Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Ivana píše: 21.11.2021 23:21
Tazi píše: 21.11.2021 21:02 Když tu Ivana pojídá bukvice, to mě nechává chladným, ale tohle je už na mě moc. MÁM HLAD ;)
Taky pojídáš bukvice. Jen přepasírovaný přes prasata.
Holt Taziho víc rajcuje kanec požírající bukvice, než Ivana činící totéž. Mám to stejně. :D
A zrovinka včera jsem dělal kančí kýtu na červeném víně, s kořenovou zeleninou, červeným vínem a domácí uzenou slaninou ("prase na praseti").
Tenhle vitamínový mix mi dělá dobře.
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Tím se k tobě covid nemůže prokousat😆
Udělám co musím
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

I když mi chuť odešla, stejně jsem začal slintat.
Jako labradorský retrívr před řeznictvím
Koukej tak, aby jsi viděl.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Martysedlak »

Já vám nevím, včera mi přišel nový ceník ČEZ Fix od roku 22 nová automatická fixace ceny: 3,775 Kč kW.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Co nejdále od bacilů...
IMG_20211123_135209.jpg
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Zase na Slapech?
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

IMG-20211123-WA0025.jpeg
jj, za chatou. Obě fotky bez dobarvení
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

ano, dnešní světlo vyšlo moc hezky, už jsem měl nutkání vzít zrcadlovku a jít se projít, ale houno, zas jen práce a zas práce
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

20211123_184341.jpg
"Teta, tady nejde o maso, ale o peníze. 8-) "
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnes rozhovor s kamaradkou (4 deti):

- minulou sobotu bylo jednomu z nich soufl, a protoze jsou dlouhodobe nemocny, jejich prakticka objednala celou rodinu na PCR.
- minule pondeli vsichni na testech.
- ve stredu vysledky. Nemocne ditko PCR- (nema covida), zato ho ma jine ditko, u ktereho by to nikdo nerekl (jedine z rodiny kvuli veku jeste neockovane).
- kamaradka to hned zavolala do skoly, aby informovali rodice ostatnich deti.
- skola se na to vyflakla, ze nebude nic delat, dokud nedostane oficialni info z hygieny.
- vsechny deti chodily az do konce tydne normalne do skoly.
- pri testovani toto pondeli dalsi 3 pozitivni.
- oficialni info z hygieny dorazilo do skoly vcera.

A pak to ma k necemu vypadat. Nejen ze na to kaslou hygieny, ale i tem skolam je to sumak. Uz se nedivim nicemu.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Tak nějak jsem z toho nepochopil, jestli "všechny děti" znamená ty ostatní ve třídě nebo i ty její (nepozitivní).
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

proforma píše: 24.11.2021 12:55 Dnes rozhovor s kamaradkou (4 deti):

- minulou sobotu bylo jednomu z nich soufl, a protoze jsou dlouhodobe nemocny, jejich prakticka objednala celou rodinu na PCR.
- minule pondeli vsichni na testech.
- ve stredu vysledky. Nemocne ditko PCR- (nema covida), zato ho ma jine ditko, u ktereho by to nikdo nerekl (jedine z rodiny kvuli veku jeste neockovane).
- kamaradka to hned zavolala do skoly, aby informovali rodice ostatnich deti.
- skola se na to vyflakla, ze nebude nic delat, dokud nedostane oficialni info z hygieny.
- vsechny deti chodily az do konce tydne normalne do skoly.
- pri testovani toto pondeli dalsi 3 pozitivni.
- oficialni info z hygieny dorazilo do skoly vcera.

A pak to ma k necemu vypadat. Nejen ze na to kaslou hygieny, ale i tem skolam je to sumak. Uz se nedivim nicemu.
To samé u nás. Pozitivní dítě (cizí, ze stejné třídy), do školy nahlásili pozitivní PCR. Škola nechala děti sejít a po vyjádření hygieny je poslali domů do karantény. Samozřejmě další děti pozitivní. Vyjádření školy, že děti do školy musí pokud hygiena nerozhodne a nedá je do karantény.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

cipis píše: 24.11.2021 12:57 Tak nějak jsem z toho nepochopil, jestli "všechny děti" znamená ty ostatní ve třídě nebo i ty její (nepozitivní).
Vsechny deti ze tridy pozitivniho decka. Ostatni kamaradciny deti chodi do jinych skol. (Ostatni skoly informovala take.) Jinak cela rodina v karantene - dobrovolne, nikdo jim to krome C+ ditete nedal befelem.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Teal'c »

Ono to tak ale je. Škola nemůže sama od sebe zavřít a poslat děti domů. Rodiče by nedostali OCR a tak. Musí jí to nařídit hygiena. Školu kde učí moje žena takto taky zavřeli na dva týdny.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Tak aspoň, že je tam neposlala ...
Někdy přijde lepší informovat přímo rodiče, ale defacto není zákonný důvod, ty školy mají pravdu.

To samé v zaměstnání, manžel kolegyně pozitivní, ona očkovaná a není způsob, jak nejít legálně do práce. Až po jejím testu (pozitivním) se teprve rozběhla mašinérie.
Vše postavené na teorii, chceme očkovat, tak ty očkované nesmíme omezovat. Je ale fakt, že ti očkovaní to roznáší podstatně méně.

U synovců to vyšlo tak, že pokud si udělají test (a vyjde negativní), tak mohou další pondělí do školy/školky, pokud neudělají, tak až v úterý (14 dní po možném kontaktu) :D
Neoficiální dohoda je, že si toho jednoho v to úterý před školou otestují sami ve škole.

Tealc - jo, je to tak, je to pomalé, těžkopádné. Jak tu někdo někde psal, babinec ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Tealc: Ne, ale nekdo (ucitelka? reditel?) muze zavolat nebo napsat mail rodicum tech deti ve tride s covidem a nechat na nich, jestli deti do skoly poslou, nebo je radeji nechaji par dni doma. To by bylo tak nejak slusne a ohleduplne. Jestli by se pak rodice rozhodli deti i pres to do skoly poslat, uz by to bylo na nich. Ale neinformovat je vubec, zvlast kdyz o to kamaradka skolu vyslovne pozadala, to je fakt svinarna.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

GDPR ...

Jediné řešení je, že vezme ona telefon a těm rodičům zavolá.

Ostatně takto to neoficiálně funguje ve všech "bublinách", ve kterých jsem. Prostě jsme si všude řekli, že tyto informace si sdělíme okamžitě a pak je už na každém, jak se zařídí. Volání na hygienu je také na těch dotyčných, kterým se zavolá.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

GDPR s timhle nema co delat. Vsechny skoly uz ted maji nejake svoje informacni systemy (zakovska, oznameni rodicum apod.). Neni problem do profilu dane tridy dat zpravu "ve tride se vyskytl potvrzeny pripad covidu" nebo to rozeslat na registrovane maily rodicum spoluzaku. Z toho nikdo nic nepozna a GDPR bude vyhoveno. Ale chapu, ze to je asi moc prace.

Kamaradka to dvema jinym rodicum tenhle vikend zavolala, proto taky vi, ze je o tom skola nijak neinformovala, ale na ostatni jaksi nema spojeni.

Cely je to na hlavu postaveny a fakt cim vic detailu clovek zna, tim vetsi mam pocit, ze TAKHLE BLBEJ fakt nikdo byt nemuze, to uz musi byt zamer...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ale kdeže, to je moc složité na to, aby se to udělalo záměrně.
To jsme opravdu jen tak blbí ...
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

PCR test jsem měl s pozitivním výsledkem minulý čtvrtek. Z hygieny mi kvůli trasování do dnešního dne nikdo nezavolal.
Kolegy z práce, se kterými jsem byl na pokoji jsem si obvolal sám. V pondělí po AG testu a ve čtvrtek po PCR testu. Zatím to vypadá, že jsme to ze čtyř na pokoji chytili dva. Ten druhej je neočkovanej, tři jsme byli a já jsem seděl vedle toho neočkovaného.
A partnerce, která měla pozitivním PCR test v sobotu přišla včera SMSka z hygieny, že jí kvůli přetížení už ani volat nebudou.
Co dodat... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět