Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

miselito píše: 21.08.2022 8:37 Vcera som bol na LOSke v Cachticiach a na to, ze som nevystrelil prakticky od Oktobra minuleho roku, som skoncil v divizii pistol na 5. mieste. Na moje prekvapenie som bol rychlejsi, presnejsi a nebyt hlupych chyb na par situaciach tak to mohlo byt este veselsie :roll:
tu je video z mojho boja :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=SIIspEu7pYU
moc pěkné situace. Příští rok taky musim někam vyrazit. Letos to vůbec časově nezvládam, ani trénovat.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Zryty cca 4 m2 travniku, vytvoreny zahony a zasazeno 5 druhu jahod na pristi rok. Sotva jsem to dodelala, zacalo prset. Idealni. :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Včera večer - tma, prší, viditelnost spíše mizerná. Člověk si dojede k "pracem na silnici" (čtyřproudovka, uzavřeny dva pruhy v jednom směru), značení ho zavede do "protisměru". Jenomže workoši, když měli padla, tak udělali značení jen na jednom konci ulice a na druhém konci ulice značení nechali v původním stavu. Řidiči z druhého směru věřili, že oba pruhy jsou jejich.
Tohle jsem včera večer potkal v Brně. Ráno to už bylo opraveno. Před nějakou dobou jsem něco velmi podobného zažil v Praze na okruhu.

Nějak mám pocit, že to, že nám řidiči jezdí v protisměru v poslední době stále častěji není chyba řidičů, ale stále více odfláknuté dopravní značení.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

U nás je rozkopaná cesta, tak jsou značené objížďky. A ti mamlasi dali ty značky opačně, prostě je přehodili. Je to tak už třetím týdnem. Včera jsem se už radoval, že to někdo začal řešit, minimálně tím, že ten sloupek s těma cedulema položil. No, ono jim to spadlo větrem ... A samozřejmě dávno nahlášeno na patřičných místech ...
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od uaz469 »

Zrovna jsem si udělal kontrolu připravenosti dozimetru a ukazuje 0,32 μSv/h. To jsem ještě neviděl. Kolik vám to háže? SČK, 18:00h., vnitřek cihlové budovy.
... „Lojzíku, ty už přece dneska víš, že nejde o to, co je a co není. Důležitý přece je, jak to správně vidět, jak to správně zhodnotit a jak na to správně reagovat.”...
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od xgordon »

Ja mam v dome 0.17uSv/h. Vychod SK. Vonku burka, takze von pomeram neskor. Ale vcera mi ukazovalo vonku 0.26.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

vratnikp píše: 22.08.2022 11:53
miselito píše: 21.08.2022 8:37 Vcera som bol na LOSke v Cachticiach a na to, ze som nevystrelil prakticky od Oktobra minuleho roku, som skoncil v divizii pistol na 5. mieste. Na moje prekvapenie som bol rychlejsi, presnejsi a nebyt hlupych chyb na par situaciach tak to mohlo byt este veselsie :roll:
tu je video z mojho boja :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=SIIspEu7pYU
moc pěkné situace. Příští rok taky musim někam vyrazit. Letos to vůbec časově nezvládam, ani trénovat.
Ano situacie boli pekne postavene, dalo sa to az na par mojich mentalnych zadrhelov odstrielat svizne :D
Ja uz sa nejaky ten rok pohravam s myslienkou ist do Ciech, na nejaky zavod LOS. Nebavi ma uz trenovat na statickej strelnici a tento rok sa v lokalitach, ktore mi vyhovuju, moc nesutazi.

Ale co ma stve je, ze aj partaci, s ktorymi sme brazdili strelnice 2 roky dozadu sa nejak odmlcali a nejak stratili zaujem. :(
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Přijeď do Otrokovic u Zlína. Tam jsou nejvypečenější LOSy s tajnými situacemi, střílenými v šeru nebo i potmě, část na fototerče s využitím foto neterčů. Asi nejzajímavější obranka v ČR.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Bohaca preco som bol ja v tom, ze Otrokovice su pri Prahe...videl som vela videii odtial a pacilo sa mi to..oki chrobaka v hlave mam, idem to nastudovat :D
Je to 1,5 hodiny od Trencina...co by kamenom dohodil :D
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Všechny oficiální závody LOS ČR jsou zveřejňovány zde: http://los.zbranekvalitne.cz/rocniky/2022/#kpmld.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

dakujem ti
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Dneska sem mel radost, ze zas jednu zalezitost posunu, a sice navrat k sa58 jako pracovni pusce. Pomerne mi zklamalo, ze po letech, kdy se objevovali pekne modernizacni doplnky vyvoj ustal (chapu ze modernizace kosy je neekonomicka, proto sem i ja nekdy v roce 16 presedl na ak74). Nicmene se mi povedlo sehnat tlumic plamene pry skladem... S neurcitym pocitem pruseru jsem ho objednal. Zatim dobry, eshop odeslal...zatim dobry, balik prisel...zatim dobry, na listu v baleni zaskrtnuto zavit m14x1. Premerim suplerou, Di 13,0 mm...zatim dobry. Sundam z kosy zendla, chci natocit tlumic plamene a jde to jen napul otocky...stoupani vypada spravny, takze nekdo holt v patek za pet dve zavit neprojel finalem. Obchod se k tomu stavi jak nejlip muze, zitra posilam zpet, overi ze nejsem idiot, ze to na pusku opravdu nejde a poslou jiny kus. Podobne kratochvile zivota mi uz fakt moc nebavi, mam strach si jit koupit oriskovou cokoladu, co kdyby byla same zele...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Dnes konečne napojený krb s vložkou do okruhu kúrenia. Zajtra zostáva dopojiť elektrinu a čerpadlo s príslušenstvom.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

dnes som bol tankovat benzin a nie, nejdem lamentovat nad cenou, ale ked som platil tak pumparkina kolegyna citala nejake spravy nahlas a zachytil som len utrzkovite: "palivo na pridel, kto ma na ucte viac ako 5000 Eur bude mat nejaky extra urok...", viac si nepamatam. Nemozem na nete najst nic podobne z poslednych dni. Neviete odkial mohla cerpat info? Nezachytili ste nieco podobne?
Dakujem
Uživatelský avatar
bear_grylls
Příspěvky: 129
Registrován: 26.08.2015 21:15
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bear_grylls »

Palivo na prídel sa môže stať realitou pre všetkých,a negatívny úrok to jest mať peniaze na účte a platiť úroky a nie dostávať je snaha bankového sektora dostať peniaze z bežných účtov do obehu a na finančné.A pravnepodobne to čítala niekde v Hlavných správach,tam radi strašia Práve som na Kréte,a pod 2,€ tu benzín nemajú a denný prenájom auta začína na 80,€ tak sa vozime miestnou MHD ,
Ludstvo je virus ktory napadol Zem.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Palivo na přídel pouze v případě, že paliva bude málo. Zatím odnikud takové indicie nemám, že by ropy bylo málo.
Negativní úrok je v dnešní době blbost, když všechny banky úroky zvedají.
Nicméně zdanění / zabavení vkladů nad určitou mez už tady bylo. Ale pochybuju, že by se to dostalo veřejně do novin. To by pak byl run na banky, nebo nějaké hromadné nákupy drahých kovů. A to je nežádoucí stav.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska se mi podarilo konecne privezt na zahradu/pozemek dalsi bunku - koupil jsem zateplenou nastavbu z nejakyho MANa nebo co to bylo, ale prevezt to (sice cca 5km) bylo hodne narocne. Nakonec vyreseno kombinace jerabu a druheho auta... Tak jeste bagrem srovnat podklad a pak znovu jerabem usadit.. a
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

U nás (Plzeňsko) aktuálně poslední zbytky brokových nábojů běžných velikostí broků, na Karlovarsku už prý 14 dnů kompletně vykoupeni. Poptávka standardní před sezonou, ale dodavatel nedodává.
Ještě že mám na kachny hromadu broků z loňska.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

:shock: a já chtěl jet koncem září do kltovskýho prolovu doplnit zásoby 12tek, mam tu poslední 4 krabičky 4mm. večer mrknu na web a možná to přehodnotim a uděláme vejlet dřív
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Krasna noc, hvezdy zari jak o zivot, ale na J a JV se blyska, ze to prosvetluje cely nebe. Pritom neni vubec nic slyset. Zvlastni pocit. Tahle noc bude jeste zajimava...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět