Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

U těch starších střelců je problém s tím, že žijí v omylu, kde čím déle je někdo vlastníkem ZP, tím je lepší a bezpečnější střelec ;) Typicky "já jsem měl zbroják ještě když ty jsi sral do plýnek cucáku". Já osobně tedy "trigger discipline" vidím na střelnicích častěji u mladších ročníků, než u starších pánů, kteří na to tak nějak zkušeně nedbaj, však už mají ZP přes 40 let a ještě se nikdy nic nestalo. Spousta mladých sjíždí videa na hlavních youtube střeleckých kanálech, kde se bezpečná manipulace velmi často objevuje, viz hickok45 a další. Pochybuji, že toto dělaj pánové co mají ZP dekády a tu a tam si zopakují své povinnosti, které jim ukládá aktulně platný zákon. Stále nezapomenu na situaci mé druhé návštěvy střelnice, kdy jsem vytřepanej naprosto dodržoval všechny povely vedoucího střelby a vše raději dvakrát kontroloval, přičemž vedle sedící pán 70+ se svým PPS-43 ze ZS začal řešit nepodaný náboj když byli všichni u kontroly terčů. Když jsem to uviděl, měl jsem sevřený svěrač a k mému stavu jsem pak šel obloukem, protože pán měl PPS směrem na terče...
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

To je stejné ve všem. Nejvíc rizikoví jsou mladí nezkušení, a staří pardálové ;) .
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Dnes (včera) bylo na výstavě nožů v Příbrami dobře. Sice většinu nožířů považuji za ušmudlané patlaly nabízející zašlé a ušmudlané nože, ale najdou se i špičkoví řemeslníci, např. Bohdan Chalupný.

Můj úlovek (ten úplně dole) od naprosto namol opilého nožíře. Je to jakási historizující varianta dýky, ke které hrubá ruční práce tak nějak patří.
36AEA60E-0F6D-46E0-8D95-43D1949FE30A.jpeg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Jejda, Fatal Error, letos mi výstava nožů v Příbrami úplně vypadla z hlavy... škoda, třeba příště. :)
Gratulace k dýce. :)

Koukám že výstava už má 30. ročník, jsem už taky fakt starý. :(
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Propršený víkend s klienty ve skalách a lesích Sudet. Vylil jsem vodu i ze zásobníku kveru uloženého ve vodotěsné sumce. Skoro 50% klientů odpadlo. Někteří z objektivních důvodů (třísla "načatá" na cvičení AZ), jiní prostě nedali věčný déšť, kilometry apod. Ti, co vydrželi, byli skvělí. Radost dělat s takovými lidmi. A řada z nich na to nejdřív nevypadala, ale kousli se a našli to v hlavě. :yes
Óðinn á yðr alla
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Potřeboval jsem bundu, protože jsem si nevybral v obchodě, tak jsem si objednal z jednoho eshopu.
Po potvrzení objednávky na mě vyskočilo toto, chápu dobře, že mi to doručí na kole nebo pěšky? To jsem fakt zvědavý. Fakt ten dnešní svět přestávám chápat.
Přílohy
co2.png
co2.png (10.95 KiB) Zobrazeno 2288 x
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Nesnáším tykání v obchodní komunikaci. :evil:
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Já také ne, asi jsme z jiné doby. K (nejen) zákazníkovi bych si to nedovolil.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Co je to proboha za firmu (e-shop)? Klidně do SZ, jestli to tu nechceš rozpatlávat.
Díky.
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Matěj píše: 12.09.2021 20:48 Potřeboval jsem bundu, protože jsem si nevybral v obchodě, tak jsem si objednal z jednoho eshopu.
Po potvrzení objednávky na mě vyskočilo toto, chápu dobře, že mi to doručí na kole nebo pěšky? To jsem fakt zvědavý. Fakt ten dnešní svět přestávám chápat.
Jenom aby jsi si pro bundu nemusel dojít. Pěšky, nebo na kole.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Lyster píše: 12.09.2021 21:31 Co je to proboha za firmu (e-shop)? Klidně do SZ, jestli to tu nechceš rozpatlávat.
Díky.
Jeden eshop s hadrama, chtěl jsem svou oblíbenou značku a navíc ji měli v akci, tak jsem to objednal, jinak raději nakupuju oblečení na přímo, tak možná proto ty módní "ekohlášky" neznám. Pošlu SZ, protože fakt nerad bych dělal reklamu, navíc na něco takového.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Dneska bylo smutno. U chaty mi prdí srnče s kolikou, přežrané že záhonů a vzduté. Nejde o ty kerbliky a další zeleninu, ale už ani to zvíře neví, kdy má dost. Podotýkám, není to otrava. Žádný postřik či hnojivo. Volal jsem mysliveckého hospodáře, ať si ho vyzvedne. Zatím jsem jen snížil dehydrataci a napajel ho z láhve vodou. Tohle nejím.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

IMG_20210914_141417.jpg
Udělám co musím
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Je to smutne, ale občas se to stává. Nejlepsi je fakt utraceni, nic jineho se, bohuzel, nedá delat.

Jako myslivec jsem celkem pravidelně volán k dopravním nehodám se zvěří a častokrát přijíždím ke sražené zvěři, která ještě není zhaslá a nezbývá mi nic jiného, než zraněný kus utratit. Nevěřili byste, jak často se setkávám s, až hysterickými, reakcemi, proč toho chudáka zabíjím a neodvezu ho k veterináři a podobné šílenosti.

V Tvém případě, i kdyby se Ti povedlo onen kus nějak postavit na nohy, obávám se, že by stejně moc dlouho nepřežilo - ve volnosti slabé kusy moc šancí nemají. Myslivecký hospodář by nejspíš stejně asi zvíře musel utratit, protože nic moc jiného se udělat nemůže.

A mimochodem - srnčí je docela dobré maso (v mém soukromém seznamu 4. nejlepší) :-)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak kdo čte burzu už ví, dnes jsem si připravil nemilé překvápko.
Na krabici v návodě a skoro nikde na netu se mi nepovedlo zjistit jaký závit má CZ455 až na jednu stránku CZ-USA kde bylo napsáno 1/2*28. Tak jsem si objednal tlumič závit 1/2*28, ze shopu rovnou na odbor, dojdu domů a ta svině nesedí :D Podle všeho je tam závit 1/2*20 :D

Holt mám doma těžítko za 2700 :D kdo by nechtěl :head

Tak a teď ještě najít jiný tlumítko se správným závitem. (nebo nechat udělat přechodku)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Haluziak píše: 15.09.2021 15:19...Na krabici v návodě a skoro nikde na netu se mi nepovedlo zjistit jaký závit má CZ455...
A přitom řešení je tak snadné a stojí cca 140 Kč... : https://somet.cz/cz/zavitove-merky-whitworth

Takže příští tlumič raději objednávej po změření závitu a nikoliv "...podle všeho..." ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

OldSoldier píše: 15.09.2021 15:12 A mimochodem - srnčí je docela dobré maso (v mém soukromém seznamu 4. nejlepší) :-)
a jaké je to první, jestli se mohu zeptat? ;)
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Můj žebříček zvěřiny:
1. Jelen Sika
2. Daněk
3. Vysoká (Jelen Evropský)
4. Srnčí
5. Zajíc
6. Černá
7. Bažant
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

bivoj píše: 15.09.2021 15:32 Takže příští tlumič raději objednávej po změření závitu a nikoliv "...podle všeho..." ;)
Psal jsem přímo do CZ i s číslem zbraně, že co na tom udělali za závit :D Ale jo, radši to nechám změřit.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět