Vhodný obal na prášek

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

Hele úplná pitomost, že s ní nebudu ani otravovat v žádném regulérním vlákně ale přímo v offtopicu. Nevím kde jinde bych se zeptal.

Situace: Ať nemusím tahat sebou váhu, potřeboval jsem si rozvážit prací dávky uhličitanu sodného (obyč. kalcinovaná soda) po 10g. Samozřejmě mě nenapadlo nic lepšího než ty minaturní „Ziplocky“ (plastové znovu-uzavíratelné sáčky), které se normálně používají na elekro součástky. Prostě jsou po ruce, každý návštěvním GMka a spol asi důvěrně zná. Až pocuď úplně v pohodě.
soda_1.jpg
soda_2.jpg
Ale kua. To když hodím do báglu a někdo mě s tím chytne tak mám důkladnou prohlídku tělesných dutin zaručenou. :)
Měli byste to vidět v krabičce svázané gumičkama. To vypadá ještě lepší.

Takže následuje otázka: Nenapadá někoho nějaký lepší levný, lehký a úplně nejlépe i znovu použitelný obal na sypké materiály (prací prášek) v malém množství (prací dávka je 10g nebo řekněme prostě do 15-20g)? Ony ty sáčky také nejsou úplně ideální protože jdou snadno propíchnout a v báglu asi nic příjemného. Přemýšlel jsem nad - v minulosti velmi populárníma - „kindrvajcama“, resp. o těch obalech ve kterých jsou sbalené hračky. Jenže ty také nejsou úplné terno (snadno se otevřou a když jsou naplněné obě půlky, tak se sypký obsah při otevření rozprskne všude není-li uživatel opatrný) no a hlavně nebudu kupovat tolik vajec. Co bych s tím dělal?

Úplně ideální by byly asi nějaké tubičky, tak jako jsou laboratorní akorát z nějakého lehkého plastu a s lepším špuntem nebo něco (a hlavně levnější!). To by šlo odměřit i na poloviny a čtvrtinky a ještě bych si to mohl popsat, či svázat gumičkou a hodit do toho báglu. No bohužel jsem nic nenašel. Proto se ptám tady. Nějaké nápady?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od K4cer »

Jako první mě napadly takový ty hranatý dózičky vod sody bikarbony, mám dojem že se to ještě furt vyrábí. Kdysi jsme v nich mívali kořeniny a podobný věci, a těsnilo to dost uspokojivě. Alternativně by šlo použít tuby vot šumivejch vitamínů.
Nevýhoda je že je musíš koupit i s obsahem, takže jesli jich potřebuješ 500 tak se to prodraží.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od dracekvo »

Když tě chytnou s ampulkama, tak to stejně s tou prohlídkou dutin bude :)
A co mám zkušenost, tak tyhle pytlíky moc dlouho nevydrží. Hlavně když se to mezi něco hodí.

Já bych to řešil odměrkou na 10g + normální plastovou pixlou se šroubovacím uzávěrem do které si nasypeš potřebný počet dávek.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Rafael »

Zajímavé téma :D
Místo klasické práškové sody koupit krystalickou - levnější a přímo určenou k praní apod.
A dětem pod stromeček karton Tic taců...
Napadlo mě to, protože menší pytel těžké sody jsem kdysi zdědil a letos o prázdninách se mi nechtělo v samoobsluze rozbalovat karton bonbonů v regále, tak jsem ho vzal celý.
V obou případech velká spokojenost.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od pracintl »

Grunt píše: Úplně ideální by byly asi nějaké tubičky, tak jako jsou laboratorní akorát z nějakého lehkého plastu a s lepším špuntem nebo něco (a hlavně levnější!). To by šlo odměřit i na poloviny a čtvrtinky a ještě bych si to mohl popsat, či svázat gumičkou a hodit do toho báglu. No bohužel jsem nic nenašel. Proto se ptám tady. Nějaké nápady?
Osobně věřím na polotovary PET lahví, např. https://www.bushcraftshop.cz/1858-Vodot ... nsparentni.

V podstatě nezničitelné, vodotěsné, lehké.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

Serža píše:co takhle?
Já vím proč se ptám tady ;)
Ty ampule za 2Kč jsou přesně co potřebuju. To koupím normálně v lékarně?
dracekvo píše:Když tě chytnou s ampulkama, tak to stejně s tou prohlídkou dutin bude :)
Netvrdím že to nevypadá podezřele, ale furt lepší než nepopsané průhledné plastové pytlíky s přesně naměřenýma dávkama neznámé, jasně se blyštící, blíže nespecifikované bílé sypké substance. Navíc představ si když by se to omylem dostalo nějakému troubovi do ruky. Přecejen z té ampule to bude těžko šňupat. Ta soda by nejen pořádně protáhla, ale mohla by způsobit i nějaké zdravotní potíže (je dost zásaditá). O to líp.

Díky hoši.
dracekvo píše:Já bych to řešil odměrkou na 10g + normální plastovou pixlou se šroubovacím uzávěrem do které si nasypeš potřebný počet dávek.
To právě tahat nechcu. Ona je ta váha sice kapesní, ale na co?
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

K4cer píše:Jako první mě napadly takový ty hranatý dózičky vod sody bikarbony, mám dojem že se to ještě furt vyrábí.
O čem je řeč? Co jsem já naživu tak sodu bicarbonu pamatuju jen v malých papírových sáčcích. Což taky není špatný nápad. Slepit to asi Herkulesem, že?
K4cer píše:Alternativně by šlo použít tuby vot šumivejch vitamínů.
To je moc velké. Co bych s tím dělal?
Rafael píše:Místo klasické práškové sody koupit krystalickou.
Já mám radši tu práškovou.
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Sofi »

A co třeba lékárenské kelímky? Mají je v různých velikostech...

https://www.lekarna.cz/kelimek-pp-se-sr ... 0ks-manta/
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Bill Masen »

Grunt píše:
dracekvo píše:Já bych to řešil odměrkou na 10g + normální plastovou pixlou se šroubovacím uzávěrem do které si nasypeš potřebný počet dávek.
To právě tahat nechcu. Ona je ta váha sice kapesní, ale na co?
O váze přece nikdo nemluví. Přesně jak píše drak. Plastová pixla od protejnu a ta odměrka (rozuměj naběračka) už tam je.
Pytlíkovat každou dávku zvlášť je blbost.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

Bill Masen píše:Pytlíkovat každou dávku zvlášť je blbost.
Proč? Máš přesně nadávkováno, nic nemusíš měřit, vážit, jen to šoupneš do odměřeného množství vody, sáček vyhodíš, popř. doma znovu naplníš. Vše pěkně spakováno (nemusím se bát že se mi to vysype někde v báglu), přímo připraveno k použití a celé za pár kaček (nejdražší je z toho asi ta krabička):
box1.jpg
box2.jpg
Jediné co jsem zapomněl je šoupnout tam stupnici pro indikátorové ph proužky, ale tu asi okopíruju a nalepím na to víko. Naprosto ideální. Jediný problém je že to prostě vypadá jak to vypadá. :)
Sofi píše:A co třeba lékárenské kelímky? Mají je v různých velikostech...
Tohle u nás v lékárně nemají. Jediný vhodný obal co mi lékarnice nabídla je 30ml kontejner na moč:
kontejner_na_moc.jpg
kontejner_na_moc.jpg (23.41 KiB) Zobrazeno 8062 x
Jednak cena není nic moc a jednak je to určeno na tekuté substance, protože to má odměrnou stupnici v mililitrech. Ale třeba to zas použiju na něco jiného :lol:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Hohepa »

Co krabičky od tikťaků ? Jak by vyhovovala velikost a kolik by jsi jich potřeboval ?
Mladej na nich dost ujíždí, zezačátku jsem je syslil , teď už je vyhazujem :wasntme
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od proforma »

To je videt, ze nikdo z vas nedela geocaching :-) Doporucuju prohlidnout tuhle nabidku schranek pro ukryvani kesi: https://www.geokes.cz/Geocache/Nano-a-micro/ Nejlevnejsi jsou nevyfoukle PETky (polotovary, ze kterych se delaji PET flasky) za 8 Kc i s uzaverem, pripadne muzete vybrat i mensi, ale propracovanejsi pouzdra (vodeodolna, na klice apod.).

Lidi, lidi, takovy zakladni znalostni nedostatek :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Hohepa »

ale ty ceny :head 8 Kč za nedodělanou PETku bez víčka a to je nejlevnější
tictac se dá koupit i s bonbony za 10 Kč
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od proforma »

Tic tac tak netesni a vicek mam doma hafo :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Sofi »

To ty 10g lékárenské kelímky vychází cenově líp (bez poštovného samozřejmě). Asi by se dali sehnat ve zdravotních potřebách... a nebo fakt ty plastový zkumavky z lékárny, ty stojí pár korun a mají je všude. Dokonce i ve sterilní variantě :)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Bill Masen »

Tak když ti Grunte nevadí nárůst objemu tím napytlíkováním, tak doporučuju https://www.ebay.com/itm/Clear-Stand-Up ... ctupt=true tyhle pytlíky. Jsou pevný, dobře těsněj a máš na výběr spousty velikostí. Používám na nasušený chilli.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Hohepa »

...zrovna další krabička tictac vyprázdněna.
Tak jsem to zkusil.
Prázdná 6 gramů, naplněna téměř po okraj kuchyňskou solí 36 gramů.
Pár let jsem je používal coby kořenky na vandry a pokud to není jemnější/tekutější než sůl , pepř , paprika či kari tak těsní obstojně.

Ale když vidím co těch cca 10 gramů je za objem , tak osobně bych šel do tradičních "lékárenských" psaníček ručně na ohýbaných z papíru. Pro jistotu zajištěných lepící tyčinkou pro děti.
Ekologické levné ověřené v lékárenské praxi po několik generací ( i bez toho lepení ).
Kdysi to bylo popsané v ABíčku. Jako dětska jsme si tak předem dávkovali vitacit.
Po použití použitelné na podpal. Jen trochu práce navíc.

Teda kolik jsme už tady tomu věnovali času. A při tom je to taková blbost :chuckle
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

proforma píše:To je videt, ze nikdo z vas nedela geocaching :-)
Lidi, lidi, takovy zakladni znalostni nedostatek :-)
Holt jiné zájmy. Potřebuju si oprat, ne to někde schovat a pak to hledat.
Ale jinak ty nevyfouknuté PETky jsou asi to nejlepší co jsem zatím viděl. Tak nějak jsem si to představoval. Akorát ta cena 8Kč/ks je opravdu hodně přestřelená. Znám firmu co dělá ty víčka a prodává jich po sto kusech za pár korun. Proč vlastně takové věci neprodávají třeba po deseti kusech normálně v drogérii? Přitom tak užitečná věc to je.
Hohepa píše:Co krabičky od tikťaků ? Jak by vyhovovala velikost a kolik by jsi jich potřeboval ?
Hele asi se po tom mrknu. Normálně to vyhazuju, ale jako obal mě to nenapadlo nikdy použít. Klasická krabička je docela velká, ale zase na druhou stranu dělají i poloviční (několik sem jich vyházel do koše). Nechápu proč se takové obaly normálně nedělají pro běžné použití.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Patrol »

Před časem jsem si zkoušel míchat prášek na praní sám. Přidáním dalších složek dosáhneš lepší prací účinnosti, než jen se sodou a jedna ze složek bylo trochu takového modrého granulátu(TAED). Když to tam přimícháš, tak už to nikdo nebude považovat za drogy, a můžeš tak vesele používat své oblíbené pytlíky. Myslím, že to tak vyjde i mnohem levněji, než shánět nějaké jiné obaly. :nod
Tady je odkaz na to vlákno s vlastními pracími prášky:http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... AD#p142525
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět