Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Skupina schovaná v lese za vyvráteným bukom iba mlčky pozorovala menšiu kolónu motoriek so sajdkami, bugín a terénnych motoriek. Za nimi sa po chvíli vynoril ešte starý uaz s "balistickou" ochranou a nakoniec stará hnedá dodávka bez vyditeľných úprav. Balistická ochrana uazu bola viacmenej smiešna, tvorili ju nejak upevnené hardoxové pláty po dverách a jeden rozvrtaný na chladičovke.
Celá minikolóna zastavila pred dvojkráterom kráterom na ceste. Dodávka zastavila cca 5 metrov od najbližšieho ukrytého chlapa. Ten ležal v hlbšom zarastenom rigole, kde skočil ihneď ako počuli zvuky motoriek.
Chlapi v podivných maskáčoch, adidasových teplákoch a pletených svetroch, a na tom malé nosiče balistických plátov pozoskakovali z motoriek a počudovane čumeli na kráter. Čosi medzi sebou vykrikovali v nezrozumiteľnej reči a vášnivo pri tom gestikulovali.
Z uazu vyšiel chlapík v doprovode ďalších dvoch,po zuby ozbrojených. V ruke držal iba pištoľ, na sebe čisté rifle, košeľu a na tom miniatúrny nosič plátov. Na hlave mal zarazenú šiltovku a tmavé okuliare. Jeden z ozbrojencov mu podal malú vysielačku a frajer do nej chvíľu niečo vysvetľoval. Pomalým krokom za doprovodu svojej ochranky prišiel ku kráteru a začal (tentokrát dosť hlasno) vykrikovať na čumilov stojacich pri nich.Bol to nejaký arabský jazyk...
Tí začali kontrolovať okolie cesty. Evidentne niečo hľadali...
Zvuk naštartovaných motoriek preťala dlhá dávka zo samopalu tiahnuca sa po zarastenom rigole. Chlapík v ňom nemal šancu zareagovať...
Chlapi za bukom v tom momente začali pomaly splývať so zemou. Bolo jasné že každým momentom na nich natrafia a pri takej presile nemajú šancu. Veliteľ partie zdvihol hlavu z medzery medzi stromom a zemou, odkiaľ všetko pozoroval, natočil sa do strany a mlčky prešiel pohľadom po chlapoch nablízku, kývol hlavou do strán... a so smutnou grimasou mlčky prikývol a očami ukázal smerom ku kolóne. Otvorenou dlaňou ukázal štyri prsty a začal odpočítavanie... tri, dva... jedničku už ukázať nestihol...
Zvuk naštartovanej techniky zrazu začal prerušovať brechot kulometov. Jeden bol niekde nablízku, druhý niekde ďalej. Alebo to bola ozvena? Vzduchom okolo okamžite začala lietať zmes lístia, malých konárov, kamienkov, striel a hliny.
Veliteľova hlava sa zaryla okamžite do zeme a rezignoval na akýkoľvek pohyb ešte hodil pohľad na blikajúcu krabičku v dutine stromu, no neodvážil sa podvihnúť ruku a stlačiť na nej tlačidlo.Nestíhal. Do vyslania signálu cez zapnutý časovač zostáva asi 5 minút. Nikoho zo skupiny už nenapadlo postaviť sa a poslať do tej prekliatej kolóny hoci len jednu krátku dávku. Veliteľ pocítil prudké štuchnutie do stehna a potom pálčivú bolesť. Oči mu zaliali slzy a nohu krv. Nečakal taký koniec, bez boja, bez vysvetľovania, bez výsledku...Všetci čakali moment, kedy príde tá konečná pre nich... Veliteľovi sa hlavou prelietavali myšlienky a motali sa jedna cez druhú..."čochvíľu ubehne tých 5 minút, chlapi vo vagóne dostanú signál a priletí termobarika.. vlastne im by už mal blikať signál na prípravu rakety... tá malá ledka.. ekej bola farby? v tom vagóne som bol iba raz... červená, alebo zelená? posledná termobarika....viac sa im ich nepodarilo vyrobiť... videl som čo urobila s chlapmi, vtedy pri vysielači... ona to kompletne ukončí, takže aj ranení budú mať smolu... nikto sa nedozvie, čo sa vlastne stalo, kamery na online prenos sme nebrali, údolie je v huchom pásme... prečo my?... už isto beží asi čtvrtá minúta, zachvíľu to zahučí... vo vagóne stlačia potvrdujúce tlačidlo a už to poletí... bude to asi blbá smrť... no kde je?... adrenalín robí svoje, ani tú prestrelenú nohu necítim... zachvíľu vykrvácam, to bude asi lepšie ako zaživa uhorieť, či? to oni tu dali tie míny... na ten prevoz munície a zbraní z podzemia...... odkiaľ to vedeli asi... niekde mám krysu, o tom veľa ľudí nevedelo..."
Zdalo sa mu že čas beží neskutočne rýchlo, no celý ten cirkus okolo trval dokopy asi dve minúty.
Jedna dávka trvala cca 20-30 sekúnd, potom asi na 10 zmĺkla, no ten druhý kulomet rezal vo veľkom naďalej.A potom sa opäť ozval aj prvý, a takto pokračovali ešte asi minútu.
Do toho sa ozývali výstrely automatických pušiek a zaznel aj výbuch, pravdepodobne granátu. Po chvíli sa rachot ozývajúci sa celou dolinou utíšil, z okolitých stromov prestali padať konáre a lístie, a stíchol aj zvuk motorov naštartovanej techniky. Bolo počuť iba tiché stonanie a rozbiehajúce sa hučanie ohňa. Ten sa pomaly rozliezal po ceste a zapaľovaľ všetko, čo na nej v tom momente ležalo. Lesom sa začal šíriť dym a zápach horiacej gumy, plastov a ktovie čoho ešte.
Niekde v tom momente, ako prestal rachot kulometov, sa cca 40 metrov od ležiacej skupiny (to ale chlapi nemohli vidieť, a asi ani počuť) sa naspäť do zeme s rapkavým rachotom zasunul asi 60 centimetrov vysoký masívny kovový valec z ktorého len tesne predtým vytrčiavala hlaveň kulometu v perforovanom obale. Veko toho kovového valca zakrývala zmes lístia hliny , tak sa po jeho zasunutí iba mierne zvírilo okolité lístie. Iba asi metrový kužeľ pred ním, z ohoreného lístia, hliny nasvedčoval, že sa tam niečo dialo...
O približne 200 metrov vyššie mostíka, na jednej z početných malých skál s výhľadom nad celou tou dolinou, sa do otvoru s rozmermi cca 50x30cm rýchlym pohybom naspäť zasunula, takmer žeravá hlaveň ťažkého kulometu s masívnym rebrovaním. V okienku sa ešte zaleskla optika a asi na druhý pokus ho uzatvorili ťažké kovové dvierka...
Chlapi v riadiacom vagóne čakali na lavičke a dvaja z obsluhy pri pulte. Kontrolka "príjem navádzania" blikala na zeleno už asi tretiu či čtvrtú minútu, z pultu sa ozývalo mierne cvakanie, čochvíľu sa rozsvieti červená kontrolka pre poslednú raketu TB5, rozoznie sa alarm, potom už len roztrhnutie plomby na kryte tlačidla a "pošta" poletí...

Zraz "príjem navádzania" zhasol, ustalo aj cvakanie spopod pultu... ruka chlapíka z obsluhy buchla po pulte zboku, no okrem svietiacej kontrolky "zapnuté" a obsadenosti raketníc sa nič nezmenilo. Nepomohlo ani opätovné zapnutie a vypnutie celého pultu....
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

V riadiacom vagóne nastal rozruch, poslali info o závade systému na velenie, no celý rozruch trval len do chvíle, dokiaľ sa k nim nedostala správa od Radiorozvědky, že aj oni stratili navádzací signál. Nebol ale ani zarušený, ale vypnutý...

Zakrvavená a trasúca sa ruka, na ktorú sa opieralo viacero očí, vložila do zámku na krabičke malý kľúč a otočila ním. Malá kontrolka okamžite zhasla...Sklopila tú malú anténu a skrinka z hrubého plechu dopadla do zmesi lístia a hliny vedľa vývratu.
...potom už iba videl rozmazané postavy, hlasy niekde ako keby v diaľke a ešte stihol začuť niečo o nejakom rýchlom škrtidle...
Necítil už ani rezanie jeho rukáva, ani ihlu vnikajúcu mu do žily, a ani dym šíriaci sa okolo...
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Pan Balzagette se vrátil na místo na pódiu a pokračoval: omezení hnojení polí vede postupně k ztrátě úživnosti půdy, k jejímu takzvanému vymrskání. To se neprojeví hned po omezení, či ukončení hnojení polí, ale nastává postupně. První dva roky je pokles velmi malý, poté se postupně zrychluje a jeho plné rozvinutí nastane dle půdních podmínek a pěstovaných rostlin po cca pěti až deseti letech. Výnosy a kvalita úrody se sníží na zlomky původních hodnot, na poli se začne dařit kopřivám, lebedám a jiným plevelům označovaným jako takzvané "pionýrské rostliny". Z půdy se v tu chvíli stane mrtvý, neúrodný substrát. Ve kterém je jen minimum bakterií schpných vytvářet humusovité a koloidní látky.
Když do takového půdy na podzim zaoráte hnůj, je docela možné, že ho na jaře najdete v půdě z velké části nerozložený. Jak je to možné? Jednoduše. V půdě je totiž jen velmi málo bakterií, žížal a dalších půdotvorných organismů.
Můžete zkusit průmyslová hnojiva. Avšak ani s těmi žádnou velkou hitparádu neuděláte. Protože minerální látky v nich obsažené se nemají v půdě na co navázat a jsou z velké části spláchnuty do spodních vrstev půdy, případně do podzemních vod.
Náprava tohoto stavu je velmi obtížná, v podstatě je nutné půdu postupně hnojit, pěstovat na ní dusík vázající rostliny (luštěniny) a hlavně je nutné do půdy víc živin dodávat, než z ní odebírat.
A tento jev "vymrskání" je v tom, že nastává postupně zákeřný v tom, že si asi málokdo vzpomene na rozhodnutí stará deset i více let. Rozhodnutí o omezení stavu dobytka, rozhodnutí o ukončení výroby hnojiv, rozhodnutí o zákazu orby a dalších rozhodnutí. Od těchto rozhodnutí uplyne dlouhá doba a jejich strůjci budou následky těchto rozhodnutí vydávat za "změnu klimatu". A žádat další dotace.

Spolu s tímto tématem souvisela jedná na první pohled nedůležitá událost. Zařazení cca 2/3 půdní plochy v ČR do půd erozně ohrožených. Leckde byly takto zařazeny celé katastry bez ohledu na sklon pozemků. Na těchto pozemcích bylo v podstatě zakázáno pěstovat brambory. Týkalo se to v podstatě skoro celé Vysočiny, která pěstováním brambor proslula. Brambory, tato naše nejdůležitější plodina stála za koncem hladomorů období středověku a umožnila výrobu mnoha produktů. Z nich je škrob jen jednou z mnoha. Toto opatření bylo dalším hřebíkem do rakve soběstačnosti ČR ve výrobě potravin a stálo za další akcelerací cen potravin a posléze i inflace. Nehledě na to, že ani vegan se bez hnojení polí nemají. Prostě mu ty rostliny nevyrostou.

Edit: gramatické úpravy, doplnění.
shutterstock_1158622789.jpg
Vybratie skorej odrody zemiakov z pôdy s vynikajúcim koreňovým systémom(2).jpg
Vybratie skorej odrody zemiakov z pôdy s vynikajúcim koreňovým systémom(2).jpg (107.29 KiB) Zobrazeno 2411 x
čerstvo vyhrabané zemiaky(1).jpg
čerstvo vyhrabané zemiaky(1).jpg (104.89 KiB) Zobrazeno 2411 x
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Po delší době dorazila další zpráva odněkud z prostoru:

Dostal jsem se už do trochu vyšších pater té stavby, budovy, či co to je?
A už jsem se naučil používat ten výtah. I když se ho hodně bojím.
Hodně mi v absenci toho strachu v tom pomohl ten umělý robotický dobrman. Nějak jsem nabyl dojmu, že to úplný robot není. Že mi nechce nijak ublížit.
Třeba pokud jsem se všelijak snažil se tím výtahem dostat se někde výše, nebo i po tom monstr schodišti vylézt do vyšších pater, dal mi jasně najevo, že takto ne. Že takhle to udělat nemůžu a že je nějak naprogramován, nebo vycvičen, aby mi v tom zabránil.
*
(Možná i nějakou zprávu ode mě k vám kdysi donesl).

Nechce mi nijak ublížit, to je mi už delší dobu úplně jasné.
A taky i to, že je to živý tvor. Třeba to, že tam u toho vchodu do té tajemné budovy, naproti tomu výtahu a schodišti byla ta jeho klec z které jsem ho osvobodil.
A tam se mu do misky doplňovalo krmivo. Nějaký živný roztok roztok nebo něco podobného.

Takže pokud by to byl nějaký robot, potřeboval by nějakou elektřinu nebo palivovově energetický článek v sobě a nežral by nějakou šlichtu.
Teda pokud by nebyl nějak bezdrátově el. i aternáltivně nabíjen.

Ale to jsem zavrhnul, protože on tam do toho přízemí se nakrmit chodil pravidelně. Což vím moc dobře protože po pár hladových dnech jsem tam chodil s ním.
A vůbec mu nevadilo, že jsme se živili z jedné misky.

Mi na tom od rozdíl od něho vadilo hodně věcí, ale hlavně ta chuť a konzistence toho žrádla.
Ále byl jsem mu za to sdílení hodně vděčný. Jinak bych tam zemřel hladem protože řeka venku připomínala ekologickou katastrofu a rostlinstvo velmi podivné a zjevně nebezpečné, zmutované a rozhodně nejedlé.
*
Pokud bych se měl někdy příště vypravit na nějakou takovou dlouhou objevnou misi, výpravu, tak jedině s kamionem konzerv a trvanlivého sušeného pečiva.
Jenže stalo se. Nevím proč, nijak jsem to nikdy nechtěl, chtěl bych to vše vrátit zpět, ale nevím jak. Dostal jsem se do toho divného paralelního světa nechtěně a nevím jak.
V žádném případě bych už nic takového zažit nechtěl.

Bojový výcvik u Kocorů &, nebo práci u p. Turka bych teď bral jako úplný relax. O práci v Sanitárním psinci i když mě tam moc rádi ti dva šéfové vůbec rádi neměli.

*
Jenže to se už mi nikdy nestane. Asi se mi už se mi nikdy nepodaří vrátit se zpět do Mlýna, k Feničovi, Sovovi a vůbec k těm všem kteří mi tam tehdy poskytli azyl, zázemí a začlenili mě do své komunity
*
Ale pokud to půjde budu se snažit se Vám zas nějaké zprávy ode mě, z toho podivného světa poslat.

MUDr. Mengele.
*
P.S. Ten pes prý u vás jednou byl a možná něco k i vám přinesl. Ale nevěřím, že se mi ještě něco takového někdy podaří.

Tak jen občas se mi snad podaří těch frekvencích poslat.

Teda snad ještě máte aktivované všepásmové radiové skenery.
A měl jsem vás tam všechny moc rád, i když vy asi moc ne.

Trochu z mimo Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Zdravotník hbitě rozstřihl veliteli rukáv a napíchl mu žílu. Na kanylu nasadil kapačku, zatímco jeho kolega veliteli nohu zatáhl škrtidlem. Výtok tmavé krve z rány se skoro zastavil. Poté na stehno z obou stran přiložil tlakové obvazy a velitele naložili na nosítka. První zdravotník koutkem oka postřehl, jak se jeden ze zraněných arabášů s výkřikem "alou ..." posadil a v ruce držel samopal. Nestihl však vystřelit, neboť ho jeden z chlapů pokropil dávkou ze samopalu.
Zdravotník si během odnášení velitele všiml na zemi ležícího a kroutícího se chlapa v riflích s košilí. V oblasti pánve mu mokvala velká krvavá skvrna, levou nohu měl viditelně zkrácenou a vytočenou do strany. Jeho boky byly asymetrické. Zdravotník si pomyslel: roztříštěná pánev, nejspíš i kyčelní kloub a k tomu i vnitřní zranění. Ten to stejně nepřežije ... . Ještě zaslechl jak velitel skupiny ke svým podřízeným podotkl: někteří ještě žijí. Viděli co se stalo a odkud jsme přišli. Tu informaci nesmí Severní kříž dostat. Víte, co máte dělat!!!.
V okamžiku, kdy zdravotník s velitelem průzkumníků zatočil za roh skály a vstupoval do otevřených maskovaných dveří ve skalní rozsedlině vzduchem se ozvaly výstřely. Sténání utichlo, rozhostil se klid.
Průzkumníci, kteří přežili stáli u rygolu. Na jednu stranu si připadali jako ve snu. Že tak na poslední chvíli unikli prakticky jisté smrti. Avšak smrt jejich kamaráda je žrala. Kamarád, se kterým prožili mnoho dobrého i zlého takové štěstí neměl. Jeho prostřílené tělo leželo v krvi v křoví.
Podívali se na sebe. První tiše řekl: je od nás z Mlýna. Má tam ženu a děti. Vezmeme ho s sebou. Ať ho mohou pochovat. Než jeho kolega cokoliv řekl se vzduchem rozlehl hvizd píšťalky. U skály stál muž a červeným praporkem opisoval ve vzduchu kruhy.
Chlapi že skupiny s sebou trhli a na průzkumníky zařvali. Honem pryč. Jede hlavní kolona. Poběžte s námi. A maximální rychlostí se rozeběhli ke skále. Zástupce velitele průzkumníků se po pár krocích zastavil, vrátil se, do ruky vzal velitelův batoh a do kapsy strčil krabičku s klíčkem. Následně se rozeběhl ke skále. Jako ve snu minul chlapa s praporkem, který ho nasměroval ke dveřím. To již byl slyšet hukot motorů náklaďáků.
Dveře ve skále, zvenku kryté připevněnými kameny se s těžkými bouchnutím zavřely.
Chlapi oddychovali, ze stropu chodby kapala voda. Baterka svítila.

Proč jsi se vracel? Ptali se ho .

Pro velitelův batoh.

Ukaž, co v něm je.

Velitel skupiny batoh otevřel. Mimo běžných věcí jeho pozornost upoutaly válečky v černých pouzdrech. Usmál se: aha, stroboskopické značkovače pro navedení raket vystřelované z podhlavňových granátometů. To se bude hodit.
Po chvíli mu ordonanc donesl zprávu, že v periskopu je vidět minimálně padesát náklaďáků Severního kříže. A nějaká další technika.

Edity: opravy automatické opravy textu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Zdravotníci stojící u zraněného velitele průzkumníků se na velitele podívali. Na nosítkách ležel klidně.

S tím škrtidlem budeme muset něco udělat. Než se tady situace vyřeší tu můžeme být i delší dobu. A když mu necháme škrtidlo déle než 2 hodiny může o nohu přijít.

A co chceš dělat? Viděl jsi, jak mu z rány tekla krev?

Jo, viděl. Byla tmavá, žilní. Zkusil bych přidat další tlakový obvaz a pak postupně povolíme škrtidlo. Když to bude prosakovat dáme třetí tlakový obvaz.

A když to nebude stačit?

Tak ho znovu zaškrtíme a já pak zkusím žílu najít a podvázat.

A už jsi to dělal?

Ještě ne. Ale byl jsem u toho.

Oba zdravotníci veliteli přiložili druhý tlakový obvaz a postupně uvolnili škrtidlo. Obvaz se poměrně rychle nasákl krví a začal prosakovat. Přiložili tedy třetí vrstvu. Bylo vidět, jak obvaz zčervenal, ale neprosákl.
Po chvíli jeden ze zdravotníků zkusil nahmatat tep na tepně nohy. Podíval se na hodinky: 20 minut, než jsme sundali škrtidlo. A cítím tep na noze. Noha se tedy prokrvuje. Tak to bychom měli. A ještě ho dostat do nemocnice.
Koukej tak, aby jsi viděl.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Vovnútri chodby ich čakala ďalšia partia. Ukázali na ich zbrane a naznačili, že ich majú vložiť do čiernej športovej tašky. "Dostanente ich naspäť, toto je kvôli bezpečnosti, všetko sa dozviete", ozvalo sa v šere a chlapi radšej poslúchli. Nikto zbytočne nerozprával. Hlavami im ešte stále bežali udalosti posledných minút.Bolo jasné, z akých sračiek ich táto partia práve vysekala.Radšej nerozprávali.Za svitu bateriek postupovali zužujúcou sa skalnou chodbou niekoľko desiatok metrov. Následne vošli ťažkými dverami do akejsi väčšej chodby, tá už bola vystužená betónovými prekladmi, pravidelne osvetlená žmurkajúcimi žiarovkami na hrdzavých tienidlách. Na jednej strane chodby viedla malá úzkokoľajka, na ktorej stála akási drezina s pripojenými minipološinami.Ranených naň naložili a po príkaze jedného z tej skupiny, čo ich tam stiahla si na ne posadali všetci. Na drezine sa so bzučaním rozbehol elektromotor a celá súprava sa s kovovým rachotom rozbehla do hĺbky slabo osvetleného tunela...
Blonďák z prieskumu, ten s veliteľovým ruksakom, tomu adrenalín vyprchal z tela asi ako prvému, pomaly sa mu rozplynulo tunelové videnie, začal si všímať kadiaľ to vlastne idú. Na niektorých miestach bol tunel zaprataný kartónovými krabicami s čínskymi popiskami, inde zase vojenské boli drevené bedne, inde zase palety s niečím, zakrytým rôznymi celtami a plachtami. Následne si všimol značky na stenách tunela... od seba boli vzdialené odhadom 100metrov. Napočítal ich asi 20, keď vtom vošli do rozmernej, ale už poriadne osvetlenej haly.
Zastavili.Zbiehalo sa tam viacero tunelov a chodieb, na niektorých miestach boli smerom hore kovové schodíky a ako keby viac poschodí. Hučala tam vzduchotechnika a niekde v útrobí bolo počuť aj generátor. Pri jedných dverách stála skupina chlapov so samopalmi na pleciach a s balistikou na sebe. Mlčky pozerali na prieskumákov a ich veliteľa na nosítkach.
Jeden z doprovodu celej skupiny a zdravoťák označený krížom na nášivke svojej vesty podišli k dverám a stlačili tlačidlo. Otvorili sa dvere, vybehla partia mladíkov a veliteľa na nosítkach odniesli do akejsi ošetrovne. Blonďák ich nasledoval a dostal sa do jednej miestnosti. Bola to operačná sála. Jej vybavenie vyzeralo ako z nejakého historického filmu, no bolo možné tam zazrieť aj novšie "náradie" a kopu kartónových krabíc s liekmi. Novými liekmi.
"Tu nemáte čo robiť", a už ho niekto ťahal vonku... "drobné zranenia vám pozrú a ošetria tamto" hovoril akýsi mladík s jazvou na líci a ukázal na ďalšie dvere.
Po ošetrení sedeli na malej lavičke uprostred tej chodby a takmer nik si ich nevšímal. Neboli zajatcami, vedľa stál iba jeden so samopalom na pleci, pri nohách mál tašku s ich zbraňami a niečo si prezeral v akomsi notese, čo vytiahol z vrecka. Sem tam nadviazal s niekým z prieskumákov očný kontakt a pousmial sa. Potom podišiel k bakelitovému telefónu na stene, zakrútil kľučkou a po čase spustil: "Prepoj ma na velín.... nazdar, tak už sú tu.Hej v tuneli 8 pri ošetrovni. Ten jeden neviem či to rozchodí. Jasne. Hej môžete." Zložil, pozrel po skupine, úchylne sa usmial a zase čumel do toho notesu.
Blonďák pozrel na pyrotechnika a spustil: "Dofrasa, kde to sme? Veď v tej oblasti by žiadne tunely nemali byť. Už by sme o tom asi vedeli, a vôbec, čo je to za skupina?Žiadny iný odboj tu široko ďaleko nieje. Ale zásoby majú poriadne..."
Vtom sa k nim blížila skupinka ďalších chlapov. Nevyzerali ani nasrane, no ani prekvapene. Zastali a pozerali na skupinu, vtom sa zozadu niekto ozval "hej sú to naši", a vystúpili dvaja chlapi. Obidvaja im boli strašne povedomí... "Veď je to Maťo a Peter", skríkol prieskumák a vstal. "Vás nezasypalo v podzemí?" Veď sme v tom závale našli Honzu a Michala. Mysleli sme si že je po vás. To ste sa nemohli ozvať?"
"Poďte sa dať do poriadku a najesť sa, všetko sa dozviete v obytnej časti..." povedal Peter a viedol ich na schodisko mieriace kdesi dole....

Chlapi ani netušili, čo sa momentálne odohrávalo kdesi hore... tam, kde doteraz pre nich neznáma skupina, s kulometmi rozstrieľala na sračky kolónu, ktorá si prišla vyzdvihnúť korisť.... a zachránila im cez tie staré ropíky život.
Hore zatiať kolóna severného kríža vchádzala do ďalšej pasce..
Naposledy upravil(a) JOBU dne 26.02.2023 14:49, celkem upraveno 1 x.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Radiorozvědka sa márne pokúšala nadviazať spojenie so skupinou. Nik sa neozýval. Podľa posledných správ sa ozvali tesne pred mostom v údolí, kde mali zlikvidovať nástrahu. Odvtedy ubehli 4 hodiny. Niečo sa stalo.
Po dohode s veliteľstvom sa tam rozhodli poslať drona s kamerou.Kapacita batérie by mala stačiť na rýchly prieskum.Pôvodne ho šetrili na zabezpečenie presunu kolóny s materiálom, no tento úkol mal vyššiu prioritu.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Pan Balzagette chvíli počkal. Napil se vody a řekl: Zemědělství máme odbyté, nyní postoupíme k průmyslu. K jevů nazývaném dekarbonizace. I když bychom ho spíše měli nazvat deindustrializace. Dekarbonizace byla vydávána jako ozelenění ekonomiky, ve skutečnosti se však jednalo o vyštvání průmyslu za hranice EU. Hlavně do Číny a přilehlých zemí.
K vyvolání tohoto jevu tehdejší mocní využívali mimo jiných dva hlavní, postupně působící způsoby. Které my dnes nazýváme Legislativní vytlačování a legislativní zámek.
Legislativní vytlačování je postup, kdy jsou podnikatelským subjektům provozující danou činnost stále se zvyšující rychlostí ukládány nové povinnosti. Jedná se například o zpřísňování požadavků, kdy je takto firma nucena neustále investovat. V poslední fázi tohoto procesu jsou náklady na vynucené investice vyšší, než je zisk z činnosti. Prostě musíte investovat dřív, než se vám předchozí investice zaplatí.. To ve výsledku vede buď k ukončení výroby, přesunu výroby do jiné země, nebo k nutnosti výrobu dotovat.
Ukončení výroby znamená fyzickou nedostupnost výrobku, přesun do jiné země vám sice umožní ve výrobě pokračovat, ale má za následek že nebudete plnit normy EU. Zde buď do EU nebudete dodávat, nebo si certifikát prokazující plnění požadavků musíte koupit. V podstatě vás donutí zaplatit odpustek, čímž na vás mocní vydělávají.
Třetí možností jsou dotace. Zde vám uloženými opatřeními výrobu ekonomicky znemožní, ale dostanete dotaci. A s tou je problém v tom, že musíte plnit jejich požadavky. A v tu chvíli je vaše firma centrálně řízená. Už o tom co děláte nerozhodujete vy, ale úředník poskytující dotaci. A když si dají do podmínek, že musíte zaměstnat například nějaké éňo ňůňo bytosti, nebo být echt zelení tak to udělat musíte. Protože jinak končíte.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Legislativní zámek je proces trochu jiný. Spočívá v tom, že vám jsou různými, na první pohled nesouvisícími předpisy uloženy vzájemně nesplnitelné podmínky. Jako to bylo například s tepelnými čerpadly. Zde bylo jejich výrobcům třemi vzájemně na první pohled nesouvisícími předpisy zakázáno používat průmyslově vyráběná chladiva. Mohli použít jen přírodní plyn. S ním ale nesplnili podmínky minimální účinnosti TČ. Další předpis jim omezil výběr materiálů. Ve výsledku tak spousta menších výrobců zanikla a v loni skončil v Germánii poslední, největší z nich. A vzhledem k tomu, že je dálkově ovládané TČ v Germánii jediným povoleným zdrojem vytápění mohou instalovat jen TČ dovezená z Číny, jejihž výrobci si zaplatili certifikáty. Tato TČ jsou natolik drahá, že je normální člověk prakticky nemá možnost zaplatit. Ve výsledku si je lidé berou do nájmu. Jediný povolený zdroj tepla v domě a oni nemají možnost jakkoliv ovlivnit jeho provoz. O tom, na kolik stupňů budou doma topit rozhoduje firma, od které si TČ pronajmuli. Firma, která vzala dotaci ... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Angorské slepice v Černé perle.
Produkce vajec tam velmi poklesla. Zato jim tam velmi vzrostla druhová pestrost chované drůbeže.
Mutace v Černé perle.jpg
Dobrou zprávou je, že ty angorské slepice před kterými jsme je varovali, před těmi vejci od toho podivného prodejce, žádné větší škody nenadělaly.
Aspoň ne bezprostředně. Ve smyslu, že se jim tam nevylíhli bazilišci, plivníci nebo podobná havěť.
Jen ty podivně zmutované slepice a pár podobných kohoutů.
Velmi agresivních, zabili ty původní. A i ty nové slepice jsou dosti agresivní a ty původní mají nějakou větší úmrtnost a ubývá jich.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Mladí se mezi sebou bavili o zvláštních slepicích z Černé perly.

Ty kráso, viděl jsi, co jim to tam vyrostlo za slepice?

Jo viděl, to jsou pěkné kreatůry. Akorát se divím, že je nechávají pohromadě s klasickými slepicemi. Protože co jsem slyšel, tak ty nové snášejí ani ne polovinu vajec než co ty obyčejné a to, co vyvádějí kohouti je fakt brutální. Tam aby jsi si do kurníku vzal neprůstřelnou vestu a helmu. A na nohy minimálně škorně, nebo rovnou holínky.

To máš asi pravdu, ukazovali mi fotku starého Deža, jak si do kurníku vzal rytířské brnění. To pak prý byl rachot jako z klempířské dílny.

:rofl Že si s sebou nevzal rovnou meč. Mohli mít slepičí polévku.
Rytíř_gotická-plná-zbroj-zdobená-521x1024.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Byl pozorován značný úbytek ptáků.

Upozornila na to omladina z SPSP která se starala o ptačí krmítka. Že tam poslední dobou velmi poklesla návštěvnost. Zprvu to bylo bráno na lehkou váhu. Že prý je to úplně normální stav. Že se blíží jaro, teploty jsou už většinou nad nulou, sníh rychle mizí, příroda se probouzí a ptáci už mají přirozené potravy dost. Každý rok to tak bývá.
A že v té době už není vhodné ptáčky přikrmovat. Aby nezlenivěli.

A co ta spousta uhynulých ptáků všude kolem? To taky bývá každé jaro, oponoval Petr a ještě dodal. Na rozdíl od některých našich členů, třeba na rozdíl od Ludvíčka, už něco pamatuji. A vůbec se mi nezdá, že by to byl průvodní znak jara.
Mimochodem, on první si toho všimnul. A vůbec, běžte se podívat k milíři č.3.
Ptáci u milíře č.3.jpg
Ptáci u milíře č.3.jpg (147 KiB) Zobrazeno 1957 x

Kolik těch mrtvých opeřenců tady v okolí nasbíral. Za pouhou hodinu! Já si myslím, že je to nějaká ptačí chřipka. Četl jsem o ní. Že se kdysi kvůli ní vybíjely celé obrovské chovy drůbeže. A víte co si myslím? Že za to můžou cikáni z Černé perly! Teda ne přímo oni, ale ty podivné zmutované potfory co tam teď chovají.

Veterinářka mu oponovala, že je to absolutní blbost. Že ptačí chřipku šířili volně žijící ptáci a že nikdy nebyl zaznamenán případ, původce infekce, v nějakém domácím nebo průmyslovém chovu drůbeže.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Další velmi kontroverzní depeše od Mengeleho která vzbudila mnoho emocí a sporů. Nejen, že postavila proti sobě bezpečnostní složky a vědce s výzkumníky, ale i uvnitř jednotlivých táborů vznikly velké rozbroje.

V podstatě jde o to, že Mengele ve své zprávě tvrdí, že se mu podařilo dostat se do dalších pater té budovy a že snad je už jen krůček od toho aby se dostal do obrovského továrního komplexu který je chráněn silovým polem a z kterého vytéká ta podivná řeka.
Tohle ale nebylo to hlavní.
Problématická je další část zprávy. Ta je tajena takže nelze napsat podrobnosti. Ale zřejmě jde o to, že tam v některých z těch vyšších pater objevil komplex nějakých biologických laboratoří zjevně zaměřených na vývoj a kultivaci nejrůznějších virů, patogenů, toxinů a psychodelických látek.

Zajímavý názor jednoho z Kocourů který byl sice v menšině, ale i tak vyvolal velkou diskuzi. Ten tvrdil, odvolával se na zdravý rozum a že to je vše absolutní blbost která má za účel rozvrátit celou mlýnskou komunitu, vystrašit a dezorietovat je, vyvolat vnitřní spory a že je to práce Města a jeho podporovatelů.

Tomu oponoval další z Kocourů, nelze ho jmenovat, snad jen to, že velel průzkumné a výzvědné skupině:

"Vy asi nevíte co se teď ve Městě děje, že? Být to před pár týdnech nebo měsících, dalo by se té domněnce věřit. Ale teď, nenechte se vysmát. Všechny bezpečnostní a represivní složky tam teď mají úplně jiné starosti.
Víte, vypukly tam nepokoje. Lidé se tam bouří proti zimě, hladu, nejrůznějším ekologickým opatřením, nedostatku elektřiny a vůbec proti nejrůznějším restrikcím.

Rozbuškou těch nepokojů se stala ta elektřina. Nějakým sotisfikovaným systémem který bůhví kdo jim ho dodal, začali její distribuci regulovat podle nějakých sociálně - občanských kreditů. Největší nevoli způsobilo to, že museli povinně sledovat Městskou demokratickou TV. Aspoň hodinu denně. Jenže to většinou způsobilo, že jejich denní příděl elektřiny byl tím vyčerpán...
Zde asi týden starý screen, ze špionážní kamery, z doby kdy ty nepokoje začaly. A stále to tam graduje!
Nepokoje - Město.jpg
Opravdu si myslíte, že ještě teď mají sílu, schopnosti a čas na něco takového?
Já osobně si myslím, že rozhodně ne!

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Jelikož čas, kdy se opět vyskytly "maily od Mengeleho" zrovna probíhala akce u Skladů pojmul Martin spolu s vedením rozvědky podezření, že se jedná o koordinovanou akci podporovatelů Zakázané čtvrti. Těch, kteří do Zakázané čtvrti dodali potřebné v vybavení a software k hodnotícímu a vyhodnocovacímu programu.
Velitel rozvědky k tomu řekl: oni ví, že my tady podporujeme pracovité lidi. Že když vidíme snahu a pracovitost vyjdeme vstříc. A tam u nich? Tam oni podporují všelijaké zmrdy a lenochy, kteří akorát umí mlet hubou a ve výsledku jenom spotřebovávají vytvořené hodnoty. Pracovití lidé jsou tam u nich otravováni nutností platit všelijaké certifikáty, poplatky, povolenky a přepálené daně. To po čase lidi znechutí tak, že raději nic nedělají. Vždyť si vemte příklad instalatéra: jeden z příbuzných mého kolegy tam dělal instalatéra. Musel si udělat a zaplatit čtyři certifikáty, aby tu práci mohl vůbec dělat. Pak platil každý měsíc přes 70% svých příjmů jenom na poplatky, odpustky a daně. To způsobilo, že instalatérů bylo málo, čekalo se na ně a byli drazí. Lidé jim ještě nadávali, že na ně musí čekat. Tak se jednoho dne nasr... , přešel k nám, u nás doložil vzdělání a dělá tady u nás. Jednou za měsíc zaplatí 15% z příjmů a co si sjedná dalšího je na něm.
Martin: a co kdyby neměl vzdělání?
Velitel rozvědky: musel by si udělat oborovou zkoušku. Tím by prokázal znalosti. Nebo prokázat praxi. Ale když se vrátím k tématu, máme veliké podezření, že se jedná o akci mající zde vyvolat rozkol a pak vzniklou situaci využít k našemu očernění. Podle toho, co víme jsou řídící počítače namontovány u Havránky v domě. Naše agentka obdržela patřičné instrukce.
...
U Havránky v domě.

Anička obdržela svoji kartu, se kterou se musela prokazovat při nákupu čehokoliv a tyto nákupy byly registrovány. V úterý si došla k řezníkovi koupit konzervu "vepřové mńamky", jak byla nazvána konzerva, kde bylo víc namletých pařátů a strouhanky než vepřového masa
Ve čtvrtek ji napadlo, že si koupí párek. Ale ouha, po přiložení karty k terminálu se ozvala melodie: tu dá tu dá dydlajdá, tu dá tu dá dydlajdá. A následovalo hlášení: váš masný limit je vyčerpán. Chybí vám luštěniny... .
Anička si tedy znechuceně koupila pytlík fazolí a odebrala se do Havránky domu. Zde si je uvařila a jelikož hlad je nejlepší kuchař a koupit vejce radši nezkoušela je snědla na sucho. Večer si přečetla zprávu v budíku a začala přemýšlet jak úkol splnit. Protože řídící počítače byly namontovány do sklepa a dveře k nim byly zabezpečeny čtečkou karet.
Druhý den pocítila tlak v břiše. Otevřela dveře na chodbu a mohutně si ulevila. Zrovna když šla Havránka okolo. Jen vyvalila oči a "sroloval" se jí nos. Anička si jí ani nevšimla a zavřela za sebou dveře.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Veterinářka provedla pitvu ptáků a rozbor získaných vzorků. Výsledek ji sice šokoval, ale nepřekvapil. Ukázalo se, že ptáci byli otráveni. Své zjištění ohlásila nadřízeným. Ti nechali zajistit vzorky krmiva, které u sebe měla děcka. Rozbor prokázal jejich nezávadnost. Tak nakonec dali ke krmítkům fotopast.
Dva dny se nic nedělo. Poté fotopast zachytila dvojici mladíků, kteří do krmítek něco nasypali. Cestou zpět je zastavili Rangers a provedli u nich osobní prohlídku. V batohu nic závadného neměli, přesto jim Rangers potajmu dali do batohu "sledovací štěnici". Pěkně do podšívky.
Oba mladíci odešli. Veterinářka odnesla to, co dali do korýtek na rozbor. Výsledek -ve vzorcích je jed.
Nešlo jí do hlavy, proč to dělají. Proč ptáčky? A ne třeba domácí zvířata?

Oba mladíci přišli do Zakázané čtvrti. Šli rovnou do domu mafiána v zahradě.
A zde si batoh položili vedle stolu v kanceláři a jejich šéf je poslal jinam. Štěnice tak zachytila zajímavý rozhovor, jehož obsahem bylo zhruba toto:
Mafián byl lidmi od Havránky požádán, aby ve své laboratoři vyrobil jedy na trávení zvířat. Nechtěli začít trávit rovnou hospodářstká zvířata, protože to by ukázalo rovnou na ně. Ale měli trávit volně žijící zvěř. To mělo být zneužito vůči Kocourům & spol.
Nad tím, jak toho chtěli dosáhnout mnozí kroutili hlavou a nechápali jak by toho mohli dosáhnout. Vznikly kolem toho dohady. ...
O tři dny později: V Zakázané čtvrti běžel v DEMO TV, povinně sledované program, kde byly ukázány mrtvoly otrávených zvířat. Pak střih a po něm záběr na vysokou pec Mlýnského hutního a horního družstva. Dále následoval záběr na dílny, laboratoře a sklady podbarvený tklivou hudbou. Objevila se ruka zaťatá v pěst a bouchající do stolu a slogan: přírodu si ničit nedáme.
Na druhý den se v Zakázané čtvrti konala akce, při které řečník s černou čelenkou a kuklou na hlavě vyzýval přítomné lidí, hlavně mladé k blokování Mlýna&spol. Do toho prohlásil, že za omezení dodávak elektřiny může také Mlýn & spol.
Starší pán se ho zeptal, jak to myslí? Povídá: klasickou elektrárnu jste odstavili na podzim. Tak se není co divit, že je málo elektrické energie když nesvítí a nefouká. Vzápětí byl označen za revanšistu a Havránky biřicy odnešen neznámo kam. Už ho nikdy nikdo neviděl.
Řečník pokračoval v burcování davu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Mezitím vyšla najevo jedna dost drsná věc. Kocouři & se usnesli, že je třeba tu ptačí chřipku rychle a nekompromisně vymýtit.
A v tom smyslu dali i Černé perle ultimátum o kterém vědělo jen pár zainteresovaných.
Měli urychleně, během 24 hodin, zlikvidovat celý chov těch podivných kříženců. Přímo nějakými mimozenskými a z paralelního světa zrůdami ty tvory nazvali.

Jinak, že tam bez ohledů na nějaké spojenectví, závazky a jistou sounáležitost tam vtrthnou a všechny kurníky a přilehlé oblasti bez milosti spálí plamenomety...

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Když se veterináři dozvěděli, co někteří z velitelů vymysleli došli do Černé perly se na slepice podívat. Ano, byly agresivní, ale vůbec ne malátné a chcípající jako by to u slepičí chřipky mělo být. Šel tam s nimi Fero, kterému řekli, že se jedná o omyl. A potřebují jeho pomoc, aby se zabránilo rozkolu uvnitř komunity. Což jak prohlásili: rozkol uvnitř svobodných komunit je přesně to, co chce Severní kříž a všichni jejich přisluhovači. Naštěstí jim to vyšlo.
Vzápětí poté šli za Karlem, protože Martin byl odjetý na akci. Karel si je vyslechl a zeptal se jich: a jak mi vysvětlíte ty všehotvaré slepice a jejich agresivitu?
Veterinářka: meziliniovým křížením a "selekcí" uvnitř hejna.
V podstatě jde o to, že oni dali dohromady hedvábničky, bojové kohouty, hempšírky, lenhhornky, hybrydy, vesnický mix. No prostě všechny druhy a linie slepic co sehnali. No, a co se stalo? Slepice se bez jakékoliv kontroly mezi sebou začaly pářit. A jelikož je mezi nimi mnoho různých tvarových variant mělo toto páření za výsledek vznik mnoha jejich kombinací. Proto tam mají takový mišmaš

Karel: a agresivita?

Veterinářka: ta je výsledkem konkurence uvnitř hejna. Protože když dáte několik desítek, nebo stovek kusů drůbeže na omezený prostor začnou kohouti bojovat jak o slepice, tak i o teritoria. A v tomto boji jsou nejúspěšnější kohouti nejagresivnější. Co jsem si všimla, většinou vyhráli bojoví. Tak své geny předali dál. Tím se agresivita šíří dál. A jelikož je na boj potřeba energie, je výsledkem menší produkce vajec.
Celé to je v podstatě jenom to, o čem kdysi mluvili pánové Mendel a Darwin. Meziliniové křížení a darwinův výběr.

Karel: to je zajímavé. A musím uznat že i logické.

Veterinářka: jen tak pro zajímavost. U lidí to funguje zrovna tak. Když si vezmeme za příklad dvě komunity. První bude tvořivá, kde budou lidé vedení k tvořivosti a pracovitosti. A agresivní, kradoucí , útoční jedinci budou zavření. Ženy zde budou chtít pracovité chlapy, kteří se dokáží o rodinu postarat.
A v druhé komunitě bude podporovaná agresivita. Okradení druhého bude bráno jako vychytralost.
Co se asi stane? V první komunitě se budou rozmnožovat hlavně pracovití jedinci. Protože o šmejdy ženy nebudou mít zájem. Protože se šmejdem propadnou na dno společenského žebříčku.
A v druhé komunitě? Tam to bude naopak. Ženské si vyberou chlapy, kteří je taky zabezpečí. Tudíž povedou hlavně ti, co budou mít nejvíce "nakradeno".
Tudíž můžeme říci, že tlak prostředí nezpůsobuje změnu genů, ty už máme dané. Ale způsobuje genovou selekci, výběr jedinců s nejvhodnějšími geny do daného prostředí. Funguje to u zvířat, rostlin i lidí.

Proto taky ve společnosti máme zákony podporující morálku a pracovitost. Protože když budeme mít zákony podporující všelijaké flinky, šmejdy, zlodějíčky, tuneláře &spol začnou tito vládnout. Vznikne mezi nimi konkurence. Společnost se rozloží, lidé i skupiny mezi sebou začnou bojovat a výkon klesne. Nehledě na to, že si tito šmejdi mohou zákony upravit dle svého. Tak aby jim vyhovovaly a umožnily beztrestné okrádání lidí. Tak jako to kdysi vyhovovalo realitko- energo šmejdům. Co si vytipovávali důchodce, napálili jim zálohy za energie, pak za nimi přišli, že od nich odkoupí jejich dům. Ale místo peněz jím dali nějakou "rentu", kterou stejně zničila inflace a po dalším zvednutí záloh je jako "neplatiče" vyhodili na ulici. A barák byl jejich.

Karel po rozhovoru nechal do Černé perly poslat depeši se slovy: omlouváme se, jednalo se o omyl. Na Vás útočit určitě nebudeme a máme zájem na další spolupráci.

Edit: doplnění děje.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Fero byl celý zbytek dne po návštěvě toho kuřína nějaký neklidný a roztěkaný.
Až večer se dostal k Martinovi.
Ten byl taky ve velmi špatné náladě když se po návratu dozvěděl k čemu málem v době jeho nepřítomnosti došlo. Že kvůli nějakým blbým slepicím se mohl stát těžko omluvitelný incident který by těm cikánům šel asi těžko vysvětlit a nastal by konec spolupráce s Černou perlou. A možná by nastalo i otevřené nepřátelství.
A to vše jen kvůli nějakým domněnkám, nějakým mrtvým ptákům a hlavně nějaké podivné depeši. Nikdo neví jestli to není nějaký podvrh, provokace nebo nějaká hodně blbá srandička od těch naších spratků. Tím myslím Město, Severní kříž apod., ale i ty naše spratky z SPSP a Amazonek.

A proto jak Fero spustil o slepicích a mrtvých ptácích, okamžitě ho chtěl vyhodit a i přetáhnout holí o kterou se opíral.
(Byl zraněn v poslední akci, ale o tom jindy).

Fero usoudil, že přišel v nevhodné době a tak se zdržel nějakých delších a dalších řečí a vysvětlování.
Řekl jen:
"Náčelníku, tuhle fotku jsem udělal já sám u těch cikánů.
Foto-Fero.jpg
Já sám, přísáhám, že to není žádný podvrh. A myslete si o tom, přeberte si to jak chcete. A dovolte mi odejít.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Jen co Fero odešel přešel kulhající Martin o holi do vedlejší místnosti. Zde byl Karel s Vajem z Černé perly a šéf zpravodajců. Již nějakou dobu řešili pokusy o rozeštvání a dehonestaci spolupracujících komunit.
Karel i Vajo se poté, co pootevřenými dveřmi slyšeli Fera co u Martina říká začali smíchy dusit. Martin si jich všiml a suše pronesl: jó, zábava musí být, i kdyby hrom na koze jezdil a prasata vzduchem létaly. No, hlavně že tu nelétají kulky ... . A můžete mi prosím říci, čemu se tak smějete.
Vajo: Ferovi. Protože tu první depeši od vás jsme považovali za podvrh, nebo blbý vtip. A mládež u nás rozesmálo jak tam Fero lítal okolo kurníku. I veterinářka říkala něco o blbcích. Tak si z něj mladí vystřelili a na maketu čápa nasadili dinosauří hlavu. A on, jak tu atrapu uviděl ji ihned vyfotil a odešel pryč.
Jen nás potom trochu zmátla ta druhá depeše. Pochopil jsem že šlo o omyl. Ale pro jistotu jsem se za Vámi stavil.

Martin: taky mne překvapilo co se stalo. Ale jak nyní víme, jednalo se o neúspěšnou provokaci ze Zakázané čtvrti. Budeme muset vymyslet co s tím.

Zpravodajec: co víme, jedy & spol jim dodává mafián. Naši už zpracovávají na základě informací od našeho zdroje plán akce.

Martin: mne se spíš víc nelíbí ten buřič s černou maskou. Burcuje pojašence proti nám. Mafián, ten si myslím dělá za prachy jenom to, co po něm chtějí. Ten jde jenom po zisku a ideologie je mu ukradená.

Zpravodajec: hlavní problém je mafián. Je to křivej zmrd. Přesně jako z té přednášky, co byla v zimě. Jde mu jen o osobní prospěch. A co vím, tak už několik lidí podrazil. Tem blbec v masce se nakonec odstraní sám svojí blbostí.

Martin: zamyslel se ... . Jestli jde po prospěchu bychom toho mohli využít. Třeba by změnil stranu. A pak ho při vhodné příležitosti ... . I když nebezpečí vidím v tom obluzenci. Myslím si, že chce něco rozjet.

Zpravodajec: mafiána si vyřešíme my. Ten obluzenec pro nás zatím nepředstavuje velké nebezpečí. ... ..... .

Vajo: otočil se na Martina. Copak máte s nohou? Všiml jsem si, že chodíte o holi.

Martin: ále, podvrtl jsem si kotník. Na záchodě v domě, kde jsme byli ubytováni praskla žárovka. Na okně měli náhradní. Tak jsem si řekl, že ji vyměním sám. Jelikož bylo světlo vysoko jsem si stoupl na víko od záchodu a žárovku jsem vyměnil. No, a když už jsem nasazoval kryt světla pode mnou víko záchodu prasklo a sletěl jsem dolů. Podvrtl jsem si kotník. A pak jsem si všiml toho plakátu na dveřích zevnitř WC

plechova-cedule-opatrne-se-zarovkami-92151293.jpeg
plechova-cedule-opatrne-se-zarovkami-92151293.jpeg (40.62 KiB) Zobrazeno 1576 x
No, a zítra musím za Feničem. Chce se mi na nohu podívat a zrentgenovat ji.
Naposledy upravil(a) drigon dne 03.03.2023 22:59, celkem upraveno 2 x.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět