Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Grunt píše: 10.09.2022 11:45
Minulý týden jsem se šel podívat na zříceninu Pajštún

Najkrajšie zrúcaniny sú v Malých Karpatoch: Plavecký hrad, Dobrá voda, Ostrý kameň, Korlátko. Doporučujem ich pozrieť, ak budeš mať čas. Pajstún sa mne osobne moc nepáči a je tak veľa turistov. Pod Pajštúnom je asi najznámejšia lezecká stena pre začiatočníkov v Karpatoch. Pred mesiacom sa jeden horolezec zrúbal aj zo steny pod Plaveckým hradom. Priletel pre neho vrtuľník. Jeden kamarát z dobrovoľných hasičov ho bol spoločne s kolegami zniesť k vrtuľníku. Mal rozbitú hlavu a nevyzeral moc dobre.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@skagerak: Pomaha na vsechno. Plisne na zdi, cervotoc, roztoci, moli i ty blechy psi, co na cloveka nejdou :-) Ozonizer jsem kupovala kvuli covidu, ale stal se z nej jeden z nejuzitecnejsich pomocniku :-)

Jenom je dobry ozonovat, nez se natahnou mysi do chalupy. Ty chcipnou taky, ale kdo je pak ma v tech skrysich lovit nebo to po tydnech cuchat...

Edit: mame v baraku jedno mokry misto, cca 0,5 x 0,5 m. Netusim, cim to je, uz je to zaizolovany zvenku i zevnitr, sanacni omitky zvenku i zevnitr, a presto tam jsou mokry fleky, mozna nejakej pramen nebo co. Topime, vetrame, fleky porad. Letos to zacalo i "kvest". Vyozonovala jsem, pak jsem zbytky plisne ze zdi vysala. Pravidelne pak mistnost ozonuju 1x mesicne - a prestoze je misto dal mokre, uz nevykvetlo.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

Jaký máš prosím generátor? Mám jen zářivku a tam se blbě odhaduje množství, díky.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Znacku ted nevim, musela bych se podivat. Ale byl to nejky polsky vyrobek, ma 2 keramicke vymenitelne plotynky (tj. kdyz se jedna poroucha, porad jeste bude fungovat alespon "na pul plynu" :-) ) a generuje 10 000 mg O3/hod. Kupovala jsem schvalne silnejsi, protoze O3 ma pri 20 C polocas rozpadu 45 min. Cili koncentraci tech 10 g O3 v mistnosti nema nikdy sanci dosahnout, fakticky to bude max. 7,5 g (polocas rozpadu pri 30 C, tj. v lete, = 20 min. = z 10 g O3/hod. tam bude fakticky max. 3 g). To je porad velmi dostatecne :-) Ale je treba si uvedomit, ze polocas rozpadu funguje vzdycky, tedy u pristroju, ktere deklaruji napr. jen 3 nebo 5 g O3/hod., bude fakticka koncentrace jen 2,25-3,75 g. Ja preferuji maximalni koncentraci (i s vedomim, ze to poskozuje plasty apod., ale to fakt neni nikterak hrozne, i elektronika to v pohode preziva) a kratsi dobu ucinnosti (tj. mohu mistnost drive vyvetrat a drive pouzivat), nez tam generovat ozonu mene a nemoct tam pak cely dopoledne.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Dneska probíhá akce "ukliď si ty svoje solární panely z dřevníku, ať máš kam nařezat dřevo"...
Bohužel sem se k stavbě elektrárny nedostal a dočasné místo v dřenívku je třeba uvolnit.

Problém je, další volné místo na panely hledám dost těžko :head :mrgreen:
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Zkus střechu :D
Ale ne, jsem na tom úplně stejně. Sadu panelů na rozšíření mám tři měsíce v dřevníku. Chtěl jsem je už i hodit nahoru, ale zjistil jsem, že je tam špatný trám, o kteý jsou opřený další trámy, takže budu muset střechu celou rozebrat a na to teď není čas...
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Jsem lepsi, mam 8 panelu v dilne uz skoro rok a dalsi 2 panely ctvrt roku v prujezdu :⁠-⁠D
Ale 20 jich uz na strese je:⁠-⁠)
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Jo střecha mě napadla...ale tý práce...to to raději co půl roku někam přeskládám :D :D

Ne vážně... Snad se to brzy hne, záleží jaký bude podzim.
Když jsme u toho, jak moc velký rozdíl je mezi solárním alu profilem "solid" a "ekonom". Počítám v ceně, pevnosti a váze... Ale nevím jestli je ten ekonom v poho nebo prostě raději vzít solid :cash :?:
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ja jsem zjistil, ze nejrychlejsi zpusob, jak to dostat na strechu, tak jsou stelovaci haky byt jsou drazsi. A stelovaci ve trech rovinach. Prvni na krokev, aby se to trefilo spravne do kridlice, druha, aby se to nemuselo podkladat a vyslo to presne na tloustku kridlice, no a treti vyska samotneho haku, aby to bylo v rovine. Vlastne jeste ctvrta, aby v tom haku byl i delsi vyrez na sroub, co drzi profil. Pak dokonce na strese nepotrebuji flexu, ale kladivkem utuknu zamek na horni kridlici a na spodni zase ten rantl nahore.
A najednou je z celodenni prace jen zalezitost na par hodin.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

proforma píše: 11.09.2022 11:41 Znacku ted nevim, musela bych se podivat. Ale byl to nejky polsky vyrobek, ma 2 keramicke vymenitelne plotynky (tj. kdyz se jedna poroucha, porad jeste bude fungovat alespon "na pul plynu" :-) ) a generuje 10 000 mg O3/hod. Kupovala jsem schvalne silnejsi, protoze O3 ma pri 20 C polocas rozpadu 45 min. Cili koncentraci tech 10 g O3 v mistnosti nema nikdy sanci dosahnout, fakticky to bude max. 7,5 g (polocas rozpadu pri 30 C, tj. v lete, = 20 min. = z 10 g O3/hod. tam bude fakticky max. 3 g). To je porad velmi dostatecne :-) Ale je treba si uvedomit, ze polocas rozpadu funguje vzdycky, tedy u pristroju, ktere deklaruji napr. jen 3 nebo 5 g O3/hod., bude fakticka koncentrace jen 2,25-3,75 g. Ja preferuji maximalni koncentraci (i s vedomim, ze to poskozuje plasty apod., ale to fakt neni nikterak hrozne, i elektronika to v pohode preziva) a kratsi dobu ucinnosti (tj. mohu mistnost drive vyvetrat a drive pouzivat), nez tam generovat ozonu mene a nemoct tam pak cely dopoledne.
Mohou v ozónovaném prostoru zůstat kytky, nebo by jim to ublížilo?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ne, nic zivyho, co nechces, aby bylo mrtvy...

Pokusne jsem tam jednou nechala kytky ve vaze. Normalni lucni, natrhany ten den rano. Po 3 hodinach plynovani (1 h plynovani + 45 min. cekani na pokles koncentrace na prijatelnou uroven + 45 min. vetrani pruvanem) kytka vypadala jakz takz, jen okraje okvetnich listku trochu zhnedly, ale do vecera odesla uplne. Dokonce se doporucuje nenechavat v mistnosti ani potraviny.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jsem včera využil pozvání od známého a šel se potrápit na TRAP. Přísahám bohu, že mi někdo do patron zamíchal nějaké slepé.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

Serža píše: 04.09.2022 12:54
Hagen píše: 04.09.2022 12:20 Já bych na ně příště vytáhl kulomety.
A nebo kdo chce kam, pomožme mu tam.... odvézt na rudé náměstí ;) .
já myslím, že by nám z této šlamastyky mohla pomoci spřátelená vojska EU...tento postup se již v minulosti osvědčil
zodpovědní činitelé by měli urychleně odvézt zvací dopis do Brusele!
no a vida...
Přílohy
image (1).png
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Haluziak píše: 12.09.2022 7:57 Přísahám bohu, že mi někdo do patron zamíchal nějaké slepé.
Tehle pocit mam na brokovy celkem casto :-)
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Redneck »

Na Trapu jsem se ztrapnil před měsícem, ale ten pocit když sundáš prvního holuba......a pak zas dlouho nic 😂
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Minuly rok mě kamarád pozval prý jen na takové místní postřílení na jejich myslivecké střelnici. No když vedle mě stali reprezentanti CZ a SK v trapu, tak jsem kapku znejistel :lol:

Být mezi posledními v takovéto konkurenci není ostuda a náprava je prý snadná, stačí aspoň cca 5 az 10 tisíc ran ročně na střelnici, “ako mi povedal kolega z Nového Mesta”, co střílel vedle mě :angel
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

To mě říkal táta od známého, když jsem se ho ptal jak se naučit střílet jak on. "Kup si vagón střeliva, nebo raději dva."
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

jj, trénink dělá mistra ;)
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

To je pravda - ja ty penize za patrony radeji nepocitam. Ale je fakt, ze broky nekupuji po krabičkách, ale po bednách. Jinak pokud se chcete zlepšit a myslíte to s brokovou strelbou vážně, chce to trenéra. Myslím, že cca po 1000 ranách to začne fungovat, že se člověk začne trefovat relativně spolehlivě a není to taková haluz. Třeba dvoustřel jsem začal aspoň na 50% dávat cca po dvou letech. Trap byl o něco snadnější (méně pohybu) a nejjednodušší mi přijde vysoká věž.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

V honitbě kde jsem adeptem se drobná ani neloví neb není, kachny jsou na rybníku na návsi, bažanti a zajíci nejsou. Takže potřebuju do příštího roku natrénovat jen tolik abych porazil hajného, jinak se budu dál věnovat dynamické pistoli a až přijde klika tak přesné střelbě z ní. Ale ta neděle to byl nonsens já se fakt ani za nic nemohl trefit. Jsem to měl 20/7.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět