše, Logitechy zůstaly.
Odpovědět