Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

musíš to sám učit, dávat odkazy, hodnotit co je psrávně a co ne, trvá to než z toho padnou smysluplné odpovědi, musíš mu postupně logickou stavbu věty uzavírat názorové cesty, kam nechceš, aby se to ubíralo. Pak se to umí i vztekat (mezi řádky).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

Kde chatGPT najdu? Musím se registrovat?
Je to tohle https://chat-gpt.org/chat ? nebo tůto https://openai.com/blog/chatgpt ?

edit: opravy a doplnění
"Mors certa hora incerta"
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Solo_Kameň »

Zatiaľ máme iba jednu rozšírenú implementácia AI konzultanta v podobe chatGPT. Zaujatosť v dátach som si tiež všimol, keď som ho skúšal na celospoločenské témy, ale na technické konzultácie je to super. Nemusím si ručne vyťahovať 40 vecí z dokumentácie ale bot mi vypľuje všetko na jednom mieste a ešte mi napíše programový kód na to... síce sa mi ešte ani raz nestalo, že by nebol funkčný, ale tak, ja robím dosť špecifické veci, ktoré on velmi nepozná
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Tak mám po dnešku další "DYI" zářez. Po výměně vestavěné baterie v mobilu jsem si troufnul rovnou na kávovar :D Výměna propojovacího konektoru ohřívače, který byl prasklý a z mikrotrhlin prýštící mlha zkratovala ohřívač a ten vyhazoval pojistky v bytě. Autorizák ochotně poskytl tehnickou dokumentaci a po tom, co jsem našel co bylo třeba, i dodal díly. Zajímavé, že v místě prasknutí starého, má ten nový díl zesílenou stěnu. Asi to byla obecná Achillova pata výrobku.

...Pochvala nebyla nic moc, bo ženská už místo něj viděla nový :lol: Tož se pochválím sám a za odměnu si za uspořené prostředky zas koupím nějakou cypovinu, co mi udělá radost :chuckle
IMG_20230324_175640.jpg
Sorry za kvalitu. Edit přes prtscreen v mobilu.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Keby som dostal 10 centov za každú vec, ktorú som opravil, mohol by som si kúpiť novú ženu...srandujem. :D
Dobra práca, len takto ten kapitalizmus nevybudujeme, keď si budú šikovní ľudia veci opravovať.
Inak z roboty som odkúpil môj starý firemný iPhone 5s a asi ho čaká výmena batérie, takže dám potom vedieť ako som to dodr....vymenil :angel
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

Ray píše: 24.03.2023 18:10 Tak mám po dnešku další "DYI" zářez. Po výměně vestavěné baterie v mobilu jsem si troufnul rovnou na kávovar :D Výměna propojovacího konektoru ohřívače, který byl prasklý a z mikrotrhlin prýštící mlha zkratovala ohřívač a ten vyhazoval pojistky v bytě. Autorizák ochotně poskytl tehnickou dokumentaci a po tom, co jsem našel co bylo třeba, i dodal díly. Zajímavé, že v místě prasknutí starého, má ten nový díl zesílenou stěnu. Asi to byla obecná Achillova pata výrobku.

...Pochvala nebyla nic moc, bo ženská už místo něj viděla nový :lol: Tož se pochválím sám a za odměnu si za uspořené prostředky zas koupím nějakou cypovinu, co mi udělá radost :chuckle

IMG_20230324_175640.jpg
Sorry za kvalitu. Edit přes prtscreen v mobilu.
stříhej modrý drát!
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Před chvílí jsem si vzpomněl na Slovenskou hymnu.

Hromy divo bijů ...

U nás je bouře s krupobitím.
IMG_20230331_174154.jpg
IMG_20230331_173755.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

dnes rano vstanem a teplota 39 stupnov, len tak z nicoho nic, vcera som sa citil ako avenger a dnes invalid. Mal som plany na chalupe, spilit staru hrusku, pohnojit zahradu, precistit odpadove rury vapkou a prelozit niekolko desiatok furikov hliny.
Od rana mi stupa teplota na 39,8 stupnov a potom spatky na 39 stupnov a tak dookola. Nechapem, co su toto za virusy, takto mi ani za covidu nebolo. :head
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Minulý týden jsem měl taky víc než 39. Dva dny jsem ležel úplně hotovej. Z plné síly večer do rána lazar. Podle testu covid. Zvláštní bylo, že tělo bylo hotový, ale mozek vyřešil různé pracovně programátorské problémy docela snadno. Připadalo mi to jako když mám mozek jak zamlada :D
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

ano toto som si vsimol, ze dnes som spravil nejak podozrivo moc v praci, sa mi to az nepacilo. :D
Pojdem si kupit nejaky samotest na covid do lekarne uvidim.
Ale dcera 3 rocna mala vcera teplotu vysoku a dnes bola ako znovuzrodena, tak dufam, ze u mna to bude rovnake.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

jelikož to tu je krom UA tématu naprosto mrtvé, zkusím zas nějaký výstřel do tmy:
povedlo se mi vypěstovat hrách (oregon giant) z vlastních semen - nic zásadního a světobornýho, ale mám z toho radost. Letos prvně dávám okurky Dekan, doufám, že se mi taky podaří příští léta pěstovat z vlastních semínek.
vykácel jsem zbytečný thuje a místo nich dal rybízy. Rajčata vypadaj letos opět skvěle, papriky nic moc. asi budu muset po pěti letech pěstování z vlastních semen sehnat novej genofond. K rybizum jsem chtěl jako repelent na mravence vysadit saturejku, ale ta potvora mi vyklíčí a chcípne.

Práce na baráku a kolem postupují podle hesla o dva kroky vpřed, o krok vzad.
dva kroky před - Pohnul jsem se schodištěm - původně sem si tedy řikal, že musim mít do konce března hotovo, termín jsem si přeformuloval na do léta... srovnal jsem zdi, které jsou z asi 30 druhů zdiva a natáhl omýtku. Podlaha položená, zbývá mi dolištovat a udělat zábradlí a parapet. Lišty jsem si vyhobloval z borovicových fošen, což mi donutilo zrepasovat hoblovku. parapet udělam asi ze smrku, zábradlí ještě nevím.
IMG_20230412_231616_9.jpg
IMG_20230412_231551_0.jpg
krok vzad - při dělání stropů jsem spadnul na schodech i se štaflema a dva schody to odnesly, budu to muset nějak opravit, dotmelit, nalepit nějaký vhodný kousek dřeva - ještě nevim.

v podkroví nám praskla trubka od studený vody, plovoucí podlaha nám plavala víc, než bylo zdrávo. v opravě jsem za 10k v materiálu a cca 16h práce. jsem zvědavej, co vyrazim z pojišťovny.

Mladej mi dělá jen radost. Už pár týdnů rozumí souvislé řeči jako "vyhoď to do koše" a snaží se i vydávat zvuky podobné jednoslovným odpovědím. Přestal se bát vody a konečně přestal vymetat louže. nedavno ho jedna vypekla, protože nebyla hluboká 2 cm, ale cca 15. ted už se jim vyhejbá když to de.
IMG-20230310-WA0000.jpg
IMG-20230315-WA0001.jpg
dneska se lovecky zadařilo. první kus na osamělém lovu - daňek špičák. Máme befel shora je lovit co to jde, máme tu neskutečné škody na lesních porostech. Nevyznáte se někdo v dančím? já jsem si myslel, že má růže zdeformované a že je průběrný, tatínek mi naopak řikal, že si neni jistej, jestli to není mimořádně nadějný kus. Střílel jsem najistotu na cca 110m šikmo přes plec a plíce. z nástřelu mi odešel cca 30m. Do půlky pole jsem ho dotáhl, pak jsem si tam zajel foresterem a doufal, že tam v tom jílu nezůstanu, bylo by trapný si volat kamaráda, kterýmu sem na podzim řikal že necham na seriovejch ráfcích a dam silniční gumu, že zapadne jen idiot. Naštěstí auto je to poctivý a na redukci to dal až na jedno místo, kde jsem jílu zůstal viset na břiše. zítra to tam po sobě musim zajít dát dopořádku.
IMG_20230412_193916_2.jpg
IMG_20230412_213419_9.jpg
IMG_20230412_213405_6.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

A je to tam :)
IMG_20230415_120849~2.jpg
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Dnes po práci jsem byl s dcerou a partnerkou na plavečáku u nás. Dcera mi dělá radost, už uplave cca 8-10 metrů. Taky letos končí se školkou, včera jsme ji byli zapsat do školy. Do stejné třídy jdou všichni z její třídy že školky, to tam bude pěkně veselo. :D :)
Koukej tak, aby jsi viděl.
čimango
Příspěvky: 391
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od čimango »

Haluziak: Gratuluji! Máš kde lovit?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Uvidím za měsíc, měnil se nájemce honitby tak jsme zvědavý jaké budou podmínky.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Takto verejne tu hodiť svoju identitu a dátum narodenia... hmm
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Veřejně mě najdeš i na xichtknize, i v seznamu datovek, i na stránkách Města Dačice ;)

Po rozhovoru s jedním "hackerem" si nedělám iluze ;)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
georgin
Příspěvky: 16
Registrován: 08.05.2016 21:29
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od georgin »

Nazdárek chuligáni. Už několik týdnů frčím na jedné skvělé akci, kterou jsem objevil na youtube.com. Jde o Gumbalkán.

Jde o poloorientační nezávodní offroadový roadtrip jižní Evropou neoffroadovými auty s pořizovací hodnotou do 25.000 Kč. Letos je to beznadějně plné, ale příští rok do toho rozhodně chci jít. Už se probírám vozítky a rozmýšlím úpravy. Je tu nějaký podobný střelec, který tohle již zažil nebo by uvažoval o účasti?

https://www.youtube.com/watch?v=erJQMj1Q5n8
https://www.youtube.com/watch?v=08rVMY1TLgU
Krevel
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Krevel »

Zúčastnil jsem se gumbalkanu 2019, už tenkrát to byla masová akce pro několik stovek aut. Znovu bych do toho nešel, za startovný dostaneš jen stsrtovní číslo a "párty" na konci, velká část aut dalece převyšuje rozpočet 25k, najdeš tam normální lidi, ale taky spoustu blbů co ti přes noc vedle stanu udělají diskotéku, když sme našli hezký opuštěný místo na stanování tak během hodiny tam máš stanový městečko... rumunsko je krásný, ale spíš si naplánuj roadtrip ve dvou autech a užiješ si to mnohem víc
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

JOBU píše: 15.04.2023 23:00 Takto verejne tu hodiť svoju identitu a dátum narodenia... hmm
To je stejně údaj celkem k ničemu protože:
Za 1) v době míru nikdo na nikoho nepůjde, i kdyby znal adresu, protože je jasné, kde by skončil
za 2) v době SHTF, i kdyby znal adresu, půjde na již aktivovaného rozpadlíka jedině sebevrah a debil :lol:

K tématu:
Dnes jsem si dovezl mazlíka. Sice ještě nemám papíry, ale tohle je motorka přesně v tom stavu, kdy se s koupí neoplatí čekat a nechat ji zmizet. Yamaha MT07, 55kw, zátah odspodu až navrch, nízká váha, nádherný zvuk.....ale asi ten db killer pak stejně vyndám, alespoň na chvilku, než mě to přestane bavit :lol:
obrázek_2023-04-22_134012347.png
obrázek_2023-04-22_134012347.png (307.4 KiB) Zobrazeno 1419 x
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět