Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Pez píše: 12.11.2022 15:12 Aha tak u rovného skla se HS test normálně nedělá. Ale máš to jednodušší, rovné sklo ti udělají na objednávku sklenáři. Budeš chtít ESG sklo s HS testem i když pravděpodobnost, že bys měl další sklo s vadou je minimální. On ten HS test to trochu prodraží.

Jen trochu nerozumím proč ti tam to rovné sklo nešlo, na tom není co pokazit.
ked si vsimnes tu poslednu fotku, kde je detail na spojenie profilov, tak ten horny vystupok/prelis ma nepusti. jednoducho tam chyba cca milimeter. On je prehnuty smerom dolu, aby po zatlaceni skla na spravne miesto drzalo na mieste a nemalo tendenciu vypadnut von.
Skusal som to sklo primerat ked mam teraz odmontovany ram a situacia je rovnaka. Chyba mi tam 1-1,5mm vola.
Ten sklenar je dobry napad, pojdem sa spytat.
Vdaka
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Napřed dej skla dolu a do svisle lišty a pak teprve dej horní profil. Nebo je někdy horní drážka hlubší a sklo se napřed zasune nahoru a pak dolů a ke zdi.
Neznám tvůj sprcháč, měl by u toho být návod.

Edit: tak co jsem našel návod, tak skla dáš napřed před montáží na zeď. Prostě to sestavíš mimo sprcháč i se skly a pak to dáš na místo a přišroubuješ ke zdi. Koukni do návodu.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Ano pravdu mas, treba ich namontovat mimo a potom na stenu. Ale je to jedno, skusal som sklo nasadit aj ako som dnes vybral cely zlozeny ram, ale rovnaka situacia ako ked som to ma na stene a v rovine.
Tam je problem, ze tam nenechali ziadnu vôlu po zosrobovani obluka s profilom co ide na stenu. Jednoducho zboku 2 skrutky, ktore mi neumoznuju nejake doladovanie.
Uz na to kaslem, pozriem sa na to dalsi tyzden, ale do Vianoc to musim doriesit, to tu chcem travit dovolenku 3 tyzdnovu.
Ked tak kupim nejaky kvalitnejsi, kde je lepsi system fixacie skla.
Ale diky za rady a ze si tomu venoval cas :yes
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

hele asi jsi nepochopil návod. Sklo máš zasunout do svislého profilu pak nasunout i se sklem na spodní oblouk a přišroubovat pak horní oblouk a zas přišroubovat a pak cele se skly přimontovat na zeď.
Tedy ne sešroubovat rám a pak dávat skla.

Tady návod Asi bych pokračoval v sz, pokud budeš mít dotaz. Ať to tady neplevelíme.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

neplevelíte, :angel :chuckle

ale se přiznám, že o dvacet let mladší jsem většinou četl návody také až jako poslední možnost.
Dnes jako 50+ co už se xkrát nechal vypéct nějakou flignou od geňa co to vymejšlel,
tak tím návodem začínám........
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

no tak som za chuja...ja som si to neuvedomil vobec, resp postupnost krokov...oki tak poucenie pre mna - citaj navod pozorne, nie rychlocitanim :head
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

chybami se člověk učí. 😏 :yes
Nic si z toho nedělej, jen to rozbité sklo zamrzí.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Přesně. Chybu udělá každý, to jen blb ji opakuje.
Ber to tak že je lepší když to sklo bouchlo teď,
než o vánocích při běžném používání...
Si představ jste v koupelce s babou sami, úplně nazí...
a najednou bum a všude samej střep :devil
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Jo,jo.
Já jsem říkával dětem:
"Chytrý se poučí z cizích chyb. Hloupý se poučí z chyb vlastních, a pak existují skuteční idioti, kteří se nepoučí nikdy".
( tím se samozřejmě nechci nikoho nějak dotknout ;) )
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Praveze som ten typ cloveka, ktory sa radsej pouci z chyb inych, ale nevadi, nejde o zivot. Kupim rovnaky sprchac, na ktory budem mat nahradne diely :D
Ale toto iste som hovoril manzelke, radsej som si uzil skleneny dazd ja ako by to malo prasknut po zlej montazi ked sa budu kupat deti.
Aby som prisiel na ine myslienky, tak som dnes poryloval predzahradku a s bratrancom som robil svoje prve vino :D
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

Vypadá to, že by mohl být nedostatek střelného prachu tuzemské výroby.
https://ekonomickydenik.cz/mimoradny-in ... o-milionu/
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Jinak dnes by taťka oslavil 77 narozeniny. Bohužel v lednu to bude už 26 let, co nás opustil 😭... Moc jsem si ho neužil, když onemocněl, bylo mi šest let, když odešel tak devatenáct... Jdu si dát sklenku vína, Santé 🥂
Čechy čechům !!!!!
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Tak snad víno pomohlo... mám to celkem podobně.

Nám taťka odešel týden před vánoci před 25ti lety. Tehdá mě bylo 11 a bráchovi 6.
Také jsem si ho zrovna moc neužil, brácha si ho už ani nemapatuje. Když se o něm vypráví, je to pro něho skoro cizí člověk.

Jelikož mám teď syna 6 let, tak si neustále opakuju, že mě se to stát nesmí, nechci aby vyrůstal bez otce. A také, sobecky, chci aby si mě pamatoval.

Život je občas mrcha, ale musíme vydržet :beer

Bohužel z něj živí nevyvázneme a jak zpívají Iron Maidem..."A soon as your born, your dying..."

(Pozn. překlad: Jen co se narodíš, začínáš umírat)
Samotář
Příspěvky: 338
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Samotář »

U nás dnes napadl první sníh.

Pokud si pamatuji na demonstracích ve dnech po 17. listopadu 1989 byla zima, ale sníh nebyl.
To bude asi to slavné globální oteplování. :D
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Radši si tu dobu nepřipomínám.
Mě (nám) bylo tenkrát pořádně horko po 17. listopadu.
Měli jsme celou dobu pohotovost, nafasované zbraně, a čekali na rozkaz jet umlčet demonstranty.
Pár dost náročných dní.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

Samotář píše: 18.11.2022 20:27 U nás dnes napadl první sníh.

Pokud si pamatuji na demonstracích ve dnech po 17. listopadu 1989 byla zima, ale sníh nebyl.
To bude asi to slavné globální oteplování. :D
To teplo vydrželo hodně dlouho. Naposledy bylo 8.11. tolik listí na stromech snad v 2005. Možná jeden dva roky mezi tím by se našly, ale v posledních několika letech přišly mrazíky dřív.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Na dnešní večer jsem si koupil pár Svinjan v plechu, jen mají nové "Vánoční" logo. nevím proč, tak místo Vánoční nostalgie si pokaždé, když vezmu plechovku do ruky, vzpomenu na tu zkur***ou vládu co teď máme... nevíte proč?

Ale asi dobrý marketingový tah, člověk má asi větší chuť se zmatlat jak carskej důstojník. :lol:
Přílohy
311321133_1155090135162763_6313461280275405682_n.jpg
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nightmare »

Je to sice včerejšek, ale konečně se mi podařilo sehnat LOWA ZEPHYR ve 42 a půl... Pověst asi nelhala, jsou to moc pohodlný boty...

Kdyby někdo sháněl menší čísla, pošlu do SZ, ať tu nedělám reklamu
Uživatelský avatar
bear_grylls
Příspěvky: 128
Registrován: 26.08.2015 21:15
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bear_grylls »

Pred dvoma týždňami som sa udrel,bol som na pohotovosťi, rengen bol negatívny. Teraz som bol na opakovanom rengene,zlomenina,ruka do sadry. Neuveriteľné ako môžu byť jednoduché veci komplikované keď ich robím rukou ktorá nie je dominantná. Obyčajná hygiena,jedenie otváranie konzervy, obliekanie, ľavou sa nedokážem oholiť,po mesiaci budem môcť robiť Mikuláša. A všade MHD .
Přílohy
IMG_20221124_115136.jpg
Ludstvo je virus ktory napadol Zem.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Jo, to když jsem měl ruku v sádře, tak jsem si jen blahořečil, že jsem už dávno zrušil manuální převodovky.
Navíc jsem se naužil lépe ovládat levou ruku a od té doby jakákoliv činnost kde se třeba z nějakého důvodu nejde dostat pravačkou je pro mě znatelně jednodužší. Dávám tomu tak dva týdny a pak to to ani nepříjde, že něco děláš levačkou.
Odpovědět