Potřebuji poradit s flobertovými náboji

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Potřebuji poradit s flobertovými náboji

Příspěvek od hunter »

Ahojte. Nedávno jsem koupil krabičku 6 mm flobertových nábojů s kulatou střelou. Dneska jsem ze zvědavosti jeden rozebral a zjistil jsem, že v něm není vůbec žádná prachová náplň , prostě jen nábojnice a kulka. Tak jsem rozebral další dva a v nich též nic. Docela mě to zarazilo jelikož v těch se špičkou přece jenom nějaká náplň je. Takže se chci zeptat, jestli je to u těch kulatejch normální? Předem děkuji za vaše rady.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: potřebuji poradit s flobertovými náboji

Příspěvek od bivoj »

Je. Ty s kulatou střelou (6mm short) nemají žádnou prachovou náplň a energie střely se získává pouze zážehem třaskavé zápalné směsi na dně nábojnice. Naopak ty se spičatou střelou (.22 Flobert) mají i malou prachovou náplň.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: potřebuji poradit s flobertovými náboji

Příspěvek od prof. Orfanik »

Pro doplnění - přítomnost střelného prachu v nábojnicích 22 Flobert CB je nutností pro dosažení deklarované kinetické
energii 39 J a váze střely 1,15 g proti 6 mm ME Flobert Court ( střela sférická ) 33 J, váha střely 1,05 g.
Parametry uvádí SB
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: potřebuji poradit s flobertovými náboji

Příspěvek od Lyster »

Zdravim, chci se zeptat, nevíte někdo, co se stalo s dostupností flobert nábojů 6mm se špičkou? Nejsou skoro nikde k sehnání, co jsem tak koukal. Dostupné jen s kuličkou. Našel jsem jen prodej po jedné na prodejnách a pak asi dostupné na dvou místech a to děsně předražené, na rozdíl od kuličkových. 500- 850Kč balení 100-150ks. To je šílenost. Kuličkové kolem 300Kč.
Odpovědět