Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5976
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Mlýnské polní hospodářství postihla katastrofa.
Na většině polí se masivně rozšířila plevelná a těžko hubitelná tráva - pýr plazivý.
Zeměhryzci si neustále stěžovali a žádali neodkladnou pomoc. Bylo jim vyhověno a tým chemiků - p. Kraus a Ing. Chemik na tom začali pracovat.
Na vývoji nějakého herbicidu proti tomu neustálému se rozrůstajícímu nebezpečí.
Ale neměli na to potřebné znalosti a ani zkušenosti z toho oboru.
Velmi záhy se ukázalo, že uvízli ve slepé uličce. Chlorečnany nebyly dobrý nápad. Udělaly více škody než užitku a zničily spoustu rostlinstva a zamořily půdu.
Ano, zkoušeli něco na bázi starého Travexu.
Vývoj a další výzkum jim byl přerušen což nesli dost nelibě.

Došlo nakonec ke staré a osvědčené klasice. V Depu, v tamní kovárně bylo vyrobeno větší množství nejrůzněji tvarovaných rýčů. A Amazonky, SPSP a mnoho lidí kteří zrovna neměli nic důležitého na práci bylo vyhnáno do polí...

Samozřejmě to vzbudilo u těch postižených značný odpor.
A toho využili chemici.
Ing. Chemik a p. Kraus jednoznačně:

- "My víme, kdo za tím stojí. Za násilným přerušením našeho výzkumu. Ta mrcha palírník. A určitě tím něco sleduje".

P.S.
Je známo, že ti se už delší dobu vůbec nemají rádi. Začalo to tím jak palírník v době covidu acetonperoxidem spáchal teroristický útok na komunitní centrum a restauraci U Chcíplého psa. Dále to vygradovalo když Ing. Chemika veřejně zostudil. Ten měl snahu vlézt do nějaké podzemní prostory s otevřeným ohněm. Prý aby ho ten varoval před dusivým CO2 těžším vzduchu. Palírník ho pak jednoduchým pokusem s vývěvou a balónkem   přesvědčil co dokáže i celkem nízká koncentrace metanu - tzv. důlního plynu.
Nebyl mu vůbec vděčný za záchranu života a odvrácení škod. Spíš naopak.
A vzájemná averze pokračovala i dál. Palírník měl snahy kecat jim do jejich výbušninárské výroby a oni zase všemožně napadali jeho výrobnu a alkoholismus.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5976
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Knihovnice později:
- "Já asi vím co se palirnikovi honí hlavou a proč tak vehementně podporuje to mechanické hubení toho agresivního tráviska. A proč tak brojí proti jeho chemickému hubení.
Úplně náhodou jsem v naší Knihovně archive.org narazila na toto:
https://venkovskyden.blogspot.com/2007/ ... z-pru.html
Já tomu moc nerozumim, to si otevřete a přeberte sami tady:

A i v literatuře se zmiňuje možnost použití pýru k výrobě pálenek a lihu
".....Líh není jen jistým zdrojem daní, ale je to také jeden z nezbytných bojových prostředků každé války; po lahvičce šnapsu má voják tolik odvahy, že se čelem postaví proti jakékoli střele. Navíc za II.světové války německé rafinerie přidávaly líh do benzinu, jehož hlavním odběratelem byla armáda. Jelikož líh a kořalky se vyrábějí ze zemědělských plodin, vypočítaly němečtí úředníci, kolik čeho mohou lihovary a likérky zpracovat a kolik z toho musejí odevzdat lihu. Výdělek byl sotva na přežití firmy, nikoliv na rozvoj.

Na příděly surovin vyzrál Dynybyl tím, že líh začal vyrábět z pýru, plevele, kterého vždy na polích byl, je a bude dostatek.

Kořínky této hojně rozšířené rostliny jsou jedním z úhlavních nepřátel zemědělců. Pýr plazivý (Agropyron repens) odebírá vláhu a živiny kulturním plodinám, přičemž má užasnou schopnost se množit. Uvádí se, že z 10 cm oddenku pýru během roku naroste až 18 m kořínků.
Dynybyl odebíral pýr od sedláků v širokém okolí a vyráběl z něho lihoviny. I když plnil požadavky okupačních orgánů, měl nadprodukci, kterou dávat na trh. Tyto příjmy mu umožnily modernizovat a rozšiřovat podnik...."

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5976
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Lysien, ale i několik ostatních:

- "Paní Knihovno, určitě máte pravdu. A někteří z nás se můžou těšit na nějaký nový a netradiční destilát nebo likéry s použitím kořenů toho plevele. Nechali bysme tomu nějaký čas. Zvlášť jak už mu tam ti pracovníci to svinstvo vozí a už je tam toho slušná hromada. A zemědělci jsou s tím vyrývánim přímo nadšení.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po Velké Británii, kde se to tou dobou mlelo jako ve mlýnici a nikdo nedokázal odhadnout co z toho bude došlo i na další téma. Týkalo se systému zdanění firem a podnikatelů jehož jedna část se jistým kruhům zrovna dvakrát nelíbila. O co šlo? O zdanění firem a podnikatelů kdy se jako základ pro výpočet daně bral obrat firmy. Tento obrat, počítaný na měsíční bázi byl každý měsíc zdaněn sazbou 0,5-5% z obratu jejíž výše závisela na druhu činnosti ze které se daň počítala a na velikosti tržního podílu dané firmy na trhu. Kdy platilo že se daň progresivně zvedala se zvyšujícím se tržním podílem dané firmy či její části na trhu.
Státy koalice Střed si mohly daňové sazby daně z obratu firem a podnikatelů stanovovat podle svého uvážení. Výše jednotlivých sazeb se tak mezi státy koalice Střed lišily v závislosti na tom, kterou část průmyslu či zemědělství se ten který stát rozhodl nižší sazbou daně z obratu podpořit. A také na tom, jak velkou část tržního podílu považoval za nebezpečnou z důvodu vzniku monopolu či oligopolu, kdy vyšší sazba daně z obratu působila jako expanzní brzda, nad kterou se další zvyšování tržního podílu dané firmě nevyplatilo. Nehledě na to, že tento systém daní z obratu v podstatě znemožňoval "optimalizaci daní" a vývoz optimalizovaných peněz do zahraničí.
Tudíž i na toto téma, byť nebylo přímo v kompetenci obou mužů došlo (Martin jako člen Velké sedmy v oblasti bezpečnosti a obrany byl v podstatě voleným ministrem obrany a vnitra, kdy si ho jako svého zástupce zvolili členové bezpečnostních složek. Tudíž byl na stejné úrovni jako ministr obrany USA. Akorát s tím rozdílem že Spřátelená území neměla svého prezidenta. Tato funkce byla nahrazena rotačním předsednictvím mezi členy Velké sedmy).

Ministr obrany USA:"vím, že to, na co se Vás chci zeptat není přímo ve vaší kompetenci, ale snad mi dokážete odpovědět. Některým naším firmám které by chtěly vstoupit na trh koalice Střed vadí progresivní zdanění obratu podle tržního podílu firmy. Toto řešení nám přijde poněkud nestandardní a nezvyklé."

Martin:"vím, že toto opatření působí poněkud zvláštně. Ale bylo zavedeno v reakci na jednu z příčin rozpadu, kdy některé příliš velké firmy a korporace měly příliš velkou moc. Dokázaly prostřednictvím lobbistů ovlivňovat tvorbu zákonů kdy takto mohly nejen zvyšovat svůj zisk, ale i omezovat konkurenci. Což časem vedlo nejen ke vzniku monopolu či oligopolu, ale hlavně k zaostávání. Kdy tyto firmy po zániku či omezení konkurence ztratily důvod k inovacím, neboť je k nim neměl kdo tlačit. Toto v kombinaci s dusivou byrokracií která vyhovovala právě těmto mastodontům způsobilo zaostávání a přeregulovanost Evropy. Tak jako se některým firmám říká "to big to fail", aneb moc velký pro krach, my firmám s moc velikým tržním podílem říkáme "to big to democracy". Aneb moc velké pro demokracii. Z výše uvedených důvodů. Proto jsme se zde rozhodli velikost firem regulovat formou daně z obratu navázané na tržní podíl firmy na trhu. Je to taková automatická regulace kdy se podnikání nad určitou velikost prostě nevyplatí."

Ministr obrany USA:"děkuji za vysvětlení. Je logické a svým způsobem originální."

Martin:"druhým důvodem proč je u nás daň z obratu takto odstupňovaná je ochrana před ovládnutím kritického trhu či tržního podílu firmou z cizího státu. Která by si poté mohla diktovat podmínky. Je to jeden ze způsobů jak si "ohlídat to své." Kdy si musíme být obrazně řečeno schopní uhlídat své místo u globálního stolu. Protože když to nedokážeme skončíme na stole. Což vy jistě vzhledem ke své profesi chápete jak to myslím."

Ministr obrany USA:"chápu to velmi dobře. Koalice Střed jedná, obchoduje, ale své si chrání. S tím musíme počítat."
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Posléze se rozhovor obou mužů stočil na události staré cca 1,5 roku, kdy se některé části Ukrajiny které byly dříve součástí některých států patřících ke koalici Střed po hlasování svých občanů připojily zpět k těmto státům. Toto se setkalo s jistotou nelibostí určitých států a kruhů, v čehož důsledku měli diplomaté koalice Střed co vysvětlovat. Tuto záležitost diplomaté koalice Střed vysvětlovali tak, že připojení bylo umožněno pouze oblastem splňujícím současně dvě podmínky. První byla historická vazba na stát ke kterému se oblast připojuje a druhou podmínkou to, že se pro připojení vysloví převážná většina obyvatel oné oblasti. Diplomaté koalice Střed zároveň dávali jasně najevo že oblasti které nesplní tyto dvě podmínky nemohou být připojeny. Situace se nakonec uklidnila, avšak jisté napětí zůstalo.

Ministr obrany USA:"to, jak jste před časem k sobě připojili určité oblasti Ukrajiny která se tou dobou rozpadala způsobilo docela velký rozruch na mezinárodní scéně. Někteří měli obavy aby jste k sobě časem nepřipojili vše."

Martin:"snažit se k sobě připojit vše, obvzláště bez historické vazby a podpory domácích obyvatel by bylo krajně nevhodné. Neboť bychom do koalice Střed zaseli národnostní rozpory které by se časem mohly stát příčinou konfliktu, v krajním případě až rozpadu. Obvzláště když by došlo k přiživení těchto rozporů zvenku. Což je i důvodem proč je koalice Střed společenstvím svobodných států evropských, kde si každý stát zodpovídá sám za sebe, každý stát má svoji měnu a v podstatě jednou z mála společných akcí je ochrana vnějších hranic koalice Střed a válečné námořnictvo. Které nejen že střeží námořní hranice koalice Střed, ale zároveň i námořní obchod. Ze kterého profitují všechny státy koalice Střed, proto se též na jeho financování podílejí v závislosti na počtu obyvatel a ekonomického výkonu daného státu."

Ministr obrany USA:"je vidět že to máte promyšlené a chcete se vyhnout problémům které by mohly vést k vnitřnímu pnutí v koalici Střed. Avšak přiblížení vašich vnějších hranic k východnímu státu vede k jistým obávám v jeho vedení."

Martin:"vím na co narážíte. Ale musíte si uvědomit že koalice Střed je neutrální a je zároveň mostem a celnicí mezi východem a západem. Tudíž pokud bude kdokoliv chtít napadnout ať státy na východě či na západě bude muset projít přes koalici Střed. Která dělá vše pro podporu své výroby, obchodu, vzdělanosti, obrany a zemědělství (VOVOZ). Tudíž tyto obavy jsou v současné době liché."

Ministr obrany USA:"už vás chápu." Prezident USA sedící vedle ministra obrany USA se zamyslel. A za dva dny zatelefonoval svému protějšku z východní země. Oba prezidenti začali řešit to, co řekl Martin během onoho rozhovoru. Prezident východní země projevil obavy z možnosti napadení své země, na což mu prezident USA řekl:"tvé obavy jsou liché. Kousek od hranice máš koalici Střed. Ta je neutrální a kdyby se k tobě chtěl někdo podívat musí projít přes koalici Střed. A ta si své místo i zájmy hlídá."

Prezident východní země:"aby se nepřiklonili zpět k "západu","

Prezident USA:"to nehrozí. Od Martina jsem se dozvěděl že jedním z impulzů vedoucích k založení koalice Střed bylo to, že převážná část států koalice Střed byla dříve ve vašem područí, kde byly do určité míry zklamány. Poté tyto státy přešly na západ, kde byly též do určité míry zklamány. Tím došly k poznání že cesta područí nikam nevede. A vydaly se proto svojí vlastní cestou. Cestou neutrality."

Prezident východní země:"vypadá to že máte pravdu. Hranice koalice Střed z velké části kopíruje hranice států střední Evropy přes které v minulosti přecházely dějiny a ony tak v jejich důsledku měnily strany. A jak jsem před časem viděl v nějakém záznamu tam od nich kde přednášející mluvil o politice v tom smyslu že člověk který vystřídá všechny strany se nemůže do původní strany vrátit (převlékl všechny kabáty), což vede buď k jeho konci, nebo k nutnosti se postavit na vlastní nohy (obléknout vlastní dres) je možné že oni došli ke stejnému poznání.... Což je velmi zajímavá záležitost a do značné míry to mění můj náhled na koalici Střed."

Prezident USA:"a myslím že tím padá podmínka pro kterou jste rozjeli jednu akci. O jejímž ukončení se debatuje už přes deset let a stále to běží dál."

Prezident východní země:"to probereme na další konferenci."
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Oba muži, Martin i ministr obrany USA se bavili i o způsobu zavedení branné a bezpečnostní výchovy do škol a vojenské přípravy do středního a vyššího stupně vzdělání. Což byl model který lidem od útlého věku vštěpoval základy bezpečného chování, zdravovědy, co dělat při pohromách, při nálezu nebezpečného předmětu a na úrovni středního a vyššího stupně vzdělání základy vojenské taktiky a techniky spojené s určitou mírou nácviku těchto dovedností. Přes to všechno se systém vyhýbal militarizaci společnosti, neboť mladí lidé nemuseli absolvovat klasickou vojenskou službu, která bývala na začátku jejich pracovní kariéry příčinou ztráty části schopností a vědomostí které se naučili ve školách a případně na praxích či brigádách.

Ministr obrany USA:"líbí se nám váš systém branné a bezpečnostní výchovy ve školách. Kde od útlého věku učíte mladé lidi že bezpečí je něčím, co si musí zasloužit."

Martin:"to víte, je to naše reakce na to, kde se nalézáme, jakým podmínkám jsme vystaveni a na to, že kdo by nás chtěl napadnout bude muset počítat s širokou základní připraveností našeho obyvatelstva. Kdy zároveň musíme zvážit praktickou profesní přípravu mladých lidí těsně po škole či učňáku kdy je z hlediska rozvoje získaných kompetencí potřebný, ba až nutný co nejdřívější nástup mladých lidí do jejich první práce. Kde nejen že naváží na to, co se naučili, ale hlavně získají pracovní návyky. Kde dochází uplatnění staré známé heslo:"co se v mládí naučíš ve stáří jako když najdeš". Toto je jeden z hlavních důvodů proč jsme nezavedli základní vojenskou službu, místo které jsme to, co považujeme za potřebné aby lidé věděli integrovali do vzdělávacího systému. Kdy se navíc využije stávající zařízení, což celý systém zlevňuje, neboť není nutné stavět kasárna, cvičiště, tyto udržovat, platit jejich provoz a platit žold mladým lidem kteří v nich musí nuceně být zatímco ztrácí své vědomosti a dovednosti potřebné pro praktický pracovní život. Které si poté musí obnovit, což stojí čas a peníze. O které je potom nižší hospodářský výkon státu.
Nehledě na třetí důvod, sociální selekci. Která nastává pokud je povolávána jen část populace. Kdy toto břemeno dopadá přednostně na chudší část populace nemající patřičné konexe či dovednosti aby se této službě vyhnuli. Kdy navíc může být pro chudé lidi vojenská služba jedním z mála způsobů jak si vydělat relativně slušné peníze, což může být jistým způsobem sociální selekce kdy se z masy nejchudších odčerpávají lidé kteří mohou být nespokojení až radikální.
Toto u našeho systému nehrozí, neboť je tato část výuky společná všem lidem bez ohledu na jejich postavení či společenský status. Kdy si touto přípravou a tím, co to obnáší musí projít úplně všichni kteří jsou schopni absolvovat příslušnou úroveň vzdělání."

Ministr obrany USA:"tak tohle máte promyšlené. Neboť co víme o zavedení vašeho systému uvažuji i jiné státy."
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

"Víte, co ti naši exoti zavedli?" Rozčiloval se Dany otec na návštěvě u Oldy rodičů.

"Nejsou to ty SPZky na kola a koloběžky? Něco o tom proběhlo i tady u nás." Napadlo Oldy matku.

"Dany otec:"jo, to je přesně ono. Od 1.1.2034 budou muset mít všichni jezdci na jízdních kolech a koloběžkách na kole či koloběžce svojí osobní SPZku."

"To si tam u vás musíte všichni udělat řidičák na kolo?"

Dany otec:"ti, co už mají řidičák na cokoliv jiného nic dělat nemusí. Ale ti, kterým je deset a více let a žádný řidičák nemají musí absolvovat takzvané "silniční minimum", kdy na závěr kurzu napíši test, načež dostanou svoji osobní cyklistickou SPZku. Tu si, pokud budou chtít vyjet na kole či koloběžce na veřejnou komunikaci budou muset na kolo či koloběžku nasadit nad blatník předního kola tak jako to měly předválečné motocykly."

"Osobní SPZku?" Nešlo do hlavy Oldy otci.

"Jo, přesně tak. Každý z nás který bude chtít jet na kole či koloběžce bude muset mít svoji osobní SPZku. Kterou si na kolo či koloběžku nasadí, načež se vydá na cestu. A když už dál nepojede si svojí osobní SPZku sundá a odnese."

"Hodně zvláštní řešení." Podotkla Oldy matka. "Čekala bych, že dají SPZku na každé kolo zvlášť."

Dany otec:"oni to takhle udělali kvůli kolům a koloběžkám z půjčoven. Kde by v případě přestupku museli zjišťovat kdo zrovna v tu dobu řídil. Takhle to podle osobní SPZky zjistí hned, neboť přestupek udělal řidič a ne dopravní prostředek."

"A jak má osobní SPZka vypadat?" Ptala se Dana.

Její otec jí odpověděl:" je to obdélníková oboustranné potištěná tabulka s kombinací šesti písmen a číslic kterou má každý osobně přidělenu. Ta se nacvakne do držáku kde musí být po celou dobu jízdy s tím, že pokud nejedeteš si ji můžeš odnést s sebou. Což se v době nepřítomnosti u kola či koloběžky doporučuje kvůli možnému zneužití."
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5976
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Lysien:

Škoda, že se takové psaní a varování nedostalo na veřejnost a pokud ano, bylo to všemožné zlehčováno.

Martinská Katastrofa by nastala daleko dřív a tehdejším eurobolševickým a jim podobným fanatikům by nezbylo tolik času na totální destrukci Evropy.
A my bysme už možná neměli tolik práce po nápravě škod po jejich vládnutí.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5976
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Kterak palírník v Knihovně detailně pátral po využití pýru v lihovarnictví.
A několik poznatků využil pro zpropagovaní mechanického hubení toho plevele a praktické využití jeho oddenků.
Čimž si proti sobě ještě více popudil chemiky a i větší část milovníků netradičních destilátů a likérů.
Nepomohla ani jeho osvětová přednáška o Emilu Dynybylovi který v letech 1918 - 1948 patřil k jedním z největším výrobcům alkoholických nápojů.
Mimochodem znárodnění své firmy nepřežil a krátce po konfiskaci ho stihl infarkt kterému v pouhých padesáti letech podlehl.
A o tom jak v těžké době německé okupace, v době nejrůznějších restrikcí kdy ostatní výrobci stěží přežívali, on přišel s tím pýrem a jeho firma se díky tomu i ve válečných letech rozvíjela a prosperovala.

A to palírník použil jako jistou paraleru ve smyslu, že se nyní nacházíme v podobné době a musíme se snažit využít vše co jde. Stejně jako kdysi on.

Ale mnoho pochopení nenašel. Ozývaly se hlasy hlavně nesouhlasné.
Zjednodušeně napsáno vzbudil tím hlavně všeobecný odpor a snahy o obnovení toho přerušeného herbicidního výzkumu chemiků.

Je celkem snadno pochopitelné, že většina jeho odpůrců se rekrutovala z lidí kteří byli poslaní na pole a kterým se to vyrýváni kořenů vůbec nelíbilo.

Všichni zemědělci měli sice opačný názor, ale zůstali v menšině a zatím byli přehlasování.
Vůbec se jim nelíbilo nechat si zamořit půdu nějakými pokusy a experimenty a navíc se jim líbilo, že tím mechanickým sběrem se půda provzdušňuje a zkypřuje.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5976
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Někteří lidé už, poněkud předčasně, začali vymýšlet názvy pro nový nápoj.
Třeba Pýrovec, Pýritus, Plazivka nebo Dynybylovka.
Proti těmto názvům palírník vcelku nic neměl a dokonce se mu i líbily.

Jenže byla to jen menšina všech návrhů. Převažovaly názvy typu Ščur-Fuj, Dávivec, Hlínovec, Plevelník, Zoombie likér, Dávovice, Průjmovice a podobné což odráželo většinové veřejné mínění a odpor vůči nové lihovině.
Ale i tak už vzniklo několik grafických návrhů na etikety té nové lihoviny:

Etikety.jpg
Etikety.jpg (70.25 KiB) Zobrazeno 1064 x

A k tomu ještě přispěly vzpomínky na dobu kdy palírník začal vyrábět absint po jehož nezřízené konzumaci se Dr. Mengele údajně propadl kamsi do horoucích pekel. A že něco takového se může znovu u některých senzitivních a psychicky narušených jedinců znovu stát.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5976
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

K všeobecnému odsouzení nových palirnikovych aktivit se přidali i doktoři. Sova s Feničem.
Udělali přednášku o škodlivosti alkoholu. A vymohli si aby úcast mládeže na ni byla povinná. Hlavně se to týkalo SPSP,  ale i Amazonek.
Jinak byla účast dobrovolná. Nedělali si žádné iluze, že by na staré alkoholiky udělala nějaký výchovný dojem.

Celá ta akce začala přehráním jedné staré písně:
"....Krabička cigaret
a do kafe rum, rum, rum
dvě vodky a fernet
a teď doktore čum čum čum
chrapot v hrudním koši
no to je zážitek
my jsme kámoši
řidičů sanitek tek tek tek

Měli jsme ledviny
ale už jsou nadranc dranc dranc
i tělní dutiny
už ztratily glanc glanc glanc
u srdce divný zvuk
co je to nemám šajn
je to vlastně fuk
žijem fajn žijem fajn fajn fajn

Cirhóza trombóza
dávivý kašel
tuberkulóza
jó to je naše
neuróza skleróza
ohnutá záda
paradentóza
no to je paráda
......"
Ve chvíli, kdy později doktor Sova pronášel svá slova o škodlivosti alkoholu, z publika, od Petra se ozval hlasitý výstup z nějakého záznamového zarizení:
Kašel, syrový a nečekaný. Následoval riff z Sweet Leaf od Black Sabbath, ten zlověstný, chraplavý úder tónů, který náhle přetnul vzduch.
Na okraji sálu se pár diváků pousmálo — protože ten kašel byl dobře známý riff.
Motiv Sweet Leaf, který Petr "zařadil" do výchovné přednášky jako ironii, jako připomenutí „jiného doupěte“.
A zároveň tim otevřel otázku zda není kašel (a cigareta nebo drink), nebo všechno dohromady rizikem, paradoxem i kulturou?

Dr. Fenič tiše k Sovovi:
- "Pane kolego, já vám to říkal! Je to marné, marné a marné. Ti spratci mají že všeho jen srandu a stejně si budou dělat co chtějí. Je to ztráta času. Pojďme raději k palirnikovi na nějakou štamprličku. Tady nemá smysl v té přednášce pokračovat. Mimochodem, ten taky pěkně kašle a ten jeho občasný chrapot v hrudník koši taky stojí za poslech".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Rozhovor mezi Martinem a ministrem obrany USA pokračoval dál. Oba muži spolu začali řešit něco, co fungovalo jen ve Spřátelených územích. A to byla Velká sedma. Kolektivní řídící orgán nahrazující zrušený senát, kdy jeho členové nejsou politickými figurkami, ale zástupci svých oborů kteří jsou zvolení lidmi v příslušných oborech podnikajících či je majících jako své hlavní zaměstnání.
Pro připomenutí, jak systém volby člena Velké sedmy funguje: lidé mající jako svoji hlavní podnikatelskou činnost či jako hlavní zaměstnání obor který volený člen Velké sedmy zastupuje (například člena Velké sedmy za obor dopravy volí všichni lidé podnikající či pracující v dopravě. To jest řídiči, průvodčí, strojvedoucí, drážní zaměstnanci, lidé v kancelářích v dopravních firmách, silničáři, traťová údržba, no prostě všichni v dopravě zaměstnaní). Systém volby probíhá tříkolově tak, že v prvním, okresním kole se na kandidátní listinu přihlásí lidé kteří kandidují na funkci člena Velké sedmy mající po uzávěře kandidatury měsíc na prezentaci. Po níž proběhne první kolo volby ve všech okresech. Kandidáti se poté seřadí podle počtu obdržených hlasů, kdy z každého okresu postupují do krajského kola tři kandidáti. Pokud má kraj například pět okresů, bude v krajském kole 15 kandidátů. Ti mají opět měsíc na prezentaci, načež následují krajské volby. Z nich se opět vyberou tři kandidáti s nejvyšším počtem hlasů a ti postoupí do celostátního kola. Kde se v celostátním hlasování utkají kandidáti kteří vyhráli v krajských volbách. Z kterých se opět vyberou tři kandidáti s nejvyšším počtem hlasů. Člen Velké sedmy a dva jeho zástupci. Zvolení na dobu neurčitou, kdy důvodem k ukončení funkce je smrt, zdravotní nezpůsobilost, odstoupení, nebo odvolání, kdy lidé z oboru, či oborů které jejich člen Velké sedmy zastupuje mohou hlasovat o jeho odvolání. Pokud člen Velké sedmy pozbude funkce jsou do 30 dní vypsány nové volby. Pokud funkci pozbude zástupce dochází k posunu pořadí a druhým zástupcem se stává kandidát se čtvrtým největším počtem hlasů.
Tento systém, který se posléze osvědčil, neboť "ministrem", jehož funkci člen Velké sedmy zastával nebyl politik vzešlý ze stranických pletich, ale odborník zastupující svůj obor, který mimo své odbornosti musel prokázat schopnost komunikace a veřejného vystupování. Tudíž se dalo říci, že Velká sedma nebyla orgánem politickým, ale odborně řídícím.
Toto bylo něco, co vedlo ministra obrany USA k některým dotazům.

Ministr obrany USA:"váš způsob řízení státu je pro nás velmi zajímavý. Můžete mi prosím přiblížit jak jste k tomuto způsobu řízení státu došli?"

Martin:"v podstatě poznáním toho, že za rozpad mohlo nahrazení odborníků v důležitých oborových řídících funkcí diletanty. To jest lidmi bez patřičných odborných znalostí a zkušeností. Kteří leckdy udělali chybná rozhodnutí ne ze zlého úmyslu, ale z neznalosti, případně z toho důvodu že se nechali takzvaně "opít rohlíkem". Což je naše rčení pro případ kdy se člověk neznající danou problematiku nechá obalamutit. Kdy právě rozhodnutí takovýchto diletantů v nejvyšších funkcích vedlo k poškození průmyslu, energetiky, zdravotnictví, školství a mnoha dalších oborech v EU. Kdy navíc docházelo k tomu, že tito diletanti byli mimo jiné ovlivnitelní lobbisty, kteří je tak dokázali takříkajíc "utáhnout na vařené nudlí". Přičemž z nich dokázali i vytáhnout veřejné peníze formou dotací. Toto byl důvod proč jsme hledali jiné řešení. Odbornou protiváhu parlamentu. Kdy však z hlediska zachování akceschopnosti rozhodování muset být počet členů tohoto orgánu přiměřeně co nejnižší. Což je důvod proč je nás sedm. Neboť sedm je nejmenší počet kdy lze použít odpočtově většinové hlasování, avšak zároveň jsou obory lidské činnosti přiměřeně zastoupeny. Kdy já například zastupují lidi ze všech bezpečnostních složek. To jest obrany, vnitra a civilní ochrany. Můj kolega za zemědělství má zemědělství, lesnictví a ochranu přírody. Což jsou obory spolu úzce související a vzájemně se doplňující a ovlivňující. A tak to máme všichni."

Ministr obrany USA:"zajímavé je, že jste volení na dobu neurčitou."

Martin:"to je kvůli dlouhodobým projektům. Avšak musíme počítat s tím, že pokud budou s naší prací lidé nespokojení mohou nás kdykoliv odvolat."

Ministr obrany USA:"to je rozumné. A překvapuje nás jak to tam u Vás funguje. Kdy zatímco dříve bylo vyřízení něčeho na dlouhou dobu teď je to podstatně rychlejší."

Martin:"to víte, teď se řeší hlavně efektivita, odolnost, funkčnost a cena. S čímž souvisí i rychlost, která je nutná z hlediska konkurenceschopnosti. Když to shrnu jsme se po rozpadu museli postavit na vlastní nohy. Postarat se o sebe, dokázat se domluvit a navrhnout taková řešení která jsou funkční, relativně jednoduchá a nestojí mnoho peněz. U kterých je nejlepší když se otáčí ve vlastní ekonomice."

Ministr obrany USA:"k těm penězům mám jednu výtku. Vaši předchůdci se zavázali od nás nakupovat zbraně. Zatímco koalice Střed si vše co může vyrábí sama, případně se snaží co nejvíce diverzifikovat dodavatele. To se nám zrovna dvakrát nelíbí."

Martin:" chápu vaše rozhořčení, avšak musím celou věc uvést na správnou míru, kdy za prvé:ti předchůdci sídlí na západ od našich hranic. A za druhé si koalice Střed hájí své zájmy. Což je přesně to stejné jako děláte vy. Nebo jakýkoliv jiný stát který chce přežít v současné nejisté době a zároveň se držet neutrality. Avšak jak jistě vidíte je Koalice Střed ochotná nakoupit v zahraničí za podmínky že zahraniční řešení projde naším schvalovacím procesem, výběrovým řízením za podmínky že je toto řešení lepší než naše vlastní."
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Ministr obrany USA:"k financím mám ještě jeden dotaz:jak si máme vysvětlit "doušku" ve všech vašich výběrových řízeních kde se píše:"je-li na dané řešení, výrobek či službu poskytnuté či prodané třetí zemí vyhlášeno třetí zemí embargo či sankce dochází na území koalice Střed ke ztrátě patentových práv na toto řešení, vyrobek či službu..""

Martin:"toto je naše pojistka proti případnému vydírání. Ke kterému občas v mezinárodních vztazích dochází. Neboť je zcela pochopitelné že se každý snaží vydělat co nejvíce. Proti čemuž je třeba se přiměřeně chránit.
Neboť platí:"naše území naše pravidla. Vaše území, vaše pravidla." Neboť i naše firmy které chtějí vstoupit na váš trh musí dodržovat vaše pravidla. Tak se nedivte že my to máme také tak."
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Malý Petr se po příchodu z práce sešel s kamarádem metalurgem a začali spolu řešit zajímavý problém. U dlouhých dělových hlavní s vysokým dostřelem docházelo při střelbě k rychlému opotřebení hlavně. Chlapi to začali řešit a Malého Petra napadlo jestli by bylo možné vnitřní povrch hlavně opatřit plazmaticky nanášeným povrchem podobným tomu který se nanášel na vnitřní povrch válce spalovacího motoru. Kdy tato vrstvička, byť velmi tenká dokázala odolávat opotřebení daleko lépe než materiál na který byla nanesena. Kdy současně docházelo ke snížení tření. Chlapi o problému zavedli debatu které se účastnil i Ing Chemik.

To nikdo z nich nevěděl, že komise zástupců námořnictva koalice Střed začala prohledávat archivy ve kterých její členové hledali plánky děl ráže 305 a 350 milimetrů vyráběných před více než sto lety pro Rakousko Uherské námořnictvo. A to včetně všech tehdy používaných technologií, které měly posloužit jako základ nové studii kterou si zadalo námořní vývojové oddělení. Kdy nejzajímavější na tom všem bylo to, že tato děla se tehdy vyráběla v Čechách. Kam jedna z částí této vývojové komise zamířila.
...

Mezitím u zadního stolu nadával zkušený strojvedoucí svému mladému kolegovi:"buď rád, že tě ten ROB zachytil. Jinak jsi vletěl do výhybek stovkou."

ROB byl nově zaváděný systém Rychlost Omezujících Balíz nově montovaný ve Spřátelených územích jako systém hlídající překročení povolené rychlosti u návěstidel s návěstmi omezujícími rychlost. Typicky to byla vjezdová návěstidla stanic a odboček a cestová návěstidla před zhlavími. Balízy byly odstupňovány po 20 km/h, u předvěsti ( u předchozího návěstidla) byla balíza vysílající signál do zařízení doplňujícího národní vlakový zabezpečovač o maximální dovolené rychlosti u dalšího návěstidla, kdy se hodnota této rychlosti zobrazila na displeji a zároveň došlo k načtení hodnoty rychlosti dovolené u následující balízy. U které musel vlak jet maximálně touto rychlostí, jinak byla okamžitě aktivována rychlobrzda. Po přejezdu nad touto balizou došlo k načtení rychlosti povolené u další balízy.Tyto balízy byly odstupňovány po 20 (10)km/h ve vzdálenosti závislé na sklonu trati čímž byla modelována brzdná křivka.
Byla li například dovolená traťová rychlost 100 km/h a na předvěsti se objevila návěst "rychlost čtyřicet kilometrů a očekávejte rychlost čtyřicet kilometrů" došlo k aktivaci balíz pro rychlosti 40, 60, 80 kilometrů umístěných mezi hlavním návěstidlem a předvěstí. Na displeji zařízení ROB se objevila číslice "40" a v malém rámečku "80", což byla rychlost u další balízy. Strojvedoucí začal brzdit, pokud jel u další balízy maximálně osmdesátkou se mu načetla "šedesátka", kterou musel jet u další balízy. Poté "čtyřicítka", kterou jel až k návěstidlu kde se mu načetla rychlost povolená v dalším úseku trati.
Pokud by bylo na návěstidle "STŮJ" byly před návěstidlem aktivovány další dvě balízy. Pro rychlost 20km/h a deset metrů před návěstidlem STOP balíza která pokud se nad ní dostalo čtecí zařízení lokomotivy aktivovala rychlobrzdu. Což by sice nezabránilo projetí návěstidla, ale došlo by k rychlému zastavení vlaku a v případě nárazu ke značnému snížení následků mimořádné události.
Systém ROB začal být v přenosné verzi montovanán i před pomalé jízdy a jeho další modifikace dokázala u elektrických lokomotiv vynuceně stáhnout sběrač. Což bylo velmi vhodné u dočasných napěťových výluk kde se prakticky vyloučilo riziko vjetí elektrické lokomotivy do úseku s vypnutým trakčním vedením se zdviženým sběračem, což mohlo v důsledku propojení sekcí ohrozit pracovníky pracující na vypnutém trakčním vedení. Takto vjetí nad příslušnou balízu se zapnutým hlavním vypínačem a zvednutým sběračem znamenalo okamžité vypnutí hlavního vypínače a stažení sběrače. Avšak nedošlo k aktivaci rychlobrzdy, neboť se tyto "stahovací" balízy dávaly do takové vzdálenosti před návěstidlo "stáhněte sběrač" jakou vlak ujede za deset sekund nejvyšší povolenou rychlostí v daném úseku trati. Tato stahovací balíza byla opatřena symbolem staženého sběrače a červené šipky směřující k zemi.

A co se stalo mladému strojvedoucímu? Zakecal se se starším kolegou a přehlédl při stokilometrové rychlosti návěst "rychlost čtyřicet kilometrů a očekávejte rychlost čtyřicet kilometrů" na předvěsti vjezdového návěstidla. Nad aktivní "osmdesátkovou" balizou tak jel rychlostní skoro 100 km/h. Jaké bylo jeho překvapení, když vlak začal prudce brzdit a na displeji zařízení ROB mu červeně blikal rámeček "80".
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Byť se zde mluvilo hlavně o Velké sedmě, jako o hlavním odborném orgánu se samozřejmě nesmí zapomínat ani na další dva pilíře státní moci. A to parlament, kde se každé dva roky ve volbách volí třetina poslanců a ústavní soud.
Celý systém tvorby zákonů je nastaven tak, že parlament navrhuje a schvaluje zákony (systém tří čtení). Zákon, který parlament schválí jde na hlasování na Velkou sedmu. Zde je posouzen z odborného hlediska a buďto schválen, poslán k přepracování (doplnění) a nebo zamítnut, kdy třetí zamítnutí znamená stopku. Se kterou když parlament nesouhlasí se může obrátit na ústavní soud, který uspořádá veřejné soudní slyšení, kde zástupci parlamentu a členové Velké sedmy budou diskutovat o novém zákonu. Kde má ústavní soud tři možnosti. První je podpořit parlament, druhou je podpořit Velkou sedmu a třetí je uspořádat všelidové referendum. U změny ústavních zákonů které neprojdou Velkou sedmou se referendum uspořádává rovnou.
Systém funguje tak, že Velká sedma brání přijetí populistických či neodborných zákonů, avšak parlament pokud považuje zákon za nutný má možnost se obrátit na ústavní soud či uspořádat všelidové referendum. O které může požádat i Velká sedma pokud nesouhlasí se stanoviskem ústavního soudu. Kdy platí že výsledkem všelidového referenda (je pro všechny občany způsobilé volby povinné) se musí všichni řídit, neboť je vůli všeho lidu.
Kdy zároveň platí že referendum lze uspořádat maximálně dvakrát do roka a to až po vyčerpání všech legislativních prostředků.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Tlustý Džon, ten co kdysi zmodral po požití většího množství piva ošetřeného přídavkem stříbra se napil pýrovice. Napřed trochu, načež si přihnul pořádně. Odložil láhev, zrudnul jako krocan po spatření rudých trenýrek a z jeho střev se ozvalo mohutné zabublání. Následně vyvalil oči, chytil se za zadek a šouravým krokem odešel domů.
Mezi lidmi se poté uspořádalo malé referendum o tom, jestli mu budou dál říkat Šmoula, nebo Krocan.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Malý Petr si doma do notebooku nainstaloval aplikaci umožňující dálkové hlasování v referendu. Toto hlasování bylo v případě vyhlášení povinné pro všechny volby schopné občany s tím, že kdo se ho nezúčastnil platil až do dalšího referenda zvýšenou daň z příjmu. Což stejnou měrou postihlo lidi s malým i vysokým příjmem.
Malý Petr si tuto aplikaci, do které se mohl přihlásit přes bankovní identitu, nebo přes datovou schránku (tu neměl) nainstaloval a přečetl si návod. Poté navolil v menu položku "testovací hlasování", přečetl si zkušební otázku s nabízenými odpověďmi. Po rozhodnutí zmáčkl tlačítko "volba", načež byl vyzván k přihlášení se do aplikace přes bankovní identitu. Což učinil a zobrazila se otázka a tři možnosti odpovědi. V okamžiku kdy Malý Petr vybíral odpověď "C" se obrazovka zamknula a objevil se nápis "bezpečnostní uzamčení aplikace - nedovolená osoba v dosahu".
Malý Petr se otočil a spatřil Hanu, jak k němu jde ode dveří.
"Miláčku, venku je hezky. Půjdeme na procházku?" Ptala se ho Hana.

Malý Petr:"hned jak to tady dodělám."

Hana:"a můžu ti s tím pomoci?"

Malý Petr:"s tímhle bohužel ne."

Hana si všimla nápisu na obrazovce:"co to je?"

Malý Petr:"hlasovací aplikace na referendum. Mimo přihlášení to hlídá můj obličej s tím, že jakmile se v dosahu kamery snímající můj obličej objeví někdo jiný či jiná kamera se aplikace okamžitě uzamkne. To aby nedošlo k ovlivňování hlasování."

Hana po vysvětlení odešla do vedlejšího pokoje a Malý Petr se znovu přihlásil, načež provedl testovací volbu. Systém mu potvrdil její zaznamenání a ve chvíli, kdy se Malý Petr odvrátil od obrazovky pryč se systém znovu uzamknul.
...
Digitální hlasovací systém, paralelní s klasickým "papírovým" hlasováním byl postaven tak, že volit mohl občan po přihlášení se přes bankovní identitu či datovou schránku. Systém zároveň kontroloval biometrické znaky obličeje dotyčného s tím, že v dosahu kamery zařízení nesměla být žádná jiná osoba nebo kamera. Protože jakmile toto systém přes kameru zjistil okamžitě uzamkl aplikaci umožňující digitální volbu v referendu. A to z důvodu tajnosti a možnosti osobní volby, kdy by při výskytu jiných lidí při hlasování mohl být hlasující ovlivněn, či by dokonce mohlo být hlasováno za něj. Stejně tak došlo k uzamčení aplikace pokud se dotyčný odvrátil od obrazovky.
Systém byl tak přísný, že někteří lidé když museli volit si šli sednout na WC, kde byli sami a nehrozilo jim, že je někdo vyruší a oni budou muset proces přihlášení a volby opakovat znovu.
Ve výsledku tak někteří návštěvě "oné místnosti kam i císař pán chodil pěšky, neboť se tam kočár s koňmi nevešel" říkali "malé a velké referendum".
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Hana se na procházce s Malým Petrem začala zajímat o referendum. Jak probíhá, jak dlouho trvá a co se stane pokud se člověk nezúčastní. Na což jí Malý Petr odpověděl:"referendum může být vypsáno maximálně dvakrát do roka s tím, že vlastní hlasování trvá 28 dní. Člověk může hlasovat jak digitálně přes patřičnou aplikaci kam se lze přihlásit přes bankovní identitu či datovou schránku. Platí že pokud nemáš možnost hlasovat digitálně, či máš technické problémy můžeš hlasovat osobně "papírově" na obecním úřadě kdekoliv v celých Spřátelených územích v jeho úředních hodinách.
Co tě od účasti na referendu omlouvá je zdravotní nezpůsobilost, výkon trestu odnětí půdy a dlouhodobý pobyt v zahraničí, kdy musíš být celých 28 dní mimo Spřátelená území a účast na vojenské operaci kde není možné zabezpečit hlasování v referendu.
Pokud odmítneš hlasovat v referendu dostaneš pokutu ve formě daňového příplatku k dani z příjmu ve výši pěti procent z hrubého příjmu. Což znamená že čím větší plat máš, tím více zaplatíš. To proto, že nízká konstantní pokuta by nikoho nepostihla a pokud bude vysoká postihne primárně lidí s nízkým příjmem, neboť bohatí ji zaplatí. Takto je to pro všechny pět procent z jejich hrubého příjmu a to do doby konání dalšího referenda. Kde když odhlasuješ se ti pokuta zruší, pokud hlasovat nebudeš budeš ji platit dál."

Hana:"čekala jsem jednodenní hlasování. Ale celých 28 dní, to umožňuje hlasovat každému. Ať sedí doma, či maká na směny. A náhradní možnost papírové volby na obecním úřadě umožňuje volit i lidem bez znalostí informační technologie či majícím k tomuto druhu volby nedůvěru. Mají to fakt promyšlené, jak udělat z hlasování v referendu všelidovou záležitost kde je výsledek volby všelidovým rozhodnutím."
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Hana se posléze Malého Petra zeptala:"koho vy si tady vlastně volíte?"

Malý Petr:"parlament a Velkou sedmu. Parlament jako politickou reprezentaci a Velkou sedmu jako odborného garanta. Což má pro nás všechny výhodu v tom, že moc je rozdělena mezi dva subjekty. Politický a odborný, což je daleko lepší než dříve, kdy byly parlament se senátem subjekty politickými."

Hana:"takže tady co navrhne parlament musí projít přes Velkou sedmu. A co navrhne Velká sedma to si schválí sama?"

Malý Petr:"nikoliv. Co navrhne Velká sedma musí projít přes parlament. Všechny zákony musí mít schválení od obou komor. S tím, že pokud nějaký zákon přes jednoho či druhého neprojde mohou podat dovolání k ústavnímu soudu, který ve veřejném líčení rozhodne."

Hana :"ústavní soud volí kdo?"

Malý Petr:"šest soudců Velká sedma a šest soudců parlament. S mandátem na šest let s tím, že hlasování probíhá vždy po dvou letech po třetinách. A v předsednictví se soudci střídají po jednáních rotačním způsobem."

Hana:"to bych chtěla vidět jak se parlament s Velkou sedmou dohadují. Mám obavy že by z toho mohla být zákopová válka."

Malý Petr:"to se nestává. Ptal jsem se na to Martina a říkal mi, že mají pravidelná společná zasedání kde si ujasňují svá stanoviska a řeší případné neshody a problémy. A to ať osobně, nebo přes své expertní týmy. Což je nutí ke vzájemné komunikaci. Obvzláště když jsou tato zasedání veřejná."

Hana:"jenže když mohou být dvě referenda do roka se může stát, že se otázky nahromadí a ..."

Malý Petr:"v jednom referendu může být víc otázek. Kdy je jasně dáno že otázka na jednu odpověď nesmí ovlivnit odpověď na otázku druhou či být ve vzájemné souvislosti. Což je reakce na jedno rakouské referendum."
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3959
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Malý Petr se na Hanu otočil a řekl jí:"jednoho referenda se nejspíš dočkám už v říjnu. Protože dnes soudci ústavního soudu řešili návrh parlamentu který chtěl v případě hrozby či provedení teroristických útoků ve Spřátelených územích omezit práva občanů Spřátelených území a zavést odposlechy bez soudního povolení. Nehledě na možnost zavedení plošného sledování internetových diskusí."

Hana:"to oni chtěli udělat?"

Malý Petr:"ano. A oháněli se tím, že lidé chtějí bezpečnost a že je politická zodpovědnost jim ji dodat. Velká sedma se proti tomu postavila a shodila jim to pod stůl. A to přesto, že v zákoně bylo zavedeno zvýšení procent placených ze státního rozpočtu bezpečnostním složkám."

Hana:"tak to byl Martin pro."

Malý Petr:"budeš se asi divit. On se postavil jednoznačně proti s tím, že parlamentem navržená opatření ve skutečnosti proti teroristům nepomohou, za to však omezí slušné lidi. A nejlepší byl jeho komentář na návrh na zavedení plošného sledování internetových diskusí."

Hana:"co řekl?"

Nyní přímo ocitujeme slova Martina během veřejného slyšení u Ústavního soudu:
" Vážený soude, plošné sledování internetových diskusí vypadá politický líbivě, avšak jako odborník na tuto problematiku musím prohlásit že ve skutečnosti je tento návrh kontraproduktivní. Neboť nejen že povede k zahlcování našeho bezpečnostního aparátu falešnými či z kontextu vytrženými hlášeními, ale co je nejdůležitější povede k maskování skutečné komunikace teroristických skupin či jiných závadových osob které budou vědět že je jejich komunikace sledována."

Soudce:"můžete mi to přiblížit?

Martin:"to je jednoduché. Když budou dotyční vědět že je jejich komunikace automaticky sledována a zaznamenávána mohou tuto komunikaci provádět buď na platformách ke kterým my nemáme přístup. A nebo budou svoji komunikaci maskovat jako neškodná sdělení. Kdy Vám jako příklad mohu uvést záměnu slov, kdy bude slovo "zbraně" nahrazeno například slovem "kachna". Kdy mohou v komunikaci říci:"zítra v pět hodin přijedeme na návštěvu a přivezeme dvě kachny na sobotní oběd". Co bude tato fráze ve skutečnosti znamenat si každý dovodí sám.
Kdežto dnes, kdy je komunikace šifrovaná a odposlouchávat ji lze jen se svolením soudu si s touto problematikou většina zločinců hlavu neláme. Neboť věří na svoji nepostižitelnost. O tom, co chtějí udělat se baví bez větších okolků, nebo v obecně platném slangu. Což znamená, že když dostaneme důvodné podezření že dotyční jsou do něčeho namočení a získáme soudní povolení k odposlechu jejich komunikace jsme schopni takto získat důkazy a leckdy i trestnému činu zabránit. Kdy pokud bude zavedeno plošné sledování internetové komunikace toto přestane platit, neboť zločinci s tímto budou počítat a připraví se na to. Což se zcela pochopitelně týká i deliktů sexuálních."

Posléze se soudce Martina zeptal na návrh na zvýšení finančních prostředků ve prospěch bezpečnostních složek.

Martin:"peníze nejsou vše, když kvůli nekvalitnímu zákonu přijdete o možný zdroj informací. A navíc budete zahlcen balastem. Nehledě na ztrátu svobody pro běžné občany kdy platí že svobodu si nelze koupit. Tu prostě musíte mít."

Po tomto proslovu vypukl v soudní síni potlesk. Líčení probíhalo celkem osm hodin, načež ústavní soud potvrdil rozhodnutí Velké sedmy. Kdy jak Martin, tak i přizvaní odborníci dokázali že návrh je špatný a ve skutečnosti situaci spíše zhorší, než by něco vyřešil. Avšak poslanci mezi sebou začali sbírat podpisy na uspořádání referenda, kdy pro vyhlášení referenda museli sehnat nejméně 120 podpisů poslanců z 200 celkových. Což se jim po několika dnech podařilo.
Do podzimního, říjnového termínu pro možné uspořádání referenda tak přibyly dvě otázky.

1) souhlasíte s omezením občanských práv v době hrozících teroristických útoků či jiného nebezpečí? Ano/Ne

2) souhlasíte s plošným sledováním internetových diskusí? Ano/Ne

...
K uspořádání referenda patří ještě dopovědět že mezi parlamentem a Velkou sedmou byla dohoda o tom, že pokud nebude situace skutečně akutní budou referenda pokud jich bude třeba uspořádávána v podzimním a jarním termínu. To jest v říjnu a v dubnu. To jest v době kdy jsou lidé většinou doma, termíny jsou mimo hlavní termíny polních prací (žně, ...) a podzimní termín je dostatečně daleko před Vánocemi a jarní termín je po Velikonocích. Kdy je třeba lidem mimo jiné i dát čas na zjištění informací, na debaty a i na odpočinek. Neboť příliš časté volby jsou únavné a vedou k odporu. Kterého by jisté síly mohly chtít využít ve svůj prospěch.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Zamčeno