Šediváčkův long

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Šediváčkův long

Příspěvek od Patrol »

Jestli má nějaký sport blízko k preppers, tak je to rozhodně mushering.
Právě probíhá jeden z největších závodů psích spřežení v Evropě "Šediváčkův long" v Deštném v O.h.
http://www.sedivackuv-long.cz/?page_id=2164
Závod trvá do soboty a závodníci mají na trase i přespávání v bivaku. Je to sebranka drsných chlapíků a několika žen, kteří se lépe starají o své psy, než o sebe. Mám mezi mushery dost přátel a už mnoho let vždy po skončení závodů zajišťuju sesion muzikantů v hospodě Kristýna kde závod končí. Pokud vás zajímá cokoli kolem psích spřežení, nebo jen chcete zažít atmosféru drsného severu, přijeďte se tam mrknout.
(Já tam budu v sobotu večer až do rána nezřízeně pít a hrát.)
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Šediváčkův long

Příspěvek od Serža »

tak blízko k preppers mají víceméně všechny ultra, jak běžecké, tak např. Adventure Race
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nevi ... osti-41994
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Šediváčkův long

Příspěvek od kregan »

Kolegyně tam jezdí fotit. Mě by to asi nebavilo. Všeobecně byvam radši ucastnik nez divak. Jenze nemam psy.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Šediváčkův long

Příspěvek od Patrol »

Kámoš si loni vzal běžky a na místě si pujčil psa, který nebyl ve spřežení zapřažen. Pro psa je lepší, když se proběhne, než když leží a pokud nejsi vrcholovy sportovec, tak i s jedním horším psem přijedeš dostatečně vysportovanej. Jeden pes je dobrá výpomoc, pokud si pujčíš dva, tak už se občas vezeš i do kopce. :D
Většina musherů právě takhle začíná. Trénujou s jedním psem na běžkách, či na kole, pak si poříděj 3-4 a nakonec se rozváděj, protože dali svým 20-30 psům přednost před manželkou. :lol:
Pokud je něčí touhou s tím začít, tak právě na takovýchhle akcích je mimořádná příležitost. Můžeš tam vidět, co to obnáší, pokecat o tom, co všechno potřebuješ a kde to seženeš, na co se vy :moon , a hlavně získáš kontakty. Pomůžeš-li při organizaci závodu, nebo někomu při péči o psy, jistě najdeš kámoše. Většina musherů, kteří tím žijou, má i psi, kteří jsou ještě dost dobří a jsou už zkušení, ale už s nimi moc neběhá, protože potřebuje trénovat hlavně ty mladé a ty nejlepší. Pokud se zaručíš, že budeš o psy dobře pečovat, a získáš důvěru, tak je dost pravděpodobné, že své první skvělé psy získáš zadarmo a možná i s nějakejma staršíma postrojema.
A tak dále, a tak dále. Prostě, dal jsem to sem, kdyby to někoho lákalo, protože je to super zábava a motaj se kolem toho bezva lidi - srdcaři.
Naposledy upravil(a) Patrol dne 25.01.2018 23:20, celkem upraveno 1 x.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Šediváčkův long

Příspěvek od Serža »

sorry jako, některý věci od psa nee...přece jen má dost ostrý zuby...
:twisted:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Šediváčkův long

Příspěvek od kregan »

Zni to zajimave. Nicmene muj vztah ke zvířatům je nejen tady dobre známej. Me by nikdo nepucil ani křečka.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Šediváčkův long

Příspěvek od Patrol »

:chuckle
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Šediváčkův long

Příspěvek od cipis »

Za tři dny zpátky pěšky, protože běžky padly na oheň na pečeni? :D
kregan píše:Zni to zajimave. Nicmene muj vztah ke zvířatům je nejen tady dobre známej. Me by nikdo nepucil ani křečka.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Šediváčkův long

Příspěvek od Kapo »

"Šediváčkúv špíz" ... :wasntme

"co to tady blábolíte? " :D 1:09 https://www.youtube.com/watch?v=Tb0A7xdb-PE

Inak, to bol vždy môj sen. Len keby bol sneh aspon pol roka.... našťastie nie je. A tak je koník zaujímavejší... len keby nebolo pol roka blato...
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Šediváčkův long

Příspěvek od venca_h »

Spíš povídky z dalekého severu než preppers. Nemít to tak z ruky tak bych jel, pár známých by se tam našlo co tak koukám na fotky a na startovku.
Ve Volarech u Pavla Kučery jsem byl (svatební dar od kamarádky - pár hodin se psím spřežením).
Když pominu počáteční rozpaky (nepřijeli jsme se mazlit s malamutama a oděv byl taky volen pracovně, přesněj opak než co mu tam chodil v rámci té "zážitkové akce") jsme si výborně popovídali. Svezení na káře taky fajn zážitek, takhle zmrzlej sem nebyl ani z práce. Jsem pejskař, cvičil jsem - sportovka, záchranařina,chodil dogtekking, ale z jeho 80 psů sem byl dost vydřenej. Srdcař, jinak se to říct nedá.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Šediváčkův long

Příspěvek od Patrol »

Jo, taky jsem byl u Pavla i doma a to množství psů je pro normálního člověka opravdu překvapivé. Boudy až do nevidím. Nejvíc mě ale zaujala hromada kostí, která byla velká jak náklaďák. Bere kosti se zbytky masa někde z výseku ve velkém a co psi nerozkoušou, tak háže na hromadu. Jednou za rok to spálí. Ještě, že nemá na blízku žádné sousedy, protože ten smrad musí bejt hroznej. Ale je úžasný, že si žije život, jakej chce, a v krásným místě. Taky jeho žena Andrea je asi opravdu jedinečná, protože takovej způsob života neskousne jen tak někdo, a jí člověk vidí stále usměvavou.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět