Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

ecart píše: 07.10.2022 12:56 Rok jo? Tak to je kluk jako buk :)

Hele tu gumu doporucuji pouzivat asi i na jazyk. Tuhle jsem prozkoumaval nejakou mladsi rostenku a asi jsem si od ni odnesl Candidu Albicans :roll:
vycucej si clotrimazol tabletu
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

ecart tak tomu se říká výhra :mrgreen:
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Vida, kapesníky s příchutí, tablety k cucání - koukám, že už máte také zkušenosti :)

Příště si místo roštěnky dám raději citronovou zmrzku 8-)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Začli jste si všímat, že se kolem Vás pohybují podrážděnější a podrážděnější (a myslím i nešťastnější) lidé?
Je to tady na fóru, že na sebe lidi více štěkají (jak se to jen dá vycítit z písemného projevu), ale i na jiných fórách. FB a Novinky to bylo ztraceno už před válkou.
Ale i lidé v běžném životě.

PS: Třeba je to mnou, že mám příliš sluníčkový pohled na svět, ale dnes bylo tak krásné ráno, že jsem si užil tu vycházku cestou do práce. Dokonce mě nesere ani místní internet provider, kterého už x měsíců nemůžu přesvědčit ať mě připojí na optiku.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

To víš, vycítí jak jsi v pohodě a to je nasere :-D
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

klasika ERUPCE NA SLUNCI
Odborníci hlásí rostoucí aktivitu sluneční skvrny AR3112, která by mohla brzy explodovat. Upozorňují také, že existuje 65% pravděpodobnost výskytu slunečních erupcí třídy M a 30% pravděpodobnost výskytu erupcí třídy X. Pokud k nim dojde, budou to geoefektní události, protože skvrna směřuje k Zemi.
https://techsvet.cz/nejnovejsi-zpravy/s ... ji/daniel/

Manželka na mne také vrčí jak vzteklá vlčí fena....
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Haluziak píše: 07.10.2022 15:42 Začli jste si všímat, že se kolem Vás pohybují podrážděnější a podrážděnější (a myslím i nešťastnější) lidé?
Na silnicich pozoruju vyrazny narust agresivity a bezohlednosti od leta 2020 (prvni covid leto). Cca posledni rok pozoruju narust poctu nafrcenejch fetek v Plzni. Posledni pulrok je i velka cast bouracek za pritomnosti chlastu a fetu.

Covid a valka sou dve velka temata co lidi rozdelila. Ockovani byli nasrani na neocka, ze tu budou mor dal sirit. Neocka byly nasrany na ocka, ze jim kafraj do zivota.

Kdyz to v unoru zacalo tak se lidi zrafali znova.

Dalsi veci je zahlceni informacema. Kdyz je hommo modernus prisatej na displej 18h denne a cpou do nej negativni nazory a predikce horem dolem, tak to jednomu na klidu taky neprida. A kdyz pak potkaj nekoho vysmatyho, co ma problemy sveta u mezikupru tak je to dozere znova.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Jo, taky pozoruju, jak jsou lidi čím dál víc bezohlední.

Na silnici každej spěchá, jako by mu snad mělo uletět letadlo do Ameriky nebo co.

Když couváš z parkovacího místa někde u obchoďáku, absolutně nikdo není schopnej těch 10 vteřin počkat, než vyjedeš, ale hned tě začne obloukem objíždět.

Úplně stejně, když se nějakej vesničan snaží vycouvat ze svýho dvora na silnici: 5 minut čeká s vykroucenou hlavou, než ho milostivě někdo pustí.

Přednost zprava na parkovištích (například u Hornbachu v Čestlicích) lidi vůbec nedodržujou. První polovina lidí tam valí takovou rychlostí, že kdyby jim tam zprava někdo vlítnul, tak absolutně nemají šanci zareagovat. A druhá polovina, ta vůbec netuší, že tam nějakou přednost mají dávat. Katastrofa.

Kruhák po šichtě, před všema čtyřma vjezdama fronty jako prase. Bliknout, že bude z kruháku odbočovat, zvládne tak každej třetí, hlavně že tam valí nejmíň 60tkou. Takže když stojíš první na vjezdu, tak do poslední chvíle nevíš, jestli ten borec po kruháku pojede rovně, nebo to těsně před tebou stočí ven a ty bys tak mohl v pohodě najet. Samozřejmě, ti v autech ve frontě za tebou blinkry nesledují, takže když ti takhle kvůli neblikačům utečou dvě potenciální díry, tak hned troubení, proč si tam sakra nevjel. (Snad jsem to popsal srozumitelně.)

Tvl a minule fakt pecka: Jedu si tuším po Sokolovský v Praze, tam co je každým směrem jeden pruh, uprostřed dvoje tramvajový koleje a sem tam přes ty koleje jsou přejezdy pro auta, aby se dalo odbočit do postranních uliček. Přede mnou štrůdl aut jako dycky, ňákej chudák stojí zaseklej na přejezdu a já vidím, jak se k němu blíží tramvaj. Tak zastavím a bliknu, aby mohl zmizet. No a nějakej jouda za mnou okamžitě mlátí do klaksonu, co si to jako dovoluju, že ho tam asi mám nechať ať ho tramvaj sešrotuje a lidi v tý tramvaji ať si při nouzovým brždění nabijou nos a zlámou kosti. No nebejt já fakt kliďas a majitel zbrojního průkazu, tak tam dám ručku, vylezu, a heverem tomu vodpadovi rozmlátím přední sklo i s xichtem. Přesně kvůli těmhle nedočkavejm mistrům zeměkoule se stávají ty situace, kdy se někdo ve stresu nahrne kam nemá a je z toho bouračka.

Mimochodem, ten chudák co byl na tom přejezdu, by tam vůbec neměl najíždět, když vidí, že nemůže odbočení dokončit. Jenomže kdyby zastavil a blikal, tak bude blokovat další štrůdl aut za sebou. Takže tam prostě vjede a doufá že ho někdo pustí dřív, než se objeví tramvaj. Jenomže tramvaj, ta tam jezdí každou chvilku.

:puke
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od grg »

Mne sa naopak (Bratislava a okolie) zdá, že sa naopak ľudia správajú na cestách o dosť kooperatívnejšie než kedysi (oproti stavu pred 10 rokmi trebárs) - viac sa púšťajú z vedľajšej cesty, zipsujú aj tam, kde to nie je prikázané, prípadne uhýbajú na kraj cesty, ak idú výrazne pomalšie než bežne. Jediného, čo si pamätám, že ma pomalou jazdou nasieral, bol nejaký Enyaq, čo išiel v kuse 70 tam, kde sa bežne jazdí 90-100. Asi šetril baterku alebo čo, ale že by umožnil predbehnutie, na to ho nebolo.

Ešte kooperatívnejšie jazdenie som videl v Tunisku, tam síce predpisy a značky majú len na ozdobu (na železničnom priecestí na semafore stál len náš autobus s európskymi turistami ;-) ), ale nejako sa dokážu napratať na cestu bez toho, aby sa pozrážali. Európan by sa z toho ale asi osypal...
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

grg píše: 08.10.2022 0:56 Bratislava a okolie
Nechci do toho moc kecat, ale přejezd hranic je vždy zážitek. Moje tlumiče tak nějak postrádají na těch vašich silnicích funkce přímého přeletu nad výmoly, takže jízda v okolí Bratislavy je téměř vždy docela adrenalinová jízda. Ano, řidiči se neučili zastavovat před přechody. Ale tím to tak nějak končí, jinak jezdí o to agresivněji. Můj subjektivní dojem.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Tiež mám pocit, že po covide sa to nejak ukľudnilo na cestách. Dlho ma nikto nevy-fuckoval, len preto, že dodržiavam predpisy :D
Ale čo ma prekvapilo je, že sa trochu zredukoval počet "lepičov", teda aspoň z môjho pohľadu. Normálne je to nezvyk, keď idem po ceste a nie je pol metra za mnou nalepené auto.
Nastúpil, podľa mňa, nový trend, trochu nebezpečnejší...auto za mnou sa rozbehne, keď sa ma chystá predbehnúť a v poslednom momente strhne volant a uskutoční manéver. Nerozumiem tomu, nelietam ako pretekár, mám KIU benzín 1.4 objem motora, nie je až taký problém vybočiť z pruhu skôr a predbehnúť ma. A čo som si všimol, čím silnejšie auto, tým viac riskantnejšie to robia. Nechápem...
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Jo a ještě k té Bratislavě a když už jsme teda u toho: U vás běží nějaké nové pokračování Carmageddon? Carmageddon 3: Borovička?
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od grg »

No, začalo to piatimi mŕtvymi na zastávke (to v "spravodlivom" hneve niektorí dokonca vytvorili petíciu za doživotie, keby to nebolo zakázané, tak by snáď aj k lynču došlo), a teraz sa podrobne sleduje každý pijak...
BOB2016
Příspěvky: 141
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

"stál len náš autobus s európskymi turistami ;-) ), ale nejako sa dokážu napratať na cestu bez toho, aby sa pozrážali. Európan by sa z toho ale asi osypal..."

Ja som zažil v Istanbule, asi 6 rokov dozadu, ako autá odbočovali z dialnice z 3 prudov do jedného... Týždeň keď ma miestny partner vozil rano z hotela do firmy. V stredu som sa odvážil sa spýtať a odpoveď bola: "inak by nikto nestihol prísť na čas do práce."

A v neapole som zase ja raz vytrúbil aj Carabinieri :-)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dneska mne stopli policajti. Zastavim, otevru dvere:

- Je, dobry den, vy jste mne nestavili uz aspon 10 let...
PCR: RP, OP, technicak a zelenou kartu prosim. (Koukne na znacku) Pekna znacka 🙂
- (podavam doklady) Ze vy jste se na ni chteli podivat zblizka?
Jeden z PCR si me zkouma pohledem a pak vytahuje alkoholtester.
- Super, to jsem jeste nedelala! 😀
Nechavaj mi fouknout, pak jeste jednou, 0.
PCR: Je tam 0.
- Jeste aby nebyla, kdyz jsem abstinent.
PCR: Jestlipak vite, ceho jste se dopustila?
- Ne.
PCR: Jaka je znacka na vyjezdu z benzinky?
- Trojuhelnik.
PCR: Ne, je tam stopka.
- Fakt, jo? Jsem ji prehlidla, to jsem ale blbec...


No, bylo to za 100, nakonec jsem jim poprala jeste peknej den a rozesli jsme se. Myslim, ze si me budou pamatovat... 😀
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

grg píše: 08.10.2022 22:18 a teraz sa podrobne sleduje každý pijak...
Protože nevím o tom že by z jízdy těžce pod vlivem byl někde jinde národní sport. Resp. do té míry že by kvůli tomu musela tvořit Policie banery odrazující od tohoto sportování:
Obrázek
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Tak další report o rozpadu mého domácího včelařství. Po prodeji vosku přišla na řadu i likvidace dalšího vybavení.
Rámečky se zbytky plastů po zavíječích.
picsay-1665334825_20221009190033737.jpg
picsay-1665334825_20221009190033737.jpg (125.04 KiB) Zobrazeno 2357 x
A ze včelína plánuji udělat do budoucna něco jako "logistický sklad", protože jsem zjistil, že jen takové podníkání, byť i v domácích podmínkách, může v regulovaných podmínkách EU uspět.
Něco na způsob nějaké soběstačnosti je většinou neprůchodné a odsouzené k zániku.
*
Tak doufám, že mi k získání dotací pomůže můj invalidní stav, snížené IQ a to, že se přihlásím k LGBT a budu i taková hnutí všemožně podporovat.
*
Závěrem bych jen velmi rád připomněl, že se zrušením chovu včel jsem nezanedbatelně snížil svou uhlíkovou stopu.
Protože intenzivní včelaření, to se málo ví, že i ten hmyz přispívá k devastaci naši planety - protože i včely dýchají..
A navíc toto:
Včely-dýmák.jpg
Včely-dýmák.jpg (145.23 KiB) Zobrazeno 2357 x
Podpořte mě na sociálních sítích!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

A máme tady další článek o prepprech, tentokrát na finmagu ...
https://finmag.penize.cz/spolecnost/437 ... a-comeback
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv

Test zimnich pneu nemeckeho ADACu. Kdybyste nekdo aktualne resil...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Tak z kolegy u kafe vylezlo, ze jeho manzelka je od patku kovidni a lezi. Ale je to ouk,protoze oba maj tri tecky. Moje pani je od vcera marodiva a me uz stridave dva tydny obtezuje ryma a kasel.
Dneska sem nastipal zbyle tri kubiky dreva, byly to fajn dve hodiny. Ted jsme dopili preventivni litrik svaraku s medem.

Rozmyslim jestli na pcc poridit tlumic na primo, nebo priplatit desitku za borelock. Aspon uz vim ze na to dam neco od ase utra. Na nas trhu jsem flow through tlumic na 9L jeste nevidel. To by pro mne bylo skoro optimalni reseni.
Kdyz tak koukam na akcie cezu, rikam si jestli by nestalo za to prikoupit, na druhou stranu na hloupem sporaku v dnesni dobe je 2x vyssi urok nez mam na hypo.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět