Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Připadá mi to zvláštní, ale hloučky holočumáčníků i funící sportovci nahoře bez někam zmizeli. Včera a dneska klid.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

Protože my "holočumáčníci", už chodíme raději kanálama, abysme nemuseli snášet ty vražedné pohledy a poslouchat ty pitomé kecy :sad ... Foto je z dnešní procházky :hi
received_223990598866660.jpeg
received_583457809184789.jpeg
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Taky jsem nikam nejel. Výhled na chalupu.
(Loňské foto).
IMG_20190715_132324_20190807220954679_20200413181014616.jpg
IMG_20190715_132324_20190807220954679_20200413181014616.jpg (78.75 KiB) Zobrazeno 5044 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Mukl- zaujímavé, čo to , kde to ?(nemusíš presné miesto)
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Dnes jsem se dozvěděl, že mojí tetičku cca 80letou odvezli předvčerejškem do nemocnice v Č.Krumlově, protože upadla při venčení psa. Dali jí na pokoj se dvěma dalšími pacienty a protože si teď nedojde ani na záchod, je zcela odkázaná na sestřičky. Do úrazu striktně dodržovala odstup od lidí a velkou ostražitost. Dcera jí dokonce dezinfikovala každý nákup a posílala jí ho na prádelní šňůře v košíku až na balkón. Teď je tetička dost zděšená z přístupu v nemocnici, kdy za celou dobu pobytu nepřišla jediná sestra ani doktor v roušce, za sousedními pacienty se každý den courají různé návštěvy a na dotaz k nějakým opatřením ohledně Covidu jí prý doktor odpověděl, že v tomhle věku už jí to snad může být jedno, ne? :head Stěžovat si nikde nechce, protože se bojí následné pomsty personálu. :head
Tleskám obětavým sestrám a doktorům . :clap ,ale ne těmhle, těm tak na tvář.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

Tvou tetičku neznám, ale pokud máš informace o nevhodném chování personálu jen od ní, bral bych to trochu s rezervou. Vycházím ze zkušeností s obdobně starou babičkou.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Nechci tady plevelit toto téma, ale pokud byla tetička čilá duševně i fyzicky, tak mě takováto srážka s realitou našeho zdravotnictví vůbec nepřekvapuje. Kvalita péče zcela zásadně stojí a padá nejen s kvalitou vedení nemocnice, ale taky s kvalitou primářů a také tím jaké tam mají sestry. Proto ve stejné nemocnici mohou být dvě oddělení, kde je jedno zcela tragické a druhé zcela vynikající. Až na výjimky jsou moje osobní zkušenosti poměrně nedobré.

Můj otec se dodnes marně dostává z následků péče na JIP, která byla tak intenzivní, že když se jeho spolupacient potřeboval napít, tak si nakonec zavolal mobilem svého syna, protože pro přítomnou zdravotní sestru byl Facebook důležitější, než to, že nepohyblivý pacient se už nějakou tu hodinu marně snaží dosáhnout na džbán s čajem. Bylo to prý celkem komické, protože syn, který se v pozdně večerních hodinách dostavil, byl nejen značně rozladěn, ale mával kolem sebe plackou - že pití pro pacienta přijede řešit nasraný chlap z kriminálky ve špitále fakt nečekali.

Podobně když si astmatik zapomněl inhalátor na předoperačním, tak nezabraly ani prosby ani chroptění a sestra začala situaci řešit až v okamžiku, kdy začali řvát ostatní pacienti, že jejich kolega už nedýchá - chirurg byl frajer a tracheostomii zvládl bleskově a pána zase rozdýchali.

Za těch pár dní pobytu to bylo neskutečné množství zcela šílených incidentů. Otci bych nevěřil, kdybych neviděl jak si následky zcela zbytečně zpackané pooperační péče nese dodnes a jak odmítali připustit, že to posrali a než by to začali řešit, tak by otce nechali zdechnout - operaci zvládli výborně, ale následnou péčí zkriplili zdravého chlapa. Aneb když nahlásíte alergii, tak udělají co ? Narvou do vás s klidem materiál, na který jste alergický a pak budou týden popírat, že to co se s pacientem děje, je alergická reakce. Smekám tímto před mladou lékařkou, která se projevila jako slabý článek systému (který začínal u osobnosti primáře) a tím, že zavolala k otci staršího doktora z jiného oddělení mu doslova na poslední chvíli zachránila život.

Pokud bych si měl vsadit, zda je tetička nohama na zemi nebo ne, tak já (bohužel) sázím na tetičku.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

Jedno zpustlé místo v jednom hodně starém Ostravském bownfieldu. Jedná se zřejmě o protiletecký kryt z války, desítky metrů chodeb.....
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

PeFi musím ti dát za pravdu , máme špičkové zdravotnictví , co bohu žel funguje špičkově jen pro "rovnější" pacienty. Bylo by nadlouho rozepisovat rodinné zkušenosti , ale jsou hodně podobné.......
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rampa »

R-shield - Respilon
Jako jsem rád, že je doma máme-)
Ale nemůžu v něm vydržet v práci 11 hodin(střídám tam dva,tři + respirátor),ale dělá mě problém s dýcháním i třeba po 1-2 hodinách venku i uvnitř.
Nehledě na to jak mě bolí nos-) od toho klipsu.
Jak to máte vy?
Já jsem si v začátcích, ovlivněn marketingem a místními orodovači a objednávači R-Shieldu, také jeden objednal a hned co přišel, tak šel na dno šuplete, ani jsem ho na hubu nebral... Naprosto tragický výrobek, za jehož cenovou politiku by se nemusel styděl ani Apple :-D (ten má alespoň kvalitní produkt).

Střih = tunel :ne, víceméně obyčejný "buffík" za 50,- z Allíku s všitou "nano" vrstvou z alumatky :ne. to bych opravdu chtěl mít na držce a dýchat do toho, jak do igelitu... :roll:. No prostě neuvěřitelná sra... Za litr bych čekal opravdu něco jinýho, lepší je i ta maska z Petky, co vymyslel profesor z CVUT.
Je to výrobek s placebo efektem, pro falešný pocit bezpečí, protože "nano"... Funkci má asi stejnou, jako když si dám na hubu buffík a pod něj kus igelitu nebo papírovej kapesník. I kdyby měla ta rádoby membrána úroveň FFP3, jak tu někdo v začátcích psal, tak díky konstrukčnímu řešení, střihu apod. má tak max. úroveň FFP0... :-D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Zas tak úplně tragický to s tím R-Shieldem není. ;) Materiály jsou imho v pohodě, takže i při dlouhodobém použití nevlhne jak třeba bavlněná rouška a ta filtrační tkanina taky bude mít lepší schopnosti jak obyč. látka a dýchá se přes to celkem dobře.

Problémem je ale ten střih (tunel), zvlášť pro chlapy a obecně lidi s větší (tlustou ;) ) hlavou je to utrpení, páč to je pak ten tunel prostě nepříjemně obtáhlej kolem celýho ksichtu. O problému nosu už tady bylo řečeno také. Obecně s tím nemají až tak problém ženský a prostě lidi s malýma hlavama.

Kdyby měl ten R-Shield lepší střih (místo na nos) a různé velikosti (S/M/L), tak by to byl dobrý (leč IMHO stále předražený) produkt. Tak, jak je to teď, ho ale prostě nemůžu doporučit...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nuwara »

Ono to bude asi docela individuální. Mě R-shield osobně vyhovuje i na nošení, dýchá se mi přes něj docela dobře. Co je tam ten provázek na stáhnutí, tak mi to i sedí a nikde nevadí.
Cena? Vzhledem k možnosti opakovaně prát to v porovnání s jednorázovějšími prostředky nevychází zas tak špatně.

Než mě začnete nadávat, dovolím si upozornit, že jen prezentuji svůj názor a zkušenosti. Nedávám to jako věc k diskusi...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Proč by ti měl někdo nadávat? Já ten R-Shield mám také, točím tři kusy, takže výdrž na dlouho. A krom toho, že jako nákrčník je ten tunel opravdu úzký (mám hlavu 68-70), a s tím související problémy to nandat a hlavně pak sundat, tak si stěžovat nemusím. A hlavně se nemusí člověk furt holit :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

IDnes dnes pritvrdil. Jeste odpoledne jsem davala prispevek do jedne z diskusi, ted uz do diskusi lze prispivat pouze s placenym clenstvim. Do vsech diskusi, ne jen u tech jejich Premium clanku. U clanku, ktere vysly po 17. hod., tak uz maji jen okolo 10 prispevku apod.

Cili ocekavam, ze tady sem za chvilku budou smerovat dalsi davy nevybourenych pisalku :cry: Mozna by to chtelo nejak preventivne upravit i tady, nebo se Fab ubanuje umaze...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Týden po registraci že nemůže vložit příspěvek a až pak může, by to možná řešilo. Nějaká skupina nových členů by to možná řešila.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

...aneb, "jak lze poznat nástup totality" :cry: Lidi! Vzpamatujte se!
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MrPorter »

ad R-Shield: za mě taky v pohodě, nijak mě to netlačí a sedí mi dobře. Stejně tak pár dalších lidí co znám a používají ho, bez problémů. Mám k dispozici FFP3 respirátory, kdybych chtěl, ale R-shield mi aktuálně úplně stačí.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od honzaH »

Fakt paráda, dávám si v současné době pozor na koronu, nosím nanoroušku, rukavice i brýle, nakupovat max. 1x týdně, vše desinfikuju po návratu domu, myju si ruce nepřiměřeně často, a pak na zahradě při rejpání záhonu chytnu angínu ...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak já si včera skoro udělal výlet do FN Brno :( Ráno jsem uklouzl na mokrých schodech a kvalitně si narazil prdel. No a večer se mas nejdřív chtělo pořád chcát ale nějak mi to nešlo a pak mě rozbolel bok velice obdobně tomu když jsem měl problém s ledvinovým kamenem.

Dopadlo to dobře, když jsem se oblékl, že teda jdu a vzal za kliku, tak to přestalo bolet a povedlo se mi normálně se vychcat.

Poučení nepadejte na schodech. A to jsem si říkal: jsou mokré musíš opatrně a už jsem měl kotníky ve výšce pasu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Ono to s tím černým R-Shieldem shrnutým na krku - takto chodím v kanceláři a ven si ho nasadím na obličej - má i výhody. Kolegové mi začali říkat velebný pane. Ani jsem si neuvědomil, že to dosti připomíná kolárek... :D
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Odpovědět