Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Tak velká gratulace. 👍👍
Ani jsme nevěděli a celá rodina jsme ho důkladně zalili, při vyplňování volebních lístků.
Tak doufám, že bude mít šťastnou budoucnost, hodně zdraví i mamince
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Proba »

Gratulace a hlavně ať jsou s mamkou zdraví!
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Taky gratuluji! At se dari a hlavne je vse v poradku..

Dneska jsem mel "vylet" - dodavkou pres celou republiku na otocku.. celej den zabitej ale ve finale spokojenost
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Vládíkovi do života hodně a hlavně to štěstí... :angel

bohatých a zdravých bylo na Titaniku,,,
jen ta kapička štěstí chyběla...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:F
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Dnes (vlastně včera) taková menší challenge na střelnici.

Zbraň - Glock 19X (stojina 2kg, spoušť RR ARMS).

10 m

100 ran

100 sekund limit (včetně přebíjení - pochopitelně nachystané naducané 17 a 19 ranné zásobníky).

Stihl jsem to tam nasypat tak tak a tahal jsem to trochu doleva:
IMG_20211007_112615.jpg

A samozřejmě gratulace vratnikp k potomkovi! Vládíkovi do života štěstí a zdraví!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Včera po desáté večer me volali na dostřel stažené laně. Jelikož se cekalo ještě na PČR, tak jsem se dostal do postele až dnes.
IMG-20211008-WA0000.jpg
IMG-20211008-WA0001.jpg
"Borec", co tu laň srazil od mista nehody ujel, aby se tam za čtvrt hodiny vratil jen kvuli pojistce. Těžce zranenou laň dle svědků z projizdejiciho auta jen prohledl, nikoho nezavolal, a v klidu odjel. Prostě hovado. PČR a myslivce volal až svedek - nahodou clen MS od sousedů.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od skagerak »

Taky jsem ted minuly tyden nasel srazenou jeste zivou lezici vedle cesty... auto nikde jen pozustatek na vozovce... Rizenim osudu, i kdyz jsem odjinud jsem mel diky necemu s myslivosti naprosto nesouvosejicimu cislo na mistniho myslivce (snad i funkcionar mistniho MS), ten hned skocil do auta a v radech minut dojel, tak jsem ji nastesti nemusel strilet glockem....
Ale smutny no....
sigurd
Příspěvky: 396
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od sigurd »

Dnes som mal šťastný rozpadlícky deň.Bol som niečo vybaviť na obecnom úrade v obci,kde mám svoj rodný preperský dom ;) .Stretol som tam bývaleho miestného lekára(89rokov,priateľ môjho otca),ktorý mi poskytol veľa praktických rád v období,keď som sa zaoberal získavaním a čistením účinnej látky z prešlých liekov pre dobu PA.Vtedy sme trochu prebrali aj rozpadlícku tématiku.Hodili sme reč,vysvetlil mi svoju situáciu(už je sám v dome,synovia úspešní v zahraničí,že bude predávať dom,a pôjde do starobinca k synom),a ponúkol mi svoju výbavu,ktorú odkladal pre prípad že ba sa niečo "zvrtlo".Samozrejme som to "za odvoz" zobral.
Je to 8 orginálnych poľných debien na zdravotný materiál(70x50x45cm výška) a 2 veľké ikeatašky s lekárskou literatúrou.Nemal som veľa času na prezeranie,ale sú tam 2 debny orginál sada prvá pomoc,2 debny orginál sada trauma(napr.rebríčkové dlahy),a zbytok je zmeska staršieho vybavenia ordinácie (chirurgia,zubarina,sterilizátory...).Obväzový materiál ešte balený v tom tvrdom impregnovanom papieri(expirácia 1974),ako nesterilný určite použiteľný.Literatúra zo všetkých odborov a rôznych období.Už sa teším,ako si to na povale(keď bude pršať) preberiem.A tie debny ako nové-nádhera.
Darcovi venujem(napriek zákazu) nejaké exponáty z mojej zbierky portského-zaslúži si-myslel na svojich pacientov aj pre prípad prúseru...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Při dnešním grilování (3/4 hořáky) se ukázalo, že 5 kg bomba, když už je poloprázdná, se při současných teplotách podchladí natolik, že jí viditelně klesne tlak na výstupu. Na spodní části bomby naměřeny IR teploměrem teploty pod -20 C, takže ani to, že náplň je propan, to nespasí a pro zimní grilování skutečně potřebuji 10 kg bombu a možná nějaké rychlospojky, aby to šlo rychle přehodit z jedné bomby na druhou.

Při úvodním rozehřívání, kdy jedou 4 hořáky naplno (cca 14 kW) se 5kg bomba podchladí a pak když už jedou jenom tři hořáky na celkem nízký výkon teplota bomby nahoru už nevyleze.
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Před několika lety jsem od kolegy z předchozí práce slyšel zajímavý způsob řešení tohoto problému.
Na dvě 10kg bomby dal regulátory a jejich vývody spojil do jedné hadice. Jednu bombu měl plnou, druhou poloprázdnou. Tvrdil, že plyn byl nejprve odebírán z plné bomby. Po jejím ochlazení a snížení výstupního tlaku z regulátoru se přidala poloprázdná bomba. Tak prý dokázal i při studeném počasí vyjet bombu až do dna, protože při snízeném výkonu stačil výkon poloprázdné bomby. A když se prý podchladila, nebo došla se mezitím ohřála ta plná a rozjela se taky.

PS: mám to z doslechu, sám jsem to nezkoušel. Pokud je to blbost mne prosím nekamenujte (jak jsem nakoupil tak prodávám).
Koukej tak, aby jsi viděl.
BOB2016
Příspěvky: 142
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Ked som bol este maly chlapec tak u rodicov sa pri zabijacke prasa opalovslo plynovym horakom, ako pouzivaju aj izolateri. Zabijacka v decembri... Ked klesol tlak, tak sa bomba polozila do velkej plechovej nadoby, naliala sa tam vriaca voda. Kym si chlapi s masiarom dali po pol deci, lebo aj im bola zima, tak bomba rozmrzla a pokracivalo sa v opalovani. Stacilo hrniec vriacej vody raz, maximalne dva krat
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Největší hovadina, kterou bys v téhle situaci mohl udělat ...

Když už tak nožem, ale radši vůbec nic, holt "je to jen zvíře", ale ta byrokracie potom za to nestojí.
skagerak píše: 08.10.2021 14:33 , tak jsem ji nastesti nemusel strilet glockem....
Ale smutny no....
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ad ty bomby - kámoš celé roky topil v hale takovou tou raketou, hořák, ventilátor. No a bombu měl na kovové stoličce kousek před tou trubkou, takže byla permanentně lehce nahřívaná. A i za mrazů, kdy to jelo na plný výkon, tak to vždycky vydojil do dna. Asi krapet bezpečnost, ale fungovalo mu to ...
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

člověk tu 3dny není a zmešká hned Vládíka
Gratulace Vratniku, ať je zdráv a dělá vám radost. :beer
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

vratnikp píše: 07.10.2021 20:22 ahojte, tak se nám dnes za 5 minut 12 narodil Vládík. Tak si na nás dneska něco dejte
Nějak mě ta zpráva minula, tak dodatečně aspoň dnes. Ať roste jak z vody. :F
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

K těm plynovejm bombám - švagrová je keramička a když na trhách předváděla řemeslo, používala plynovou pec, která měla takovej odběr, že i v parném létě by byla bomba za chvíli celá omrzlá. Měla ale elektrickej vařič, jakmile se začalo, po chvíli posadila bombu na vařič a vše makalo OK. Odběr tepla byl takovej, že nehrozilo žádné nebezpečí. :yes
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od skagerak »

@cipis, vim celkem presne jaka je situace co se muze a co ne, co se pak muze dit atd., navic I z profesnich I osobnich zkusenosti ( nebylo by to prvni opravnenene a hlasene pouziti zbrane...) jo vzalo by to nejaky cas a v pripade natrefeni na tydyta I nervy a dalsi cas...(jestli je to vic nebo min nez utrpeni zvirete je na kazdem...jo je to jen zvire)

Ale jak jsem psal, shodou nahod, to bylo zrovna v miste kde jsem mel kontakt na myslivce a byl tam fakt hned....
(Opravdu se netresu na to abych si mohl do neceho strelit...)
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Skageraku, já ti naopak rozumím. Tím, že bych dostřelil smrtelně zraněnou trpící srnu bych se samozřejmě dopustil neoprávněného použití zbraně, a pokud bych narazil na idiota, tak zároveň tr. č. pytláctví ;) .
Ale zachoval bych si lidskou tvář, a nemusel se sám před sebou stydět. Takže jak se znám,... já bych jí dorazil, a až pak doufal že nepřijdu o zbroják :( .
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Proboha, já vím, že to může pak dopadnou dobře, ale i taky blbě.
Proč se ale s tím vůbec zatěžovat? Pistole není jediný způsob, jak ukončit trápení.
Střílet pistolí zvíře na silnici nebo vedle je hovadina i z důvodu vlastní bezpečnosti či bezpečnosti okolních lidí. Co když se to odrazí a něco to udělá?
Já nemám nic proti zkrácení trápení, ale musí se to udělat tak, abych se pak netrápil já. Pud sebezáchovy (zbrojáku) musí být silnější, to se nedá nic dělat.
Zase jak tak přemýšlím, i tím nožem by se někdo mohl zramovat a to pytlačení též bude vysvětlovat.
No ještěže tam byl zrovna rychle, zase ale, mám vůbec povinnost tam zůstat? Pokud jsem to zvíře teda nesrazil já?
V tomhle ohledu musí jít prostě city stranou.
Odpovědět