Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 326
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Majkl Night »

Jo bez většího zranění, než pár škrábanců na ruce.
Sklo má právě praskliny vedoucí z praveho a leveho horního rohu směrem ke středu skla.
což právě poukazuje na možné hnutí A sloupků....

Akorát ve mě hlodá jestli si tu fabii nespravit, protože 1,9 SDI je nesmrtelnej a ještě k tomu dlouhodobá spotreba po městě je 4,5L/100.
Nebo jít do něčeho novějšího (např. Roomster 1,6TDI apod.) a toto nechat být.
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Ještě se můžeš zkusit podívat na spáry mezi díly karoserie a dveřmi na druhé (nenabourané) straně auta. Budou li rovnoměrné je šance že k (větší) deformaci skeletu nedošlo. Pokud budou spáry "rozjeté" došlo zpravidla k hnutí celého skeletu.
Co se týče vmáčklin v plechu střechy nad B sloupky to tenkrát když mne zezadu nabourali mondeo to vypadalo jako když tam někdo prstem vytlačí podlouhlý důlek. Nejlépe to bylo vidět při šikmém světle. Co mi k tomu tenkrát řekl kolegy brácha živící se opravami aut jsou tyto vmáčkliny způsobeny změnou geometrické polohy sloupků karoserie.
Vmáčkliny vypadaly nějak takto.
Vmáčkliny vypadaly nějak takto.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Majkl Night píše: 10.08.2022 23:19 Jo bez většího zranění, než pár škrábanců na ruce.
Sklo má právě praskliny vedoucí z praveho a leveho horního rohu směrem ke středu skla.
což právě poukazuje na možné hnutí A sloupků....

Akorát ve mě hlodá jestli si tu fabii nespravit, protože 1,9 SDI je nesmrtelnej a ještě k tomu dlouhodobá spotreba po městě je 4,5L/100.
Nebo jít do něčeho novějšího (např. Roomster 1,6TDI apod.) a toto nechat být.
tak ještě že to dobře dopadlo. Další provoz je na zvážení. na jednu stranu jezdit to bude a takovej aut jsou plný áčka, na druhou stranu kdyby to auto mělo dostat nějakou další větší ránu, bůh ví jak to bude s pasivní bezpečností
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Pokud se s tím nejezí jen po městě a konzervativně, ale taky po dálnici, tak bych se poněkud obával nejen pasivní bezpečnosti, ale i bezpečnosti aktivní - a to z důvodu toho vylomeného kola. My jsem takhle schytali ránu z boku na zadní dveře a byť autu krom ulomeného zadního kola a těch dveří skoro nic nebylo (měnily se jen boční dveře, sloupky byly O.K.), tak už to na silnici nikdy nebylo jako dřív.

U jiného auta se následky menší nehody (ťukanec jako inkasovala ta audi na obrázku, ale v cca 5-10km/h, tedy téměř bez škod) projevily po delší době - například po třech mesících začalo blbnout čidlo teploty nalepené na blatníku, který to schytal - očividně se někam začala dostávat vlhkost a čidlo vnější teploty začalo degradovat, což mělo vtipný vliv na automatickou klimatizaci (nakonec za hustého sněžení auto usoudilo, že je venku šílené vedro a snažilo se ze všech sil chladit interiér, čímž mi konečně došlo, že je něco špatně).

Takže i po dobře udělané opravě lze očekávat zvýšené riziko poruch s nehodou nesouvisejících komponent.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Tak se vracím z návštěvy Maďarska (resp. Slovinska). V životě jsem v Maďarsku nebyl (resp. ne dál než pár vesnic z hranicema), no a ještě vydýchávám „kulturní šok“. Už chápu proč když chce někdo urazit Slováka mu do Maďara nadává.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

sdílím zkušenost z dnešního přepisu AKSU. Zbraň jsem měl od roku 2016 jako kat. B. Moje paní si na to letos, tj. v platnosti EU košer zákona vyřídila povolení na "držet, nosit". Nový majitel ovšem musel mít vyjímku na A1, protože zbraň byla do čr dotažena jako fullauto, tedy při přepisu z fyzické osoby na fyzickou osobu došlo k rekategorizaci, nicméně moje paní s puškou mohla nakládat pouze na povolení, nepotřebovala vyjímku.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Grunt píše: 11.08.2022 14:43 Tak se vracím z návštěvy Maďarska (resp. Slovinska). V životě jsem v Maďarsku nebyl (resp. ne dál než pár vesnic z hranicema), no a ještě vydýchávám „kulturní šok“. Už chápu proč když chce někdo urazit Slováka mu do Maďara nadává.
aky kulturny sok myslis? ja som tam bol tiez len raz, na Balatone, ked som bol maly, ale teraz som sa vratil zo sluzobnej cesty a za tyzden sme sa tam trosku popozerali...jedlo vyborne, zeny pekne a zhovorcive :D pre mna to bola prijemna navsteva po rokoch ;)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

miselito píše: 11.08.2022 22:36 jedlo vyborne, zeny pekne a zhovorcive
Jo? A jak sis s nima pokecal? Ty si určitě Maďar, že?
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 326
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Majkl Night »

Ad auto: nejspíš opravovat nebudeme, i z výše zmíněných budoucích problémů. (Mechoš si ho vezme za pár tisíc, opraví a prodá někomu z dědiny na ježdění do kaufu.)

To Grunt: Slovákům se odjakživa říká Marokánci 8-)
(MA-ďaři, RO-mové a zbytek jsou KO-koti :o )

Majkl
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Grunt píše: 11.08.2022 23:09
miselito píše: 11.08.2022 22:36 jedlo vyborne, zeny pekne a zhovorcive
Jo? A jak sis s nima pokecal? Ty si určitě Maďar, že?
Asi tak - tej ich hatmatilke nikdo na svete nerozumie. Ale na tie baby sa tam niekedy budem museť ísť pozrieť, aj u nás na Slovensku sa hovorí, že maďarky ju majú minimálne o pol stupňa teplejšiu :devil Škoda jen, že ta ženská z čech (co byli původně Morava) co ji mám doma je zásadně proti.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

To sú teda riadne drísty... pol stupňa... aj s marokom...poviem to tak: strčte si tie vaše české narážky na slovákov s maďarmi už niekde.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Asi bych to měl trochu rozvést:
Pamatuju si jak bývalý šéf byl kdysi kdesi s cestovkou v nějakém termálu v Maďarsku či co a přijel plný dojmů. Už zprvu je průvodkyně varovala, že nemají být v šoku z toho jak Maďarsko vypadá, že je tam opravdu bída a že to prostě není tak rozvinutá oblast jako třeba u nás nebo na Slovensku, že na to prostě nemají čumět s otevřenou hubou. Prostě zemědělská oblast. No převracel sem oči v sloup. Řekněme, že pro někoho z nějaké bohatší čtvrti (pár takových tu je) pokud pošlete na Záhorie, no tak možná to tam prostě vypadá jinak než řekněme v upravené jihomoravské vísce (nebo třeba v Rakousku), je to plné morgošů a všelijakých rádobygangsterů, no ale ač třeba jsou tu nějaké „rustikálnější místa“, rozhodně se nedá říct že tam lidé žili v chudobě a bídě (i když Slováci mají neustále potřebu frflat o tom že žijí a pokud se na to chystíte zrovna si dejte facku). Prostě pro mě to žádný šok není, jezdím tam velice rád a moc dobře vím, že i když to v některých místech vypadá trošku rozpadleji, stačí zajet za roh a člověk je rázem na nově vyasfaltované ulici plné naleštěných bungalovů s novýma fasádama, v garáži se blyští nové SUV, vychlórovaný bazén a tak. Prostě Slováci.
Byl jsem i níže pod Bratislavou až po Gabčíkovo (nevím jak se ta oblast jmenuje, ale prostě tam kde žijí maďaři na Slovensku a je to všechno nadepsané dvojjazyčně) a OK, řekněme že je to svébytná oblast, ale furt dobré. Otáčel jsem se myslím v Mošóně a ač člověk už ví že prostě není v Kansasu anymore, je vidět že třeba Bratislava není daleko (mimochodem lidi tam v pohodě rozumí slovensky) a i když je to staré Uherské město, furt to ma jakousi životní úroveň a prostě podsud dobré. Nic z čeho bych měl zůstat v šoku. Prostě furt člověk cítí že je v Evropské unii.
No takže, jel jsem k jednomu nejmenovanému místu k Dunaji po rakouské straně, pak k Heinburgu a odsud dolů po rakouské straně až k hranicím s Maďarskem. Už když se člověk k té hranici blíží, tak cítí že to začíná být jiné. Prostě z nějaké pahorkatiny se to furt víc a víc rovná, krajina je víc a víc zemědělská až po hranici. Na hranici se loučí Rakousko a vítá Vás uprostřed pole celnice v Maďarsku:
pamhagen1.jpg
pamhagen1.jpg (56.65 KiB) Zobrazeno 1610 x
pamhagen2.jpg
pamhagen2.jpg (43.18 KiB) Zobrazeno 1610 x
  • První vizitka je polorozpadlá, zarostlá a posprejované celnice uprostřed pole u které si člověk fakt není jistý jestli funguje nebo ne. Vím, že taková hrůza byla i někde u Rajky a doufám že už ji odstranili. Ale tohle je první pocit když tam člověk vjede. Bohužel tyhle hrůzičky jsou téměř na všech vjezdech do země no a někde to vypadá i hůř. Urvaná lampa na celnici u Heiligenkreuzu? Díval jsem se na Streetview z roku 2011, je to tam furt stejné do dnešního dne akorát ještě rozpadlejší. Nikoho to nesere. Na nic se snad od dob revoluce ani nešahá. Tohle je první pocit při vjezdu do země. Depka.
  • Okamžitě po přejezdu se mění infrastruktura. Kdo jel přes Rakousko ví, že rakušáci si o svoje celkem pečují. Upravné baráky, upravené předzahrádky, nádherné cesty, lidi jezdí pomalu v nových pěkných nablyštěných Volkswagenech, nanejhůř ve Škodovách (nových!), prostě celkem radost pohledět. Na hranici okamžitá změna. Infrastruktura v rozpadu. Některé silnice mezi vesnicemi o krajnici ani neslyšely. Silnice ve vesnicích rozpadlé, baráky občas úplně vybydlené no prostě šok. Člověk prostě jede opatrně, protože má strach aby to nezaparkoval do pangejtu. To ovšem absolutně nesere ty lidi co tama jezdí běžně. Normálně jsem uhýbal ze slnice a nechal projíždět kolony. Polští řidiči v kamionech jezdí jak hovada u nás, tam to je prostě úděl sledovat když se kodrcá naložený kamion po těch jejich silnicích a přitom mi ujíždí. Ty podvozky musí být nějaká vzduchová peřina nebo co, protože nechápu jak to nepřevrátí. Někteří Slováci na to na jaké se tam dá narazit cesty jezdí jak absolutní hovada. Maďaři, to je ještě o level víc. Nechápu kolik je tam maximální povolená rychlost. Občas se rozčiliju, když chytnu nějakého svátečního řidiče (zpravidla Rakušák či Slovák a jak říkám já, jede jak „katolík na silnici“) a mám se za ním kodrcat. Jak „katolík na silnici“ jsem jim tam musel přijít já. Opravdu jiná štábní kultůra.
  • Vesnice jak kde, ale vesměs fakt hnusné. Jasně. Něco i když staré tak, udržované. Občas novostavba s krásným plotem, ale úplně v pohodě rozpadliny které bych čekal třeba na Ukrajině nebo Rusku. A lidi je obývají. Hodně budov jsou staré Uherské stavby (kostely, úřady, možná školy) no pokud něco takového je tady, tak s novou omítkou a udržované a opečovávané. Tam moc ne. Prostě se to rozpadá.
  • U nás je MOLka celkem luxus (lepší benzínka na úrovni třeba Benziny), no chvilku mi trvalo než jsem pochopil že to je obyčejná benzínová pumpa a vedle nějakých těch benzinkútú taky jediné co je tam dostupné. Ale vůbec ty některé MOLky nevypadají tak jak u nás. Jeden stojan na naftu, před nim druhý na benzín a to je vše. Ceny absolutně nechápu, protože všechny ty benzínky mají stejně po 480ft/L ale účtují přes 670ft/L a nikde o tom ani zmínka nebo upozornění. Resp. vím že tam mají ten protiinflační zákon a dvojí ceny, no i tak bych třeba čekal nějaké upozornění. Nic. Normálně naúčtují vyšší cenu a s úsměvem na tváři si řeknou o prachy. I s vyšší cenou je to furt nejlevnější takování než třeba oproti Slovensku a Rakousku. Hodně by mě zajímalo jak by se na to dívala třeba naše ČOIka když by na totemu inzerovali nějakou cenu a naúčtovaly by si jinou. Samozřejmě na každém stojanu vylepeno maximální množství paliva co si člověk může natankovat.
  • Jejich peníze to je věc. Takto vypadá inflace pánové. Nejmenší částka co se dá v bakomatu vybrat jsou 4000 tisíce forintů (s přirážkou za výběr z cizího bankomatu o hodnotě 125Kč). Myslím tam bylo 4000ft, 8000ft, 16000ft a pak snad 32000ft. Jenže ty čtyři tisíce forintů (čtyři tisícové bankovky), to není ani 250Kč. Docela sranda když jdete natankovat pár litrů (za 4000ft toho fakt moc nenatankujete) a ten pokladník to tam počítá jak nějaký mafiózo. Nejmenší bankovka je tam myslím 500 forintů, tzn. našich 30Kč. Mince snad musí mít i větší hodnotu jako kov ve sběru než tu nominální. Vůbec jsem je nebral a nechával je jako dýško, protože to je akorát zátěž v peněžence.1000 forintů jako dýško? Ač jsem hrozný skrblík, tak úplně v klidu protože tam je fakt vidět že ty lidi prachy nemají a potřebují je víc než já. Docela by mě zajímalo jaký je tam průměrný plat. Půl miliónu forintů? A pro výplatu si chodí s kufříkem, ne? Ceny nějakých rozpadlých bají (jakože dům) nadepsané snad v miliardách forintů. Vybral jsem si tam plnou peněženku bankovek, no doma jsem zjistil, že mínus ty přirážky to snad nebylo ani 1500Kč. Všechny jsem je tam nechal a nechal si blbou 500 forintovku na památku. :)
    Jinak obchody trošku menší než u nás, ale všude boj proti inflaci. Ač maďarský umím úplné prd, tohle jsem pochopil. Některé zboží vyloženě vyznačeno jako protiinflační s cenou pod 100 forintů (čím se platí vůbec netuším, možná nějakým tajným zaříkávadlem). Lidi tam prostě chodí nakupovat fakt ve velkém a právě to co je ve slevě. Ráno v obchodě plno důchodců, ale i běžných lidí (rodinky) aby mohly vykoupit. I tak třeba parkoviště před Penny menší než u nás nebylo zaplněné autama, protože spousta lidí se tam dopravovala jinak (třeba plná štangle na kole). Autopark mi přišel tak jako když bych se vrátil v čase někde těsně za devadesáté léta u nás. Tam musí končit veškeré rozpadliny z celé Evropy co se před dvaceti lety vyřazovaly. Dokonce jsem potkal par žigulíků. Lidí je mi fakt líto. Nevím jak moc musí jít stát do :moon aby to vypadalo takhle.
  • Krajina asi vesměs nepříliš líbivá. Mají tam hory. Vím to protože jsem přes ně jel, ale jinak je to hnusná rovina kam až oko dohlédne. Lesy, obrovská pole, uprostřed toho udělaná nová asfaltka pro tranzitní dopravu (asfalt s přesahem položený přímo na tom jejich písku), koleje pro vlaky a to je tak všechno. Občas nějaké rozpadlé JZD, nějaká krčma či co a to je tak všechno. Předpokládám že stanování tam kdekoliv i mimo kemp asi nebude problém, že? Hodně mi tam chybělo v té krajině asi cokoliv jiného než pole a stromy. Slovinsko nádhera, ale ihned po přejezdu i když je člověk v kopcích ví že je prostě v Maďarsku. Zpátky jsem do navigace zadal, že se této černé díře chci vyhnout obloukem.
  • Lidi nemůžu hodnotit vůbec. Nechci tady BAN. Přítomní Slováci asi tuší co bych tak mohl o nich říct. I tak je jich mi trošičku líto, že musí žít v Maďarsku. Co mě na nich překvapilo:
    • Nepříliš valná znalost jazyků jiných než Maďarština. Jestli se chcete třeba poptat anglicky na benzínce na nějaká doporučení a neumíte maďarsky tak nevím jak. Nentudóm a nebo "Go to internet, kurtoškaláč čardáš, hrk, hrk!" a jiné zaříkávadla. To je to co dostanete.
    • Chyběli mi tam mladí pěkní lidé. Teda což o to. Ono mi tam tak nějak chyběli pěkní lidé, no ale především mladí lidé. Těžko říct čím, jestli tím že prostě starší lidé jsou víc venku v autech, v obchodech a mladí jezdí vlakama nebo já nevím. U nás je třeba běžné že nějaký mlaďoch či mladice běžné dělá brigádu za kasou, na benzínce a tak. Takže když i na něj vyvalíte jinou mluvou, nějak se domluvíte, v Maďarsku mi to nějak chybělo. Nevím čím to.
Ať to shrnu, ano Slovensko má svoje mouchy, má svoje místa, má svoje Slováky, ale prostě Maďarsko to není ani omylem. S rozdílem o celou třídu. Docela by mě zajímalo co se tam stalo nebo spíš nestalo a prostě jsem docela v šoku, že taková země je členem EU, V4 (s náma a SK) a prostě trošku i v depresi. Pravý rozpadlík se v případě nejhorší nouze uteče schovat do lesa kde ho nikde nenajde, já do Maďarska. Tam už to asi horší být ani nemůže. ;)

Jinak ať nejsem tak negativní: Plus dávám za jídlo a za cyklostezky.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

JOBU píše: 12.08.2022 11:57 To sú teda riadne drísty... pol stupňa... aj s marokom...poviem to tak: strčte si tie vaše české narážky na slovákov s maďarmi už niekde.
Přesně jak píšeš.
Furt nějaké kecy na Slováky a Maďary. Styďte se Čehúni :(
Já jsem třeba nikdy rozdíl mezi Slováky a Maďary nedělal.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

co vy dva čekáte? tohle je rozpad.cz :chuckle
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Hohepa: Nezapomeň že spousta etnických Maďarů (a teď myslím jako fakt echt Maďara, ne nějaký posměšek) umí slovensky. Je klidně dost možné (a statisticky i dost pravděpodobné), že tu mezi námi nějaký je a jen se k tomu doposud nepřiznal ;)
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Hohepa píše: 12.08.2022 16:53 co vy dva čekáte? tohle je rozpad.cz :chuckle
Možná jsem čekal reakci na "žádný rozdíl mezi Slovákem a Maďarem" :D
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

No když mi bylo dvanáct tak s rodiči a tetou a její rodinou z Košic ( máma je ze Slovače 7 sourozenců) jsme se byli podívat za babičkou v Lučenci. Pamatuji si dvě věci.

Silné rodinné vztahy. To je tvůj bratranec od tety X , ten je tvůj bratranec od pratety Y.... no bylo jich snad deset Synovec od bratrance, švagra mé sestřenice.... a všichni o sobě věděli a byli v "kontaktu" - supr zážitek

Ať na tržišti, nebo v kamenném krámu jen maďarština néptdom... Až když je bábi seřvala slovensky Co to je za chování že MY jsme JEJÍ rodina! , tak najednou rozumněli i dvanáctiletému usmrkanci mluvícím Pražským dialektem
:puke
vysvětlení proč se mi dostalo, že doteď nepřekousli rozpad Uherska a odtržení Slovenska

p.s.: začátek osmdesátek
BOB2016
Příspěvky: 138
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Rozpad Uhorska este stale nestravili.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Hohepa píše: 12.08.2022 20:46 vysvětlení proč se mi dostalo, že doteď nepřekousli rozpad Uherska a odtržení Slovenska
Dobře a to souvisí jak? Jakože Maďaři očekávali, že Felvidék jim tu životní úroveň dohoní a doteď se z toho nevzpamatovali? Já si nemůžu pomoct, ale vyloženě Slovákům to odtrhávání jen prospívá. Od Uherska to vůbec nemluvím a od Česka s nasazeným tempem ještě pár let a HDP/hlavu předhoní Česko (OK všichni víme že to se nestane, ale prostě na malou východoevropskou hornatou zemi kde doteď exportovali tak maximálně ovce, bryndzu, žinčicu a vtipy o Bačovi prostě Slovensko jen kvete :D ).
Přiznávám, neviděl jsem celou zemi. Viděl jsem jen malý kousek od severu na jih, no překvapivě na tom jihu u Lendavy to vypadalo o něco malilinko líp (jako furt Maďarsko) než na tom severu, kdy jsem po vstupu vyloženě zůstal v šoku s otevřenou hubou. Třeba to jinde v Maďarsku vypadá mnohem líp a jen jsem měl tu smůlu a trefil se do nerozvinuté části. Prostě cestování v čase nazpět. Ale i tak se nemůžu pomoct od pocitu, že se země žene do řádného průseru jestli má v plánu takto vypadat v 21.století a Slováci jsou v tom jakýmkoliv způsobem nevině.
grg
Příspěvky: 145
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od grg »

Ono snáď polovica všetkého ich obyvateľstva je v Budapešti, tak zvyšok krajiny tým dosť stráda...
Odpovědět