Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Dnes natankovano 6,34 l benzinu. Do PETILITROVYHO kanystru.
Jo, vim, ze je tam rezerva na rozpinani, ale ze by tolik? Neprehaneji to ti pumpari trochu? :-)
Plastovej je dost pruznej.
A pokud si ho takhle nafoukla tak pozor pri skladovani, at nepraskne!
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ja vim, to je v poho, uz jsem pulku vypatlala dnes odpoledne do krovinaku, bylo to na okamzitou spotrebu, tak jsem ho naplnila po hrdlo. Kdyby to bylo na skladovani, pres 5 l nejdu, to vim. Ale pri tyhle prilezitosti mne zajimalo, kolik se tam vejde. Ale ze skoro 6,5 l, to jsem fakt necekala, to mne prekvapilo.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Ano, do obyč. plastového kanystru se vleze i přes 5L kapaliny. Já mám takový starý, používaný který se vlivem působení tlaku roztáhl (nechal jsem ho pěkně v kufru na sluníčku) a do toho se vleze hodně přes 6L naturalu. Jinak zkušenost s pumpařema naprosto stejná. Když se bere po menších množstvích (úplně v pohodě jsem schopen natankovat za 150Kč) tak ty dispensory ukazují úplné kraviny. Akorát teda v mém případě v opačném smyslu. Nabral jsem hodně přes 20L ale ty jejich mrchy mi počítají 18L něco (a že jsem vzal víc vím jednak kvůli velikosti a jednak kvůli tomu, že jsem si to ještě odměřoval válcem). Osobně si nestěžuju. Snad jen na to, že se kvůli tomu musí stavět čerpací stanice a není to jako dřív:
Obrázek
Obrázek
Třeba i analogový stojan s odměrným válcem, bezkontaktní platba a mít to hned za barákem ve vesnici za dobrou cenu by mi bohatě vyhovovalo. Víc jak 5-10L beru stejně výjimečně a aspoň bych nemusel platit obsluhu a pozemek.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Dnes jsem se po více než třech týdnech od nehody dostal chvíli na sluníčko, zastřílel si alespoň z airsoftky (cílem bylo vosí hnízdo nad vchodem do domu s výsledkem 50:0 - cíl zničen). Štve mě, že berle budu moci nejdříve odložit až na konci srpna a je všude tolik práce. Zatím na nohu nesmím ani lehce došlápnout :head-
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

Maximus píše: 22.06.2022 21:52 Dnes jsem se po více než třech týdnech od nehody dostal chvíli na sluníčko, zastřílel si alespoň z airsoftky (cílem bylo vosí hnízdo nad vchodem do domu s výsledkem 50:0 - cíl zničen). Štve mě, že berle budu moci nejdříve odložit až na konci srpna a je všude tolik práce. Zatím na nohu nesmím ani lehce došlápnout :head-
Tři týdny po úrazu jsem byl v noci na novalginu, nezavřel za sebou dveře od záchodu a o mírném došlápnutí na nohu jsem si musel ještě 6 týdnů nechat zdát.Teď - dva a půl měsíce po úrazu s berlemi dojdu 1500 metrů a zahrádku a jem schopen tam poskakovat s půlkou konve.
Zkrátka - je to den ode dne lepší!
Dost jsem podcenil posilování. Za těch 18 dní v nemocnici neha šíleně zhubla. A teď to napravit...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Dneska jsem se nasral a objednal 2t dřevěných briket. Sere mě ta nejistota dodávek dřeva (objednávka s dodáním srpen-září, na říjen už jsem ani neobjednával, + všecko samozřejmě bez garance ceny). I na brikety budu ale čekat 14 dní :roll:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Proto jsem vzal uhlí na zimu hned na jaře. Ale taky jsem musel asi 14 dní čekat.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Já to zvažoval ze začátku roku, ale chuj jsem to podcenil. Dobře mi tak. Fixaci na plyn mám ještě do půlky prosince, takže toho nepotřebuju zas až takovou dardu. Horší ale co bude příští rok. Kvůli poptávce se určitě i zvednou doposud nižší těžební limity, ale už teď čtu na některých webech konec objednávek pro rok 2022, tak to stejně tu poptávku nemusí pokrýt. Abych ještě nakonec nechodil do lesa už od ledna 2023 sbírat větve, abych měl na další topnou sezónu :lol: ...... :?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Dnes jsem rozebíral ledničku, je to BOSCH, máme jí 4 roky a posledních 14 dní vydávala takové divné klepavé zvuky.
Od včera jsme se začali všímat že v oblasti chladničky je vše skoro zmrzlé, zkusil jsem posunout termostat, nepomohlo to.
Volal jsem servis a zjistil jsem, že tato lednice nemá chladicí okruh pro oblast chladničky, ale že mrazí mrazák a pak přes klapku se posílá "chlad" i do oblasti chladničky. Prý to občas zamrzne a celé odejde.
No nedalo mi to a rozebral to.

long story short:
klapka je zaseknutá, motorek s ní zkouší točit, ale patrně se polámal převod nebo se urvala hřídelka. Vychází z toho i ten klepavý zvuk, jak něco přeskakuje.
Servis by asi šel, kdyby to bylo na šroubkách a ne zatavené v plastu :head :head :head :head :head
Nový díl se prodává jako celá sestava i s polystyrenovou izolací atd a stojí bratru 1000CZK.

Bosch mě velmi zklamal, je to těžká čína. :evil:
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Jen mne napadlo: nešlo by to v místě hřídelky klapky odvrtat?
Koukej tak, aby jsi viděl.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

momentálně tu nad tím přemýšlím...
Odvrtat by to jít mělo

Otázka je co pak...
asi by to šlo pak dát dohromady malými vruty a jestli bude robitý nějaký plast, tak ten by snad šel vytisknout na 3D tisku

Jen se trošku bojím abych to úplně nedo... Je jasné, že se to musí buď opravit nebo vyměnit, ale nerad bych aby si hlídala lednice , že má motorek připojený a když ho nedetekuje, že odmítne chladit :D (protože případná oprava bez náhradního dílu bude trvat)
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Rozbitější už to nebude.
A nebo objednat nový náhradní díl a starý rozbitý si opravit "do foroty". Pokud to půjde.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Mno, může přestat chladit, takže hůř být může :D

Jediné, čeho se bojím je, že je ale prvotní příčina jinde.
Přijde mi, že je skoro furt zapnutá => termostat. Jenže se k němu nedá dostat bez toho abych doslova urval krytku :twisted:

Takže nejhorší scenář, koupím nový díl s klapkou a problém buse přetrvávat
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

Tomáš píše: 23.06.2022 15:08 .....
Nový díl se prodává jako celá sestava i s polystyrenovou izolací atd a stojí bratru 1000CZK.
....
Zrovna jsem si vyzvedl těsnění na dveře u chladničky Gorenje. V Chlad servisu za to chtěli 1700,-
Tak jsem to pohledal jinde a za 340,- korun to mám doma. A teď počkám až seberu odvahu to vyměnit :-)
(Držím si palce, aby to nebylo lepené.)
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Tohle jsem už kdysi dělal mamce na staré Calex-ce. Má už asi 22let starou, ještě 2 kompresorovou.
Povedená lednice.
Jednou za 5 let odejde termostat, ale tam se to mění dobře.
A jednou za 20let těsnění :mrgreen:

Tak držím palce!
V jejím případě jsem to jen nasoukal
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Tak jestli nemůže dosáhnout v lednici požadovanou teplotu, tak to dá rozum, že je furt zapnutá.
Takže na termostat bych se vykašlal a řešil zatím jen tu klapku.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

V lednici jo, má tam být 4° a jsou reálně tak 1-2° I když dám ECO režim nebo nastavím 6°.
Naopak v mrazáku je jen -10° a má být -18° A nebo jen chyba měření...nemám žádný cejchovaný teploměr, takže použit venkovní :mrgreen:
Díl objednám ráno, ale budu si muset počkat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Tak klapka podle popisu není dovřená a chlad uniká do oblasti ledničky a nedokáže to namrazit mrazák (nejspíš).
A jelikož mrazák nemá dostatečnou teplotu, tak to prostě furt běží a snaží se to mrazit.

Jako buď rád, že ten díl jde koupit za 1000 korun, což není málo ale ani nic z čeho by se člověk měl položit. Často to jsou závady neřešitelné.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

litr vs. deset za novou chladničku s mrazákem ...
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Samozřejmě... novou kupovat nechci.
Jde mi jen o to najít opravdu jádro pudla a opravit na první dobrou...
Odpovědět