Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Martysedlak »

Já v tom prsty nemám :mrgreen:
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

DanBlack píše: 28.11.2021 11:47 Díky všem za tipy na ozonový generátor.
Na expondo.cz jsem koukal už na začátku, jen mě trochu znejistěl "celoevropský" eshop.
Nakonec objednán AIRCLEAN 10G-WL, dám vědět jak funguje... :ugeek:
Jo, taky jsem nad tím kroutil hlavou, ale fungují a dokonce se zákazníky komunikují (s kolegou si dokonce kvůli faktuře dopisovala češka sedící v německu). Takže úplně bez problémů.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Kdo pouzivate kavovar na kapsle, mate prehled, u ktereho typu kapsli je nejvetsi vyber prichuti bez kofeinu? Klidne i alternativnich vyrobcu.

Vyuzivam black friday pro vyber vanocniho darku a nemuzu se rozhodnout mezi ruznymi kavovary, tak asi rozhodne prave ta moznost ruznych bezkofeinovych napoju - klasicky espresso, cappuccino, latte... Cili z hlediska te nabidky: Nespresso, Dolce Gusto, Tassimo?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Mlhavé výlet krajem Oldřicha z Chlumu. Bohužel stezka k Chudému Hrádku na Dolském potoce zcela zabalená kmeny stromů a větvemi z těžby.
Óðinn á yðr alla
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

proforma píše: 28.11.2021 16:08 Kdo pouzivate kavovar na kapsle, mate prehled, u ktereho typu kapsli je nejvetsi vyber prichuti bez kofeinu? Klidne i alternativnich vyrobcu.

Vyuzivam black friday pro vyber vanocniho darku a nemuzu se rozhodnout mezi ruznymi kavovary, tak asi rozhodne prave ta moznost ruznych bezkofeinovych napoju - klasicky espresso, cappuccino, latte... Cili z hlediska te nabidky: Nespresso, Dolce Gusto, Tassimo?
Je to trochu složitější, na první dobrou bych poradil Nespresso, origo mají 3 druhy bez kofeinu, dále dělá třeba Starbuks. Oproti ostatním výrobcům servis a přístup k zákazníkovi o lvl jinde.

Ale trochu to naráží na tvém požadavku na cappuccino a latte. U Nespressa se dělají mléčné nápoje z mléka, tudíž potřebuješ buď kávovar, který to umí, nebo externí slehač za cca dvojku. Tady má výhodu DG, kde mléčný nápoj uděláš z kapsle, ale není decaf a cena je dvojitá, pže dáváš dvě kapsle.

Klidně se ptej na podrobnosti, jak Nespresso, tak DG mám dlouhodobě v užívání.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dik, koukala jsem, jake druhy ty 3 nejvetsi znacky nabizi. V no-coffein je to dost omezeny, ale jakz takz to jde. Slo mi hlavne o to, jestli nejaky alternativni vyrobce nedela do kapsli typu Nespresso-DG-Tassimo nejaky vlastni zajimavy smesi, cimz by se rozsirovala nabidka pro dany typ kapsli. Nekteri (Segafredo, Illy...) to maji obcas tak blbe popsany, ze nevim, do jakeho typu kavovaru je to pouzitelny.

DG mne hodne zaujal prave kvuli tomu mliku v kapslich, byt se musi pouzit 2. Je to asi rozumny kompromis mezi kvalitou a nutnym mistem v kuchyni :-) Jen jsem nedohledala, zda pro typ kapsli DG existuji nejaci alternativni vyrobci, kteri by rozsirovali pouzitelnou nabidku? V idealnim pripade bych k tomu rada poridila bezkofeinovy cappuccino a latte, ale to jsem nenasla.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, tak si zas jdu postěžovat :D

dnes jsme tradičně zdobili smrk na pozemku a večer ho slavnostně při svařáku rozsvítili. Sešli se tu známí z vesnice a nakonec dorazila i kapela. No ale pak začaly špatné zprávy.

ženina spolužačka se omluvila - začátkem července jí diagnostikovali onkologický nález a je konce července na chemoterapii (třicetiletá holka). Aby toho nebylo málo, tak jí těsně před zahájením chema ve zkráceném intervalu doočkovali pfizerem - to sem začal píčovat na půl údolí.

Další kamarádka, holka pod třicet dorazila s tím, že od covidu na jaře neudrží v pravý ruce hrnek s kafem, od očkování Pfizerem v létě vpodstatě necítí pravou půlku těla a nevidí na pravý oko. Doktoři jí honí po nesmyslech jako psychiatr, na CT jí nepošlou, že je to moc drahý a zbytečný, ale doočkovali jí podle očkovacího plánu, protože souvislost jejího stavu s covidem / očkováním nesouvisí. Tak sem začal píčovat na druhou půlku údolí.

Nevim co si mam o tej očkovací mašinérii myslet. Sem rád že nemarodim a k doktoru si chodim jen pro zdravotní posudky.

Aspoň že ten muj sváteční smrk je zdravej. Za rok dal do vejšky 60cm.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Tazi píše: 27.11.2021 18:20 Tak jsem si dneska po obědě špacíroval kolem vody se psy, nikde nikdo, paráda.
Najednou proti nám rotvajler, a hurá k nám. Samozřejmě pořád nikde nikdo, a hrr na nás. Spíš tedy po mých psech. Nepomohlo ho zahnat křikem, ignoroval že po něm ti mí dva startujou, naopak ho to provokovalo, a začal po nich chňapat.
Když jsem nakonec skončil na zemi zamotanej do vodítek, nezbylo mi nic jiného, než ty moje dva pitomce z těch vodítek pustit. Měl štěstí, že ho napadlo když si ho vzali ti moji do parády skočit (nebo spíš spadnout) do vody. Tam se těm mým už prát nechtělo. To bych se z toho pos... . Vrátil jsem psy domů, a šel se tam podívat, ale už byl pryč, a stále nikde nikdo.
Nevím komu utekl, ale bude nejspíš potřebovat veterináře. Přemýšlel jsem co s tím dělat, ale nakonec jsem se na to vyprd, a šel domů. Tak doufám, že i ten rotvík šel domů, a majitel už se o něj postará.
Zkazilo mi to celej zbytek soboty.
já měl něco podobnýho minulou neděli. v noci ze soboty tu měli cikáni v kultůráku oslavu a jejich X ovčák jim ve 3 ráno zdrhnul. Ráno v 9 při návratu z venčení vystartoval před mym barákem na mýho stafbula na vodítku. S tim nesocializovanym hajzlem už mám zkušenosti, loni ho měla žena na lýtku a na jaře sem ho při podobný příležitosti vykaseroval. Na cikány sem se nedobouchal, tak sem volal na místní služebnu PČR, chudáci tu jezdili asi 4 hodiny a psa hledali. Cikorky začali psa hledat ve dvě odpoledne. V sedm večer sem ho náhodou potkal v honitbě, cikánum sem ho vrátil s tím, že při příštím incidentu, ač psi miluju, toho vořecha zlikviduju. Je to tejden a eště sem nevyhořel.

V návaznosti na tohle sem v pátek svojí babi nepovolil vyjet s kočárem dopoledne na malý venčení pravnoučka. Nevim co by ten vořech mohl udělat. PČR to dál řešit nebude, že s tím mam jít na výbor. Doufam, že nebudu vrácení toho psa jednou litovat.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

jinak pan Pes pozdravuje Rafaela na samotce
Přílohy
86375058_10217055663246963_1177347258497105920_n.jpg
51392612_10214219202017205_8131003721376071680_n.jpg
51960759_10214219201777199_6499798567106904064_n.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

já ty stafbulíky miluju...
Óðinn á yðr alla
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

proforma píše: 28.11.2021 20:00 Dik, koukala jsem, jake druhy ty 3 nejvetsi znacky nabizi. V no-coffein je to dost omezeny, ale jakz takz to jde. Slo mi hlavne o to, jestli nejaky alternativni vyrobce nedela do kapsli typu Nespresso-DG-Tassimo nejaky vlastni zajimavy smesi, cimz by se rozsirovala nabidka pro dany typ kapsli. Nekteri (Segafredo, Illy...) to maji obcas tak blbe popsany, ze nevim, do jakeho typu kavovaru je to pouzitelny.

DG mne hodne zaujal prave kvuli tomu mliku v kapslich, byt se musi pouzit 2. Je to asi rozumny kompromis mezi kvalitou a nutnym mistem v kuchyni :-) Jen jsem nedohledala, zda pro typ kapsli DG existuji nejaci alternativni vyrobci, kteri by rozsirovali pouzitelnou nabidku? V idealnim pripade bych k tomu rada poridila bezkofeinovy cappuccino a latte, ale to jsem nenasla.
Alternativy dělají už skoro všichni Segafredo, Illy, Starbucks...i Lidl a Shellka prodává kapsle do Nespressa, do DG o něco méně, ale též dost. Na krabičce je to vždy napsané, s čím je kapsle kompatibilní. Dá se to poznat i dle velikost, Nespresso má kapsle cca poloviční a často hliníkové, DG plast. (N má taky vymakaný systém recyklace, pokud řešíš i tohle).

Obrázek

Právě to decaf je kámen úrazu, pokud se nepletu, tak mléčný nápoj bez kofeinu žádný není. Z tvých požadavků mi nejlépe vychází Lattissima, kam si dáš kapsli bez kofeinu a naleješ vlastní mléko. Jo a dneska jim končí nějaké akce, N dává k novému kávovaru vždy testovací sadu skoro všech kapslí, takže prubneš, co ti chutná a občas dávají i kód na nákup kávy. DG má taky testovací sadu, ale menší, cca 6 kapslí.

Jinak moje zkušenost s alternativami různé, sice jsou zpravidla levnější, ale už jsem jich pár taky vyhodil pro nepitelnost. V DG jsem měl dokonce nějakou divnou značku z místní sámošky, bylo to jen v pytlíku, kapsle za cca 5 kč, no a byla to tak skvělá směs, že jsem se po kafi vždy do 5 minut totálně zesral.
Na druhou stranu, občas koupím na zpestření Starbucks nebo Davidoff a to je dobrý (do N). Měl jsem i tebou zmíněné Segafredo a Illy, to byl průměr, slabší byla privátka Lidlu, vyloženě hnusné byly Costa.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dik, aspon budu vedet, cemu se vyhnout :-)

Zatim jsem narazila na tenhle web, zatim asi nejvic alternativ, se kteryma jsem se setkala: https://www.nejkafe.cz/do-nescafe-dolce ... rder=price Hodne italskych znacek, ty by asi mohly byt dobry, ne? Zkousel jsi nekterou z nich? (Neni tam zadna, kterou jsi uvedl jako hnus :-)) Sice mi nic z toho nerika, ale ja jsem spis cajova. Nasla jsem tam nekolik druhu bezkofeinovyho kafe a dokonce samostatny kapsle s mlikem, takze z toho by se to bezkofeinovy latte nebo cappuccino uz dalo poskladat.

A kdyz jsem videla ty ruzny nabidky cokolad, neceho s karamelem, s orikama atd. atd., ja si snad koupim taky jeden! :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Tu poslední větu jsi neměla psát ... :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:lol:

Tak nakonec jsem vzala tohohle prcka https://www.alza.cz/krups-kp240131-nesc ... 874077.htm, vypada blbuvzdorne. A pak nastane obdobi hledani te spravne chemie :-) Diky za rady a porady.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Ulfhednar píše: 28.11.2021 21:02 já ty stafbulíky miluju...
:yes já vyrostil mezi NO. Jedna z prvních věcí, co jsem své paní před tima (asi) 13?? :oops: :oops: lety řekl je, že psi miluju, ale nesmí přes práh. Trvalo to 4 měsíce a jednu díru v sádrokartovoný příčce a teď tvrdím, že se bez psa dobře nevyspim :D . Holt názory nemění jen hlupák

P.S. Ještě nějakej archivní přídavek pro Rafaela
Přílohy
71046652_10215815495123535_6873475552380977152_n.jpg
70528908_10215815495043533_6573115093368700928_n.jpg
250718791_10221529383647177_5046683139623441959_n.jpg
104000073_10218209117282593_1588488670983847270_n.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Pěknej klučina :yes . Tu kamarádskou povahu ti závidím ;) .
Já mám taky celý život psy. Vždy nejméně dva (byla doba co jsem jich měl pět, a dva koně k tomu).
Jsem ujetej na bandogy, argentiny, stafordy, pitbuly,...
Nyní mám 10.letého bandoga, a 4.letého cane corso.
Ten bandog kolem sebe nesnese nic živého, a vše se snaží zahubit. (což se mu občas i daří)
Když mi odešel předchozí pes, pořídil jsem si štěně toho cane corso. Seznamoval jsem je doma 5.dní (opravdu hodně náročné a vysilující) než ten bandog pochopil že patří k nám.
Jak ale pochopil že patří do smečky, nedá na něj dopustit.

P.S. taky něco pro Rafaela ;)
Přílohy
8765.jpeg
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

tak jsem dokončil plánované pochůzky - Innogy, Hornbach, autodíly. V Innogy vše dobře dopadlo, protože manželka taky rozpadlicky smýšlí. V létě zařídila předjednání nový smlouvy, takže se nám roční náklady na topení a ohřev vody zvýší ze 16 na 19 tis. Kdybychom neměli předjednáno, tak jsme v tom za 28 tis :/. V daily autě po 10 letech umřela baterka, naštěstí sem sehnal na pultě podobnou. Pokouší se o mne můj odvěkej moribundus, buď z toho bude rýma jak trám, nebo zánět HCD. To sem chtěl udělat něco pro zdraví, tak sem o víkendu s krosnou obešel honitbu a plnil krmelce. Vyměnim dneska akorát baterku at je paní domácí mobilní, otevřu mandlovýho anticovida a zalezu si k psovi před krb.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Dneska je u vody zima, že by jeden ani zákonnou manželku ven nevyhnal. Ještě jednou někdo napíše "krb" a asi k němu vyrazím.
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Rozpálená kamna.
Aspoň se zahřeješ, než sem dorazíš. V autě i pěšky.
PS: Vezmi mi jednu štičku.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Bych musel jet za synem do Černých polí. Až před vánoci. Teplo miluju, dělám pravý opak. Štika zatím jen malá, snad pošle babičku.
Udělám co musím
Odpovědět