Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

U mne to ve finále dopadlo tak, že jsem po zkušenostech s dnešními výrobky pro jistotu koupil jedno laciné čerpadlo do foroty. Když se hlavní podělá, nasadím slabší rezervu a pak mám čas řešit co dál.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, uvazovala jsem o tom uz minule, lec nedovedla k dokonalosti :-) Bylo mi lito te zbytecne propadle zaruky.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ona ti ale přece ani v jednom případě nepomohla ...
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Dnes je ve vzduchu šílené množství prachu a pylu. Obzor tone v žlutém oparu a když se koukám při posunu z okna mašinky ven mne pálí a řezají oči. Jsem si říkal, že by to chtělo potápěčské brýle a na šnorchl dát filtr z motorky ... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Jo, to je, ráno bylo auto úplně zasypané ...
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Je to hrůza, včera jsem si už musel šlehnout prednison, nesteroidní antihistaminika už nestíhají. Jestli nezaprší, nejspíš zdechnu :( .
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

PaF: Co nějaké filtry? To nepomáhá?
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

PaF píše: 12.05.2022 19:12 Je to hrůza, včera jsem si už musel šlehnout prednison, nesteroidní antihistaminika už nestíhají. Jestli nezaprší, nejspíš zdechnu :( .
Znám, jsem na tom stejně :(
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

Grunt píše: 12.05.2022 19:25 PaF: Co nějaké filtry? To nepomáhá?
ve chvíli kdy ti na to reaguje pokožka, oči atd.. neni v podstatě šance.
Když jsme byl dítě ( bude to znít asi hrozně ale mě to tak dodnes nepřijde ) tak mi nejvíce pomáhal pobyt v kamenném sklepě. Dokonce jsem z jedné místnosti ve sklepě měl udělaný "letní pokojíček". Byla to jediná šance jak nekončit na dýchacích přístrojích.. Docela peklo když s rodiči žijete na samotě na statku a musíte krmit hospodářská zvířata, dělat seno v létě atd..
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Kamarádka z valašských pasek. Má nějaké vazby v Praze. A potřebovala koupit větší sekeru. Tak v Praze zašla do nějakého železářství. A prodavač přinesl kalač. Tak mu s líbezným úsměvem řekla, že kalač skutečně nechtěla... :-) :-) A ať jí tedy ukáže sekery, co mají. No nakonec odcházela se sekerou...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Grunt píše: 12.05.2022 19:25 PaF: Co nějaké filtry? To nepomáhá?
No, když nemůžeš dýchat ani volně, zvýšený odpor každého filtru by tě zahubil... Kdybych seděl v krytu s filtroventilačním zařízením, asi by to pomohlo. Problémy jsou 2, nemám kryt ani nemůžu sedět celý den ve sklepě. ;)
Navíc si těžko odpírám pobyt venku (ryby, střelnice), což situaci nepomáhá. Ale je fakt, že teď se už držím doma, stírám prach a větrám v noci (ne, že by pyl nelítal, ale většina květů je zavřených).
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

Je to pomoc len do interieru, ale kamosovej malej dcere pred cca 15 rokmi pomohla do izby pracka vzduchu (tusim Venta). Nasledne som to kupil aj nasmu malemu, kdesi to este je na povale - v panelakovom byte mu to pomohlo spat, ako sme sa prestahovali, uz to nepouzivame. Pomaly sa tam otacaju take lopatky co sa namacaju do vody a zenie sa na to vzduch. V pelovej sezone som z toho rano vyplachoval neskutocny sajrajt. Mimo toho ze to zbiera castice zo vzduchu, tak ho to este zvlhcuje + dokaze to stiahnut teplotu o par oC.
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Teal'c »

Respilon dělá kromě šátků i vyloženě síťky do oken,které by měly umět filtrovat i pyly. Ale zkusenost teda žádnou nemám.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Používám čističku vzduchu Winix a mám pocit, že oproti jiným fakt funguje. K mému překvapení jsem zjistil, že ji používají i na alergologii, kam chodím. Ze zkušeností z minulých covidových let jsem zjistil, že občas i venku se hodí mít respilon a dost mi to zredukuje. Je ale fakt, že zas nějakou extrémní alergii nemám, jak někteří.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Teal'c píše: 12.05.2022 21:19 Respilon dělá kromě šátků i vyloženě síťky do oken,které by měly umět filtrovat i pyly. Ale zkusenost teda žádnou nemám.
Tak tak. Pily jsou částečky, které by snad odfiltrovalo i FFP1 (tzn. jemná textilie) ale taky vím o tom že přímo Respilon dělá síťky do oken co by měly být určené jako filtr pilů (akorát to bude pálka). Do racku jsem šruboval nějaké filtry, které jinak používáme u svářečů na filtroventilaci, je to na jedničku. Můžu jen doporučit. Zachytává to jemný prach, taže takhle by šly utěsnit nějaké nasávací odpory do místností. Čas od času je to potřeba akorát buď vyprášit a nebo rovnou vyměnit.
Filtry v autě ve venitalci jsou přímo určené k výměně, takže stačí se podívat po nějakém co by byl schopný vyfiltrovat ty pily. A pobyt venku? No já mám řešení i na ty oči. Jezdím na motorce a shodou okolností jsem si sehnal nějaké brýle co jsou těsněné a nasávání mají jen na to aby se nemlžily. Vypadá v tom člověk jako trotl? Jednozdnačně, ale když se k tomu přidá nějaký blembák na kokos a padnoucí Harley, tak to zas tak nepřijde. A dá se v tom pohybovat i venku. Akorát ten Harley teda něco stojí. Ale všechno jde řešit, když se chce.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Alstratt »

Prodavaji solne spreje, pripadne existuji solne jeskyne pro nejaky ten kratky pobyt. Da se i nechat vyrobit vlastni malou solnou jeskyni mistnost, ale asi nic levneho. U nas nastesti my ani decka nase a doufam ze ani ctvrte co ted nam delat radost, tak nemaji alergii. Ale co ma znama dite, pomohly nejake prasky a postupny mirny pobyt v rizikove oblasti kde drive zily a alergie na pyl po letech postupne zmizela. Nabizeji se i pobyty v solne jeskyni.

Muzete zkusit neco takoveho pro oci. Optive Eye Allergy Relief. Nejake ocni ordinace a lekarny je u vas primo tuhle znacku i prodavaji, nevim ale zda i presne tento typ produktu. Kdyby nemely, tento produkt, snad nebudou mit problem objednat i produkt na alergii kdyz maji od te same znacky jine produkty.

https://www.refreshoptive.ca/en/optive- ... rgy-relief

Mam od nich jine kapky do oci, na suche oci a funguje dobre, doporucuji to nekteri ocari obcas tuhle znacku. Mam je pro pripad kdyby neco. Optive Fusion.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Krasne rano
Přílohy
IMG_20220514_054625_6.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnes socializacni navsteva se psem u Desenskeho, akce pro verejnost. Muj senior z toho byl pekne vyplesklej, tolik psu pohromade asi jeste nikdy nevidel :-) Lital od jednoho ke druhemu se kamosit, horko, po hodine se zacal prehrivat, protoze i kdyz jsem mu prubezne nabizela vodu a dalsi byla i na miste, nemel zajem - tolik novych zazitku, ktere proste MUSI stihnout! Takze predcasne ukonceni a sup do klimatizovanyho auta a odjezd. Ale mel z toho oci navrch hlavy jeste 2 hodiny pote :-) Myslim, ze si to brzo zopakujeme, treba i nekde jinde, ale neco podobnyho mu evidentne chybelo.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Ja som dnes pokazil úplne novú pílu. Porezal som s ňou 8m metrovice, čo nie je veľa. Píla má asi len pokazenú automatickú odstredivú spojku, ale neviem či to mám rozobrať a skúsiť opraviť, alebo reklamovať čo potrvá minimálne mesiac. Potreboval by som súrne do konca týždňa porezať ešte 2,5 m. Neviete mi niekto poradiť či je tú spojku problém nastaviť, alebo môže byť už zodraná, zhoretá a či to bude poznať ak to rozoberiem? Ďakujem.
Přílohy
IMG_20220514_200836_0.jpg
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ten předchozí malý model (30 cm lišta), tak ten stejný problém, po několika řezání to začalo prokluzovat.
Ale tam nebyla odstředivá spojka, jen ta bezpečnostní, co má proklouznout při přetížení.
Stačilo to jen utáhnout o trošku víc.
Odpovědět