Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Já mám dneska zařazené nohy až v samotné prdeli....zítra se budu šetřit.
20230422_101607.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Hagen
Příspěvky: 1309
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Ray píše: 22.04.2023 13:53
JOBU píše: 15.04.2023 23:00 Takto verejne tu hodiť svoju identitu a dátum narodenia... hmm
To je stejně údaj celkem k ničemu protože:
Za 1) v době míru nikdo na nikoho nepůjde, i kdyby znal adresu, protože je jasné, kde by skončil
za 2) v době SHTF, i kdyby znal adresu, půjde na již aktivovaného rozpadlíka jedině sebevrah a debil :lol:
S tím nesouhlasím.
Za 1) v době míru nemá moc smysl "odlehčit" rozpadlíkovi když si vše můžu pořídit v obchodech.
za 2) v době SHTF naopak adresa rozpadlíka získávána na hodnotě, a já bych rozhodně šel radši "vyluxovat" rozpadlíka. U nerozpadlíka bych toho nejspíš moc nenašel :lol:
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska bylo konecne pocasi ze se dalo celej den delat na zahrade. Doukoupil jsem nejake rybizy a zasazel, predelal bylinkove zahony (oproti drivejsku jine misto a mnohonasobne vetsi) plus finalni tereni upravy a zaseta nova trava.. za me spokojenost...

Dal jsem si za cil kazdy rok vysadit min 100 stromku nebo keru (vse co je jedle) a letos jsem uz za pulkou... nechci delat reklamu ale opet jsem vzal cca stromky a kere z puvodnikere.cz a opet pecka. Krasny, velky a sily sazenice za super penize. Hlavne z minulyho roka vse prezilo... Minuly rok jsem objednaval z nelenprozelen.cz a to vazne stalo za hovno... To uz nikdy vic..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Hagen, v době rozpadu klidně přijď, najdeš prázdný barák s nějakou tou pastičkou ;)

Mimo rozpad můžeš přijít taky, žvanec, pivo, rum a hromadu práce na zahradě mám.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Hagen
Příspěvky: 1309
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Haluziaku, neber si hlavně mou odpověď osobně.
Za 1) jsi zveřejnil pouze jméno a datum narození, tzn. že ti mohu popřát k svátku a narozeninám, nikoliv tě poctít návštěvou.
Za 2) já ani nikam cestovat nehodlám, neboť než mi dojdou zásoby, tak bude buď dávno po průseru, nebo bude svět vypadat hůř než v Šíleném Maxovi.
Pouze jsem reagoval na "chodit k prepperovi pro zásoby je blbost".
Preppeři své zásoby (místo pobytu) tají právě z toho důvodu, že v případě průseru je téměř jisté, že by si pro ty zásoby někdo přišel.
A je téměř jisté, že by se mu ty zásoby podařilo i vzít.
V případě průseru je adresa rozpadlíka stejně lákavá jako středeční slevy pro důchodce ;) .
Místo mého pobytu zná jen má rodina, a max. 10. lidí mimo rodinu. (oficiální adresa v OP to není :lol: )
A to že mám nějaké nadstandartní zásoby, to neví ani ta rodina.
Neexistuje vlastně jediný člověk, který zná mé místo pobytu, a současně ví že tam mám nějaké zásoby.
Pozvánka na žvanec, pivo, rum,..... to je jiná ;) . To už je lákavější ;) .
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Asi jsi nepochopil jak jsem to myslel :) Haluziak už to trochu naznačil. V SHTF - Klidně jdi někam, kde to neznáš, za někým, kdo své místo zná, má už dávno oči i uši na stopkách a nech si tam ustřelit hlavu ;)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Hagen
Příspěvky: 1309
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

To už se tu probíralo. ;)
Já jako útočník si mohu vybrat čas a způsob útoku. Stačí mi sednout si na dostřel za nějaký buk, a počkat až vyjdeš ven, vykoukneš z okna,... Já o tobě budu vědět, ty o mě ne. Kachna na ráně se tomu dá říkat. ;)
A proti tomu je obrana dost k ničemu.
Jediné co mě může od toho odradit je skutečnost, že soused vedle je na tom s "obranou" ještě hůř.
Ale jsme O.T. Toto naštěstí ještě nepatří do vlákna "Jak bylo dnes".
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Hagene neberu si to osobně :)
A v žádném, případě tu v situaci SHTF nebudu zůstávat (je to tu více méně nebránitelné) a čekat až mě někdo zpoza "buku" podaruje.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
drigon
VIP
Příspěvky: 2923
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Napadlo mne, jestli to s tou adresou a jménem není fake. Bylo by jistě zajímavé sledovat, jak se zombíci nahrnou do "provalené" adresy a tam číhá nějaký "nepodarok". :devil :lol:
Ať nejsem OT: v minulých dnech jsem dělal základy na dřevník. Kopání v kamenité hlíně, částečně v navážce, kde jsem objevil i kostru z kočárku a špičatý válcovitý předmět, ze kterého se po odloupnutí hlíny naštěstí vyklubal starý sprej stálo fakt za to.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jsme se včera byli podívat na náhradu za O2 4x4 co se už tady řešila. Nechápu co se mojí paní nelíbilo na zvedlém Jeepu Grand Cherokee 4.7 V8 RV 1999 s vyměněným kanadským motorem a vyměněnou 5stupňovou automatickou převodovkou. Popři tom jsme byli ještě v Brně na vystecu na výstavě myslivosti. Jo ta nová terma už jsou docela slušná, že zachycují i překážky. Ještě aby stáli to co digitální nočáky :D Národní rekord SR jelení trofeje byla taky parádní pokoukaná.

No a v sobotu odstěhovány dvě kazatelny, a zaseta mrkev, petržlen a zasázená cibule.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Redneck »

Mrkni se po Nissanu Pathfindr, znamej to má dotažený z Německa a je s tím spokojenej.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Patfíka bych chtěl, jednoho jsme měli než ho máti poslala do haldy hlíny. Dobrý vozidlo ale dnes za to lidi chtějí nesmysl, nebo je to za zenitem. A už bych chtěl asi benzín a ideálně atmosféru.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Včera, dnes a zítra (a ještě déle) - Rekonstrukce podkrovní ložnice ve starším domě a překvapení v podobě kvalitně a odborně provedené původní izolace :lol: Ale zas na druhou stranu, alespoň toho na vyhození nebylo tolik :chuckle
IMG_20230424_150740.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

:yes
Nápodobně včera dnes a zítra……
Dnes osazena zimní “televize”.
215kg málem jsem chcípl než jsem to tam dostal. :D
Už se těšim na podzim.
EE582A83-79F9-4275-8A21-B88A6EAEBB58.jpeg
drigon
VIP
Příspěvky: 2923
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Ray píše: 24.04.2023 15:12 Včera, dnes a zítra (a ještě déle) - Rekonstrukce podkrovní ložnice ve starším domě a překvapení v podobě kvalitně a odborně provedené původní izolace :lol: Ale zas na druhou stranu, alespoň toho na vyhození nebylo tolik :chuckle

IMG_20230424_150740.jpg
Z toho si nic nedělej. My jsme tam měli 4 centimetry polystyrenu. Místy (no většinou :| ) sežraneho od myší. Všechno šlo ven a teď je v podkroví 28 cm minerální vaty.
Koukej tak, aby jsi viděl.
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Keď je teraz stále reč o tej múke, toto som videl pri potulkách po lesoch cez víkend. Je to Kotvica plávajúca. V období nedostatku sa pestovala pre plody z ktorých sa mlela múka. Mohla by y toho byť rozpadlícka polohrubá ;) .
Přílohy
kotvica.jpg
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od čimango »

No jo, ale jen v povodí Dunaje a to ještě jen v teplejších oblastech. V povodí Labe na ni prakticky nenarazíš. Budem muset zůstat u té obyčejné pšenice :)

Ps: Jinak moc příjemná rostlinka, zvláště pro nafukovácí čluny :D
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Venet »

Tú jedlú hľuzku kotvice s tými ostňami používa rastlinka ako kotvu na dne. A sú chutné (zbierané v súkromnom jazierku) lebo vo voľnej prírode je chránená - 100eur/kus
Cogito, ergo armatum sum.
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Tie kotvy sú plody - orechy, ktoré dozrievajú z opeleného kvetu umiestneného nad hladinou. Po dozretí opadnú, klesnú na dno zakotvia sa a z nich vyrastie nová rastlina. Že je chránená viem, inak by tu už asi bol návod na výrobu tej múky :) .

A je to na rybníku na Záhorí pri Malackách.
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od čimango »

Tak jsem si k obědu pustil internet a během pár minut se pekelně nasral jen čtením titulků:

Aktivisté vypouštěli v Brně pneumatiky velkých aut a SUV. Do měst nepatří, tvrdí

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/tyre-e ... pravy_coch

Zrušení známek prosadíme přes nesouhlas učitelů a rodičů, říká úředník ministerstva

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zrus ... domaci_vov

Rozhodnuto. EU zpoplatní emise z vytápění budov a silniční dopravy

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... y-40429684

Chápu, že člověk se nemá nechat vytáčet věcmi, které nemůže ovlivnit, ale někdy to nejde.
Odpovědět