Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Nějak se k těm poškozeným kolejím dostal Ludvík:

"Tohle mohl udělat Max. On rád hrabal a furt měl snahu zalézat někde do podzemí. Že by měl snahu lovit nějaké hlodavce tomu nevěřím. Takové snahy nikdy neměl a přenechával to mlýnským kočkám.

Tohle nemohla udělat žádná liška. Ty jsou malé. Já myslím, že to udělalo nějaké větší zvíře. A tipnul bych si, že by to mohl být Max. Že on tam někde je a nemůže zpět".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Martinovi se znovu zjevila ta podivná postava:

"Čas úplňku se blíží. A taky konec mého ultimáta. Dnes mě vidíš naposled. Už se ti takhle nikdy nezjevím a začnu konat. Všechny vás tady já a mé temné síly zrušíme.
Konec zániku Mlýna se velmi rychle blíží.
Byl jsem k té vaši komunitě velmi vstřícný a a svým způsobem i velmi laskavý. Chtěl jsem jen ten stříbrný křížek z toho psího obojku.
A co jste udělali vy? Co jste s tím Maxem provedli? Kde je, že ani mé temné síly ho nedokáži najít?
Takže čas běží a vaše existence, pokud nedostanu co chci, se rychle blíží ke konci.
Jediný kdo z vás přežije bude Ludvík. Ale bude jiný než teď. Bude můj učeň a pomocník."

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Výroba létacího kola se odložila.

Petr se vrátil do Spolku a vedl výpravu k těm podhrabaným kolejím. A pátrání po Maxovi.
A zjistili, že Ludvík měl s tím norováním a liškami pravdu.
Dostali se do podzemí. Ale nic, na žádné štoly ani podzemní chodby tam nenarazili. Možná tam ani nebyly anebo byly umně skryté.
Ale byl tam v malé kaverně Max. Hladový zúbožený. Zjevně se nemohl dostat zpět nahoru a brzy by tam jistě nebýt, té výpravy zahynul.
U života ho asi udržela jen prosákující voda shromážďujíci se v jedné prohlubni.
A v tlamě, v rafadle, měl kus kůže na kterém viselo něco lesklého. Něco jaký stříbrný křížek. A na něm byl nějaký nápis. Zřejmě v latině, švabachu nebo v písmu které nešlo, neuměl ho nikdo z výpravy přečíst.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Nastal úplněk.
- "Tak mi dej to co chci".
Řekla ta tajemná postava k Martinovi.

- " Ano, tady to máš" a Martin ji podal ten křížek a ještě se zeptal proč to má pro něj takovou cenu. Že kvůli takové cetce tak hrozně vyhrožoval. A jestli to má nějakou souvislost s Alíkem, Mengelem, Angorskými kuřaty a vůbec podivnými jevy v okolí.

Zjevení jen krátce odvětilo:
"Možná ano, možná ne. Ale v každém případě jste udělali moc dobře, že jsi mi ten křížek dal. Možná, může být, že už mě nikdy neuvidíš. A to je dobře pro tu vaši komunitu!"

- "Počkej ještě. Musím se zeptat. Co ten Ludvík?"

- "Pro vás je ho škoda. Ale musím ocenit, že nebýt jeho ten křížek bych asi nikdy nezískal. Nechám ho zatím tady. Zatím.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Martin si oddechl. A podíval se na svůj fotoaparát, do kterého nafotil onen křížek.
To musím zítra dát historikům, jestli to dokáží přečíst.
Koukej tak, aby jsi viděl.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Skupina prieskumníkov Vily bola ešte stále v teréne a pozorovali okolie. Mala to byť maximálne trojdňová akcia, potom sa im mal cez Radiorozvědku ozvať Mlýn, no po tej prvej detonácii stratili spojenie. Pokazila sa im vysielačka a oni teraz nevedeli, či čakať na ďalšie pokyny, alebo sa vrátiť späť do Vily. Ešte nevedeli, že ten druhý výbuch, im za tých pár hodín, čo boli preč, urobil z Vily iba hŕbu stavebného odpadu.

Pozdĺž zarasteného poľa šla skupinka troch osôb. Zastavili na mieste, kde bol zastrelený podpaľač. Všetky stopy ale boli zahladené a jeho telo bolo zakopané pod koreňmi neďalekého vývratu.Chvíľu pozorovali okolie a potom odišli na menší kopec vzdialený cca 400m od pozorovateľov.
Jeden z partie vytiahol z ruksaku dve kovové rúrky s rúčkami, zoskrutkoval ich dokopy, nasadil na to nejaký malý ďalekohľad a dal si to celé na plece. Ďalší vybral zo svojho ruksaku tri valce. Zasunul jeden do zadnej časti, chvíľku tam čosi zapájal a potom poklepal strelca na plece. Ten im ešte čosi chvíľu vysvetľoval, potom ich rukou poslal trošku ďalej od seba, zamieril kdesi do poľa a vystrelil.
Raketa s nepríliš výrazným sykotom za sebou ťahala jemný stĺp dymu a stúpala nad stred poľa. Tam sa ozvalo iba lupnutie a raketa sa rozpadla...
Asi o sekundu na to, sa nad poľom objavilo niekoľko desiatok jasne horiacich a na bielo dymiacich malých bodov, ktoré padali na zem. Tri stohy zhoreli úplne. Našťastie nefúkalo, tak sa požiar nerozšíril.
Trojica chlapov sa medzitým presunula ďalej, a pokračovali v nabití a zamerovaní nad pole... Krátka, no presná dávka z kulometu skrytého kdesi v kríkoch neďaleko, skoro prerušila výstrel ďalšej rakety. Tentokrát bol ich pokus o výstrel z raketometu iný, sprevádzal ho výbuch a poriadny dym... Trojica ležala na zemi a okolo nich horela tráva.
Po poľnej ceste sa priblížila ku skupinke s raketometom motorka so sajdkou a jeden rozbitý UAZ s kulometom na ráme.
Zo sajdky vyskočil chlapík v koženej bunde, chvíľu diskutoval s jedným raneným na zemi, pričom výrazne rozhadzoval rukami. Potom vytiahol pištoľ a dal tri rany istoty.
Kulometčík na UAZe vypálil dlhú dávku do kríkov neďeleko a tak ako rýchlo prišli, tak rýchlo aj odišli...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

- "Ludvo, to jsi neudělal dobře, že jsi ten křížek i se zbytkem Maxova obojku dal tomu hlavnímu Kocourovi!"

- "Na co by nám to bylo. Stříbro, nějaké hieroglyfy které nešly rozluštit. Stříbro, i kdyby ten křížek byl z ryzího zlata neměl by pro nás dnes v této době žádnou cenu. Já jsem hlavně rád, že mám zpátky Maxika. A že nám teď ten čaroděj, ta podivná postava, dá už teď pokoj. Když dostal co chtěl".

- "Jsi srab, zrádce a strašpytel...".

- "Možná jo, možná máš pravdu. Ale tobě nehrozil žádný únos a ani vidina, hrozba, stát se čarodějovým učněm!"

- "Stejně si myslím, že jsi srab. A čarodějův učeň nezní zas až tak špatně. Ty psí zmetku".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Historici si s těmi hieroglyfy které vyfotil Martin nevěděli rady. Nebyli schopni se shodnout na jazyku kterým byly psány, na typu písma, na stáři toho nápisu. Vůbec úplně na ničem.

Jen spekulovali co ten stříbrný křížek je? Jaký může mít pro někoho význam. A jestli nemohlo být něco uvnitř.
Ale to Martin popřel. Že ho prý velmi důkladně před odevzdáním prozkoumal.

"Asi možná nějaký rituální předmět, pečetidlo a nebo..., třeba nějaký šejn. Něco k oživení něčeho, někoho, nebo tak něco. Ale v každém případě je asi dobré, že už je ten stříbrný křížek odsud pryč a budem už mít od nějakých přízraků pokoj".
Na tom se bádatelé shodli.

Martin odvětil, že tomu moc nevěří Že má strach o Ludvíka a že nevěří, že to tím skončilo. A vůbec, že se mu celá ta historie s tím Maxovým obojkem pranic nelíbí.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Výpadek radiokomunikací po záhadném výbuchu se ve Městě na rozdíl od Mlýna projevil jen málo. Způsobené škody se podařilo celkem rychle opravit z rezerv , na Mlýně to však měli horší. Tam si směnili radiostanici za nějaké trhaviny, další výpomoc přišla ze Spřátelených území. Tak se i Mlýnská radiocentrala nakonec rozjela. I když s jistými omezeními.
Problémy radiorozvědce nezpůsobil jen výpadek radiokomunikací, ale i částečné ochromení sítě čapích hnízd. Pro jejich výrobu byly nutné speciální součástky, náhradní díly stačily jen na částečné obnovení provozu tohoto systému pasivního rádiového sledování.
Proto byla schválena další výprava do oblasti skladů. Bylo totiž zjištěno, že se ve skladech nalézá značné množství elektronických součástek a jiných komponentů.
...
Po útoku žháře a následné likvidaci záškodnické skupiny posílily svoji činnost i občanské hlídky. Tyto hlídky, složené z domorodců již mnohokrát prokázaly svoji užitečnost danou místní znalostí a znalostí místních obyvatel. Jak řekl kdosi neznámý: člověk v místě žijící a znající okolní lidi alespoň "od pohledu" daleko lépe pozná, jestli Jeníček s Mařenkou jdoucí po ulici jsou domácí, nebo ne. Kdežto "hlídač" přivelený odkudsi z Tramtárie nepozná nikoho.
...
Kaskáda chovných rybníků nad Mlýnem.
Na cestě vedoucí okolo rybníků se potkala dvojice porybných s trojicí od občanské hlídky. Pozdravili se a velitel občanské hlídky povídá: prý tady řádí škodná, no alespoň, že už nám spravili vysílačku.

Porybný: spálili tři stohy, ale naši je prý dostali.

O hlídka: kam jdete?

Porybný: jdeme obejít rybníky. Do rána máme službu.

Obě skupiny se rozloučily a oba porybní došli k rybníkům.

U prvního rybníka nic neviděli, ale když došli k druhému si všimli podezřelé osoby na stavidle. Jak tam něco kutí.

Porybný zavolal: hej, co tam děláte?

Odpovědí mu byl výstřel. Porybný se zhroutil na zem, držel se za břicho a řval bolestí. Jeho kolega opětovat palbu a útočník běžící po lávce na břeh spadl do vody. Z hráze přicházela hustá palba.
Trojice občanské hlídky zaznamenala palbu. Vysílačkou vyhlásili poplach a vydali se na pomoc porybným.
Na cestě byli přivítáni palbou. Ihned se skryli do škarpy a palbu opětovali. Zároveň jejich velitel volal o pomoc.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

U rybníka zuřila palba. Volání o pomoc zachytili jak na Mlýně, tak i v Depu. Z Mlýna se na pomoc vydala pohotovostní družina s UAZem a dvěma motocykly se sajdkami. Na cvičišti za Depem probíhal noční koordinační výcvik družiny Kocourů a družiny Palcátu, kterého se jako jeden z velitelů účasnil i Martin. Po přijetí zprávy byly do akce nasazeny i tyto dvě družiny. Výměna cvičných zbraní za ostré byla dílem minuty a obě družiny vyrazily do akce.
Obě družiny na místo dorazily po skončení hlavní části boje. Všech 21 Kocourů i Palcátů se tak věnovalo dohledání zbytku útočníků za vydatné pomoci Mlýnských psů a psovodů. Do rána byla celá desetičlenná grupa záškodníků zlikvidována.
Mezitím Kocouři prohlédli hráze a zjistili, že stavidla dvou ze čtyř rybníků byla podminována a dotyční s sebou měli dost náloží i na zbývající dva rybníky.

Těžce zraněný porybný skončil i s dalšími dvěma zraněnými (naštěstí jen lehce) v Sanitárním psinci. Kde se podrobil čtyřhodinové operaci, během které byl oživován. Jak dopadl není známo.

Martina upoutaly nášivky na rukávech zlikvidovaných záškodníků. Měly tvar rudého srdce s černým olemováním a písmeny ER.
Velitel družiny Palcátu na Martina podíval a povídá: vy to neznáte?
To jsou nášivky Extreme Rebellions. Extrémních rebelů. Teroristů. Extrémních nástupců lepičů, vypouštěčů kol a dalších. Máme se na co těšit.

Druhý den po obědě přinesl ordonanc Martinovi depeši. Šéfové Palcátu a Metropolu v ní žádali o mimořádnou schůzi. Na třetí hodinu odpoledne.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Zatímco se Martin chystal na schůzku s veliteli Palcátu a Metropolu se mladí z SPSP rozhodli vyzkoušet novou věc, kterou sehnali při jedné ze svých výprav. Jednalo se o ornitologickou síť velikou cca 2x10 metrů. Natáhli ji mezi stromy blízko svého "bunkru" v lese a čekali. Během dvou hodin odchytil několik malých ptáků, které zase pustili. Holub hřivnáč, na kterého měli největší zálusk dělal to své vrků, vrků někde v koruně stromu. Jako by se jim vysmíval ... .
Mist_net_kinglet.jpg
Najednou zaslechli jak něco tiše zabzučelo a síť se zatřepetala. Vyběhli ven a v síti se třepal malý dron. Jeho čtyři vrtule byly zamotané v síti. Malý Petr se na drona podíval a řekl: ten se mi nezdá. Takového jsem u nás ještě neviděl.a doběhl pro svého otce, velkého Petra. Ten se na dron přišel podívat, kluky vyhnal pryč a celé to nahlásil svému veliteli. Ten na místo poslal družinu s Jirkou, kde byl i technik zabývají se před časem robopsy. Jirka s technikem si vzali celotělové brnění a pustili se do prohlídky dronu.
Po prohlídce zkonstatovali, že dron žádné výbušniny nenese, zato je vybaven kamerovým systémem. Oba chlapi se shodli, že ornitologická síť, udělaná tak, aby ji ptáci neviděli zafungovala stejně tak dobře i na dron. Ten do sítě vletěl a zamotal se do ní.
O tomto svém zjištění podali hlášení. Velitele zaujalo, podotkl však: zajímalo by mne, kdo a proč sem ten dron poslal. A jestli to nějak souvisí s posledními událostmi.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Hodně věci se poslední dobou staly:

- Útok Extreme Rebellions, těmi bojůvkami s tvaru rudého srdce s černým olemováním a písmeny ER.
Co to je? Co jsou zač, že se snaží likvidovat naše vodní toky a přiváděče. Kdo je poslal, odkud přišli, kdo je financuje?

- Proč byla Amazonkám překažená přednáška o mluvících divokých ptácích?

- Má to nějakou souvislost s kolapsem některé elektroniky ve Mlýně?

- Proč se SPSP od nich trochu distancovalo a začali se snažit chytat holuby?

- A co může znamená to, že jen jedna z kamer zaznamenalo toto:
Je to on-čaroděj.jpg
Je to on-čaroděj.jpg (49.06 KiB) Zobrazeno 1840 x
I když ostatním zaměřených na ten prostor zkolabovaly paměťové média i přenos.

- "A nemůže to být jen nějaká chyba? Není to foto z Filipskojakubské noci? Nepochopil to někdo špatně a nezaměnil něco?!!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Bylo 15:00 odpoledne. Martin vešel do místnosti, kde již byli oba jeho známí. Velitelé Palcátu a Metropolu. Po úvodních zdvořilostech a podání rukou přešli ihned k věci.

Martine, překvapilo nás, že jsi nevěděl co nášivky ve tvaru rudého srdce s černým olemováním a písmeny ER znamenají. Konkrétně já jsem ti posílal depeši, ve které jsem tě před nimi varoval. Řekl velitel Palcátu.

Martin: žádná taková depeše se ke mně nedostala.

Velitel Palcátu: to je zvláštní. Protože tato bojůvka, Extreme Rebellions je pro tebe hodně nebezpečná.

Martin: proč? A odkud jsou?

Velitel Palcátu: odkud přesně jsou nevíme. Víme jen to, že mají jisté vazby na Severní kříž a "prince a princezny". Lidé jsou do této skupiny lákáni pod příslibem dobrodružství a "potrestání škůdců". Víc jsme z nich zatím nedostali. Ty, které jsme chytili živé jsou zřejmě zpraveni jen o tom kam mají jít a co tam mají udělat.
V té depeši jsem ti sdělil jednu zvlášť důležitou, i když zatím nepotvrzenou věc:

Martin: jakou?

Velitel Metropolu: podle zatím nepotvrzené informace se jejich velitelem stal člověk, kterého znáš. A který už se tě pokusil zabít.

Martin: kdo?

Velitel Palcátu: Olda

Martin: :shock:

Velitel Palcátu: ano Olda. Ten který tě tenkrát postřelil u stodoly, když jsi se šel podívat co to tam hoří. A když zjistil, že žiješ za tebou poslal blondýnu do nemocnice, kde na tebe spáchali druhý atentát.
Blondýna už nežije, ale její sestra je v Zakázané čtvrti. U Hadovce.

Na stole přistála fotka zrzavé ženy s výrazně kulatým obličejem. Jak sedí s Hadovcem u stolu v kavárně u Tří hadů v Zakázané čtvrti. Na další fotografii bylo vidět, jak něco pije ze sklenice a má potetovanou ruku.

Velitel Palcátu: to tetování má z kriminálu. Seděla tam za pokus o vraždu. U soudu se hájila, že ten chlap 3x upadl na kudlu a ještě se sám praštil po hlavě válečkem na nudle. Soudce se prý jen podíval do stropu ... .

Martin: no to je teda nadělení. Tak nějak mne napadá, jestli nemají na svědomí Havránku. Protože jak naši zjistili při pitvě jejího těla v jejích plicích nebyla voda a měla zlomený vaz.

Velitel Palcátu: to je docela možné.

Všichni tři velitelé se dál bavili o tom, co se dělo dalšího a shodli se na nutnosti posílení sítě skrytých maskovaných pozorovatelen a posílení občanské hlídky. Dále řešili nedojité depeše.

Po odchodu Martina se oba velitelé na sebe podívali:

Palcát:Tak jak to vidíš, pomůžeme mu?

Metropol: to víš že jo. Začneme mu na různá místa posílat depeše určené jemu. A on bude sledovat, jaké depeše mu předali a jestli nejsou upravené. Prostě si to tam vyselektuje.

Palcát: on už to tenkrát nebožtík jejich původní velitel říkal: Martin má perfektní vojenské a technické uvažování. Ale není politik. Tak ho trochu pohlidejte, ať se ho nějaký zmrd nepokusí vyšachovat.

Metropol: přátelé si mají pomáhat. A my mu pomůžeme. Byla by škoda, kdyby měli Kocouři zajít na intriky. Ať už vnitřní, nebo z venku.

Palcát: to jsem zvědav, co z toho bude. A všiml jsi si, jak se Martin zaměřil na fotky zrzky s Hadovcem. Určitě už mu něco klíčí v hlavě... . Holt, starej pardál se nezapře.

Metropol: :D

Oba velitelé se rozešli a po příchodu ke svým lidem začali podle dohody v domluvených časech rozesílat depeše.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Podařilo se mi částečně přeložit jeden starý text. Ale jen částečně. Je to směs různých jazyků, hieroglyfů, nějakých magických znamení. Vůbec mi to nedává žádný smysl. Je to hrozně zmatené a nepochopitelné.
Navíc nedokážu posoudit jestli to je nějaká báj, starodávná legenda, pohádka pro děti, liturgický text či co.

Tak jen tak útržkovitě:
Ty křížky byly původně tři. Zlatý, stříbrný a diamantový. A už tady jsem narazil na nepochopitelné souvislosti. Píše se tam, že se nikdy nesmí setkat. Ale v jiném odstavci, v jiném jazyku a písmu se uvádí, že když se někomu podaří získat všechny tři a správně je použije, tak.... bude schopen..., ale zbytek je nečitelný.

- "Takže to částečně vysvětluje to zjevení. A to proč měl ten údajný čaroděj takový zájem o tu stříbrnou cetku. Ale co ty zbývající dva?"

- "Ty už asi měl".

- "Moment, myslím, že ne. I když je to možná jen má domněnka. Asi blbost. Ne nebudu o tom mluvit. Vysmáli byste se mi".

- "Ale ne, jen s chutí do toho. Vždyť vše co se tady poslední dobou děje je velmi podivné a zavání šarlátanstvím".

- "Dobrá tedy. Možná nevíte, ale farář jak bydlel u Fera si zamluvil jedno štěně z vrhu. Fero usoudil, že z těch štěňat žádní schopni psi nebudou a že je případným zájemcům rozdá. A farář si to své označil zlatým křížkem".

- "To je zajímavé. Ty podivné náhody. A nepíše se v té vaši legendě i něco o psech? Ty křížky jsou samy o sobě divné, ale ještě divnější je ta nějaká souvislost se psy!"

- "Nepíše. Anebo se mi to nepodařilo objevit a přeložit. Jen dvě perokresby tam jsou. Ale netuším co mají znamenat.
Hieroglyf.jpg
Hieroglyf.jpg (33.32 KiB) Zobrazeno 1659 x
Hieroglyf1.jpg
Hieroglyf1.jpg (31.41 KiB) Zobrazeno 1659 x
Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Černoch ve Mlýně vs. cikán Fero
- "Ty vole kde se to tady vzalo?

Už tu máme jednoho černoprdelníka , tím myslím toho faráře s kolárkem, arabů, jak u nás psů, mají už dávno ve Městě, ale nějaký černoch ve Mlýně...
To nám tady skutečně chybělo. Ještě nám tu chybí pár arabů a podobně jako tomu faráři udělit jim nějaký azyl a postavit jim tady nějakou motlitebnu. Nebo raději přímo mešitu?"

- "To bych nesrovnával. Vypadá celkem sympaticky, umí česky, má chování a zjevně i spoustu věci umí. Jen o své minulosti nechce zatím mluvit".

- "Ano, to je pravda. Ale co s ním? Kde bude zatím bydlet když ho i prozatímně nikdo ubytovat nechce ? Přece ho nemůžeme nechat někde venku nebo spát někde ve stáji, chlévě nebo v seně, slámě"

- "K Ferovi bych ho nastěhoval. Když se snesl s farářem, tak proč by ne i s černochem?"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Martin po příchodu z porady s veliteli Palcátu a Metropolu vzal rodinu s sebou na Mlýn. Byli domluvení s Jirkou a Katkou, že u nich deset dní pobudou. Bylo domluvení, že Martin bude velet Kocourům z Mlýna, protože v hlavní budově Depa probíhala oprava prasklého vodovodu a vyplavené elektroinstalace. K tomu všemu se parkety v Martinově kanceláři vzduly skoro metr vysoko a spadla část stropního podhledu nacucaného vodou. Holt voda praskla o patro výš v noci a strážný si toho všiml až když voda tekla ze schodů.
Martin se na Mlýně navečer sešel s tamním velením. Probíhala přátelská debata, řešilo se vše možné, včetně útoku Extreme Rebellions, když tu se jeden z nižších velitelů pochlubil černochem a nápadem ho poslat k Ferovi.

Martin se zarazil, zamyslel se a povídá: moc se mi to nelíbí. Extreme Rebellions mají kontakty na prince a princezny. Mlýnští psi vycvičení Ferem se velkou měrou podíleli na eliminaci jejich záškodnické skupiny. A teď se tady objevil ten černoch. Podle některých mohamedán, o jehož minulosti nic nevíme a on sám o ní mluvit nechce.

Co navrhujete? Ptal se nižší velitel.

Martin: zatím bych ho dal do ubytovny, kde jsou mladíci. Je tam stálá hlídka. Ať ho tam dají do nějaké kumbálu na přistýlku. Získáme tak čas na to říci Ferovi o mém podezření a zeptáme se ho, jestli bude souhlasit s tím, že ho použijeme jako návnadu, pokud bude černoch doopravdy záškodník.

A jak to chcete provést?

Martin: co vím, Fero má barák na zvýšené podezdívce. Podlahu má dřevěnou a pod ní je volný prostor. To bychom mohli využít na skrytý dozor.
A v lesíku naproti by si vaši průzkumníci mohli udělat skrytou pozorovatelnu.

A co když už nás sledují ti šmejdi? Ti si pak naší pozorovatelny mohou všimnout.

Martin: zítra pošlete chlapy do lesíka. Ať to tam prořežou a větve a zbytky po těžbě spálí na místě. Větve budou zelené, dřevo mokré. Bude to hodně kouřit.

Aha, kouřová clona skryje pozorovatele. Sice je to možná trochu vyudí, ale mohlo by je to skrýt.

Do místnosti vstoupil ordonanc. Martinovi podal devět depeší. Martin odešel stranou a depeše zkontroloval. Osm depeší bylo v pořádku, devátá byla zkreslená a desátá nepřišla vůbec. Porovnání se seznamem ukázalo toto: z Lesů nepřišlo nic a ta zkreslená depeše přišla ... :shock: od radiostanice z mého domu. No zítra bude další kolo, uvidíme jestli to byla náhoda ... . Pomyslel si Martin a vrátil se za ostatními.
Koukej tak, aby jsi viděl.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Prieskumná skupina zistila, že Vila je definitívne zničená. A to až tak, že jej trosky boli rozmetané v celom oplotenom dvore. Pozorovali okolie zo skrytého stanovišťa niekoľko hodín, no nikoho cudzieho a ani zvyšky skupiny, ktorá tam mala byť ( a odišla pred časom na prieskum tajomného zamrežovaného priepustu nad riekou) sa im nepodarilo ani nájsť a ani skontaktovať na dohodnutej núdzovej frekvencii.

Ešte že sa im podarilo odviesť zbrane a muníciu z podzemných skladov na utajené miesto.
Ten Peter a Marek, či ako sa to vlastne volali, hlavní vedúci z toho podzemia, mali predsa len pravdu, že je potrebné vilu opustiť.
Cestou späť sa ešte zastavili v skladoch a pobrali odtiaľ nejakú vytipovanú elektroniku.Pri odchode si malú červenú ledku na jednej z kamier vôbec nevšimli... Po ceste sa motal nejaký zombík. Alebo to bol opilec?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ten černoch musí být nějaký botanik nebo něco podobného
Podívejte se co měl u sebe a co studuje. A vůbec se tím nijak netají!

- A proč by taky měl. Vždyť to jsou jen nějaké neškodné bylinky nebo keře?"

- "No pěkně neškodné. Bavil jsem se sice o tom zatím jen s palírníkem a ten tvrdil..."

- "Proč s ním? Proč ne s někým erudovanějším?"

- "Protože mě zatím nikdo jiný nenapadl a on je známý tím, že zkvasí, předestiluje nebo naloží do lihu skoro cokoliv".

- "A co jste vyzkoumali?"

- "Já nic, ale on tvrdil, že je to pěkná směska která obsahuje skoro vše nejjedovatější co lze v naší přírodě najít!"

Z Kroniky Mlýna
Přílohy
Herbář.jpg
Herbář.jpg (75.95 KiB) Zobrazeno 1422 x
Herbář3.jpg
Herbář3.jpg (124.32 KiB) Zobrazeno 1422 x
Herbář4.jpg
Herbář4.jpg (105.41 KiB) Zobrazeno 1422 x
Herbář5.jpg
Herbář5.jpg (145.04 KiB) Zobrazeno 1422 x
Herbář6.jpg
Herbář6.jpg (67.44 KiB) Zobrazeno 1422 x
Herbář7.jpg
Herbář7.jpg (90.52 KiB) Zobrazeno 1422 x
Herbář8.jpg
Herbář8.jpg (124.24 KiB) Zobrazeno 1422 x
Herbář9.jpg
Herbář9.jpg (114.28 KiB) Zobrazeno 1422 x
Herbář1.jpg
Herbář1.jpg (139.36 KiB) Zobrazeno 1422 x
Herbář2.jpg
Herbář2.jpg (141.15 KiB) Zobrazeno 1422 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Druhý den ráno započalo čištění lesíka. V roli dělníků se ho zúčastnili i Petr s Jirkou. Oba odklízeli větve odřezané ze stromů na hromady a pálili je. Lesíkem se tak valila oblaka hustého kouře táhnoucí se až k lesům. Přitom Jirka s Petrem prohlíželi lesík a uvažovali, kam by v pozici průzkumníků umístili skrytou pozorovatelnu.
Jirka zaťukal Petrovi na rameno: "podívej se támhle do toho remízku. Vidíš tam ty zvadlé větvičky?

"Vidím", odvětil Petr. A dál odtahoval větve na hromadu. Po zapálení hromady větví kouř zakryl remízek s uvadlými větvičkami. Oba chlapi upřeli svůj pohled na statný smrk stojící pod asi metr a půl vysokou mezí. Jirka si půjčil motorovou pilu a podřízl smrk, který se zřítil na remízek. Vzduchem se neslo zahučení smrku při dopadu a praskot větví. Jirka, krytý Petrem se pustil do odvětvení smrku a všiml si, jak se pod smrkem udělala prohlubenina.
Podívali se na sebe. Jirka odřezal větve, kmen, rozhrnul zvadlé poválené větvičky a narazil na maskovací síť. Jirka se dal do prořezávání maskovací sítě, pod kterou našli dvě těla přibitá k zemi větvemi. Znaky na rukávech jasně ukázaly na Extreme Rebellions. Chlapi celou věc nahlásili veliteli.
Ve skryté pozorovatelně našli vybavení na několik dní, termovizi, dalekohled a zakódovanou vysílačku. Dále zbraně, několik ocelových strun, vrhací nože a kopací nářadí. Všechno toto vybavení odnesli, načež na obě těla naházeli větve, staré hadry nasycené vyjetým olejem a hromadu zapálili. Lesíkem se táhl kouř smrdící "trochu jinak".

Černoch, jehož herbář byl "velmi zajímavý" dostal skrytý dozor. Co na Martinův nápad řekl Fero nebylo známo. Ale prý s ním chtěl mluvit osobně.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ferova vzpoura:

- "Ten člověk je šílenec. Nebo lépe řečeno vůl nebo kráva. Nechci s ním mít nic společného! Ti taky pijí jen vodu a žerou trávu. A ještě o sobě tvrdí, že je nějakého nebinárního pohlaví. Víte, já nejsem žádný rasista, že je černý jak lak na rakve mi vůbec nevadí, ale poslouchat ty jeho tlachy nemůžu. Víte co třeba tvrdí?
Že nepochází z Afriky, ale že je potomkem nějakého starého českého šlechtického rodu. Že se už léta zabývá genealogickými výzkumy.
Anebo ten jeho herbář jedovatých rostlin. Že prý už kdysi zjistil nějaký učenec, že rozdíl mezi jedem a lékem je jen v podaném množství. A že on v těch výzkumech pokračuje a snaží se ty tzv. jedovaté rostliny zahrnout do běžných jídelníčků a doplňků stravy.

Víte, kde jsem dnes v noci spal? V kotci se psem!
Já jsem mírný člověk, ale jestli mě ještě dnes nezbavíte toho šílence tak ho zabiju! A odstěhuju se do Černé Perly!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět