Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Hele nejsem automechanik, jen blbý motorkář, ale nedá mi to:
korunkova_matice.jpg
korunkova_matice.jpg (70.06 KiB) Zobrazeno 1163 x
Když je důležité aby matice seděla kde má a neuvolnila se, není lepší ji ještě zajisit?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Od včerejška dělám velkou debordelizaci kuchyně, kvůli nové (druhé) lednici. (nemám sklípek, tak jsem si objednal jen lednici bez mrazáku.)

Dneska jsem jí konečně vybalil a zapojil...

Jen nějak nervózně koukám z okna na oblohu, jestli neuvidím letět nějaký Boeing. :lol:
Přílohy
Debordelizace kuchyně 1.jpg
Dvě věže..jpg
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Vypada to dobre, ale nechapu, k cemu je dalsi lednice bez mrazaku? Jako nahradu sklipku se to asi neosvedci. Metrak brambor do toho nedas (brambory do lednice vubec nepatri, stejne tak tropicke ovoce). Jabka potrebujou hlavne malo kysliku, aby dlouho vydrzela. Korenova zelenina v lednici bud vyschne, nebo zplesnivi. Sadlo, jo, to v tom vydrzi. A ostani typy zasob (zavareniny, konzervy...) je do toho davat zbytecny. Mozna tak jako vinoteka? :)

Nebo mas extra velkou rodinu, ktera obsah lednicky sporada za tyden?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Já to mám právě na ty zavařeniny, konzervy a podobné věci, nemusím tam nastavit minimální teplotu, stačí třeba 8 - 12st ono když má člověk v létě doma přes 30st, tak to nedělá dobře ani těmto komoditám. Má to nějaké speciální šuple na zeleninu, tak tam určitě vydrží lépe než kdybych to nechal přes léto venku.

Samozřejmě sklep vytesaný v pískovci to není (má moje matka.) Tam vydrží jablka celý rok. :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, 8-12 C je pro neotevrene zavareniny lepsi nez 25-30 C, ale tak tragicky bych to nevidela. Myslim, ze kvalitne udelanym - kdyz uz - skodi velke stridani teplot (napr. v aute), ale jestli Ti teplota v byte kolisa o 5 C, to mi prijde skoro stejne jako 8-12 C v lednici. Ale Tvoje kuchyn a Tvoje rozhodnuti :) Jenom aby sis pristi rok nenadaval, kolik to zere elektriny...

Ja uvazuju o dalsim mrazaku :-)

Edit: taky jsem mivala doma pres 30 C, vymekla jsem a predloni poridila klimosku. Super vec :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

O klimošce básním už přes 5 let, ale 3,6m stropy, z toho se teprve zblázním, až přijde faktura za spotřebovanou el. energii.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

To je tak, když Vám přijede otec z Moravy na návštěvu a od středy řešíte, že ugrilujete pořádné fláky masa a že vše zařídí:
20210911_160127.jpg
A přiveze toto :( :evil: :head
6mm tloušťka masa z marketu. Kdyby nebyl obvoďák a neměl na vesnici pacoše řezníka.
Před měsícem, jsme se kvůli stejné věci dohádali jak koni.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Heh, já si fakt na první pohled na fotku říkám... hm.. někdo bude dělat sušené maso (jerky)? :lol:
Tak nic... Docela tě chápu. :shock:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Tak dnes jsme podnikli rychlý nákup pro doplnění zásob jídla a obnovu šatstva. Bohužel se v komplexu obchodního domu nachází také obchod Levné knihy a tam mne to vždy tak nějak přitáhne jako magnet. Dnes jsem ulovil knihy:
Luger, John Walter
https://www.databazeknih.cz/knihy/luger-119517
Moderní odstřelovačky od Jiřího Fencla (redaktor časopisu Střelecká revue a Naše vojsko)
https://knihy.abz.cz/prodej/moderni-odstrelovacky
Tajemná místa nacismu (označil bych to jako "tipy na rodinný výlet po ČR pro moderního fotra" :lol:)
https://www.kosmas.cz/knihy/240618/taje ... a-nacismu/

ale největší bomba je, že knihy mne dohromady stály necelých 150 Kč, vše bylo "v akci", šetřit je prostě krásné. Více jsem utratil za zásobu ponožek :chuckle
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Lyster: ciste teoreticky - teply vuduch se drzi nahore, studeny dole, tzn. spotreba by nemusela byt tak velka (ja ji moc velkou nemam). Nemusis chladit cely prostor, staci pocitove to misto, kde se zrovna vyskytujes (psaci stul, postel...). Mam mobilni klimosku s tim rukavem z okna (splitova nejde, pamatkari) a vzdycky se da nastavit tak, aby studeny vzdruch foukal, kam potrebuju. Ne primo, odrazem od neceho. Jedna z nejuzitecnejsich veci, ktere mam :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Jo, u mě by šíleli památkáři snad i z toho "rukávu" z okna. :lol:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

S rukavem at se jdou vycpat. Neni to zadna trvala soucast stavby. Aby mi narizovali, jestli si muzu otevrit okno, to by si mohli zkusit!
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

Dhly prispevok. Prezil som sluzbu na strelnici. Dnes to bolo fakt o hubu. Pritomni nimrodi (poznam v okoli par fakt fajn chlapov, aj u nas v klube, su pohodovi, ale obcas sa fakt najde exemplar - a to som u inych kategorii strelcov nezazil) prepacia generalizaciu, ale moja skusenost je fakt takato. Neberte to ako podnet na flame war, len ze si frustrovany chlap vylieva srdce. Za tu dobu co robim spravcu som 3x hladel spredu do laufu a vzdy to bol polovnik.

Viete co je nebezpecne? Polovnik s pistolou.
Viete co je este nebezpecnejsie? Polovnik s pistolou (z ktorej 10+ rokov nestrielal).
A viete co je uplne najlepsie? Ked si zoberie na strelnicu dvoch pubertakov ktorych chce z nej ucit strielat.
Ok ... takze po tom co som to videl, tak som skonstatoval ze tomu budem musiet venovat vacsiu pozornost ... upozornil ostatnych ...

Prve zastavenie - po tom co som videl ako vytaca pistol (tusim CZ 122) pri manipulacii zhruba 80o na stranu ... upozornenie. Reakcia "ale vsak to je v pohode". Hovorim - nie je, prestrelite nam kryt a skonci to v bocnom vale. Ahaaaa ...
Druhe zastavenie (ked to bral do ruky mlady). Tak hovorim - OK, trochu o bezpecnosti : 1) kazda zbran je nabita ... atd., 2) nikdy nemierim na nic ... atd.
"Ale to nam dedo hovoril".
Fajn mlady muz, tak preco beries zbran tak ze strkas prst do luciku a kladies ho na spust?!
Ok ... pominuc intermezzo ze na zbran sa nesaha ked su pred palebnou ciarou ludia (napriek tomu ze som na to pre istotu explicitne upozornil), vsetko ok. Dali kazdy zo 20 ran, opravil som drzanie, pridal par veci do zakladu, vydychol si. Mladi sa vcelku chytali a snazili sa. Na to ze to mali prvy krat v ruke, fajn.

Stary pan vytiahol Glocka a vybral z neho plny zasobnik. Tak zase kazanie na temu toho ze ci cital prevadzkovy poriadok a ze ci ho mam vyrazit zo strelnice ... ako fakt nemam radost z toho drbat stareho pana pred vnukmi ale toto si zasluzil. Byt tam sam tak ho zdrbem ako maleho chlapca, takto som sa brzdil. Pokracujeme - stary pan ze si streli najprv ... stopol som ho po tom ked sa mu po tretej rane ukazovak slabej ruky (polozeny na zavere) dostal 0.5cm od ustia. To uz bolo prilis.

Zase uprava drzania, nejaky vyklad k tomu ... naplnil zasonik 15 nabojmi a strcil to mlademu do ruky. Tak som ho zarazil. Ze ci si je isty ze mladi po tom spatnom raze (nikdy to nemali v ruke) nezazmatkuju ... zase frflanie, nechal som ho vyhadzat naboje a nechat tam len jeden. Mladi to brali v pohode. Strelba, nejaky vyklad pre mladych, celkom sa chytali, mimo zaciatocnickych chyb v pohode ... Zase to zobral do ruk stary pan, prst cely cas v luciku ... Upozornenie z mojej strany ... fakt to mal problem pobrat ...
Mladym som potom povedal ze pokial ich to fakt zaujima, tak nech si pozru nieco o zakladoch bezpecnej manipulacie a davaju si na to pozor. Staremu panovi ze by mal s pistolou viacej trenovat - hlavne manipulaciu ...
Asi som bol za buzeranta, ale to som sa este dost brzdil ... ked odisli, policajt z vedlajsieho palpostu mi povedal ze obdivuje aku mam trpezlivost. Stary pan k nam chodi obcas nastrelovat gulovnicu a na polovnicke akcie ... musim este napisat mail na ostatnych kolegov nech si daju pozor. Zase raz pripomenutie toho ze je clovek pri sluzbe na strelisti jednou nohou v base a druhou v hrobe.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Vítej v klubu trpělivých správců střelnice :)
Také mi říkají, že mám velkou trpělivost.
Ale když takové lidi nevyhodím, tak alespoň dostanou šanci neublížit sobě či jiným.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Je pravda, že za posledních 40 let se nakládání a manipulace se zbraní z hlediska bezpečnosti hodně změnila. Taky ovšem mnohonásobně přibylo střelců. Když si vzpomenu, že kdysi pistole "bydlely" v nezamčených šuplících dřevěných stolů, nosily se se zásobníkem plným nábojů a střílelo se v lomech, na dvorech statků apod, bezpečnost manipulace obstrarávala pojistka a množství nehod bylo tak stejné, nechápu jak jsme to mohli přežít. Možná větším respektem ke zbraním obecně. Možná měl vliv základní vojenský výcvik na populaci.
Udělám co musím
Jan Novak
Příspěvky: 25
Registrován: 12.09.2021 3:04

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jan Novak »

Ja byl nedavno na strelnici kde je mlada baba spravkyne. Jeste na druhy den vypadala jak zelene lejno.
Ze vcera se nepohodli dva, ze kdy se pujde k terci a strileli po sobe. Uz se videla v base...
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Bodejť by se neviděla v base, když evidentně porušila jednu z povinností správce střelnice.
Jestli se střílí nebo jde k terčům, tak rozhoduje a velí správce střelnice!
Pokud ne, tak musí jmenovat řídícího střelby, který je pak zapsán v deníku.

Je to jedna z prvních věcí, co se musí udělat, jinak nelze střílet.
V drtivé většině jsem jako správce i jako řídící střelby, ale když se jdu vychcat nebo něco pořešit na střelnici jinde (prostě nejsem na palpostech), tak musím určit řídícího střelby.

Germaniku, právě, jak píšeš, že je množství nehod stejné, tak jasně ukazuje na to, že změna pravidel razantně pomohla. Málo lidí, málo bezpečnosti = x nehod, hodně lidí, více bezpečnosti = x nehod.
Vidím to také samozřejmě na našich dýchánkách, největší problémy jsou s těmi staršími anebo namachrovanými zobáky. Kupodivu ty zobáci se dají zvládnout lépe. A u těch starších je třeba se oprostit od "úcty" ke starším, protože si to nezaslouží, za to, co tam předvádí. Měl jsem s tím dříve problém, ale teď už v seřvání nedělám rozdíly. Naštěstí se spíše daří osvěta a pomoc a vysvětlení.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Bezpečnost se za ty roky naštěstí zlepšila, ale občas jsou někteří na zastřelení v nutné obraně, a myslím, že by to i prošlo. Každopádně aby po sobě na střelnici stříleli...... no.... co to bylo za střelnici by mě zajímalo ;) .
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

No, spíš jsem chtěl říct, že kdysi tu zbraň dostávali poněkud vyrovnanější lidé. Ale s vaším závěrem, aplikovaným na současnost, lze jen souhlasit
Udělám co musím
Jan Novak
Příspěvky: 25
Registrován: 12.09.2021 3:04

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jan Novak »

Trefit se evidentne nechtel ani jeden, ze se to zarylo vedle jednoho do valu, pred druhym do zeme, ale to bohate staci. Ja stal v predlouhe fronte jednou na oddeleni Soukalova. Jedna vec ze dedecek prede mnou vzpominal ze toto pamatuje z mladi, na banany :) Ale jeden postarsi pan ukazoval druhemu pistolku, az jsem se nahlas ozval, ze kam mu jde hlaven. Jeste se hadal, musel ho uklidnovat az polda. Podlove sami rikali ze dnesni zkousky manipulace na ZP by nedala nejmene polovina drzitelu. A treba v Praze, odeleni na Sdruzeni, se uz 2x strilelo.
Odpovědět