Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Zapadlo píše: 12.01.2022 21:35 ...Nevěřte Gruntovi, vrtat jakékoli díry do RZV není povoleno...
IMHO nemáš pravdu. Ten provádějící předpis (vyhláška) co to zakazoval platil (naštěstí) jen chvíli a už je dávno zrušen. Prostuduj si aktuální vyhlášku č. 343/2014 Sb.

V případě, že si myslíš, že naopak pravdu máš, sem pls postni odkaz na provádějící vyhlášku/předpis co potvrzuje tvoje slova.

Edit - oprava překlepů
Naposledy upravil(a) bivoj dne 12.01.2022 22:46, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Germanik1 píše: 12.01.2022 21:23 Na moje SPZ už v minulosti lumpove tankovali. Já šroubuju.
Já přemýšlel, jestli ušetřit čas a čekat do rána na úřad a říct, že jsem ji ztratil, nebo ztratit čas na PČR s hlášením o krádeži, jelikož výsledek by byl pro mě ve finále prakticky stejný. Nakonec jsem, kvůli tomu co píšeš, raději jel hned na PČR. V tu dobu ještě nikde hlášená nebyla, takže mi teď můžou už akorát tak oblízat a mám klid. Ono při zneužití, kdyby s tím přes minulou noc někam vyrazili, bych pak toho času asi ztratil mnohem víc.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Já si dal tu práci a vyhlášku jsem našel:
Způsob umístění tabulky s registrační značkou na vozidle
(K § 7b odst. 8 a § 38 odst. 3 zákona)

(1) Tabulka s registrační značkou se umístí tak, aby byla na místě určeném konstrukčním řešením silničního vozidla a při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě.

(2) Tabulka s registrační značkou se tvarově upravuje pouze podle místa, na kterém je umístěna tak, aby úpravou byla zachována její čitelnost. Tabulka s registrační značkou, s výjimkou registrační značky pro mopedy, má být v čistém stavu za nesnížené viditelnosti čitelná na vzdálenost nejméně 40 metrů.

(3) Tabulka s registrační značkou se umísťuje na silniční vozidlo svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce. Na tabulku s registrační značkou ani do její těsné blízkosti se neumísťují žádné nápisy nebo vyobrazení, které by narušily její čitelnost nebo rozlišovací schopnost, pokud není v této vyhlášce nebo jiným právním předpisem stanoveno jinak.

(4) Nestanoví-li § 33 jinak, tabulka s registrační značkou se umísťuje na silničním vozidlu vpředu a vzadu v podélné ose vozidla kolmo ke směru jízdy. Neumožňuje-li konstrukční řešení silničního vozidla umístění tabulky s registrační značkou v jeho podélné ose, umístí se tabulka vlevo od podélné osy. Tabulka s registrační značkou se na silniční vozidlo dále umístí tak, aby

a) její spodní hrana nebyla níže než 200 mm od roviny vozovky u přední tabulky a níže než 300 mm od roviny vozovky u zadní tabulky a

b) její horní hrana nebyla výše než 2000 mm nad rovinou vozovky, neumožňuje-li konstrukční řešení silničního vozidla dodržet maximální vzdálenost 1200 mm nad rovinou vozovky.
Nicméně má pravdu v tom, že z toho může být průser. Není to poprvé co to slyším a ty bílé čepičky jsem dostal na základě toho upozornění. Taky mám přišroubováno (a zatím jsem neměl problém). Předpokládám že u STK bude nutné mazat, protože kdo nemaže, ten nejede.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Značky mám taky přišroubované. Dvěma druhy šroubů v rozích.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

:sad tak jsme akorat psovi vyzvedni atb. Uz par tydnu ma bulku na predhrudi. Pokud to nepomuze tak 9.2. jdena zakrok. Uz mi tyhle drobne zivotni radosti nejak nebavi.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

To znám. V půlce loňského září objevil veterinář bulku na koulích u jednoho z mých pesů.
Vyšetření ukázalo rakovinu, takže chudák přišel o koule, a můžu jen doufat, že to stačilo, a někam to nemetastázovalo. Stálo mě to skoro 14.000 :( .
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Jestli tě to uklidní, tak moje 4leté dítě musí na trhání stoličky pod anestezií. Nenechalo by se bez a nechceme aby mělo tak brzo trauma. Aby nemuselo rok čekat na bezplatný extrakt na zubní chíře v nemocnici a nechat si od toho zkazit i ostatní zuby, jdeme na soukromou kliniku (i tak čekáme měsíc).
Samotná 1h anestezie 25000 + zákroky ;)
Začínají mu další malé kazy, tak to vemem při jednom. Bohužel po mě zdědilo natěsnaný chrup a i když jsme čistili tzv. "od prvního zubu", stejně je to nahovno.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Tazi píše: 13.01.2022 16:10 To znám. V půlce loňského září objevil veterinář bulku na koulích u jednoho z mých pesů.
Vyšetření ukázalo rakovinu, takže chudák přišel o koule, a můžu jen doufat, že to stačilo, a někam to nemetastázovalo. Stálo mě to skoro 14.000 :( .
Taky doufám, že to dobře dopadlo.
Podle toho, co vím se podkožní uzlinová metastáza pozná podle toho, že je na pohmat tuhá, nebolí a je fixovaná ke spodině (větší i ke kůži). Postupně to roste, nejprve se udělá jedna (strážní uzlina) a postupně okolo začnou rašit další. Blíže u sebe uložené metastázy srůstají do uzlinového "paketu".

Teď vlastní zkušenost: Před cca třemi lety jsem si vyhmátl bouličku na levém varleti. S malou dušičkou jsem druhý den odkráčel na urologii. Přítomný lékař mne po prohnatání onoho útvaru s vážnou tváří poslal na ultrazvuk. Ultrazvuk ukázal cystu. Úlevu jsem rozdýchával snad půl hodiny.
Koukej tak, aby jsi viděl.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Jo, jo, takový požmoulání varlátek, prst v řiti a jiné lahůdky na urologii, to je uvolněníčko. I bez diagnózy :chuckle .
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Tož když už jsme u těch koulí, tak mám tež něco do placu. Jako děcku mi asi na týden zmodralo a zvětšilo se jedno vajco. Styděl jsem se to, debil, říct, tak jsem to nechal tak. Pak to zmizelo. Trošku mi začalo lepit a vzpomněl jsem si na to, když jsme se s ženou před časem 1,5 roku pokoušeli o dítě, i když to bylo taky hlavně tím, že jsem byl furt služebně pryč. Nicméně dítě jsem zplodil a je mi i podobné, takže to asi nic nebylo :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Ray píše: 13.01.2022 18:00Jestli tě to uklidní, tak moje 4leté dítě musí na trhání stoličky pod anestezií.
Praktická rada - nenechte se vyšoupnout z ordinace a buďte pořád s ním. Já tuhle chybu udělal a dcera přišla o dva zuby navíc, protože se doktorovi zdálo, že tak to bude lepší a s rodiči to netřeba řešit. Také soukromá klinika.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

To by tě můj oblíbený zubař hnal. Ten pravidelně maminky i tatínky nepouštěl do ordinace, že oni nejsou objednaní. Spratci mu tam pak míň řvali, když tam nebyla maminka aby je zachránila.

Doteď si pamatuju "Chceš to opíchat?" já - Ano prosím a Dodo "Ale hovno, jseš chlap něco vydržíš!" No hádejte se s dvoumetrovým hokejistou :D

Škoda, že má ordinaci 300km od momentálního místa pobytu, jinak by ch k němu napsal i svoje případné sviště.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Kdyz se tedy vytahuji ty koule, tak prihodim neco do placu.. Pred lety jsem byl na akci s KVH a pri preskakovani ostnateho dratu mi nevysel krok a natrhnul jsem si koule. Jako bolet to tolik nebolelo, ale krve jako z vola.. nejhorsi bylo prijit k doktorovy - tam sestricka ktere jsem v tu dobu picham dcerenku.. celou dobu mela poznamky ze jednou rizne aby mela klid a jistotu atd.. jako vubec to nekde v cca 17 letech vytahovat koule nebylo nic prijemneho. Kdyz jsem byl starsi tak to uz byla dobra historka a kolikrat i s nazornou ukazkou jizvy..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Tak mame v sirsim pribuzenstvu prvniho mrtveho. Neocko, omikron. To je ta varianta, co nic nedela...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
BOB2016
Příspěvky: 138
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Uprimnu sustrast.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Máme v rodině taky Omikrona, potvrzeno PCR testem.
Zajímavé je že osoba co s nakaženým bydlí už týden nic, žádný přenos. Další dva členové rodiny jsme s nakaženým byli půl dne v podstatě v jedné místnosti a taky nic (tedy aspoň žádné příznaky) na testy jsme nešli, ale raději děláme z domu (hygina se ozvala že karanténu netřeba ;))
Všichni očko, včetně nakaženého, ten má mírný průběh, soplíky únava občas bolení hlavy.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Dnes třetí dávka. Pfizer.
Před měsícem a něco jsem C19 prodělal. Zatím se nic většího neděje, jen mne lehce pobolívá levé rameno.
Díval jsem se do "slavné " tečky, jestli se mi tam objevil záznam o třetí dávce. Není tam nic a mimoto jsem zjistil, že mi z mobilu zmizel záznam o druhém očkování a prodělání. Snažil jsem se to přes jednorázový přístup (SMS kód) nahrát, ale nejde to. Pokusů cca 10.
Mám to celé zrušit a nahrát znovu? Setkal se s tím už někdo z vás?
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ja tam mam 2. i 3.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Tečku ignoruji. Stahují z ockomzv, dělám vždycky screen.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Do Tečky se musí právě ten QR kód vložit (naskenovat/nafotit) z toho PDF souboru co máš na stránkách MZCR po přihlášení.
Ale jestli to tak děláš a nefunguje to, tak bude nějaká chyba v aplikaci... osobně jsem se s tím nesetkal.
Odpovědět