Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od oldschool »

MrPorter píše: 20.03.2020 12:15 Podle těch vyjádření tady a na FB v tom mají v Respilonu dost bordel, někdo ...........
Podle mně, záleží které varianty zrovna vyšívají, ...růžový byl doma za 3 dny a černý za 11 dní.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1481
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Asi tak - objednávka z pondělí dorazila ve čtvrtek, další z úterka ještě není ani odeslaná...

Jinak v práci jsme nevyfasovali ani PRD, každí chodí s tím co má z domova. :shake
A to dělám v největší české chemičce, dokonce jedna fabrika na nanovlákna je za rohem.
Naposledy upravil(a) DanBlack dne 20.03.2020 15:38, celkem upraveno 1 x.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

No, a z 10.3. ráno už zásilka došla, z 10.3. večer ještě ani není na cestě. A to je to to samé (nic jiného nebylo skladem).
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Dnes celý den v CM-6. A tím fakt myslím celý. Nazaseno v 11:00 při nákupu pro rodiče a sundáno teď před chvílí. BEZ PŘERUŠENÍ - tzn cca 9 hodin v masce.

Moje konkrétní poznatky:
  • V CM-6 se dá komfortně strávit minimálně 9 hodin bez otlaků ve tváři či jiných problémů atp. Ale je to opruz viz níže.
  • Prvních 15-20 minut je kritických. Je tu nedostatěčnost volného nadechnutí (i u pouhýh 3P filtrech) společně s omezerným zorným polem - člověk začne "lapat po dechu" a má tendenci si masku sundat - NEDĚLAT! - po cca těch 15 -20 minutách to přejde a člověk zjistí, že v masce lze dýchat (relativně) zcela volně.
  • Výdrž - z počátku se vám bude zdát, že v masce nemůžete fungovat více jak půl hodiny. Omyl - pokud si na ni zvyknete, jde fungovat prakticky nepřetržitě.
  • Zkouška fyzické zdatnosti - CM6 obstála naprosto v pohodě i při činnostech, u kterých se obvykle člověk celkem dost zadýchá...(pravda, nešukal jsem v ní, ale...)
Ano,
fotili si mě venku,
fotili si mě v obchodě,
fotili si mě kamarádi.

Ale otázka co jsem nejčastěji slyšel? "Kde toto můžu sehnat?"

A co mám odpovědět?: "Pokud máte stroj času, tak to nejlépe seženete před cca 2 měsíci..."
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bivoj píše: 20.03.2020 20:35 (pravda, nešukal jsem v ní, ale...)
V případě že budeš, nezapomeň na kameru. Pohybuje se tu spousta lidí rozličnými fetiši a doma je stejně nuda ;)

Jinak dnes jsem byl venku a 95% lidí na malé vesnici mělo nějakou (ponejvíce doma šitou) ochranu. Dva lidi neměli přes čuňu nic. Jeden místní homeless co by musel mít přes fousy minimálně jutový pytel a jeden místní výpitek co se desinfikoval lihem, samozřejmě vnitřně. Ti to mají totálně na salámu. Ani nevím jestli mi jich má být líto nebo co.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od surikata »

Mi se ani nepodařilo na Respilonu zahlédnout že by bylo k prodeji. Ani v 7 nebo 16h.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Dnes mi přišla elektrocentrála, kterou jsem si objednal. :yes Po dlouhém rozhodování jsem dal na Josefovy rady a nakonec koupil přesně tu, co má na obrázku sešitu o malých elektrocentrálách(PROMAX 3500A s motorem Briggs & Stratton Vanguard 6,5). Vzal jsem jí přes nejbližšího smluvního servismana a přibral dva filtry a svíčku do zálohy. Trochu mě zklamali, že počítadlo motohodin umějí jen digitální, na objednávku a čekal bych o 3týdny déle, takže si ho pořídím a namontuju sám dodatečně.
Borec mi to přivezl na dvorek, měl roušku, a byl dost překvapenej, když jsem mu navrhnul, že bych to vydezinfikoval ještě v jeho autě generátorem ozónu, čímž by si vyčistil klimu, i celé auto, kterým tahá zboží. :wasntme
Říkal, že se mu líbí že jsem pečlivej, ale že spěchá, takže jsme jí nastartovali na dvorku a hned frčel dál.
Hned po ozonové kůře jsem jí rovnou namontoval kolečka ze staré sekačky, protože na tahání v jednom váží přece jenom dost.
Naposledy upravil(a) Patrol dne 20.03.2020 21:41, celkem upraveno 1 x.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Já jen zahlédl ve čtyři hlášku, že nedostatečné množství skladem. To zelené skladem tam svítilo tak vteřinu.
A vůbec by mi nevadilo, že to zrovna byla ta růžová :D
Holt jsem jich toho 10. objednal málo, no a od té doby bez úspěchu.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Dnes opět mírná neshoda s vedením ohledně toho, co nás čeká v nejbližších 14 dnech a jaká opatření bychom jako přípravu na budoucí vývoj měli přijmout. Takže opět místo proaktivního budeme reaktivní. Ach jo. Takže do 14 dní budu mít opět už po několikáté nutkání říct, "vidíte, já vám to říkal a vy jste mi nevěřili". :x
Drobnou útěchou mi je, že budoucí problémy, kterým se dalo předejít, nebudu rozmotávat já, ale bolet z toho hlava bude někoho jiného.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Alstratt »

Je*nuty namornik/kolega (neni z teamu) me mozna nakazil, docela mi trosku dalo zabrat odkud ze to nejspis mam. Mozna to ten sajrajt neni ale priznaky + - odpovidaji, mozna to nebude nic zleho, nevim. Hnup si z toho delal srandu a prislo mi jak kdyby na necem frcel. Protoze tak hloupe se normalni clovek nechova a ta jeho vysmatost asi o necem vypovida. Nevim jak jinde ale drogy v namornictvu/specialu ... byvaly problem (ne asi neco casteho ale stavalo se) a mozna jsou dalsi nekteri co to berou. Uz z toho melo dost lidi velke problemy. Nepomohla ani utesnena rouska, bryle, rukavice ... a respirator nebyl zrovna na puse. Ja ze aspon v praci budou normalni jenze i tam se najde idiot, co pribehne, prska a na hygienu kasle. Tak dostal ode me delo a druhou chytl o zed, cumel jak i*iot najednou a hned ho to delani hlouposti preslo. Z doslechu, nevim jistet ak to delal i na jiny, tak doufam ze mu nekdo este vic upravil k*icht. Zrovna kdyz byly na ruce rukavice s chranicema kloubu, doufam ze ho to aspon dost bolelo. Stezovat si na veleni nemuze, vi ze by mel z toho dost velky problem. Stejne si ho veleni nejspis poda, mozna uz podalo. Takze si pockam na test, mozna to nic neni ale je mi ode dneska trochu zle ale da se to zatim v klidu zvladnout. Pokud to bude OK tak asi zacnu uz chodit v CBRN masce, obleku ... a kdo na me kychne tomu asi rovnou natankuju do k*ichtu. Venku dost lidi i tak na to stale kasle, stejny scenar jako vsude jinde v jinych zemich. Mimo tohle je jinak dnes pohoda, tak mam prozatim domaci karantenu v me podzemni pracovne. Nechci riskovat kdyby to byl ten sajrajt ze tim nakazim i rodinu (doufam ze to nechytly), pri jizde domu na sobe to byla rouska, bryle, rukavice, cely oblek ... Uz jsou to nejake ty dny co se to stalo a priznaky se ukazaly az dnes. Mezi tim ty dny bylo prisne dodrzovani hygieny vice nez bezne, tak snad to nechytla i rodina. Tak aspon je ted dostatek casu i na veci v pracovne a zasob vseho mozneho tu mam na hodne dlouho. V us se ted dost vykupuji obchody. Mely by se dokupovat dalsi plicni ventilatory (pokud vubec) a hrozi nedostatek personalu. Az ti co na to kaslou to rozsiri tak se to nebude stihat. Holt re*ardi se najdou v kazde zemi. :lol:
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

Tak dneska s přítelkyní vejlet po kokořínsku, dost lidí nosí i v lese já se přiznám že jsem na to sral bo alespon v lese se chci cejtit normálně. Zatímco jindy lidi k sobě nejsou moc ohleduplný a čekaj že uhne ten druhej , tak dneska se každej snažil míjet toho druhýho na opačný straně cesty.Ale nejlíp jít si po neznačenejch cestou necestou a nikoho nepotkávat.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

Stránky krizového portálu Plzeňského kraje mě naplňují optimismem :head
IMG-7230.PNG
Dělám co mohu, ale všem ostatním zúčastněným je to většinou buřt. Čekají na příkazy shora, vlastní myšlení a aktivita je nulová. Pár vedoucích už si uvědomuje průšvih, ale neví co s tím, jiní vedoucí jsou zcela nekompetentní. Vázne komunikace napříč všemi složkami a strašně chybí jakékoliv informace.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1481
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

@ Alstratt...
Drzime palce a kdyby to nevyslo tak aspon bez nasledku. :hand
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Koniáš »

Alstratt
Drž se chlape a hodně štěstí tobě i rodině.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Nebylo to dnes, ale včera. Fascinují mě sousedi, člověk by řekl, že rozumní, relativně vzdělání lidé. Přijedu z práce večer a v ulici hlouček, který se chechtá bez jakýchkoliv ochrany a popíjí. Vesměs sice relativně mladí, ale jedni ve společné domácnosti mají staré rodiče, druzí otce na vozíku, samozřejmě všichni pracující a v kontaktu denně s XY lidmi. Na upozornění mi řekli, že je ro jen mediální bublina a mám tolerovat jejich postoj, už mě asi nebudou zdravit, když jsem jim řekl, že jsou zbytečně následující idioti... Jsem holt asi málo společenský, když je nechápu.

No a jinak dnes padla jedna tradiční akce s přáteli, kterou jsme zrušili, tedy vlastně jen odsunuli na neurčito. Minulý týden mi padla jiná akce ze stejného důvodu.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

Pokud neexistuje vymahatelnost pravidla a pravidlo není vymáháno, je takové pravidlo k ničemu.
Spoléhat na disciplinovanost všech je bláhové.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od malajizva »

lyžování a sraní na pravidla (ano, mnozí musí taky do práce) dopadá takto, pozitivní podle věku:
Přílohy
graf.png
graf.png (9.8 KiB) Zobrazeno 4054 x
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MrPorter »

Ještě k tomu nestíhajícímu Respilonu, tady se podrobněji vyjádřili k aktuální situaci: FB link
Uživatelský avatar
jbem
Příspěvky: 23
Registrován: 07.02.2016 15:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jbem »

Situace u mě doma je opravdu smutná. Bydlím v dva roky staré stavbě v bytě ve vnitrobloku, kde je dole malý dvorek s pár garážema a průjezd skrz původní stavbu vedoucí do ulice. Většinu bytů obývají študáci, kteří dělají vesměs imrvére bordel, tak si teď lebedím, že tady nejsou, zůstaly tu dvě rodiny s malýma dětma. Bohužel chodí venčit děti tím způsobem, že vylezou před barák, rozvalí si svojí garáž a udělají provizorní dětský hřiště. Že mi řvou pod oknama jak parta cikánů je ten menší problém. V nejhorší možný situaci se tam slezou čtyři dospělí a tři děti bez jakékoliv ochrany sebe či ostatních a já kolem nich musím chtě nechtě projít, protože chodím několikrát denně s čoklama a nechci mít doma počůraný psy. Teď to ovšem vygradovalo s bonusem v podobě ochmelky, kterej chodí do bistra pro točený pivo k vietcongovi a aby mu dali pokoj fízlové, kteří mají služebnu pár desítek metrů vedle, chlastá ho u nás v průjezdu, samo že bez ničeho, jinak by se nenapil. Takže uzavírám epizodu rouška od známý a otevírám epizodu plynová maska a H&K. Střízliví tupci z baráku se prát nebudou, ale jesli se tam začne scházet partička na pivo a vleze jim to do hlavy... (původní klientela vietcongova bistra před tam zavřením provozovny vstupovala v deset na otevíračku a odcházela večer v jedenáct na močku).
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

V takom prípade dobre zaberá slzotvorný sprej... :D
Odpovědět