Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Taky jsem na ten jejich novy kalendar koukala, ale zatim jsem neprisla na zpusob, jak do nej importovat zaznamy z Gkalendare a jak ho mit synchronizovany s kalendarem v mobilu - ta jejich kalendarova appka mi nenacita data zanesena do kalendare v PC a obracene. Mas nejaky tip, co delam spatne?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

To nemám. Já Protonmail využívám jen na komunikaci, která obsahuje citlivé údaje. Třeba mi tam chodí výplatní páska a podobně. Kalendář od PT nepoužívám vůbec. Zatím jedu na gmailu a na Proton plně přejdu až bude mít Google nějaké vážnější bezpečnostní problémy. Účty jsem tam založil sobě a celé rodině před lety s tím, že to budu využívat později. Dneska by adresy JménoPříjmení@protonmail.com už byly nejspíš obsazené.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Ty vole dejte ženské auto :?

Pořád jí říkám ať nenechává zataženou ruční brzdu a při parkování nechává jen zařazenou rychlost.

Pochopitelně je to marné, je to marné, je to marné.....

Dneska, jeee mě se netočí jedno kolo :roll:

Tak jsem s tím opatrně popojížděl až se ho podařilo uvolnit.

Nasedla, odjela a za chvíli zase přijela s tím, že tam něco "pinklo" a teď to nebrzí.

Kouknu na to předtím zablokované kolo a vidím, jak z toho chčije brzdová kapalina :shock:

Tak hned volám kámošovi a okamžitě s tím jedu před jeho servis, protože za pár hodin to auto bude úplně nepojízdné.

No, musím říct, že jízda s autem, které skoro vůbec nebrzí, je opravdu adrenalinový zážitek :mrgreen:

Myslím, že teď už si bude dobře pamatovat, že ruční brzda se zatahuje, jen když potřebuji vystoupit z nastartovaného auta ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Bill: jenze Gmail se chysta spiclovat podobne jako FB, taky chysta nejaky novy podminky, kde mu budes muset povolit jeste vic nez ted. Mail na nem mam jenom pro pristup do GPlay, ale krome toho taky kalendar pote, co skoncil Blackberry. Hledam nejakou alternativu pro ten kalendar a Proton se mi na to zda dost dobry, citlivych udaju v takovym kalendari je... :-) Taky bych si potrebovala nekam zazalohovat kontakty, idealne aby se synchronizovaly s mobilem. Zatim je mam vyexportovany v PC, ale synchronizace nekam do bezpecnyho prostredi by byla fajn.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

A jak za to může zatažená ruční brzba při parkování? To co popisuješ jsem ještě neviděl, to, že se nezabržděné auto (ne moje) rozjelo už párkrát jo.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Očividně se ta ruční brzda přidřela. Když jsem za ní vzal, tak to šlo úplně lehce bez zjevného odporu, prostě se nevracela. Co se stalo pak uvnitř bubnu mi řekne až mechanik, ale to rupnutí v daném bubnu nastalo, když zabrzdila. Nevím, jak přesně to funguje u tohohle auta, ale očividně ta přidřená ruční brzda iniciovala další problém. Ona to auto nechává takto stát několik hodin až dní. Na to ta ruční brzda opravdu není.....
You cannot kill me as I am already dead!
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

"Ruční brzda" dávno není jen extra lanka k paknám :D
Jinak s tím nebržděním, to jsem jsem si také už dávno ověřil, že ty tzv. dva okruhy jsou naprosto k ničemu. Celá desetiletí se tvrdí, jak jsou brzdy dvouokruhové, že když vyteče kapalina z jednoho okruhu, tak to brzdí ještě druhým. Tedy alespoň na 50%. Ale jaksi to neplatí. Prorezla mi trubka k jednomu zadnímu kolu. No a zastavil jsem tak, že jsem se zastavil před barákem, no a když jsem to chtěl ještě trochu pustit a zabrzdit, tak jsem šlápl do prázdna. Naštěstí jsem stál před výmolem a kanálem, tak jsem zůstal v něm.
No a cesta pak do servisu byla trochu adrenalin, brždění motorem a radši mimo provoz, s rukou na ručce. Ale dojel jsem :)

Jinak na multikáře mě kdysi z technické vyhodili, že jedno zadní kolo brzdí méně než to druhé. Při rozdělání se zjistilo, že tam něco urezlo, no a jak se to nějak rozpadlo, tak po zabrždění ručkou něco do něčeho narazilo a bránilo pohybu paken. Tak možná se ti tam stalo něco podobného, že ta mechanická brzda urvala něco u té hydrauliky. Anebo prostě náhoda a můžeš být rád, že se to stalo za této situace takto.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Pro všechny ty, co jsou nepolíbení znalostí oboru "Mechanik opravář motorových vozidel" nebo příbuzného, bych rád provedl malou osvětu.

Něco jako "ruční brzda" v technické specifikaci typů brzd u silničních motorových vozidel oficiálně neexistuje. Naopak existuje výraz "parkovací brzda". To, jestli je ovládána ruční pákou, nožní pákou, mechanicky, elektromechanicky, pneumatickomechanicky (inverzně) atp. je úplně jedno.

Ale vraťme se k tomu termínu - parkovací brzda. Jak z názvu vyplývá, jedná se o zařízení, které u zaparkovaného vozidla slouží k zamezení samovolného uvedení vozidla do pohybu.

Takže používat "ruční" brzdu při každém parkování je naprosto normální a k tomu je zkonstruována a určena! Pokud je její mechanismus v pořádku a udržován v cajku, nehrozí její "zaseknutí" či zatuhnutí, vyjma naprosto specifických a ojedinělých případů. Bohužel, existují jedinci, kteří parkovací brzdu nepoužívají jak je rok dlouhý a pak se strašně diví, že jim její mechanismus zatuhl či přirezl...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Nehrej si tu na rádoby odborníka, já jim sice taky nejsem, ale mám kolem sebe spoustu automechaniků (jak v rodině, tak v okruhu přátel) a ti mi jednoznačně potvrzuji, že zatahování ruční brzdy při dlouhodobém parkování není zrovna nejlepší nápad :ne
You cannot kill me as I am already dead!
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ta ruční či parkovací brzda rozhodně není konstruovaná, aby vydržela všechno. To ani ty brzdy. Jinak by nebyly všechny kotouče rezavé po týdnu neježdění a průtrži mračen.
Stačí ve vhodném počasí nechat brzdu zataženou přes víkend a po neděli se pak řeší, za jak dlouho se to přirezlé utrhne. Zejména u služebních aut, která musí být na firmě přes víkend, je to poměrně častá věc.
Kdejaký automechanik potvrdí, že zatahovat ruční brzdu není vždy dobrý nápad.
Pokud nestojím v prudkém kopci nebo nechci, aby se mi auto při nakládání hýbalo, tak ručku samozřejmě nezatahuji.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Přesně :yes

Teď pořád chcalo a není výjimkou, že to nechala zatažené celý víkend :roll:

A ještě k těm termínus technikus, i oficiální návod k autu tuto položku popisuje jako ruční brzdu.

Ruční / parkovací brzda, obojí je správně ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Takových "mechaniků" znám (bohužel) také dost - ale je pravda, že ti to radí především z důvodu, že málokteré starší auto má parkovací brzdu naprosto v dokonalém technickém stavu.... A na odborníka si hrát nepotřebuji, s obory kolem aut jsem měl v mládí do činění až až. A překvapivě, přestože jsem za těch pár desetiletí co mám řidičák vlastnil už pěknou řádku aut, NIKDY jsem neměl s parkovací brzdou jakýkoliv problém. Jenže já se vždy o své vozy staral. V dobách, kdy ještě neexistovaly teflonem vyložené lanovody stačilo tyto jednou ročně demontovat, vyčistit a poté promáznout ánulkou. Stejně pak zkontrolovat a vyčistit mechanismum rozvíracích pák u paken, čepy a páky ovládacího mechanismu atp... Pak parkovací brzda slouží a funguje tak, jak má.

Pravda, u služebního střepu nebo vraku, kde ji nikdo nikdy nepoužil není rozumné ji na delší dobu zatahovat. Ale u pravidelně používané a udržované brzdy to problém není.

Mj, zajímalo by mě, jak bys nepoužíval parkovací brzdu třeba u náklaďáků (inverzní pneumatická).

2 cipis - to cos napsal platí v případě, že je parkovací brzda neudržovaná. Pokud je vše v pořádku, tak i dlouhodobé zatažení nevadí. Teda mě za posleedních cca 35 fakt nikdy parkovací brzda nepřirezla. Ale to je dáno mj. i tím, že ji používám pořád, nejen při každém parkování, ale třeba i při stání na světlech v kopci ap...

Co se týče technického termínu - manuály k vozidlu bohužel nebývají esencí správného technického názvosloví...
Naposledy upravil(a) bivoj dne 15.05.2021 18:48, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Bivoji :yes
Ono sa o auto treba aj starať, nie ako je rok dlhý doň nešáhnuť a potom sa čudovať, že sa niečo pridrelo. Ručnú brzdu používam u všetkých áut čo mám, a neverili by ste, fungujú úplne bez problémov aj po polročnej prestávke... A to aj u 30 ročného a 20 ročného auta...
Hrdzavý kotúč nemá na "prilepenie" ručnej brzdy vôbec žiadny vplyv, problém je treba hľadať v mechanizme brzdy, či sa jedná o bubon (pridreté a suché samostavy, opotrebované plastové vodiace podložky), alebo kotúč (poškodené manžetky a korózia osiek). Plus samozrejme rozdrbané lanovody.
Za to môže len majiteľ / prevádzkovateľ vozidla.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Co chceš udržovat na půl roku staré fábce?
Jestli všechno, tak ano, je to střep.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Ty vole, to jsou tady zase pindy internetových odborníků. To auto bylo pravidelně servisované v autorizovaném servise Renault a dělalo se tam vše, co bylo předepsané výrobcem.......
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Jako dělejte si, jak chcete. A až vám tam manželka v kopci dá místo jedničky trojku, tak se nedivte, že vám bude volat, že jí někdo ukradl auto, aby ho poté našla zapíchlý na úpatí kopce do protilehlýho baráku...

A pokud to auto cestou dolů někoho ještě navíc zrakví nebo způsobí vážnou dopravní nehodu, budete to mít ještě veselejší:

Pak bude srada ji pozorovat, jak se před soudem a soudním znalcem z oboru silničních motorových vozidel bude obhajovat, proč vozidlo řádně nezajistila proti pohybu, zejména použitím parkovací brzdy. K tomu ta brzda jaksi totiž slouží.

A pak si můžete v base pindat jak chcete...

EDIT - Vím, jak pravidelné servisní prohlídky probíhají. To, že někdo doufá, že mechoši fakt poctivě dělají všechny nezbytné a předepsané úkony, je znak naprostého naivismu...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Prácu autorizovaných a vysokoodborných servisov, kde robia presne všetko čo majú (resp. menia) poznáme veľmi dobre... od (ne)výmeny oleja, cez vzduchové a peľové filtre až po geometriu a prípravu na stk... :lol:
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Samozřejmě, že v prudkém kopci má ta brzda své opodstatnění. Nicméně pro krátkodobé odstavení. Pokud tam to auto bude stát pár dní, tak se doporučuje zařadit rychlost, nedávat ruční brzdu a auto zajistit klínem ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Jen drobná technická
Jak může brzdové obložení "přireznout" k bubnu/kotouči ?

Také na všech autech co jsem mněl jsem neodešel bez zatažené "ručky" - parkovací brzdy
a nikdy problém. To poslední C3 mám 12a1/2 let.
U modernějších některých aut se navíc zatahuje automaticky sama :chuckle

Jestli ty problémy nejsou z toho, že tam něco zarezne nepoužíváním? :angel

EDIT ó ano u 120? a žigulíků? se tradovalo že dlouhodobé zatažení ručky tvarově deformuje buben, který pak nebrzdí "rovnoměrně"
Naposledy upravil(a) Hohepa dne 15.05.2021 19:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Asi chodíš do špatného servisu. Mě tam vždy udělali vše, co měli. Není problém si to ověřit. Jak jsem psal, mám kolem sebe dost mechaniků ;)

Občas mi to přijde, že někteří jsou jak ženská, co má krámy. Prostě za každou cenu být v opozici :roll:
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět