Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

tak gratulace chlape! Ať je zdravá a radostná!! :yes
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Díky:)
jojo je to prdka.

Rád bych jí šel zapít, ale ležím doma se zápalem plic :head
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Též gratuluji k narození dcerky. Ať se Vám všem daří co nejlíp.
Jsem s pozdravem. M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Gratuluji k narození dcery :-)

A jak bylo dnes? Od rána jsem se v kuchyni nezastavila a v kameninových nádobách a zelácích teď pomalu kvasí zelí, kimchi, pickles a řepa. Vitamíny jsou v tomto období potřeba :D Po delší době jsem opět vytáhla knihu Síla přírodní fermentace od Sandora Ellixe Katze a plánují tuto zimu kvasit každý týden něco jiného od zeleniny přes luštěniny až po mléčné výrobky a možná i nápoje ;)
Kdo je připraven, není překvapen.
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od lordCorvin »

Dneska nif mof. Vedle v podniku po nějakých letech další výbuch, tentokrát krátkého dosahu. O neštěstí jsem se dozvěděl až po dvou hodinách z vnitřní šeptandy, bo na baráku je rámus a nic nebylo slyšet. Několik rodin bude mít fakt smutného Ježucha, minimálně s jedním to vypadá fakt bledě. Ještě po šichtě po 18:00h stála před bránou mladičká kočka z ČT s kameramanem a čekala asi až zahřmí. Bylo mi jich v té kose docela líto.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

J-e-n-n-y - "plánují tuto zimu kvasit každý týden něco jiného od zeleniny přes luštěniny až po mléčné výrobky a možná i nápoje " - tak bacha, ať se z toho nepo*sereš ;)

za mne dneska brigáda na chatě u dědy, čištění okapů od ročního nánosu sraček a listí, prostříhání stromků. Údiv nad tím, co dokáže jeden bobr udělat za spoušť (chata blízko vody) a teoretické polemizování nad tím, zda by utlumená .22lr byla schopna bobra umlčet, aneb, zabij bobra, zachráníš strom :angel
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

jeda bobří hráz udrží v krajně stejné množství deště jako celá Vltavská kaskáda :twisted:
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Ale kolik pak stojí odstranění černé stavby? :shock:
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Královák »

Hohepa - jo mas pravdu v tom, že bobří hráze jsou pro zadržení vody ekologicky výhodné, ale problém je v tom, že bobři se moc neptají na tom, kde si je postaví a tak dochází ke střetům - staví je v místech, kde pak dojde v lepším případě k podmáčení a zaplavení stávajícího lesa, v horším dojde k zaplavení jímacího území pitné vody pro 11 tisícové město či zaplavení základů staveb RD (pro rýpaly - historických ne novostaveb) a to vůbec nemluvím o silnicích, vodních stavbách a škodách na zahradách. Ohledně těch zahrad - taky u nás byl jeden, který se bobrů zastával než mu bobr provedl inspekci na zahradě a ani pletivové oplocení pro něj nebylo problém, pak řval ať ty "mrchy" myslivci všechny postřílí. Ono zapomínáme, že už nějaký rok žijeme ve vyspělé kulturní krajině a do středověku se jen tak bez následků a obětí vrátit nemůžeme, což předpokládám ví každý rozpadlík. Ohledně bobrů je to v současnosti zatím vyřešené - jsou stanoveny území, kde je možné lovit v případě škod a kde je možné je nechávat být.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Venet »

Jenny, a je tam v tej knižke recept aj na kvasený huby? (Rýdziky, plávky)
Neviem sa dopátrať k niekomu kto to robí, a mohol by povedať overený recept...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od J-e-n-n-y »

devlop: neboj :lol:

Venet: o houbách jsem se tam zatím nic nedočetla, zkus web zkvaseno.cz
https://www.zkvaseno.cz/2012/10/houby.html?m=1
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Seděl jsem u píva s kolegy, kteří ale pracují jinde v ČR a viděli jsme se poprvé teď na zaměstnanecké rekreaci. Stočil jsem v jedné chvíli diskusi o migraci a společenské krizi k prepperství a možných scénářích vedoucích k SHTF. Schválně jsem ještě volil scénář ze všech nejreálnější, a to blackout, abych se vyhnul tradičním stupidním reakcím a poznámkám o přílišném čumění na filmy....ale jak se dalo čekat...
Je zajímavé, s jakým (nevím jestli podvědomým) zarytým odporem a zlehčováním lidi reagují na jednoduchá fakta o zranitelnosti a kolapsu systému a neváhají takové názory dokonce nazývat extrémem. A to jsem nepouštěl nějaké hororové internetové argumenty, ale dokonce citoval docenta z VŠ, který sám dlouho pracoval pro ČEZ. Jako by si prostě zuby nehty nechtěli připustit, že by se mohlo něco posrat. Ale o tom už jsem četl - Nepřipravení lidé jsou schopni pak nakonec dokonce i vrhnout svůj hněv vůči člověku, který třeba jen upozorňoval na vznikající problémy. Vidím to na totální absenci rozvinutého myšlení.

Jsem moc rád, že ve mě ta současná "společenská evoluce" (čti degenerace) nedokázala utlumit tuhle separátní pragmatickou odnož pudu sebezáchovy a ta se nakonec v pozdějším věku vydrápala zpátky na povrch. Už na podobné diskuse nadobro seru. Budu si doma pak s plným báchorem a sklenkou vody představovat, jak tihle posměváčci ve tmě, posraní strachy, žerou svoje vlastní boty.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Ray: také jsem se s tímto setkal, rovněž na firemní akci a zařekl jsem se, že se do dalších podnětů na "dialog" kolem možných SHTF situacích, pouštět nikdy nebudu. Psychologie na takové chování má dokonce nějaký termín (nedokážu s vzpomenout) a popis. Jde o to, že někteří lidé nejsou schopni si připustit, že by se jim mohlo stát něco zlého. Podvědomně ale ví, že je to kdykoli možné a stačí málo. S těmito nepříjemnými myšlenkami se pak vypořádají tak, že je vytěsňují a jakoukoliv možnost jejich možné reálnosti popírají. Oni ví, že jsou naprosto nepřipraveni, neví co by v takové situaci dělali. A aby se z takové beznaděje lidově řečeno "nezbláznili", jejich vědomí tedy automaticky přepne do módu, kdy takovou možnost popřou jako nereálnou. Často se pak navíc stává, že pokud někdo jiný o těchto nepříjemných skutečnostech začne mluvit, reagují podrážděně.

Důsledek výše uvedeného pak můžeme zaslechnout nebo číst všude ve společnosti. Jsou to ony věty typu "proč bych se měl bát napadení a nosit u sebe zbraň, však máme policii, kterou si platíme" nebo "proč bych měl jít na kurz první pomoci, však máme záchranáře, které si platíme" atd. Je to zříkání se zodpovědnosti za sebe samého. Tito lidé tíhnou k systému, který jim již dlouhá léta a vlastně po celý život, umožňuje žít v blahobytu. A pokud jim někdo řekne, že by se tento systém mohl zhroutit, je to pro ně nepředstavitelné. Jejich vědomá reakce na vlastní neschopnost je pak ono popírání, že by k takové situaci mohlo někdy dojít. Je to důsledek toho, že se máme již velmi dlouho velmi dobře. A právě z toho těží nynější "barbaři", pro které jsme prostě naprosto nepřipravené, měkké cíle.
Uživatelský avatar
mischanek
Příspěvky: 128
Registrován: 22.01.2013 17:08
Bydliště: Beskydy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mischanek »

Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dneska jsem v jenom nejmenovanem nemeckem retezci :-) v akci koupila 4 ks nozu rybicek za 70 Kc/ks, normalne 82-95 Kc. Mam to hlavne na barter :-) Jednu jsem si rozbalila a nechala. Byla jsem velmi prijemne prekvapena kvalitou zpracovani - z detstvi si pamatuju takovu tu viklajici se plecharinu, dnesni produkce pusobi dobre sestelovana, s lehkym otviranim i zaviranim, jen to cvakne, proste za ty penize vic, nez jsem cekala :-) Jen to z vyroby nebylo moc nabrouseny, asi kvuli detem, ale stacilo to 2x prejet ocilkou a pohoda.

Mj. je to jeden z nozu, ktery svymi rozmery cepele vyhovuje leteckym predpisum pro prirucni zavazadlo :-) A pro uplne detailisty uz jsem i zjistila, jak je to s temi nozi na palube: noze do delky cepele 6 cm a sire do 1,3 cm povoluji v USA a na americkem kontinentu. EU ve sve starsi smernici take, ale aerolinky jsou papezstejsi nez papez a nepovoliji na palube nic. Tedy alespon ty vetsi, kam jsem vznesla dotazy.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

COŽE ? "dnesni produkce pusobi dobre sestelovana, s lehkym otviranim i zaviranim" ?
Měl jsem ho před ani ne půlrokem v obchodě v ruce a řekl jsem si opak a nekoupil...

a pak mi to docvaklo si psala "nemeckem retezci"

Mikov se jak vidno furt drží své bolševické tradice. Kvalita A na vývoz , Kvalita B,C,D pro tuzemský trh :cry:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

A nedělají se náhodou rybičky v Číně?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

byly to padělky
https://www.idnes.cz/usti/zpravy/padelk ... zpravy_alh

Pofidérní firma Orion dodávala na trh fejk rybičky z číny, takže možná se na (českém) trhu tyhle srajdy ještě pořád objevují. V roce 2016 za to tahle firmička dostala pokutu směšných 300tisíc Kč. Dost málo za to, že si pak spousta lidí myslí, že Mikov vyrábí v Číně :(

Mikov, rybička, stále v ČR
https://www.youtube.com/watch?v=3m-gDapFILc
https://www.youtube.com/watch?v=AeOP2uRSFFs
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1480
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Rybiček mi prošlo rukama několik, jak z litvínovského Military Range tak z netu...
A všechny byly srovnatelné s tím co si pamatuju z dětství - nadčasový design, rozumné zpracování a slícování, i když místama styl za stovku dobrý. :cash
Rozhodně se je nebojím používat a rozdávat.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Kurvafix zase jsme zaspali. U mě to není problém, ale mladej přišel do školy zase v půlce druhý hodiny. Asi budu muset na budíku nastavit capchu ne na spící ovečky, ale na QR kód v koupelně. :head
Odpovědět