Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Kdyz ja se spis bojim, ze si priste spis nekdo da bacha, aby se to neproflaklo. Kazda takovahle "tafka" prispeje jenom k tomu, ze lidi budou drzet hubu a krok. At se to vysetri, az na to bude cas a moznosti. Ale zacinat vysetrovani ted, to mi prijde jako cista "pomsta".
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Ivana píše: 12.01.2021 16:44 Jen ať se to přešetří, jen ať se to zveřejňuje. Nic proti primáři (třeba neměl jinou možnost, ale tu mu měl někdo shora zajistit).

Třeba si příště dá někdo bacha, aby se to už nestalo. Například krizový štáb, který řeší kapacitu krematorií.
Vyšetřování se v první řadě soustředí na to, aby se našlo, že někdo v nemocnici pochybil, ideálně primář, který si pustil hubu na špacír.

Ostatně to je celkem zřejmé z tohoto:
Dále bude předmětem šetření, zda nemocnice zjišťovala volné kapacity v jiných zdravotnických zařízeních, ale všude odmítli pacientku přijmout. Popřípadě může šetření zjistit, že pacientka nebyla schopná transportu do jiné nemocnice kvůli špatnému zdravotnímu stavu. V tom případě se bude ale zkoumat, zda na jednotce intenzivní péče nebyl jiný pacient, který by byl schopen transport zvládnout tak, aby pacientka mohla získat místo na intenzivním lůžku chebské nemocnice místo něj.


To znamená že sice nevěděli kde jim hlava stojí, ale i tak měli kontaktovat (úplně všechna) zdravotnická zařízení a hledat zda by někam nemohli někoho ze svých pacošů upíchnout, což mi ale zní skoro jako úkol pro call-centrum plné kvalifikovaných zdravotníků, kteří budou schopni diskutovovat se svými protějšky potřebu jednotlivých pacientů. Jenom nevím, zda takové call centrum patří k obvyklému vybavení, ale to primáře neomlouvá - a na to se dá spolehnout.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Myslela jsem to vyšetřování i tak, že se o to bude zajímat a pokládat nepříjemné otázky kdekomu tisk. Aspoň doufám.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Zalezi ma tom, jake info se tomu tisku predhodi... :-( Ja uz vim o 2 lidech, kteri tam tento vikend zemreli, protoze se nedostali na pristroje. Mozna by zemreli i tak, ale tak to bude interpretovano. Coz by v lepsim pripade melo vest k tomu, aby nekdo ve vlade zacal zpytovat svedomi a konecne tam zacali neco delat. Ale obavam se, ze to spis hodi na toho primare, at si to vyzere, ze jo...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Obávám se, že tonto skončí tak, že ostatní primáři budou raději držeti hubu a jen odepisovat zemřelé a tyto počty se pak vynásobí bulharskou konstantou, aby to vyšlo tak jak to vyjít má. Jeden to zkusil a upozornil, byl nyní sám "upozorněn", čekám že do týdne primář dané nemocnice sám odstoupí, respektive bude mu předložena nabídka, která se neodmítá.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Zhrouceny system v Chebu ma min. 2 prime obeti:

- pani, kterou zminil samotny primar ve svem puvodnim prispevku (na pristroje se misto ni dostala mladsi zena; osud starsi pani zatim neni znam).
- muz, viz komentar z internetove petice za to, aby vlada povolila prevozy nemocnych do Nemecka, https://www.petice.com/signatures_with_ ... m_rows=200
Clipboard02.jpg
Takze - kdo bude odpovedny za tyto 2 konkretni lidi a jejich stav? "Jmeno, nebudte slusnej, reknete jmeno!"
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Tak jsem to kupodivu do restrikcí ještě stihl zakoupit, je to vážně krasavec. Uměl bych si ho představit .357 ale to se u mě bohužel nikdy nestane. I tak z něho mám obrovskou radost.
Přílohy
IMG_20210114_161556.jpg
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Také mám flobku,ale už z ní moc nestřílím,nebaví mě to násilné vybíjení válce. Používám ty špičaté střely,ale samozřejmě z domu nepůjde,ono čas si na ni zase někdy najdu :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Equestrian »

Lyster:
za mě dávám palec :yes ať dělá jenom radost ;)

taky jsem si ještě před Vánoci udělal radost flobkou. Hrozně se mi líbil tenhle model v limitovaný edici 2020 od Alfy, prostě to bude taková "pandemická kráska" :)

Václaf:
občas jsem zaslechl, že nekteré Alfy na ty špičatý 22ky "trpí" že jdou hůře ven. Taky z toho mám trochu obavu, jak půjdou z tý 2020 edice vybíjet. Až se oteplí, tak to hned zkusím, ale zase třeba u Streameru od Zoraki, šli u 6" 6mm ven jak po másle.
Přílohy
P1100210-scaled.jpg
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Mě se totálně nelíbí u té 6mm Flobert ten dělený válec, proto jsem šel do té 4mm verze. Ale na střelbu do terče nebo plechovek to myslím stačí a na nic jiného jsem to nechtěl. :) Chápu že to je pro to, aby se to nedalo upravit na ráži .22. Ale i tak...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Právě že mám tu Zokarku :wasntme
Čechy čechům !!!!!
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Dnes jsem po měsíci opět hrál s kamarády Dračí doupě (samozřejmě po skypu :rofl ), ale i tak to bylo super :beer
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Dobře, tak já teda taky: :D

Izhevsk 1942
U židovského kladiva kdo ví
20210114_214432.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Nádhera Honzíku :yes
Včera jsem dělal plněné rohlíky
Přílohy
IMG_20210115_055831_2.jpg
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Venet »

Tak som si dnes uvedomil že som tu na fóre už 10 rokov. Celkom sympaticky strávený čas...
A vonku je tak krásne, nasnežilo, mrzne. Balím sa a idem von do terénu. Trošku prevetrať hlavu 8-)
Cogito, ergo armatum sum.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Pozdravuj veverky! ;)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

No já zas měl dneska migrénu jak prase, celý den jsem byl totálně mimo. Tak snad už to bude lepší a přes víkend se z toho nějak dostanu. :(
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Dneska mi jeden kamarád psal... hele, ty si si někdy kupoval nějaký zlato nebo stříbro že jo? Já mu říkám, no to už je fakt dlouho... teď není za co...

Hm, přemýšlím jak v týhle bláznivý době investovat prachy... myslíš že je lepší zlato a nebo stříbro? Tak jsem mu tak nějak pospal že já bych to řešil asi zlatýma slitkama a stříbrnýma mincema...

On mi poslal nějaký odkaz na "zlaté spoření" snad od ČNB, tak jsem mu napsal, že to je podle mě bobost. Prostě zlato a stříbro když už mít, tak doma v trezoru.

A on na to... hm... ještě popřemýšlím... ještě nějaké nápady do čeho investovat?

Tak jsem mu odepsal. Olovo, vz.58, Bren 2, CZ 75D. CZ P10C, GLOCK 17, Škorpion vz 61. Škorpion EVO3 a hodně krmiva.... a on mi na to napsal... hm... taky možnost o které do budnoucna popřemýšlím. :lol:


Rád inspiruji lidi. :)

(Trochu redakčně upraveno, aby to vyznělo lépe, ale tak nějak v tom duchu to opravdu bylo. :))
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

No jo, ale s drahými kovy už to prošvihl, a bude-li dlouho přemýšlet....
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

No tak ještě snad to olovo stihne za dobrou cenu. :lol:
Odpovědět