Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

To je sileny! Doufam, ze se to u me nepotahne tak dlouho.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

OldSoldier píše: 15.07.2021 9:42 Další cíl splněný: konečně máme studnu! Tedy vlastně zatím jen zkušební vrt, ale doufám, že se ho brzy povede převést na studnu a začít používat. Ještě teď si rvu vlasy, že jsem se do toho nepustil před 10 lety, kdy to bylo mnohem jednodušší, než dnes, ale byly holt jiné priority.

Povolovací řízení je administrativní peklo, v práci řeším stavbu nový kancelářských prostor a je to mnohem jednodušší než zbudovat studnu.
Nechte to jako zkušební vrt. Mám to tak na chalupě. Obec ani neví, že mám zdroj vody. Časem to může být výhoda...
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Pokud nechceš provozovat bazén, postřikovač zahrady etc. S přihlášenou studnou se lépe vysvětluje tato činnost při omezující vyhlášce na odběr vody z řadu.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Stačí si hodit někam do rohu jedno IBC a v případě problému se odkázat na to, že rozstřikuju dešťovou vodu.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Ulfhednar píše: 15.07.2021 11:26 Nechte to jako zkušební vrt.
Přemýšlel jsem o tom, ale máme trochu divný sousedy, kteří velmi rádi strkají nos do cizích věcí, takže nechci provokovat.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Po týdnu bez deště jsi v pr.... V klidu kolauduj. Zvedne to i hodnotu objektu.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

U mně makléř vydával "neexistující" vrt jakk výhodu a já to tak přesně bral. Bazén zastupuje čisty rybník 6 m za plotem. Ale i kolaudace má svoje, o tom žádná :hand
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://m.youtube.com/watch?v=YQ9VWpCwJrI

Typickej ceskej koumak :-) Tenhle clovek stavi minikaravany jako nastavby na privesny vozik. Nastavbu lze sundat a pouzivat vozik k jeho ucelu, pred dovolenou nandate nastavbu a vyrazite. Je to trochu spartanske, ale zase na druhou stranu nemate neco, co 11 mesicu v roce jen nekde zavazi.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Drahé, lidi si to staví sami a vyjde to na zlomek.
Nepotřebuje to žádnou homologaci, protože se jedná o náklad ;)

https://m.youtube.com/watch?v=oi9TU5cbwq4
You cannot kill me as I am already dead!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

:yes
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Audis »

Byl mi smazán příspěvek o počůrávající se lednici (odvod kondenzátu ocpán, kondenzát vytékal vně chladničky). Rád bych se modů zeptal na dvě věci:
1) bylo smazáno na udání uživatelů? (ano / ne)
2) čím jsem porušil pravidlo tohoto topiku, abych se tomu příště vyvaroval?

howg.

Tak to byla opravdu zpráva dne. Velmi obohatila Rozpad.cz. Blbosti mažu, když je zahlédnu. Fab
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Bouračka na A9 u Montpellieru. Černoška to do nás narvala zboku Swiftem. Scoutem to moc nehlo, poškození ujdou a jsou slučitelná s pokračováním v dovolené. Swift na šrot. Co bylo zajímavé, bylo pokračování na odpočívadle. Kde se vzalo tu se vzalo, X černých bratrů, kteří se ale stihli rozhadat a ujet dřív, než dorazila policie. Ta byla rychla, profesionální a bylo jich šest, nebo sedm. Asi se v menším počtu necítí jistí. U starších policistů (bílí chlapy) byli zřejmé, že se jim do sporu s uřvanou černoškou nechce. Naštěstí ji zpracovala mladá policistka.
Zajímavá byla stabilita auta ve 130 při silném bočnim nárazu a propastný rozdíl v odolností Scouta a Suzuki. Z toho je banán na odpis, u nás jen kosmetika. Zajímavá zkušenost.
Óðinn á yðr alla
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Hlavně že to dobře dopadlo!
Ono asi hraje roli směr a kam do auta se kdo trefil.
Co si pamatuju (autům vůbec nerozumím) tak důvod proč jsou vždy tak sešrotovaná je, že právě deformační zony...
Ale nevím, třeba to je jen shit, ten swift :D
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Swift prohnuty střed auta. Sloupek u řidiče, který je docela kritický pro bezpečnost. Auto ji pak i viditelně táhlo ke straně a fakt bylo ohnuté. Překvapilo mne to. Docela nový Swift, řekl bych že je to solidní myš, ale tohle mě nepřesvědčilo. Změnila náhle směr a z boku (my v nejrychlejším pruhu, vedle nás beton) to do našeho boku vzala svým bokem. Pro mě bylo větší drama na tom odpočívadle :)
Óðinn á yðr alla
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

DeadMan píše: 18.07.2021 16:14 Drahé, lidi si to staví sami a vyjde to na zlomek.
Nepotřebuje to žádnou homologaci, protože se jedná o náklad ;)
O stavbě uvažuji již déle i když ve skromnějším provedení-pouze spací prostor bez WC a lednice.
Překvapilo mě kolik jim to přesahuje přes obrys vozíku.
Musim si vygúúglit jak velký je ten přesah povolen.
karavan do voziku.jpg
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#f2084727

Přečnívá-li náklad vozidlo vpředu nebo vzadu více než o 1 m nebo přečnívá-li náklad z boku u motorového vozidla nebo jízdní soupravy vnější okraj obrysových světel více než o 400 mm a u nemotorového vozidla jeho okraj více než o 400 mm, musí být přečnívající konec nákladu označen červeným praporkem o rozměrech nejméně 300 x 300 mm, za snížené viditelnosti vpředu neoslňujícím bílým světlem a bílou odrazkou a vzadu červeným světlem a červenou odrazkou. Odrazky nesmějí být trojúhelníkového tvaru a smějí být umístěny nejvýše 1,5 m nad rovinou vozovky.

Takže bez ničeho metr před, metr za a 0,4 m na každou stranu. U toho vozejku na fotce, na rozdíl od auta, je těch 40 cm nejspíš až od kola. Takže tu boudu na vozejku má ještě malou :D
Naposledy upravil(a) cipis dne 19.07.2021 11:40, celkem upraveno 2 x.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Scout to dostal kolmo z boku a na to je navrhován. Swift to bouchl zešikma, což je u všech aut dost blbá varianta - viz smrtelná nehoda trenéra Hlinky v Superbu.
Obecně auta jsou navrhována tak, aby s co nejmenšími náklady dopadla v dobře v EuroNCAP a podobných testech. Pokud náraz vypadá úplně jinak, než na co se testuje, tak je to pak těžká loterie v tom smyslu, že se neví jaké kompromisy byli konstuktéři nuceni přijmout. U malého auta těch kompromisů hrozí víc než u velkého.

A pak se taky liší přístup automobilek - od jednoho člověka z vývoje jsem před lety slyšel, že jeden z výrobců je/byl známý tím, že v testech jeho auta dopadaly celkem výborně, ale pokud se crash test náhodou nepodaří udělat tak jak má správně být, tak jejich auto bylo neskutečně na cucky.
(Opačný extrém byl Saab a Volvo, dále pak platí, že prémiové značky se opravdu hodně snaží nezabít si majetné zákazníky.)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Máme nové, ve Valašském království na samotě, sousedy.
Přistěhovali se sice už dávněji, ale teprve včera jsme se s nima snažili skamáradit.
A úplně bez problémů. Byli vděční za jakýkoliv "pamlsek", třeba i i mladé větvičky ze stromů.
Hodně hodné a zajímavé to stádo je a dobře se na ně dívá.
A taky psíka to hodně zaujalo.
Zpočátku jen tak mezi nima pobíhal a očuchával je. To jim nevadilo.
Jenže pak si začal hrát na pasteveckého psa. Štěkal na ně a začal je tam nějak organizovat.
Jeden kopanec ho umravnil a teď už je opatrnější.
Naštěstí nic vážného, jen trošičku kulhá.
IMG_20210718_203955_20210719194831594.jpg

IMG_20210718_204003_20210719194948942.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

PeFi: Nic kolmo nedostal. Šli jsme do sebe bokem navzájem. Bok Swifta na bok Scouta. Dotyk zhruba stejnými partiemi. Přiletěla ke mně zprava, do mého pruhu, těsně u mě to strhla zpět do svého pruhu, ale už to nestihla. Bok na bok. U mne decentně zmuchlany přední blatník, poškrábáný liťák, důlek 3x3 cm ve dveřích spolujezdce. Vše. Nechápu, jak se mohla nedotknout zrcátka.
Swift zdemolované obě dveře, prohnutý (8-10 cm) středový sloupek, nešly otevřít dveře řidiče a táhl doleva. Policisté jí s tím zakázali pokračovat a zavolali odtahovku. Ale jak jsem psal: největší stres byl (a zkušenost) bylo jednání s bandou francouzsky ječících černochů na odpočívadle.
"I've seen the future, brother
It is murder" L. Cohen
Óðinn á yðr alla
Odpovědět