Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

"Hrali sme sa na pôjde v tej malej búdke naproti, máme tam svoju pozorovateľňu a voláme to bunker 7. Ešte som pozeral, ako vás doprovádzajú k doktorovi, keď toho uja, čo sa zastrelil, potiahol za roh ten v hnedej vetrovka" povedal chlapec a ukázal na zviazaného chlapíka sediaceho za stolom. Na stole bola pred ním položená malá krabička s drôtom a vypínačom. Technici z Radiorozvědky potvrdili, že sa jedná o mierne upravený Tracker, ktorý sa používal v robopsoch.
Totiž hneď po tom, ako zakryli nebožtíka, snažil sa nenápadne vzdialiť a veliteľ si všimol, ako Tracker odhodil po pár metroch do kríkov. Po zadržaní sa priznal, že mali spolu nejaký konflikt.Nakoniec sa ukázalo, že zastrelený boľ ľavák, no pištoľ držal v pravej ruke. Po predložení Trackera a informácie o ľavákovi už nepovedal ani slovo.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Velitel se opřel o stůl a upřeně se na svázaného chlapíka v hnědé větrovce podíval. Pak se podíval na radiorozvědkáře a pokynul mu rukou. Přešli do vedlejší místnosti.

Velitel: vypadá to na krtka. To budeme muset nahlásit na kontrarozvědku. Poté odešel k telefonu, zavolal na centrálu a nechal se spojit s velením. Rozhovor byl krátký a stručný
Za dvacet minut k bunkru 7 přijelo auto. Vystoupila z něj dvojice mužů v uniformách Kocourů. Vešli do bunkru 7, vytáhli průkazy a po velice strohých formalitách si dotyčného odvedli do auta a odvezli ho do Města do Depa. Zde byl onen chlapík podroben výslechu.

Velitel se mezitím odebral na vedení skupiny, kde o celé věci sepsal hlášení. Odeslal ho, zaklapl notebook když se ozvalo zaklepání na dveře. "Vstupte", řekl.

Do místnosti vstoupili pánové P1 a P2. Velitel si stoupl a podal jim ruku. Všichni tři si sedli na křesla u stolku na kterém přistálo kafe
Spolu se bavili o průběhu akce. Pak se velitele pán P1 zeptal na okolnosti záchrany jejich skupiny.

Velitel: o tom vám nemohu říci nic víc, než to co vím od chlapů. Sám už jsem tou dobou mířil do svítícího tunelu ve kterém jsem viděl tváře svých dávno zemřelých předků. Hrála tam krásná hudba, když tu jsem zaslechl rázný hlas:" Tvůj čas ještě nenastal. Máš svůj úkol, který musíš splnit". A obrovská síla mne z tunelu vytáhla zpět.
Pak si akorát vzpomínám jak jsem se probudil. Byl jsem v mlhách a nade mnou se skláněla andělská tvář. Myslel jsem si, že jsem na druhém břehu. Andělská tvář řekla:"už se probouzí" a přišel lékař, který mi posvítil baterkou do oka a píchl mi injekci. To píchnutí jsem cítil tak, že mi bylo jasné že jsem zpět na tomto světě.
Po několika dnech mi bylo lépe a začal jsem postupně chodit. Sešel jsem se s jejich velitelem, jmenoval se Míra. Alespoň to o sobě tvrdil, že se tak jmenuje. Probírali jsme spolu různé věci, kdy mi mimo jiné řekl, ať je nezkoušíme hledat. Kontakt s námi naváží oni sami

Pán P1: to, jak jste se dostali ven z podzemí bylo prý docela dobrodružné.

Velitel: mne to tak nepřipadalo. Prostě nás uspali a vynesli do "boudy" ven na povrch zemský. A za obvazem na noze jsem našel list papíru poukazující na krtka. Díky tomuto jejich varování jsme ho odhalili. Podle nich jich je tu víc. Krtky máme odhalit a zneškodnit. Pak s námi naváží spojení.

Pán P1: myslíte si, že by nebylo vhodné s nimi navázat spojení dřív, když mají informace?

Velitel: ne, jsou našimi "tajemnými strážci". Ukáží se, až sami uznají za vhodné.

P1: proč si to myslíte?

Velitel: protože kdyby chtěli, tak nás mohli kdykoliv zlikvidovat. Nebo nechat zlikvidovat kolonou, která nás překvapila u mostku. Oni to neudělali a zachránili nás. Mne zachránili život a pustili nás zpět domů.

P1: to je pravda.

Velitel se podíval z okna do dáli. Do paprsků zapadajícího slunce a nádherně rudých červánků a polohlasně pronesl: "jsou věci mezi nebem a zemí. A nebo mezi nebem a podzemím?"
sunset-1613947_960_720.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Zo zápisu:
...podľa doterajších zistení to vyzerá, že krtko bol aj v prieskumnej skupine. Mal u seba Tracker, na ktorý upozornila veliteľa aj podzemná skupina (a odstavila ho). Dotyčný sa následne po akcii stretol s "hnedým", a ten ho po krátkej potýčke zastrelil, pričom sa to snažil zakamuflovať ako samovraždu. Konflikt a naťahovačky potvrdil aj chlapec, ktorý to pozoroval z povaly budovy naproti.
Dôvod konfliktu a ďalšie skutočnosti sa zisťujú.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Svrab v Černé Perle a debata ve Mlýně o něm:

- ".No, to se dalo od těch cikánů čekat. Co se divíte? Ten bordel co tam mají, jejich minimální hygienické návyky. Vždyť to bylo jen otázkou času! Měli bysme s nimi přerušit veškeré styky! Hlavně tím myslím Fera".

- "Jaký bordel? Vždyť u nás to většinou všude vypadá podobně. Snad s výjimkou Sanitárního psince a jiných doktorských zařízení!

- " Jenže i tam se skoro volně pohybují psi. Doktoři s těmi svými prý i dokonce spí. A i mezi ležáckými pacienty někteří volně pobíhají. Údajně nějaká canisterapie. A přitom je zdokumentováno, že u domácích zvířat se vyskytuje nejčastěji u psů a prasat.Jedná se o jednoho z nejvíce patogenních parazitických roztočů vůbec, a zejména u volně žijících psovitých šelem (např. liška, vlk, kojot) mohou masivní invaze dosáhnout značné mortality".

- "Běžte do prdele s těmi vašimi citáty ze staré Wikipédie. Podle jejich vajdy, naší veterinářky a lidí kteří se tím seriózně zabývají, jsou na vině té nákazy tam, ty angorské slepice. Ti podivní mutanti pocházející bůhví odkud".

- "To je podivná konspirace a manipulace! Mohl by se prosím k tomu vyjádřit i Pan Balzagette? Tomu na rozdíl od vás více věřím!"

- "Ano můžu. Ale k té aktuální situaci ne. Nejsem s ní moc obeznámen. Ale pokud by byl zájem mám zpracovány nějaké materiály o tom svrabu koncem roku 2023".

- "Ano prosíme. Bude to jako veškeré Vaše přednášky jistě velmi zajímavé".

- "Dobrá tedy:
Epidemie Svrabu v roce 2023. Víte čím byla zaviněna?
Šířila se hlavně z nemocnic. Ale nemocnice v tom byly celkem nevinně. Podobně jako více než milion úprchlíků z Ukrajiny nebo oproti ním i menší invaze nejrůznějších arabů a černochů.

Svrab se šíří hlavně přímým stykem, ale nejčastěji byl podle tehdejších neoficionálních zjištění způsoben hlavně ložním prádlem. Ale částečně i nemocničním oblečením. Jak oblečením pacientů, tak i pracovního oblečení lékářského perzonálu který s nakaženými přicházel do styku.

Jako hlavní příčinu té tehdejší epidemie vidím v energetické krizi. V drahých energiích. Vše energeticky náročné krachovalo, omezovalo výrobu a služby anebo se snažilo všemožně šetřít.

V našem případě velké prádelny jejichž služeb nemocnice, uprchlická centra apod. využívaly.
Začaly prát při velmi nízkých teplotách a hodně omezily používání drahých pracích a dezinfekčních prostředků. A výsledky se záhy dostavily...".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

To máte pravdu, v té době se propagovalo praní při nízkých teplotách. Přitom bylo prokázáno, že svrab spolehlivě zničí teplota 50°C působící po dobu 10 minut. Tudíž už je jasné, proč se v dřívějších dobách prádlo hlavně v nemocničních a sociálních zařízeních vyvařovalo. Likvidoval se tím nejen svrab, ale i původci mnoha jiných nemocí..

Mudr Sova: a taky se v té době začaly rozmáhat nemocniční infekce. Marně jsem upozorňoval na to, že se prádlo a ostatní sanitární látky právě kvůli přenosu zárodků nemocí vyvařují minimálně 200 let. Mladým, aktivním, progresivním to bylo jedno. Oni chtěli zachraňovat hlavně planetu a šetřením porazit Putina. Úplně jim bylo jedno, že mohou poškodit vlastní lid.

A tak se propagovalo praní na 30°C. To byla leckdy příčina vleklých infekčních onemocnění v rodinách. Kdy se lidé nemohli po delší dobu zbavit rýmy, kašle, teplot i různých jiných infekčních problémů. A příčina přitom byla jednoduchá. Zárodky nemocí, které přežily praní při nízkých teplotách zůstávaly na oblečení a tyto lidi spolu s jejich rodinnými příslušníky infikovaly stále dokola. Lidé si pak naříkali:" už měsíc mám rýmu, jen se jí trochu zbavím začne nanovo".
Další dodal:" jen to skončilo u mne, začaly děti s manželkou. Pak znovu já a tak to bylo až do jara".

Sova se poté pousmál: a víte, co na jaře pomohlo? Sluneční záření. To desinfikuje a jak se venku udělalo hezky se problémy omezily. Až na svrab. Ten zvesela pokračoval dál.
MEcBzzI.jpeg
f752e298-b20f-44d4-bc67-04c4b0e96d68.jpg
140422121047325.jpg
140422121047325.jpg (10.64 KiB) Zobrazeno 2288 x
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

A co se svrabem u nakažených lidí? Zeptala se paní.

Sova: na svrab je jedním z nejúčinnějších prostředků sirná mast. Jde o mastný základ s obsahem síry 10-20%. U dětí je obsah nižší, jen cca 2,5 -5%.
Léčba začíná tak, že se člověk kompletně vykoupe a mastí si pak natře celé tělo od brady dolů. Včetně meziprstních prostorů a genitálií. Prostě úplně vše.
Mast se pak nechá tři dny působit. Je jedno, jestli se nebudete tři dny koupat a budete jen domazávat co se setřelo do oblečení, nebo se každý den vykoupete a pak se znovu namažete. Důležité je trvalé působení sirné mastí po dobu tří dnů.
Oblečení a prádlo si vyberete minimálně na 60°C, koberce, sedačky &spol vyluxujete. Případně je můžete ještě vydesinfikovat. Boty a vše co nemůže vyprat dáte na 5 dní do průvanu na balkon, protože původce svrabu během 5 dní bez kontaktu s lidskou kůži zahyne.
Pokud vás bude kůže po použití sirné masti svědit ji natřete běžným krémem. A hlavně: perte na alespoň 60°C.
sirova-mast-50-ml-1.jpg.big.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

"A ve Městě je ten svrab taky?
U nás ve Mlýně již také pozoruji nějaké jeho příznaky. Hlavně u psů, Amazonek a SPSP.
A i kočky, naše ochraňkyně sýpky, sklepů a zásob, se čím dál více začínají drbat.
A i učitelka ze školy si stěžovala, že žáci neustále narušují vyučování neustálým drbáním.
A skoro všichni mají, nosí do školy toto, nebo něco podobného:
Drbátko.jpg
Drbátko.jpg (24.23 KiB) Zobrazeno 2241 x
Doktoři, co Vy na to? Jak vidíte tu novou nákazovou situaci?"

- " Nemůžu mluvit, nijak komentovat situaci v Černé Perle když o ni nic bližšího nevím a nemám odtamtud žádné vzorky od nakažených.
Ale u nás svrab rozhodně není. To, že se tady rozmohlo drbání, a to i na veřejnosti, je takové nějaké placebo. Když se o něčem hodně mluví, diskutuje, tak to tak občas dopadá.
Ale to se netýká psů a koček a ani prasat které které byly v té souvislosti nedávno zmiňovány. U nich šlo jen o běžné blechy nebo vši a jen v minimální, běžné a neškodné míře".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ve Městě a jeho spřátelených oblastech vrcholí kampaň.
Samozřejmě proti Mlýnu & použili ten svrab.

Jenže její dosah už nebyl takový jako dříve. Většina tamních obyvatel vyházela TV přijímače z oken.
Stejně byla dodávka el. energie velmi omezená a když byla obnovená, hlavně v době večerních zpráv, ale to i na příděl, tak si ji lidé raději využili pro jiné účely.

Plakátovací plochy pokud byly z hořlavého mateiálu taky rychle mizely a končily v nelegálních topeništích. Podobně jako plakáty, výzvy, doporučení a místní vyhlášky které tam byly vylepovány. I když ty mizely daleko dřív protože byly ve více směrech daleko využitelnější.

A na zásedáních městské rady se stále více objevovala slova:
- Zákon a pořádek
- legislativní nouze
- vyjímečný stav
- policejní brutalita
- hybridní útoky nepřátel na naší demokracii.
- a mnoho podobných témat
*
Mezitím ve Mlýně na jedné poradě padl dotaz:
"Nemělo by se zakázat mluvit o tom svrabu? Nemělo by se za takové řeči posílat k Turkovi?
A i nějak postihovat to drbání se na veřejnosti. Natož tolerovat to ve škole.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Proti nápadu postihovat řeči o svrabu a drbání tresty se Sova jednoznačně ohradil se slovy: když zakážete o nějakém tématu mluvit, nedojde k tomu, že by dané téma zmizelo z lidských řečí.
Výsledek bude ten, že se mezi lidem začnou šířit všelijaké fámy a "zaručené informace". Budou to leckdy nesmysly, polopravdy a lži. Jenže lidé jim budou věřit už jenom proto, protože si řeknou:" kdyby to bylo neškodné/snadno zvládnutelné a tak podobně by se o tom smělo mluvit. Ale oni si s tím neví rady, proto chtějí abychom o tom nemluvili. A nebo něco skrývají, či kují pikle".
Prostě si to lidé tak nějak zdůvodní a akorát to pak způsobí problémy.

Martin: to je úplná pravda. A co jsem slyšel, tam prý mají problémů stále víc.

Zpravodajec: dost nevole způsobilo nucené ubytování lidí postižených povodní. Vůbec pro ně nevyčlenili své volné ubytovací kapacity, ale naprosto bezohledně je nacpali k jiným lidem do domů a bytů. Naše agentka tak skončila u dvou důchodců. Doslova jim ji nacpali do malého domku s odůvodněním, že před osmi lety vzali dotaci na výměnu oken. Ze začátku na ní byli dost nepříjemní, ale naše agentka zaujala pozici "otevřených dveří", kterou se jí podařilo otupit hrany.

Martin: jak toho dosáhla?

Zpravodajec: začali jí nadávat a ona jim dala za pravdu. Na nahrávce z budíku jsme slyšeli jak jim řekla:"... to máte pravdu, mne se to taky nelíbí. Chtěla jsem jít ke kamarádce a oni se mne na nic neptali a poslali mne k vám. Prostě mi sem dali přidělení. Není s nimi řeč, co podle vás mám dělat?"

Nakonec to s nimi zvládla.

Do místnosti přišel ordonanc. Zpravodajci podal papír a ten si ho přečetl. Poté se podíval na ostatní, sundal si brýle a řekl: Havránku našli mrtvou. Byla prý pod trámem ve zřícené části jejího domu.

Martin: to je zajímavé.

Sova: to teprve bude zajímavé. Kdo to tam po ní převezme?

Martin: a to mám jet pozítří do Studní na jednání.

Sova: pošlu tam s tebou do nemocnice Vaška.

Martin: co mu je?

Sova: má VPDM.

Martin:???
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Sova: VPDM je věkem podmíněná degenerace makuly. Makula je část sítnice oka zodpovědná za nejostřejší vidění. Právě její degenerace je podstatou tohoto onemocnění.

Martin: a co se s okem stane?

Sova: u této nemocí rozlišujeme dvě formy. Suchou a vlhkou.
Nejprve vám ozřejmím jak to v oku funguje a pak vám řeknu co se s ním stane.
Uvnitř oka je sítnice, na které jsou tyčinky a čípky zodpovědné za vlastní vidění. Pod nimi je Bruchova membrána, která zprostředkovává výměnu živin, kyslíku a produktů metabolismu sítnice s cévnatkou ležící po od ní. Tato membrána tak odděluje sítnici od cév a postupem času se zhoršují její vlastnosti.
To je podstatou makulární degenerace. U suché formy se Bruchova membrána ucpe odpadními látkami, začnou v ní vznikat takzvané drůzy a sítnice začne trpět nedostatkem živin a kyslíku. Kvůli tomu postižené oko začne postupně ztrácet zrakovou ostrost, člověk nemůže zaostřit, barvy blednou a nakonec dojde k výpadku centrálního zorného pole. U suché formy tento postup trvá několik let a nejprve je napadeno jedno oko a po několika letech i druhé.
Pak máme vlhkou formu, kdy se v oku začnou novotvořit cévy pod Bruchovou membránou. Novotvořené cévy prorostou pod sítnici, tím způsobí její deformaci a jelikož jsou velmi křehké dochází často ke krvácení do oka. Tato forma se projevuje deformací obrazu a v řádu týdnů vznikem slepoty. Tato vlhká forma je o hodně nebezpečnější a Vašek jí onemocněl.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Martin: a z čeho se tam ty drůzy vezmou?

Sova: jsou to odpadní produkty metabolismu oka. Podle toho co vím to bývá způsobeno věkem, proto věkem podmíněná degenerace a poté kouřením, špatnou životosprávou a výživou. Tenkrát jsem se o tom bavil s kolegou ze Studní a ten zastává názor, že za zhoršení tohoto problemu v populaci může do určité míry i drahota před rozpadem. Zde jde totiž o to, že sítnici posiluje lutein. Ten je hlavně v listové zelenině, rybách a příslušných potravinových doplňcích. Tehdy došlo k mohutnému zdražení energií, služeb a potravin. Důchodcům a samoživitelum, případně nejslabším příjmovým skupinám tak zbývalo jen málo peněz. Ve výsledku tak nakupovali nejlevnější a nejhorší potraviny. Zeleninu a ovoce kvůli ceně jen minimálně a ve výsledku to časem vedlo k poškození zraku.

Martin: dá se tomu nějak předejít?

Sova: dodržovat zdravou životosprávu, nekouřit a při sváření, tavení kovů používat ochranné brýle. Též je vhodné při svitu slunce používat sluneční brýle s UV filtrem. Protože příliš silné světlo způsobuje oxidační stres sítnice.

Martin: dá se to nějak poznat?

Sova: Vašek na to přišel při luštění křížovky. Přišlo mu, že se mu čtverečky křížovky vlní a nemůže je pořádně zaostřit. Při prevenci mi to řekl. Vytáhl jsem ze šuplíku toto. Sova Martinovi ukázal list papíru, na kterém byla čtverečková síť s puntíkem uprostřed.
Amslerova mřížka.
Amslerova mřížka.
Normalamslergrid.gif (28.05 KiB) Zobrazeno 1942 x
To je Amslerova mřížka. Používá se tak, že si zakryješ jedno oko a zaostříš na bod uprostřed. A sleduješ linie mřížky. Pokud jsou všude stejně ostré a vzdálenosti linií jsou stejné je tvůj zrak v pořádku.
Pokud bude část mřížky rozostřená se pravděpodobně jedná o suchou VPMD
Pokud jsou linie pokroucené, části chybí je riziko že se jedná o vlhkou VPMD.
A pokud kus nevidíš se jedná o pokročilé stádium VPMD.
Amsler_grid_-_age-related_macular_degeneration_EC04.jpeg
Amsler_grid_-_age-related_macular_degeneration_EC04.jpeg (61.69 KiB) Zobrazeno 1942 x
A tady je obrázek, jak člověk s VPDM vidí.
vpmd-ukazka-videni.jpg
vpmd-ukazka-videni.jpg (29.56 KiB) Zobrazeno 1942 x
Martin: mohu si to zkusit?

Sova: jasně, posluž si

Martin vzal amslerovu mřížku do ruky, jedno oko si zaclonil a zaostřil.
Sova mu řekl: vzdálenost od oka má být 30-40 centimetrů a pokud máš brýle na čtení si je nasaď.

Martin: na těch 40 centimetrů to mám rozmazané úplně celé. Abych to viděl ostře musím natáhnout ruku. Martin si takto vyzkoušel obě oči. Jasně viděl až na vzdálenost natažených rukou.
"Jako když střelí", poznamenal.

Sova: rozesmál se. Ty můžeš být s degenerací v klidu. Ale máš krátké ruce.

Martin: krátké ruce?

Sova: potřebuješ brýle na čtení. Je ti přes padesát a nemládneš.

Martin: si zaběhnu do krámu pro brýle na čtení.

Sova: kdepak. Půjdeš k očaři. Ať ti oči přeměří. Můžeš mít na každém oku jiné dioptrie a pak ti levné brýle mohou poškodit zrak.

Martin: jak?

Sova: tím, že když máš na každém oku jiné dioptrie potřebuješ tomu odpovídající čočky. Aby jsi viděl oběma očima stejně ostře na stejnou vzdálenost.

Martin:???

Sova: tady jde o to, že když budeš ostře vidět každým okem na jinou vzdálenost se tvůj mozek zařídí podle tvého řídícího oka a druhé oko, které bude mít rozostřený obraz utlumí. Aniž by jsi si to uvědomil, budeš číst jedním okem. A to druhé se stane tupozrakým. Protože lidský zrak má tu vlastnost, že funkcí jednoho oka dokáže převzít druhé zdravé. Proto si lidé postupné zhoršení jednoho oka neuvědomí a přijdou až ve chvíli, kdy mají oko vážně poškozené.
A tu mřížku si vezmi. Jelikož ti je přes padesát let si začni oči pravidelně jednou týdně testovat. Když se makulární degenerace chytne zkraje je možné ji zpomalit a leckdy i zastavit.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Zrovna když Sova končil rozhovor s Martinem, kterému ostatní naslouchali se zpravodajec vrátil zpět na poradu.
"Tak jsem se dozvěděl jednu zajímavou věc". Prohlásil ihned po svém příchodu.

Martin: jakou? Bude to zas nějaká jobovka?

Zpravodajec: spíš podivnost. Týká se to Havránky. Oni jí vůbec neudělali pohřeb.

Ostatní se na zpravodajce podívali se zdviženým obočím a otazníky v očích.

Zpravodajec: oni její tělo vyvezli do lesa na "palouček", bývalou černou skládku kam obvykle vozí "bezejmenné" mrtvoly.

Martin: to je zajímavé. Vzhledem k její funkci a k tomu, co pro ně udělala bych čekal pohřeb s poctami. Ale ne toto. Začínám si myslet, že to s její smrtí nebylo jen tak.

Zpravodajec: my si to myslíme taky. Že to nebude jen tak. A když vidíme co tam její nástupci provádějí ... .
Proto nás napadlo na "palouček" poslat průzkumníky ať k nám dopraví její tělo. Protože se nám nezdá nejen to, jak naložili s její mrtvolou, ale i to, že ji našli pod trámem ve zřícené části jejího domu.

Martin: tam bylo taky něco divného?

Zpravodajec: Havránka bydlela v nové části domu. Ta měla tři patra a železobetonový skelet. Tam povodeň akorát vypláchla serverovny v suterénu a přízemí. Jinak se budově nic nestalo. Část která spadla byla jednopatrová, cca 200 let stará stavba z vepřovic ze zadu do zahrady přiléhající k nové stavbě. A tam ji našli. Pod trámem.

Žena: no to by mne zajímalo co tam hledala? Mně by tam nikdo nedostal ... .

Martin: spíš jak se tam dostala ...? ... Začínám si myslet, že ten nápad s "krádeží" jejího těla má něco do sebe. Ode mne máte zelenou.

Vedoucí dílen: ještě abych nezapomněl. Podařilo se nám zprovoznit trojici ukořistěných BVPček. To by se mohlo hodit.

Zpravodajec odešel z porady a následně průzkumná družina dostala "delikátní" úkol.
Když se chlapi dozvěděli co je čeká neskrývali své podivení a i jisté rozhořčení.
...

Ve Městě i v Mlýně byla uspořádána sbírka na pomoc postiženým povodní. Bylo vybráno několik náklaďáků pomocí, které byly odvezeny do Zakázané čtvrti.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Bylo by divné kdyby se k tomu nevyjádřil i jeden akademik, historik, který nebyl moc oblíben.

Hlavně kvůli jeho podivným teoriím, fabulacím, domněnkám a jeho posedlostí tím paralelním světem.
Ale mimo toho to byl celkem sympatický a zábavný člověk.
Až na tu jeho úchylku.

Martin si nechal od doktorů nějak zjistit jeho psychologický profil osobnosti. Pod záminkou té oční nemoci VPDM a nějaké celkové prevenci, ale i proti tomu co napadlo Vaška.

Ostatně, i nejen ten akademik tvrdil, že Vašek to nemá z kouření, alkoholismu nezdravé stravy, ale že k tomu přišel možná při návštěvě Černé Perly. Že se tam nakazil od těch podivných kurů.
A samozřejmě si neodpustil dodat, že takové těžko vysvětlitelné věci, události apod. nemůžou pocházet z našeho světa. Že nás někdo, odněkud takhle buď zkouší anebo manipuluje s námi!

A nakonec prohlásil:
"Už kdysi jsem tvrdil, že Mengele nemůže pocházet z našeho světa. Že je to nějaký humanoid odjinud. Akorát nevím jaké tady u nás měl poslání. Ale u Havránky jsem si její misí úplně jistý! Oba jsou, byli z toho jiného světa!"

Doktoři po vyšetření jen konstatovali, že se jedná o velmi složitou osobnost, že nejsou žádní zkušení kliničtí psychiatři ani psychologové, ale jen praktičtí doktoři a že ho nedokáži blíž v tom směru diagnostikovat. A že nepředpokládají od něj žádné nebezpečné konání aneb, že nepředstavuje žádné Bezpečtnostní riziko.

Celou debatu zakončil šokujícím výrokem jeden doktorů který si nepřeje být jmenován:

"Víte, já si myslím, nakonec jsem dospěl jsem k názoru který se vám vůbec líbit nebude:
A to je ten, že ten akademik je hodně divný. Musí to být určitě taky nějaký humonaid. Jestli dobrý nebo zlý, jak se tady dostal, jaké je u nás jeho poslání....?
Na to mi fantazie nestačí".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Amazonky a SPSP kvůli jejich věku a minimálním zkušenostem nebral nikdo vážně. Vážně se řešily jen nějaké jejích lumpárny anebo něco co by mohlo narušit bezpečnost Mlýna a přilehlých komunit.

Ale oni byli dost kreativní a museli se pořád zviditelňovat.
Jestli to byly doopravdy jejích názory nebo jen nějaká satira, vtípek se neví.

Ale tohle vyvěsili na veřejných místech jako reakci na vznik epidemie Covidu a že vznikla, byla vyvinutá v komunistické Číně, ve Wu-chanu a že nepochází z nějakého paralelního světa jak tvrdí nějaký pomatený akademik.
Amazonky.jpg
Opírali se o staré údaje, že v té době byly kočky v Číně hojně chovány jako konzumní zvířata nebo jako pokusné objekty.


Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Zároveň sa rozhodlo, že náklaďaky vezúce pomoc do Zakázané čtvrti, sa cestou späť "stratia" a navštívia Vilu, odkiaľ prevezú všetku muníciu, zbrane a vlastne aj osadenstvo vily, nakoľko bolo rozhodnuté, že stála skupina v nej fungujúca, vlastne nemá ani žiadnu prácu, a po správe z toho divného podzemia to asi bude aj najlepšie riešenie.
Problém je v tom, že Vila je na opačnej strane, tak bol navrhnutý nápad, že na cestu sa skotúľa zopár balvanov, tak to náklaďáky akože obídu.
Lenže stalo sa to, čo nikto nečakal, skupina, ktorá mala urobiť miniodstrel jedného malého brala, to nejak zle prepočítala, a spustila na cestu niekoľko desiatok kubíkov kamenia, čím sa stala cesta do Města a Zakázané čtvrti totálne neprechodná...
Náklaďáky sa podľa plánu otočili, na vhodnom mieste na korbu ponaskakovala ozbrojená ostraha a zopár prieskumákov a čakala ich cez 160km dlhá obchádzka... Bol prikázaný rádiový kľud, a to až do splnenia úlohy, prípadne iba na privolanie pomoci.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Pneumatika z kopce a SPSP.
Aneb co se z nevinné dětské hrátky stalo.

Zřejmě to napadlo Ludvíka při nějaké výpravě na jedné z hor. Objevili tam nějakou starou pneumatiku, možná i s diskem. Velkou. Asi z nějakého velkého nakláďáku, traktoru nebo podobného stroje.
A co takhle ji rozkutálet, spustit dolu. To by mohlo být zajímavé zjistit kam se až dokutáli. A i nám udělá zkratku, povalí trnité křoviny a my půjdem za ni.
A tak to i udělali. Ale daleko za ni nedošli a rychle se vyškrábali zpět z toho kopce na cestu a rychle prchali domu.

Tam někde dole projížděl konvoj vozidel. A to kolo zasáhlo a převrátilo první a to největší vozidlo. Cesta zablokována a nastal tam dole neskutečný chaos.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Trochu se to nepovedlo... . Zkonstatoval na vedení velitel družiny mající za úkol provést odstřel balvanů na skále nad cestou.

Prosím tě, to jste se setkali při výpočtu o nulu, že jste sundali takový kus skály? Hřímal nadřízený.

Ale kdepak, skála byla zevnitř narušená a nebylo to vidět. Tudíž nám při odpalu místo pár balvanů sjel celý svah.

A kolik toho na cestě je?

Odhadem tak 100-150 tun kamení. Přemýšlel jsem nad tím, že by z kamení mohli trestanci nadělat štěrk na opravu cesty. Chlapi říkali, že cesta do Města a sousedící Zakázané čtvrti je samá díra.

To by mohlo jít. Jdu zavolat do Bahenního tábora, ať vyčlení skupinu trestanců, dají jim palice, spunktují stráž se psy a vydají se na místo.

...

Bahenní tábor.

Dozorce již nějakou dobu dalekohledem že strážní věže pozoroval šestici trestanců. Přišlo mu divné, proč stále "blomcají" okolo záhonků a mají nějaké divné nohavice kalhot. Upozornil na to svého kolegu a ten se taky podíval.

To je nějaké divné. To vypadá, jako kdyby měli nohavice dole mokré a špinavé. Povídá jeden.

Druhý: mi to přijde, jako kdyby měli běhavku a neuudrželi to.

Prosím tě, ty by jsi se producíroval s "bahnem" v nohavici? Jen tak, u záhonků?

Podíval se do dalekohledu a uviděl, jak maník producírující se s rukama v kapsách se trochu nahnul a po botě mu cosi steklo.

To snad není možné, on se asi doopravdy posr... .

Za tři minuty uviděli, jak druhý maník udělal to samé. To už dozorcům na věži nedalo, zvedli telefon a zavolali strážní službu. Ta se došla jako by "jen tak" k záhonku podívat a u šlápot uviděli bahno. Vrátili se na vedení Bahenního tábora a vypukl cirkus. Osazenstvo celého baráku muselo ven a dozorci provedli prohlídku.
Za chvíli bylo jasno, co se dělo. Trestanci zkusili vykopat tunel, kterým by mohli utéct pryč. Jenže nevěděli, že pod Bahenním táborem je hladina podzemní vody jen cca 1,5 metru pod povrchem země. A příkop s měnitelnou výškou vody na bahně, která se používala za mrazů na rozlámání ledu a tvorbu vzduchových kaveren v ledu je hluboký přes čtyři metry.
Maníci vykopali šachtu, v hloubce cca 1,5 metru narazili na vodu s bahnem. Zkusili vodu s bahnem vynosit pryč a právě znečištění kalhot a bordel v koupelně je prozradily.
Dotyční i se špinavými kalhotami skončili na samotce, díra byla zasypána hlínou a "bahňáci", oni nepovedení nástupci legendárních "tučňáků" z WW2 se stali terčem posměchu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Na požadavky Depa byl milíř č.3 přestavěn a upraven na výrobu CaC2. Zásoby karbidového vápna v několika odstavených vagonech jim začínaly docházet a acetylén potřebují. Výrobu a stlačování kyslíku už zvládli, ale na výrobu toho karbidu nemají energetické suroviny a ani zařízení, pece, které by zvládly tak vysokou teplotu.

A kamenivo které zavalilo tu cestu nakonec bylo k něčemu dobré protože odhalilo celkem vydatné ložisko vápence.

Vápenec, velmi vydatné ložisko. Bůh nás asi má rád. To vápno totiž hodně teď potřebujeme.

A ten Bůh měl asi i rád ty spratky z SPSP a tak ten objev toho vápencového náleziště, ta všeobecná radost z něho zastínila částečně i předchozí události.
Kolonu, Vilu, převrácený podivným způsobem náklaďák, pár ozbrojených přestřelek poblíž Studní mezi tamní novou komunitou, slabý zemětřas poblíž Mlýna a podobné v té době do pozadí odsunuté maličkosti.

Mlýn v té době žil hlavně tím vápencem a karbidovým vápnem.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Karbidové vápno se stalo rychle velmi populárním. Byl oprášen koncept a začaly se vyrábět a šířit i acetylénové lampy.
Karbidka.jpg
Což neuniklo ani omladině a ta záhy objevila jednu nectnost toho acetylénu. Jeho výbušnost. Zanedlouho v okolí v Mlýna bylo slyšet podivné rány. K velké nelibosti Kocourů a všech bezpečtnostních složek.
A taky začaly mizet všelijaké plastové obaly, pytle a podobné věci.

A Amazonky spolu s SPSP si postavily nějakou udírnu. A byli všichni furt cítit něčím jako česnekem a páchli rybinou.
*
Poblíž Mlýna taky v té době nastala silná exploze která zničila větší část pozemku jednoho novousedlíka. Úplně ho zryla a přerovnávnala. Výbuch se částečně přenesl i pod jeho domek a částečně ho narušil.
Na vině byl jeho boj proti krtkům, hrabošům a podobným podzemním škůdcům. A hlavně to vápno, potažmo acetylén.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Mládež si na prvý apríl urobila žartík, a to až taký, že jeden chlapík sa pri tom posral. Zváral totiž jednu konštrukciu, a nevšimol si, že sa k nemu približuje nafúknutý sáčik. Ten sa dostal až k dosahu iskier zo zváračky a s obrovským zadunením vybuchol...
K nápadu sa ale nakoniec priznal jeden otec mladíka, že takéto žartíky kedysi robili na zváračoch s balónmi napusteným acetylénom z fľaše.
Odpovědět