Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Del-in »

info k tomu čistému lihu: Vyrábí jej různé firmy, najdeš ho pod názvem spirytus rektyfikowany (obvykle 95 - 96 objemových %) a naposledy (2020) půl litru kolem 60 zlotých. Aktuální cenu nemám.
Používám zejména na výrobu různých domácích produktů - tinktury jak bylinné, tak třeba propolisová, bylinný exktrakt na přípravu domácí "becherovky", čištění pro různé součástky, barter.....
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Redneck »

Kamarád mi spiritus taky vozil, kupuje to tuším v Biedronce, pozor ty příhraniční jsou většinou vykoupeny, obvzlast, když je v akci. A vyplatí se kupovat půllitry, 0.2 l vychází o hodně dráž.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

30 ovocnych stromu a keru v zemi, to tedy byla posilovna... Etapa c. 1 hotova, ted mne ceka nejakej ten IBC kontejner nebo neco podobnyho na vodu na zalevani. V miste, kde neni ani 1 m2 roviny. Zlaty diry na stromy...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Del-in píše: 21.04.2022 9:59 bylinný exktrakt na přípravu domácí "becherovky"
Recept tajný?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5347
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5347
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Dnes jsem objevil, že jak nechávám otevřené dveře do suterénu-dílny, začal si tam pták stavět hnízdo. Sebevědomě jsem prohlásil před rodinou, co je to za druh a sklidil obdiv, ale jen do té doby, než se ukázalo, že jsem se spletl :D

Za mého mládí jsme používali knížku Příroda v ČSSR, dle které se nám vždy podařilo vše identifikovat. Ať již rostliny, hmyz, ptáky a jiná zvířata.
https://aukro.cz/priroda-v-cssr-fauna-i ... 6961397715

Jelikož syn bude brzy v tom věku, kdy by se nějak taková knížka hodila, můžete mi nějakou doporučit? Normálně bych asi koupil v antikvariátu zas tu samou knížku, ale třeba vyšlo v posledních letech něco lepšího?
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Když už jsme u těch ptáků.

Před několika dny jsem seděl na mašince. Přede mnou byly v kolejišti ve stáních udělané záchytné plochy z textilií. Přiletělo hejno kavek a začaly do filtrační textilie klovat. Prve jsem si myslel, že se tam asi z vagónu vysypalo obilí. Následně jsem zaregistroval, že mají v zobácích chomáčky záchytné textilie. Odletěly pryč a po chvíli byly zpět a naklovaly si další chomáčky. Ty potvory si z toho dělají hnízda. Vzhledem k tomu, jak je textilie promaštěná zřejmě v hnízdech moc roztočů mít nebudou.
Alespoň jsem zjistil, z čeho jsou vyklované díry v záchytné textilii.
20220423_072118.jpg
20220423_072353.jpg
20220423_072141.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Permonik píše: 26.04.2022 13:30 Za mého mládí jsme používali knížku Příroda v ČSSR, dle které se nám vždy podařilo vše identifikovat. Ať již rostliny, hmyz, ptáky a jiná zvířata.
https://aukro.cz/priroda-v-cssr-fauna-i ... 6961397715

Jelikož syn bude brzy v tom věku, kdy by se nějak taková knížka hodila, můžete mi nějakou doporučit? Normálně bych asi koupil v antikvariátu zas tu samou knížku, ale třeba vyšlo v posledních letech něco lepšího?
Nosíme na procházky tuhle...
https://www.alza.cz/media/pruvodce-prir ... 160787.htm
Obrázek
Obrázek
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od grg »

drigon píše: 26.04.2022 15:04Přede mnou byly v kolejišti ve stáních udělané záchytné plochy z textilií.
Ospravedlň prosím moju nevedomosť, ale na čo má vlastne tá vec slúžiť?
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Z lokomotivy vždycky něco teče?
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

Móda posledních, tak dvou desetiletí :roll: .
Předtím to nikdy nevadilo :F . Země dala - země si vezme zpět :hand . (ropné produkty)
Tyhle "eko hrátky", ve světle toho, co všechno se ve skutečnosti na světě děje, jsou jen alibistickou trapárnou a šikanou slušných lidí.... :?. Do hajzlu, s těmi pokryteckými textiliemi v našich kolejištích :head . Není to nic, než jen další odpad, který tato naše krachující civilizace v rámci "záchrany planety" .... "vyblila" :x
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Textilie zachytává úkapy z tlapových ložisek trakčních motorů. Ta mají vždy malou netěsnost (dáno konstrukcí) a olej se do nich při každé prohlídce (po 2000km) doplňuje.
Únik se pohybuje v řádu kapek denně, ale jelikož na stání lokomotivy stojí delší dobu by v místě docházelo k hromadění ropných látek. Proto je tam tato záchytná textilie.
Bývá vidět i u perónů v místě kde zastavují motoráky. Buď tam bývá skvrna pod motorem ( zpravidla uprostřed mezi kolejnicemi), nebo u kolejnic z vnitřní strany- ta je od ložisek.

Velké lokomotivy mají pod spalovacím motorem záchytnou vanu a eko jímku.
Edit: obrázek tlapového motoru.
742207plzen2011-03-02ba (1).jpg
742207plzen2011-03-02ba (1).jpg (11.98 KiB) Zobrazeno 2147 x
Mezi koly jsou vidět nádržky na olej tlapových ložisek a vpravo vedle kola je nápravová převodovka.
Trakční motor má 4 přívody. Dva jsou pro stator a dva pro rotor (kotvu), protože reverzace se provádí přepólováním statoru, nebo kotvy. (Jedno, nebo druhé-ne obojí najednou)
Koukej tak, aby jsi viděl.
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od grg »

Ďakujem za vysvetlenie. Ani neviem, či som to niekedy v koľajisku tuto na západnom Slovensku videl, ale je to možno tým, že odkedy mi skončili študentské časy, vlakmi jazdím minimálne...
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Del-in »

Grunt píše: 22.04.2022 18:40
Del-in píše: 21.04.2022 9:59 bylinný exktrakt na přípravu domácí "becherovky"
Recept tajný?
Recept dosud tajný. Mám ho bezmála 30 let a zatím jsem odolávala zveřejnění. Srovnávala jsem s rcp, co sem postnul Rafael a možná je to ze zvyku, ale ta moje "esence na výrobu" mi prostě chutná líp... Výroba je vyzkoušená i se slivovicí namísto lihu a je to údajně ještě lepší (mám takovýho tucha, žes odněkud ze Slovácka). Pro zájemce vložím do příslušného vlákna.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

No dpc, z prace jsme jeli na skoleni a on to prednasi muj spoluzak z vejsky. Slovy Radosinskeho naivneho divadla "Toho som mal zachlomazdit uz v prvom dejstve!"
Ja sa takyto picus mohol uchytit na min. financi?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Co by ne. I pičus může být oportunista :D
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

:rofl
mnohem lépe než našinec.
Pičus bez skrupulí a svědomí
se na teplé místečko protlačí
ať to stojí co to stojí, tedy ty ostatní.
https://dfens-cz.com/zmrdi-i-zasveceni/
Jak poznám zmrda

Je několik znaků, jak spolehlivě poznáte zmrda. Zde jsem definoval znaky, kterými se vyznačuje chování každého z nich.

1. Zmrd rád tlachá. Určitě se vám stalo, že vám někdo půl hodiny povídal o nějakém problému a když jste potom odcházeli, zjistili jste, že víte to samé, co předtím. Právě jste hovořili se zmrdem. Zmrd nahrazuje absenci vlastních konkrétních poznatků tím, že hodně žvaní.

2. Zmrd vysává. Když se s vámi dá zmrd do hovoru o nějakém problému, nedělá to proto, že by chtěl obohatit vaše obzory, ale proto, že potřebuje od vás vyzvědět poznatky, které jste vy sami museli vydřít. je to pro zmrda jediná cesta, jak se dostat k dobrým informacím, protože sám je v podstatě neschopný.

3. Zmrd líže kliky. Zmrda spolehlivě poznáte podle toho, že se jeho jednání s podřízenými rapidně odlišuje od jednání s nadřízenými.

4. Zmrd je nekonzistentní. Většině zmrdů je vlastní vnitřní nejistota. Na dvě stejné situace, které se za stejných okolností po určité době opakují, reaguje zmrd pokaždé jinak. Zmrd nemá žádný styl, pouze svoje priority, které dosahuje neustále se měnícími metodami.

5. Zmrd neumí zacházet s lidmi. Protože je zmrd vychován v tom, že on je nejlepší, brání mu takto vytvořená bariéra snížit se k podlidem okolo sebe. I když se někdy pokusí se s někým sblížit (například za účelem vysávání), většinou to shoří na zmrdově kurevském vystupování.

6. Zmrd hraje tvrdě a dává rány zezadu. Pozor na něj! Zmrdi rádi intrikaří a pokud si zmrd umane, že vás dostane, půjde jako první za vaším nadřízeným. Oblíbenou metodou používanou zmrdy je omezení přístupu klíčových informací k vám, takže po čase začnete vypadat jako nekompetentní idiot.

7. Zmrd neudělá nic pořádně. Analýzou projektů, které zpracovávali zmrdi, jsem dospěl ke zjištění, že zmrdovou pracovní filozofií je „navrch huj, vespod fuj“. Slušní lidé často nedělají nic jiného, než že po nich vyklízejí nekonečné Augiášovy chlévy.

8. Zmrd hodně dbá na svou image. Zmrdovi je v rodině naprogramován určitý osobní profil, který potom úzkostlivě dodržuje. Můj osobní poznatek : drtivá většina zmrdů hraje hodného hocha a 95% zmrdů se zabývá nějakým dravým kolektivním sportem (hádejte proč kolektivním). Zmrd dovede velmi rychle měnit svoji image podle toho, co je právě in. Zmrdovi je proti mysli vše, co je extrémní nebo nějakým způsobem ostře vyhraněné, ať už jde o projekty, lidi nebo třeba politické strany, takto profilované subjekty nedávají dost prostoru k lavírování.

9. Zmrd hraje na body. Zmrd má jiné vnímání úspěchu než slušný člověk. Normální člověk vítězí tehdy, pokud podstatné části jeho požadavků bylo dosaženo. Soupeř nemusí být nutně mrtvý, stačí, když je K.O. a ještě pořád mohou oba důstojně opustit arénu. Při utkáních vedených normálními lidmi je někdy těžko poznat, kdo prohrál a kdo vyhrál. Zmrd oproti tomu hraje až do konce, protože potřebuje pocit z absolutního rozdrcení soupeře jako olej do svého motoru na sebevědomí. Pokud někde existuje bodovací systém, vězte, že jej tvořil zmrd, protože z bodů je zřejmé na první pohled, kdo je vítězem a kdo poraženým.

10. Zmrd je kolektivní. Protože zmrd je neschopný a nedovede sám nic udělat pořádně, hledá oporu v dalších zmrdech. Takto vzniklá spojenectví mají pouze přechodný charakter a většinou dojedou na to, že zmrdi uvnitř takto vzniklých ostrůvků zkurvenosti požírají sami sebe.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Trochu jsem to upravil do jiné roviny.
1. Manželka ráda tlachá. Určitě se vám stalo, že vám někdo půl hodiny povídal o nějakém problému a když jste potom odcházeli, zjistili jste, že víte to samé, co předtím. Právě jste hovořili s manželkou. Manželka nahrazuje absenci vlastních konkrétních poznatků tím, že hodně žvaní.

2. Manželka vysává. Když se s vámi dá manželka do hovoru o nějakém problému, nedělá to proto, že by chtěla obohatit vaše obzory, ale proto, že potřebuje od vás vyzvědět poznatky, které jste vy sami museli vydřít. je to pro ni jediná cesta, jak se dostat k dobrým informacím, protože sama je v podstatě neschopná.

3. Manželka líže kliky. Manželku spolehlivě poznáte podle toho, že se její jednání s vámi nebo hovor o vašich rodičích rapidně odlišuje od jednání s jejími rodiči.

4. Manželka je nekonzistentní. Většině manželek je vlastní vnitřní nejistota. Na dvě stejné situace, které se za stejných okolností po určité době opakují, reaguje pokaždé jinak. Manželka nemá žádný styl, pouze svoje priority, které dosahuje neustále se měnícími metodami.

5. Manželka neumí zacházet s lidmi. Protože je vychována v tom, že je nejlepší, brání jí takto vytvořená bariéra snížit se k podlidem okolo sebe. I když se někdy pokusí se s někým sblížit (například za účelem vysávání), většinou to shoří na kurevském vystupování.

6. Manželka hraje tvrdě a dává rány zezadu. Pozor na ni! Manželky rády intrikaří a pokud si umane, že vás dostane, půjde jako první za vaší tchýní. Oblíbenou metodou používanou manželkami je omezení přístupu klíčových informací k vám, takže po čase začnete vypadat jako nekompetentní idiot.

7. Manželka neudělá nic pořádně. Analýzou věcí, které tvořily manželky, jsem dospěl ke zjištění, že její pracovní filozofií je „navrch huj, vespod fuj“. Manžel často nedělá pak nic jiného, než že po ní vyklízí nekonečné Augiášovy chlévy.

8. Manželka hodně dbá na svou image. Manželce je v rodině naprogramován určitý osobní profil, který potom úzkostlivě dodržuje. Můj osobní poznatek : drtivá většina manželek hraje hodnou a slušnou holčičku a 95% manželek se zabývá nějakou kolektivní činností (hádejte proč kolektivní). Manželka dovede velmi rychle měnit svoji image podle toho, co je právě in. Manželce je proti mysli vše, co je extrémní nebo nějakým způsobem ostře vyhraněné, ať už jde o projekty, lidi nebo třeba politické strany, takto profilované subjekty nedávají dost prostoru k lavírování.

9. Manželka hraje na body. Má jiné vnímání úspěchu než slušný člověk. Normální člověk vítězí tehdy, pokud podstatné části jeho požadavků bylo dosaženo. Soupeř nemusí být nutně mrtvý, stačí, když je K.O. a ještě pořád mohou oba důstojně opustit arénu. Při utkáních vedených normálními lidmi je někdy těžko poznat, kdo prohrál a kdo vyhrál. Manželka oproti tomu hraje až do konce, protože potřebuje pocit z absolutního rozdrcení soupeře jako olej do svého motoru na sebevědomí. Pokud někde existuje bodovací systém, vězte, že jej tvořila manželka, protože z bodů je zřejmé na první pohled, kdo je vítězem a kdo poraženým.

10. Manželka je kolektivní. Protože manželka je neschopná a nedovede sama nic udělat pořádně, hledá oporu v dalších manželkách. Takto vzniklá spojenectví mají pouze přechodný charakter a většinou dojedou na to, že manželky uvnitř takto vzniklých ostrůvků zkurvenosti požírají samy sebe.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bacil: Osobní zkušenost?
Odpovědět