Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Dnes jsem do sklepa nabunkroval dalších 20 metráků černého uhlí. První várku jsem měl krásně čistou, z této jsem vykátroval tak 2 metráky mouru. Mour jsem dal do starých plastových kýblů, budu ho pálit jako první (bez kýblů, samozřejmě).
Někde jsem četl, že maximální výška uhlí pro skladování je jeden metr. Je to ještě pravda?
Momentálně je vrstva uhlí vysoká tak 60 až 70 centimetrů, to by se mi tam ještě jedna menší dávka vlezla.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

A jaký je pro to důvod?
Už je to leta co jsem topil v rodičů doma uhlím, ale když se házelo do sklepa (výška stropu 2,2m), tak občas bylo skoro až ke stropu a jediné co se řešilo bylo, aby se nesypalo...tak se stavěla "zeď " z prken, aby to drželo výšku.
Fungovalo to takhle 20let :rock
Dokelnik
Příspěvky: 48
Registrován: 15.10.2021 15:53
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Dokelnik »

To mi pripomina detstvi, stary pavlacovy dum a la Zizkov. Na jaro jednou pribehl za tatou nasrany soused : Prave jsem zjistil ze jste mi dirou v stene celou zimu kradli ze sklepa uhli ! Otec na to drze : No vidite, a ja myslel ze jsem natrefil na uhelni doly.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Požární bezpečnost ...
V tlusté vrstvě s tím neuděláš vůbec nic, když to vevnitř zahoří.

Já si pamatuji, když jsem ještě byl malej špunt, to jsme bydleli v Pohořelicích, no a v šopě začlo doutnat uhlí.
Naštěstí hned vedle soused měl volnou plochu, tak se prej rychle rozebral plot (betonové stropnice v H traverzách) a rozhrnulo se to po té ploše. Naštěstí se na to přišlo zavčasu, takže žádná škoda, krom nějakého množství uhlí, kouře a špinavých hader :)
Tomáš píše: 19.10.2021 22:39 A jaký je pro to důvod?
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mart0 »

Důvodů pro omezení výšky je několik:
- Výška sypkých hmot - zajistit aby nedošlo k sesuvu, zasypání osob
- Požární bezpečnost - u uhlí záleží na druhu a obsahu síry. Brikety jsou nebezpečné, koks naopak bezpečnější. Záleží i na vlhkosti prostor a naskladňovaného materiálu kvůli samovznícení. (Prach rizikový.)
- Odvětrávání prostor
Myslím, že jako obecně bezpečná hranice se u domácích skladů udává 1,5m.
Naposledy upravil(a) mart0 dne 19.10.2021 23:12, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Jj, brikety, ty tam byly, v té šopě.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Dneska jsem byl po cca 2 letech u zubaře. Normálně jsem tam chodil pravidelně co cca půlrok
ale znáte to, covid a zdravotní problémy.., no docela se tam vyřádil, rekonstrukce jednoho celého zubu a jedna plomba, ještě tam budu muset jednou někdy za 20 dní kvůli nějakým drobnostem. Na štěstí po tom všem chtěl po mě ani ne 1000 Kč. Tak jsem si tak říkal, díky bohu za naše zdravotnictví, v USA bych tam nechal tak půlroční plat.

A dobrá rada na závěr všem, kteří se zubaře vyhýbají jako čert kříže. Myslím, že se svět žene do takových průserů, že by asi bylo dobré navštívit ho, aby vám dal do té doby ještě zuby do pořádku.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Dneska bude příprava na zimu. A nácvik zpracování surovin.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

IMG_20211020_074438.jpg
Udělám co musím
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Yeah »

Docela mě pobavila včera večer pěkná uádlost jíž jsem byl svědkem v Plzni. V jedné ulici kde je na jedné straně šikmé stání a na druhé podélné na mě v okruhu cca 20ti metrů svítila ze třech aut žlutá výstražná samolepka ze ZS. Byl tam Superb s kalachem a heslem s "tebou mě baví svět", pak nějaký velký terénák s kalachem a heslem "testováno na lidech" a pak starej Civic s kalachem a heslem "EU end HappyEnd". Předpokládám vzhledem k naprosto odlišnému typu a eventuělního užití vozidel, že se nebude jednat o jednoho majitele. Fakt pěkný, bude slušná čtvrť : )
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Včera jsem dokoupil 800ks čajových svíček, 10.litrů petroleje do lucerny, 200 krabiček zápalek,... a tím jsem se stal v zimě nezávislým na elektrice. (seru na televizi, internet, mobil,...) A teď může být blackout klidně celou zimu :D .
A protože jsem zvyšováním energií uražen, zkusíme si se ženou udělat blackout na nejméně 14.dní dobrovolně ;) .
(zatím tedy s televizí, internetem a mobily - tak drsně jsem to neprosadil). Alespoň vychytám případné mouchy.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

IMG_20211020_090830.jpg
A teď přemluvit moji starou indianku, aby začala žvýkat kůže
Udělám co musím
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Blahopreji k ulovku👍.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Jelení kolouch na maso. Diky
Udělám co musím
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Yeah píše: 20.10.2021 9:03 pak nějaký velký terénák s kalachem a heslem "testováno na lidech"
Majitele tohohle forda Rangera znam. Dobrej chlap...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Andy Glock »

Máte někdo zkušenost s bezpečnostní prověrkou stupeň důvěrné? Myslím tím, jestli si ji někdo dělal sám.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Dorazila další "investice"...boxíky jsou vodotěsné, maj kolečka a docela dobrou cenu. (kdo by to hledal - Scuba box M/L/XL )
SAVE_20211021_071903.jpg
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dR94HWVa »

Andy Glock píše: 20.10.2021 16:15 Máte někdo zkušenost s bezpečnostní prověrkou stupeň důvěrné? Myslím tím, jestli si ji někdo dělal sám.
Sice už dneska příslušnost ke zpravodajským službám není utajovaná skutečnost, ale fakt věříš, že (obzvlášť tady) Ti někdo práskne, že má prověrku? Rozhlédni se, spousta lidí jí tu musí mít ze zákona alespoň na nižší stupeň. Sám si jí neuděláš, potřebuješ pro to navrhovatele (většinou zaměstnavatel) a nějaký důvod. Jako FO si jí neuděláš, jako nezaměstnanec taky ne, ledaže bys měl třeba nějakou licenci, která si to podmiňuje. Tahle diskuze na Internet nepatří.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mart0 »

Pokud se nic nezměnilo, tak opravdu musíš mít nějaký důvod, nestačí ji chtít. Ale prověrka vůbec neznamená, že patříš k tajným službám. Stačí dělat třeba nějaké IT dodávky pro armádu apod.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Andy Glock »

Zkusím být co nejvíc konkrétní :( .
Jistý pan X pracuje pro jistou společnost, kde jsou bezp. prověrky nutností. Má prověrku 1.stupně "vyhrazené", a má možnost postoupit v kariéře. Jenže tam je potřeba 2.stupeň "důvěrné". A teď k meritu věci...
Ten pan X byl před mnoha a mnoha lety trestán což prověrka 1.stupně neodhalí, neboť "pracuje" pouze s výpisem rejstříku trestů. Prověrka 2.stupně už ale "pracuje" i s opisem rejstříku trestů.
Mám zjištěno, že tu prověrku 2.stupně na 95% dostane i s tímto drobným škraloupem z dávné minulosti, ale jde mi (respektive panu X) o to, jestli se o tomto "prohřešku" dozví i zaměstnavatel.
Jde o to, jestli NBÚ vydá pouze vyjádření zda prošel či neprošel, nebo jestli ve své zprávě i zmiňuje důvody, tzn. že pana X napráší že byl trestán.
A pan X má dilema. Pokud NBÚ vydá pouze jakýsi certifikát že prošel, dostane lepší práci i plat. Ale pokud napíše prošel, ale má tam to a to,... má pochopitelně pan X obavy aby nebyl propuštěn.
A mě napadlo, jestli tady není někdo, komu se to vyjádření od NBÚ dostalo do ruky, a co tam píšou.
Nechci tady někoho kompromitovat, ani nic jiného,... už pár dní sjíždím všechny možné informace na netu, ale toto tam není. Odvážila jsem se požádat o pomoc na zdejším fóru ( i když vím, že toto fórum pro to vhodné není), a omlouvám se jestli je to vážně tak nevhodné a tabu ;) .
Odpovědět