Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Elektronické recepty. Stačí zavolat, nemocnice pošle v sms kód a kterákoliv lékárna lék vydá. Jen třeba na č. OP.

Není moc věci které se zavedly poslední dobou a které by byly skutečně běžným, normálním, lidem užitečné.
*
Zarazilo mě že ten odkaz, ta sms, ten el. Rp. je platný až do května přištího roku. Což mi přišlo divné, protože kdysi platil jen cca 14 dnů...
*
A po zpětném zavolání z vesnické lékárny, že ten lék je nedostupný, že možná, snad, ale zaručit to nemůžou, možná někdy v prosinci. Ale, že tomu moc nevěří a doporučují raději obvolat lékárny jestli ho nemají náhodou ve skladových zásobách...
A že o žádné alternativě neví.
*
Tak jsem počenichal po netu a výrobce má, nebo naše distribuční lékárenská síť, s Ultibrem nějaký problém.
*
(Celkem nic přímo ohrožující. Jen udržovací bronchodilatační léčba pacientů s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN).

Ale i tak mě to zarazilo, překvapilo..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

ona teď není spousta léků, třeba antibiotika, problém je i s dětským paralenem.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Rafael píše: 08.11.2022 21:03 Elektronické recepty. Stačí zavolat, nemocnice pošle v sms kód a kterákoliv lékárna lék vydá. Jen třeba na č. OP.
Mě už doktorka ani žádné SMS neposílá.
Recept je v nějaké databázi na síti a v lékárně jen ukážu občanku, lékárnice si ji načte a recept ji vyskočí v PC...
Uživatelský avatar
bear_grylls
Příspěvky: 128
Registrován: 26.08.2015 21:15
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bear_grylls »

U nás funguje tzv opakovací recept.Beriem lieku na tlak a každý mesiac sa dá ísť vybrať bez nutnosti návštevy lekára.
Ludstvo je virus ktory napadol Zem.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

U nás opakovací recept funguje také, proto má Rafael platnost receptu až do května. Na standardních receptech je to 14 dnů.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

To tak jednou jdete na prohlídku budoucího pracoviště...
20221109_094118.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Náhodou...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

No pěkné Jendo, projedete to buldozerem a naložíte na Jamalku? Je to k demolici, že? Jukni za trámy...
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Střecha strojově, zbytek růčo z důvodu záchrany co největšího množství cihel.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
georgin
Příspěvky: 16
Registrován: 08.05.2016 21:29
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od georgin »

jolky palky píše: 09.11.2022 21:28 To tak jednou jdete na prohlídku budoucího pracoviště...
20221109_094118.jpg
Denně chodím Kolem. Svět je fakt malý :D HK obzvláště.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

"Záhada" toho receptu je asi vyřešena. V lékárně ve městě, hned v první do které jsem volal, měli ten lék skladem a dali mi ho šest krabic. To je dávka do května.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

dnes som sa rozhodol na chalupe namontovať nový sprchový kút, klasika štvrťkruhový 90x90cm...nič náročné.
Keďže bol krivý múrik, na ktorý mal byť posadený rám a nechcel som mať v jednom dolnom rohu veľkú fugu, tak som sa ho rozhodol, že ho posadím nie celkom v rovine, bublinka vo vodováhe sa mi oprela o čiarku.
Pri pokuse vložiť tam a zafixovať prvé nepohyblivé sklo, mi to celkom nešlo, tak som jemne zatlačil a výsledok je vidieť na fotkách.
Štve ma, že rok dozadu, kedy som ho kupoval, stál celý sprcháč 120 EUr a teraz 190 Eur. Samotné sklo asi ťažko zoženiem, skúsim ešte napísať výrobcovi.
Obrázek
Obrázek
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

"jemně zatlačil" :rofl

To "normálně" lámeš kámen v lomu ?
Raději si ho kup i s montáží.....

P.S.: ale napřed dej do roviny ten krivý múrik, to sklo podle něj neohne ani Chuck Noris. :chuckle
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od xgordon »

Murik moze byt krivy akokolvek, dolezite je aby ten plastovy ram bol v rovine. Tam to musi sadnut presne ako detska prdel na nocnik.

Problem prerabiek je, ze pojem rovina je sproste slovo. Vsetko su kosodlzniky a treba sulichat rohy a kuty, ktore nelicuju.

Ja som daval nedavno sdk podhlad do kupelne. Dam to roviny podla vodovahy ale potom vizualne pada strop do strany. Takze musim opravit okenny otvor aby to vizualne neposobilo, ze strop pada a k tomu doladit nove obkladacky.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Naozaj som jemne zatlacil a zrazu iba prask. Dnes som si ten kovovy ram dal cely na komplet do roviny, bez ohladu na fugy, ktore mi dolu vznikli. Zobral som druhe sklo, ze to aspon primeram a jednoducho ma ten kruhovy ram nepusti aby som sklo zasunul do drazky v hornych rohoch, je to otazka 1-1,5mm. Mozem este ohnut hornu a spodnu plochu, v mieste, kde su obluky prisrobovane k hlavnym listam na stene, ale to je maximum.
Druha vec je, ze ak tam aj tie skla vtlacim a nasledne zavesim pohyblive dvierka na horny obluk, co to spravi ta vaha.

Kazdopadne mi to dodrbalo vikend a to som sa tak tesil na chalupu po narocnom pracovnom tyzdni.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

nechcem tu z toho robit stavebne forum, len posledna foto. V mieste spojenia profilov mi to robi problem, ako vidiet z obrazka nie je to dokonale zlicovane, takze to rozrobim a pokusim sa to zalicovat a ziskat tam nejake dodatocne mm.
Obrázek
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

To sklo by nemělo samo prasknout i když ho lehce přihneš vydrží opravdu hodně při ohnutí. Jiná věc je když s tím ťukneš o něco tvrdého, kachlička nebo kov. Občas může ESG sklo samovolně prasknout ale ohýbané sklo by mělo mít HS test a pak samovolně nepraskne.
Náhradní sklo by měl výrobce mít, pokud to není Čína.
Odchylka rozměrů u ohýbaného skla je normální, tak je nejlepší namontovat svislé lišty ( svisle v obou směrech), na sokl si nalepit pásku na ni položit sklo na podložky a obkreslit ho. Pak namontovat spodní lištu ( vodorovně) a osadit sklo.

Jinak tyhle sprcháče jsou zlo, nejde to čistit, netěsní to prostě opruz.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

to bolo to rovne sklo, co je osadene na boku, npohyblive. praveze som ani raz netukol, neohybal som ho, len som ho zatlacil aby islo do tej drazky na stene, samozrejme, ze ma to hore nepustilo. Prekvapilo ma to, pretoze to sklo mi neprislo ako nejake labilne, naozaj bolo, na taky maly kusok skla, dost tazke.

Nepodarilo sa mi najst kontakt na vyrobcu, je to sprchac z Merkury Marketu, vyrobca Aqua Mercado. Na to, ze to bol najpeknejsi z najlacnejsich sprchovych kutov, nemozem sa na jeho spracovanie stazovat, vyzera dobre v tej bielej, ale to je jedno teraz.

V tom ti davam za pravdu, ze je to zlo. Ak by som isiel do komplet prerabky tak jednoznacne vana ako mam na byte, lenze toto robim taku interierovu chaluparsku kozmetiku po predchadzajucich majiteloch.
Ked som pozeral na povodny sprchac, ci to ma vyznam cistit a hrat sa s tym tak nie, humus bol vsade.

Dnes, alebo zajtra si rozrobim ram a pokusim to zosrobovat znovu s tym, ze budem na koncoch tlacit ako kôn aby som ziskal nejaku vôlu, nejaky mm naviac.
Vdaka za radu
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Aha tak u rovného skla se HS test normálně nedělá. Ale máš to jednodušší, rovné sklo ti udělají na objednávku sklenáři. Budeš chtít ESG sklo s HS testem i když pravděpodobnost, že bys měl další sklo s vadou je minimální. On ten HS test to trochu prodraží.

Jen trochu nerozumím proč ti tam to rovné sklo nešlo, na tom není co pokazit.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Dneska produktivni venkovsky den. Nastesti se kolem devate zvedla mlha a bylo krasne. Rano kratka natlacka na dravou, pak vylov rybnika, k obedu cerstvy prejt.
Nicmene mi zaujalo, kolik cyklistu jedoucich po hrazi melo potrebu nadavat. Jako by je ty prejezdove prahy chranici hadice nejak ohrozovaly. Jeden blb se tam malem popral,vadilo mu, ze pri kyvadlove rizene doprave auta stoji na prave krajnici a on je nemuze predjet. Fakt sem na pumpicky cim dal alergictejsi.
Mladyho to nejak zmohlo a zabral psovi flek. Ja sem teda taky naklonenej tomu si vzit ovci
Přílohy
IMG-20221112-WA0000.jpg
IMG-20221112-WA0004.jpg
IMG_20221112_152706_6.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět