Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Nebo prostě jen nehoda, Heli Skiing je prostě nebezpečný a kromě PK zemřeli další 4 lidé, není to jen o něm. Tedy buď chyba pilota, technická závada, nebo neočekávané povětrnostní podmínky.
Konsiprace: nebo jej chtěl někdo oddělat... ;) Každopádně, za nějaký čas se dočkáme rozuzlení, trosky vrtulníku už určitě zkoumají a tak jako u každé letecké nehody budou chtít vědět příčinu havárie.

tenhle vrtulník to byl
https://www.youtube.com/watch?v=YK6Zud0Fvgs

https://www.tordrillomountainlodge.com/ ... ng-alaska/
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Chtěl jsem jen říct, že ho do jisté míry zabily vlastní peníze. Dál přesně jak říkáš
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Germanik1 píše: 29.03.2021 11:15 Špatná karma. Rozežranost. Fatum.
Nezáviď.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Kellner si užíval života, na tom není nic špatného. Jeho peníze nebyly vysloveně špinavé, vydělal je na kupónových knížkách hloupější části národa. Byl to velkorysý mecenáš. Čest mu.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

tak tak, sice se jej snaží mnozí očernit a díky tomu už byla diskuze na Novinkách i zrušena, někteří jej dávali do spojitosti s Bakalou (nechápu), tak faktem je, že Kellner nalil dost peněz do vědy a zdravotnického výzkumu, za což se dá jedině poděkovat. Podle mne se příčinu havárie dozvíme velmi brzy, pozůstalí se svými právníky to budou hodně tlačit. Nechtěl bych být v kůži provozovatele toho hotelu/vrtulníku, který heliskiing zajišťoval, jestli se zjistí nějaká zanedbaná údržba, aby někde něco ušetřil, jak už to tak bývá. Ale to jsou jen dohady.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Anebo potreboval zmizet. Taky moznost.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Podal jsem elektronicky daňové přiznání. Ještě tam musím skočit to podepsat.
No ten formulář je dílo teda. Píše tam, že když nemáte rodné číslo, tak máte vyplnit datum narození. Takže to člověk takto vyplní, ale po stisknutí kontroly to hlásí chybu, že neni vyplněné rodné číslo :D
No, ještě že to jde odeslat i když ten formulář hlásí chubu.
No, doufám, že jsem si nepopletl žádné políčko :)

Proč není finanční správa schopná udělat nějaký interaktivní formlulář, tak jako mají některé stránky za peníze. Kde to člověka vede stylrm opiš kolonku 2, kolonku 8. Pak jen zatrhne jestli je ztp, kolik má dětí a tak...
Ale to by člověk chtěl od státu moc, aby jeho dokumenty byly pro lidi.
steve_michalik
Příspěvky: 212
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od steve_michalik »

No ten webový formulář je klon papírového formuláře, na který jsou všichni účetní a daňový poradci zvyklí. Nicméně pro nenáročné uživatele by určitě šel přidat nějaký wizard.

Samozřejmě nejlepší by bylo zjednodušit daň z příjmů tak, aby stačil i velmi jednoduchý formulář. Ale to je naprosté sci-fi.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pedro! »

Wizard tam přeci je, u každé položky je otazníček s nápovědou. Tedy ač na stát často nadávám, tak tyto formuláře a vůbec celý systém EPO2 chválím kudy chodím (bez sarkasmu). Používám na různé druhy daní spoustu let a nejasností je opravdu minimum (otazníček, pokyny pro vyplnění, helpdesk) - spíš mám strach, že to brzo zkazí.

No já byl dnes venku v Praze a R-Shield jsem skoro nesundal. Všude mraky lidí. Psychopati nikoho nepustí za hranice Prahy, takže projít se v lese za Prahou je zločin. Jaké přeqapení - má to stejný efekt jako omezení otevírací doby. Lidé se shlukují.

Abych ten stát jenom nechválil :)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od viktor »

dnes supr, počasí luxus, svezl jsem se na moto a respirator na hube za cely den asi 5 minut. dovolal jsem se baofikem na 65km, takze taky supr :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska jsme byli temer celej den na pozemku, nejaka lehka prace, pak ohen a burty. K tomu par plzni a vino.. proste krasnej den!
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dr78 »

Pro mne dnešek je smutný den. Zemřela mi babička. Covid co chytla i po 2x očkování Pfizer její konec života jen urychlil. Ale tak to na světě chodí , rodí se děti a jiní zase odchází. Důležité je jen co za tu krátkou dobu uděláme. Ona za svých 85 let udělala hodně. Budu na ni vzpomínat jen v dobrém. R.I.P.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Upřímnou soustrast, mám podebně starou babičku.
Je to úctyhodný věk, ale ani tak odchod není nikdy hezký...
Leč musíme tam všichni.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Zda se, ze po scitani lidu Babisovi volici pretizili i jeho platek iDnes :-D Ten ma ale smulu... Nebo tam snad byla nejaka zajimava tajna informace? :lol:
Clipboard02.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Opožděný dárek k narozeninám:
Faxon Bantam 10,5 9x19
Nad zpracováním mi spadla čelist :o . Špica.
Faxon.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Včera ráno jsem byl na očkování proti klíšťové encefalitidě. Celý den v pohodě, večer se mi během dvou hodin zvedla teplota na 39,8°C a v místě vpichu je zatuhlina. Zároveň jsem dostal masivní zimnici (takovou klepatůru nepamatuji za celý svůj život).
Před obědem jsem si dělal samotest na C19- byl negativní (jednou týdně ho musíme mít do práce).
Ještě teď mám skoro 39°C, přes dva a dva paraleny.
Dopoledne zavolám obvoďákovi, jsem zvědav co to může být (jestli reakce na očkování, nebo něco horšího).
Měl jsem jít na ranní, volal jsem vedoucí že dneska ne a dál se uvidí.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Také jsem měl klíšťovku v plánu, bohužel jí odsunulo očkování na covid, tak uvidíme, jestli jí letos absolvuji. Jinak na druhou vakcínu Moderny jdu na Velikonoční pondělí, tak snad se nic nepohnojí.

Tak ať je líp.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

proforma píše: 28.03.2021 12:12 Mate tu nekdo zkusenost s tvorbou e-knih? Potrebuju poradit, jak na to - na co si dat pozor pri psani (jak formatovat nebo neformatovat text ve Wordu, aby se to pak dobre prevedlo), co formaty pro e-knihy umi a co ne, jaky pouzit program pro tvorbu apod. Nemam ani ctecku, tak je to pro mne pole neorane...
Ahoj, taky bych potřebovala nějaké školení od někoho informovaného. Když tak dej vědět, klidně i přes SZ.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

dracekvo píše: 23.03.2021 17:37 Prostě komplikace, kterou tím určitým lidem způsobí vyvažuje přínos pro společnost. A navíc celá ta záležitost trošku smrdí, tím že to nejspíš odporuje základní listině práv a svobod. Tak nebudu sedět jak pecka, ale začnu do toho rýpat.

https://echo24.cz/a/SmQSW/tvrde-podmink ... 4MNjCcGdg8
To ses zasloužil? Vyšlo to: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/soud- ... ti/2015779
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

drigon píše: 31.03.2021 5:29 Včera ráno jsem byl na očkování proti klíšťové encefalitidě....
Já si to nechával střelit zároveň s chřipkou do obou ramen. Nebýt slaboulinké bolesti (spíš tlaku) v místech vpichů kterou jsem ucítil, až když jsem večer zvedl ruce abych se protáhl, ani bych nevěděl, že jsem byl na očkování. Asi záleží na organismu.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět