Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Haluziak píše: 24.04.2023 8:48Popři tom jsme byli ještě v Brně na vystecu na výstavě myslivosti.
Taky jsme byli - koupil jsem tam traktor. Moje pani si tam uzila svych deset minut slavy, protoze ji tam odchytli poradatele, ktere zaujala nase čuba (pes, ne manželka) a presvedcili ji, aby v ramci doprovodneho programu, společně s dalšími, představila loveckého psa.

Abych nebyl uplne OT: Fena si asi před 3 týdny rozřízla bříško na zadním běhu (hodně). Na pohotovosti ji to zašili - když se to nehojilo, naše veterinářka ji to zrevidovala a zjistila, že ji to na ty pohotovosti blbě ošetřili a ta tkáň jí začala odumírat. Včera další operace, kdy ji odřízla tu nekrotizovanou tkáň. Rekonvalescence bude trvat, dlouho (a to začíná lovecká sezona) a o penězích ani nemluvím. Ale mohlo to dopadnout hůř, protože by mohla o ten běh i přijít. Mám sto chutí jít s fakturou od veterinářky na tu kliniku a poslat je do prdele.

Kdo jste z okolí Prahy, vyhněte se Vetcentrum Stodůlky. Fakt mě zklamali.
Uživatelský avatar
bear_grylls
Příspěvky: 128
Registrován: 26.08.2015 21:15
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bear_grylls »

Veselo si vykracujem po chodníku obdivujem svoje vyprane tenistky a zrazu. Netuším ako sa ten vták dokázal trafiť. Asi pôjdem podať Sportku.
Přílohy
IMG_20230426_162143.jpg
IMG_20230426_162139.jpg
Ludstvo je virus ktory napadol Zem.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

To máš niečo podobné ako s autom. Celý rok ti ho netrafí jediný vták, ale keď ho umyješ, tak to druhý deň vyzerá ako po bukkake party vrabcov.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

:D
Změnil jsem si pod avatarem pohlaví. Z muže na psa.
Posledni dobou se už za muže, nebo může, nepovažuji.

(Hodně věcí už nemůžu... Třeba žena teď bílí, vápnem, velký společenský pokoj. Kuchyň, jídelna, obyvák apod. tak kombinovaný. A já nemůžu, neustál bych to. Vydržím stát a chodit jen velmi krátce. To je Rozpad kuwaaa fix...).
*
Tak nezměnil. Nejde to, není tam taková možnost. :(
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

OldSoldier píše: 26.04.2023 9:34
... Fena si asi před 3 týdny rozřízla bříško na zadním běhu (hodně). Na pohotovosti ji to zašili - když se to nehojilo, naše veterinářka ji to zrevidovala a zjistila, že ji to na ty pohotovosti blbě ošetřili a ta tkáň jí začala odumírat. Včera další operace, kdy ji odřízla tu nekrotizovanou tkáň. Rekonvalescence bude trvat, dlouho (a to začíná lovecká sezona) a o penězích ani nemluvím. Ale mohlo to dopadnout hůř, protože by mohla o ten běh i přijít. Mám sto chutí jít s fakturou od veterinářky na tu kliniku a poslat je do prdele...
[/quote]

A na ty peníze bych se chtěl zeptat. Teda ne na celkovou částku, jen na výši toho pohotovostního poplatku. Jak si dobrman k večeru zlomil tlapku, tak to byla pálka jak prase. Ale už nevím kolik stála ta pohotovost. Jen, že ta večerní a noční práce psího chirurga, prvotní operace přes 20 tis.

Jen nevím jestli už tehdy nebo až později si ta klinika účtovala jen za pouhý vstup do ordinace 300Kč.
Jak jsem byl zdravý a ekonomicky aktivní, tak jsem to neřešil. Ale později jako ID už ano.

Našli jsme si v blízkém okolí vesnickou veterinářku a ceny několikánásobně nižší. A třeba odběr krve a rozbor v nějaké psí laboratoři úplně zdarma. V rámci léčení.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Pohotovostni poplatek byl snad 1500,- :head Prijde mi, ze kolem Prahy uz fakt nevi, co by si za to rekli, kdyz se bavim s kamarady ze ZČ, tak nestaci koukat, kolik to tu stoji.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

U nás pohotovost veterinářky pár let dozadu 300,- Kč. Vytáhli jsme jí ze svatby (né její :-D ) o víkendu. Myslím, že velice dobrá cena.

Ono to je dost obecný problém. Někteří fakt neví, samou rozežraností, co si mají říct.
Například sousedům stavěli lešení, klasické "kostky", dělali to celkem asi 2 hodiny a řekli si 6500,-. Jen za postavení, nájem bude další částka. Bohužel soused spěchal a nevěděl dopředu kolik si řeknou, samozřejmě jeho chyba.
Pro srovnání u nás chtěli jiní zedníci za postavení 500,-
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od steve_michalik »

Když se bavíme o těch cenách, nevíte, kde v Praze sehnat někoho na hydroizolaci sklepa za rozumné peníze? Jsem si nechal udělat nabídku od třech firem a všechny si řekli cca 1M za 45x1,5m (obvod x hloubka) okopu zdiva + svislá hydroizolace na zdi + EPS jako ochrana + vodorovná injektáž u základu.
BOB2016
Příspěvky: 141
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

45 x1,5 to mas pivnicu, sklep, len čiastočne zapustenu? 1,5 metra hĺbka. Ak viac, tak toto asi velmi nepomoze... ja som kopal pri mojom dome do hlbky 2,8m. Potom asfaltova penetracia, natavit 2 vrstvy lepenky s hlinikovou foliou.
Prva tretina pivnice sa uz mur zvnutra vysusuje.
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od steve_michalik »

Je to tak, sklep ma okna nad terenem. Vyska parapetu cca 1,4m.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Ahoj, co se tyce hydroizolace sklepa, beru taky vsechny reference. Pred 15 lety jsme nechavali na cinzaku v plzni delat injektaz bez okopu, tenkrat nebyl technologicky mozny a myslim si ze nebude ani dnes, max z 1/4 ze dvora. Kazdopadne loni zas zacala vlhkost vzlinat do cca metru a pul nad povrch. Zdivo je piskovec a dum je vpodstate volne plovouci na spodni vode.

Dnes jsem zas posunul projekt schodiste - olistovano modrinovymi listami, ktere jsem si udelal v breznu z fosen
IMG_20230430_154451_8.jpg
IMG_20230430_154439_4.jpg
IMG_20230430_154503_1.jpg
Dohnali jsme zanedbanou udrzbu zahonku, cibuli satschen se na vetsine stanovist dari, kavkazskemu spenatu tez.
IMG_20230429_151543_0.jpg
IMG_20230429_151517_2.jpg
Dokoncil jsem trofej z meho kontroverzniho spicaka. Jsem zvedany, jestli se z vystavy vrati jako zeleny nebo ne. Je na hrane a vim to, ale stav veci v hobitbe si to zada. Rovnez bylo zajimave sledovat nazory clenu sdruzeni a naslednou diskusi tradicni myslivost x nutnost reakce na skody a z toho plynouci problemy.
IMG_20230429_155621_9.jpg
IMG_20230429_155630_3.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
BOB2016
Příspěvky: 141
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Dom postaveny vraj v 1943. Ked sme vymenili okna a zrusili kurenie plynovymi gamatkami, do dvoch zím vlhke mury. Mimo podpivnicenych casti zaklad 80 cm pod povrchom, strkopiesky.
Jedina moznost postupne odkopat cca meter tridsat sirku, do hlbky 1,5 metra. Podkopat zaklad aspon 20 cm vodorovne za profil pod zakladom Polozit v dvoch az 3 vrstvach lepenku s hlinikovou foliou v strede. V odkopani za zakladom lepenku vyhnut, urobit ako keby koryto.
Lepelna je siroka 1 meter. Lepenku dat s presahom pred buduci zaklad do celej jamy, prekryt kartonom aby som ju neznicil... Urobit šalovanie pod zakladom sirka 80 cm pred zaklad aspon 20 cm nad povodnu spodnu hranu zakladu cca 10 cm. Do tohoto sa da liat beton...
Podbetonovat "riedkym" betonom, aby to zatieklo kompletne pod zaklad v celej hrubke zakladu, triast vibrovat,zaprávat.... Mozno bude treba pocas betonovania šalung zboku prisypat aby nepretekal riedky beton.
Nechat vyzieret cca mesiac. Odstranit šalung z jedneho boku a spredu. Odkopat zase na sirku meter dvadsat. Nadstavit lepenku do boku. Šalung širky aby mi zostala lepenka na nadstavenie cca 10 cm na pokracovanie. Zabetonovat. Ked su dve taketo polia podbetonovane, tak sa da v strede nalepeit zvisle lepenka. Napenetrovat, nalepit zase v dvoch vrstvach lepenku po celej vyske. Lepenku co bola vodorovne vieme nechat vodorovne a ku nej prilepit prvy pas vodorovne a vyhnut dohora. Na tuto lepenku polozit extrudovany polystyren a zvysok lepelnky prihnut dohora.
Extrudovany, tvrdy polystyren! Mne dali prvy kopaci len 5 cm bieleho a po par rokoch sa zdeformoval, kopal so nanovo.
Extrudovany polystyren sa moze nechat volny, moze sa ku nemu prilozit aj lepenka, dalsia vrstva hydroizolacie...len sa neda pritavit :-).
Ked sa bude odkopavat ďalsi pas, da sa ten prvy uz postupne zasypavat...

Odkopavat po takychto kuskoch aby sa eliminovalo riziko poskodenia pôvodnych zakladov.
Ked som mal zabetonovane 3 polia tak som zacal odkopavat na oba smery od prveho poľa...

Jedno leto som rucne robil v predzahradke, sirka cca 5 metrov.

Po tretej zime je v detskej izbe sucho!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Včera jsem byl vyzkoušet navážky a nastřelit flintu s tlumičem. Dělá se to blbě, když po 5 ranách musí tlumič chladnout (A-Tec H2), no stihl jsem vyzkoušet 10 ran od dvou navážek a 5 od třetí, dvě mi tam ještě zůstávají, ale s tou co je na obrázku jsem docela spokjen, to co je mimo je 5. rána, už mě pomalu správce vyhazoval :D
344123460_167933619544726_1194084655705576915_n.jpg
No a dnes poprvé s flintou v revíru a nevyšel žádný srnčí roček ani černá na co mám povolenku, ale zato vytáhl papilomatický srnec :( jenže na 400m a to jsem si na něj netroufl, tak dobře nestřílím abych riskoval, že ho v lepším chybím v horším poraním. No večer se na něj zajdu podívat z jiné kazatelny.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Vcera jeden jatecni kralik vyhral jackpot:
IMG-20230501-WA0000.jpg
Mladej si ho vytahl z kotce a privezl nam ho. Kralik pak dostal postroj po jezevcikovi (ktery se ukazal zbytecnym protoze nejevi potrebu utikat) a jmeno Obed
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak dnes první z prvních, 230m, zůstal v ohni. Ale hlavně byl se mnou Táta, tak na to budu hodně vzpomínat.
IMG-20230505-WA0000.jpeg
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od čimango »

Lovu zdar! :yes To je ta sanitárka? Jestli je to první věková, tak máte ku*va silné srnce :D
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Lovu zdar! Je to ten sanitár - papilom jak pěst na krku. Předběžně II. věková, potvrdím až dostanu trofej ke zpracování.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

gratuluji, lovu zdar
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Vratnikp Lovu zdar! A Děkuji :)

Čimango tak jsme se mu podívali na zoubek a prý dokonce 6 let.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Tenhle vikend je tak pipinou ke zdi, ze se desim zitra vylezt z baraku. Udelal jsem si napohodu prijemne odpoledne a na mpx udelal velky servis vcetne sundani hlavne. Po slozeni jsem na treninku zjistil, ze se mi posunul nastrel, coz mi v hlave rozblikalo kontrolky. Zacal jsem se pidit a zaverem je, ze sig ma v manualu z roku 21 tiskovou chybu, utahovaci moment nema byt 6.8 Nm, ale polovina. Takze trenink k nicemu, puska nenastrelena a vse kvuli tiskove chybe u pusky, co stoji tezky $$$.nastesti se nic nevymackalo ani sem nestrihl srouby. A to jsem si kokot kvuli tem 6.8 Nm kupoval novy momentak...

Dnes jsme meli naplanovanou navstevu, auto bylo v tydnu na malem servisu (olej+filtry) a 30km od domu si rikam, nejak to nejede a spotreba o 2L /100 vyssi nez obvykle. Pani rikala, ze uz cestou ze servisu se ji zdalo ze to jede hur a ze ji po prijezdu svitilo 10/100. Takze jsem se dopracoval k tomu, ze behem servisni prace se vyskytl nejaky problem na sani. Odvetrani skrine, map senzor, neco takoveho. Turbo tlaci normalni tlaky takze tam to nebude. V utery tedy zas do servisu. A to si pekna auta neservisuju,abych si tam nejakou podobnou kokotinou nepridelal praci...

Poslednim hrebickem je, ze mi mela minuly tydrn prijet vina od pana Moravcika a stale nic, na telefon nereaguje. Snad se mu prihodila jen nejaka ptakovina a ne neco vazneho.

Holt clovek nemuze jen vyhravat
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět