Co si dovézt z USA?

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uledu
Příspěvky: 3
Registrován: 25.07.2016 15:52

Co si dovézt z USA?

Příspěvek od Uledu »

V blízké budoucnosti jedu služebně do USA. Na středozápad. Bude to nuda, ale ve městě je Wallmart, Bass Pro, možná i další relevantní obchody.

Mají v USA něco pro rozpad/SHTF situaci, co lze snadno přivézt a co u nás seženu buď dráž nebo vůbec?

Samozřejmě snad nemusím připomínat, že TSA rentgenuje a prohledává odbavená zavazadla. Minule jsem měl v odbaveném zavazadle plechovku + pár knih a dorazilo mi to rozříznuté a zafačované páskou od šťouralů.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Co si dovézt z USA?

Příspěvek od ecart »

Já historicky využil dvě věci:

- Nechal jsem si poslat věci z ebay.com do firemní pobočky v US, jelikož prodejce nedoručoval do EU.
- Nakoupil jsem v US trička. Bylo na nich psáno "Made in Honduras", ale byly bytelnější a vydržely násobně déle než cokoliv koupené v ČR.

Jinak osobně bych se nad tím, co výhodně nakoupit a dovézt, moc netrápil. Jestli tam budeš aspoň 14 dní, tak si určitě půjč nějaký fajn auto a projeď se. Nebo si najdi střelnici, kde mají full-auto a běž si zastřílet z plnotučnýho AK47 nebo M16. Co jsem byl já, tak tam na cizince byli zařízení.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Co si dovézt z USA?

Příspěvek od K4cer »

Krátký Camelky bez filtru. Vynikající cíga a s tím co se prodává v Evropě naprost nesrovnatelný.
Rozpadlickej potenciál nic moc, jedině že bys nima uplácel okupační vojáky.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Standa
Příspěvky: 8
Registrován: 21.03.2017 10:44

Re: Co si dovézt z USA?

Příspěvek od Standa »

Ve Wallmartu mají fakt levně Sawyer filtry (Mini byl tuším kolem 22USD), Leatherman nože a spoustu dalšího harampádí co se u nich vyrábí. Můžeš kouknout na jejich stránky. U nás se dá sehnat tyhle věci nejlevněji asi na Amazonu, ale pořád to vyjde dráž, než když si to koupíš přímo v USA (pokud tě náhodou neprolustrujou celníci). Kolimátorům a podobným věcem bych se spíš vyhnul, neboť už se jedná o "vojenský" materiál a za možné problémy to podlě mě nestojí. Možná tak ještě nějakou kuši, nebo luk... ;)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Co si dovézt z USA?

Příspěvek od kregan »

Chtěl jsem po kamarádovi dovézt z Texasu úsťovou brzdu a málem na něj v prodejně volali policii, když jim řek, že to chce vézt do Evropy.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Odpovědět