Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Haluziak píše: 19.06.2022 22:28 Vyzkousena bazarova koza, na 50m slugy 15cm od sebe
bacha na výměnný choke! Sporting v základu má 1/4 na spodní hlavni a plnej na horní hlavni. Jednotnou lze bezpečně střílet u výměnných coke pouze do 1/4. Ke sportingu se v čr v základu nedodával cylindr, tedy slug lze bezpečně použít jen v dolní hlavni (pokud předchozí majitel nepřehodil zahrdlení na 1/2). Kdysi šel cylindr choke koupit za nějaké stokoruny.
Alternativně můžeš v zahrdlených hlavních použít podkaliberní saboty nebo DDupleks střely
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Mám aftermarkety US značení - Spodní jsem mel Cylindr, vrchní Skeet. Ale ano máš pravdu Slugy a zahrdlení si moc nerozumí. Ptal jsem se na mysliveckém fóru do jakého zahrdlení ty slugy můžu poslat.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Byli jsme dceři vybrat její první kolo (v Decathlonu). Když bylo vybráno, tak jsem se divil, že není normální odnést si krabici a domontovat si to doma sám, ale že to fakt raději musí dělat oni v obchodě. Nějaký mladičký důležitý rachatický brejlovec se mě ptal, jestli jsem si jistý, že to opravdu zvládnu :lol: Asi už začíná být druh běžně šikovného chlapa ohrožený a jsem spíše exot...

Trochu bokem - Jako je jasné, že všichni neumí všechno, ale vzpomněl jsem si při tom, že co tak poslední dobou sleduju, tak už se chlapi ani nestydí otevřeně přiznat, že třeba sami doma nepřivrtají blbou poličku. Takový chlap je ale už tak trochu něco jako impotent a stejně jako ten by se tím fakt chlubit neměl :tmi :roll:

Rozhodně chci jít své dceři příkladem (malým aku šroubovákem už si s dopomocí montovala hračku ve 2 letech :chuckle ), a když už pak budou k dispozici převážně jen hodní lempli co mají nasráno v rukách, tak ať alespoň zvládne něco sama.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Musíš to brát i tak, že se tím chrání, ty něco smontuješ blbě, něco praskne (nedej bože se to rosype až pojede) a budeš po nich chtít reklamaci (nebo i náhradu škody) :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Haluziak píše: 20.06.2022 11:22 Mám aftermarkety US značení - Spodní jsem mel Cylindr, vrchní Skeet. Ale ano máš pravdu Slugy a zahrdlení si moc nerozumí. Ptal jsem se na mysliveckém fóru do jakého zahrdlení ty slugy můžu poslat.
tak to to máš postavený jako slušnej kropáč! já používám 1/4 tedy o něco víc než skeet na první hlavni a plnej na druhý. s 2,5mm supertrap dávám většinu asfalťáků na první dobrou, když chybím jsem schopej ho dohnat eště na cca 50 metrech. kachny 4mm brokama lze poměrně pravděpodobně trevit do 60m. Chodím jen na hon na rybník, letos se mi povede tah na řece tak uvidím, jak to půjde. Přemýšlím že dám 1/4 a 1/2.

u výměnnýho zahrdlení jsou slugy do 1/4 v pohodě. u pevného je to myslím do 1/2

jináč letošní brokový střelby jsem v sobotu posral a skončil 2. Přestřílel mi náš hospodář. První sada 9/10 a v druhý sem nějak ztratil koncentraci a dal jen 5/10. Paradoxně na pomyslný "bedně" byla většina z nejlacinějších zbraní které střílely (ZH, dvojka a muj ruskej krumpl)
Přílohy
Screen-Shot-2018-10-15-at-15.57.55.png
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Na houpačce se nám včera protrhl potah. Dnes dopoledne jsem nakoupil materiál (skoro 2000Kč :head ) a během odpoledne jsem udělal dřevěné posezení. Zítra mne čeká druhý nátěr a přišroubování k rámu.
20220620_200033.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Pěkná práce :yes Miluju práci se dřevem :) Chystám se letos na workoutové hřiště na zahradě a jsem rád, že jsem trámy a ostatní nakoupil už v zimě. Ty ceny dřeva jsou fakt k zblití, to samé ocelové hrazdy :roll:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Moc hezký.
Já chci sám udělat boudu pro příštího psa. Dřevo mám, vruty taky, ale hoblíky nemám (resp. nějaké co pamatují ještě císaře pána a jsou rezavé), formátku nemám, mám jen akušu a přímočarku co neřeže moc rovně :D zas aby to nějak vypadalo :D
Ale pokud se kamarád vzpamatuje z nemoci tak snad využiju jeho truhlářskou dílnu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Obrázek
Obrázek
Kdopak dneska viděl? Arcus a v některých místech (Hodonín a okolí) s velice solidníma downburstama (kroupy, vítr). Lidi zas jak na trní z toho co přijde.
BOB2016
Příspěvky: 141
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Nam ked sa potrhala cinska zahradna hojdacka, tak to manzelka zmerala, kupila 2 krat pevnejsiu latku, usila tubus.
Ja som to len rozobral, navliekol na ram, sedak aj operadlo, a zlozil spat.
Ked sa odtrhla prva rurka zo zavesu, tak som ju odmeral, v Bauhaus kupil o 10 cm dlhsiu retaz a vymenil. Teraz uz mame tri rozne retaze a poslednu rurku :-)
Kazde dva roky to na jar odstrojim, doolamujem povodnu cinsku olamanu farbu, natriem odhrdzovavon a nadtriekam bielou farbou...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Haluziak píše: 20.06.2022 20:54 Moc hezký.
Já chci sám udělat boudu pro příštího psa. Dřevo mám, vruty taky, ale hoblíky nemám (resp. nějaké co pamatují ještě císaře pána a jsou rezavé)
Těch se drž jak švec kopyta. Kované nože do hoblíků už dnes nikdo nevyrábí.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Venet »

Haluziak, keď máš ľavé ruky na brúsenie nožov do hoblíka, pohľadaj si kde v tvojom okolí brúsia na Tormeku a daj si to nabrúsiť profi. Jak povedal Hohepa, tie staré hoblíky sú k nezaplateniu ;-)
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Já brousím jen své nože a to ještě na keramice. Nůž do hoblíku jsem nikdy nebrousil ale jak říkám, byli x let ve sklepě, otázka není jestli jsou zrezlé, ale jak moc hlubokou jsou zrezlé.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MarS »

drigon píše: 20.06.2022 20:23 Na houpačce se nám včera protrhl potah. Dnes dopoledne jsem nakoupil materiál (skoro 2000Kč :head ) a během odpoledne jsem udělal dřevěné posezení. Zítra mne čeká druhý nátěr a přišroubování k rámu.

20220620_200033.jpg
Máš to pěkný :yes Taky jsem teď řešil co s tím, ale protože je moc práce, dal jsem jen silnější popruh, cena asi 700Kč.
Přílohy
vyplet.jpg
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Haluziak píše: 19.06.2022 22:28 Tak po delsi dobe cely den na strelnici, ...vyzkousena bazarova koza, na 50m slugy 15cm od sebe,
Doporučuji vyzkoušet střelbu na asfaltové holuby (trap, skeet, parkur - to je jedno-i když pro začátek je trap asi nejjednodušší).

Tam teprve začne být střelba z brokovnice tou správnou zábavou. Brutálně návykové a zábavné.

Skeet: https://youtu.be/JGxCZMcL_BI
Trap: https://youtu.be/3b5vekP1iQQ
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Trap už jsem střílel na povinných střelbách z mysliveckého kurzu. Jo to je sranda. 10. 7. by jsme měli střílet lovecké kolo. A pak mi kolegyně říkala, že se můžu přidat k jejímu tátovi, že chodí každou neděli. Ale taky střílí trap.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

2022-06-22-12-24-19-104.jpg
Dnes natankovano 6,34 l benzinu. Do PETILITROVYHO kanystru.
Jo, vim, ze je tam rezerva na rozpinani, ale ze by tolik? Neprehaneji to ti pumpari trochu? :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bear_grylls
Příspěvky: 128
Registrován: 26.08.2015 21:15
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bear_grylls »

Keď dobré rátam tak to je 26% a to je naozaj dosť,možno to skúsiť preliať cez litrov fľaše koľko to bude naozaj.
Ludstvo je virus ktory napadol Zem.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Je to normálka, stejná zkušenost. Naopak do plechového dvacetilitráku jsem nikdy víc jak 18,5 litru nedostal.
Čechy čechům !!!!!
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Moje zkušenost je podobná. Jen se mi dostalo varování, že bez ohledu na to kolik se tam vejde, by tam člověk neměl dávat víc, než těch 5 litrů.
Odpovědět