Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

V lese okolo Zakázané čtvrti sbírala dvojice přivandrovalců houby. Pod vlivem nedostatku jídla a velké drahoty nedbali hlášení městského rozhlasu a vydali se sbírat houby. Procházeli statným lesem a z křoví před nimi vyšel robopes. Oba na něj čučeli s vyvalenýma očima. Poslední co uviděli bylo, jak robopes popošel a zvedl pravou tlapu. Pak třeskl výstřel, žena zaječela a třesk druhý výstřel.
Takto se do Zakázané čtvrti během 24 hodin nevrátilo přes 30 lidí.

Toho večera byl napaden obrněný vlak a Bahenní tábor.

Radiozvědka zareagistrovala velké množství rádiových signálů mezi Zakázanou čtvrtí a starou sýpkou stojící asi 10 kilometrů od Bahenního tábora. Vzhledem k směru pohybu robopsů pojali členové Radiozvědky podezření, že se tam nachází základna robopsů.
Dali dohromady družinu průzkumníků, kterým dali dvě krabičky RS-02 a čtyři drony vybavené infra viděním. Druhou krabičku RS-02 dostali z důvodu rozdělení na dvě party a sledování ze dvou míst.
Krabičky RS-02 byly proti originálu vylepšeny tak, že jejich baterie byly zdvojeny a každou z baterií bylo možné vyměnit zvlášť. Průzkumníci byli též ponaučení o kleknutí na 4 v případě poruchy Krabičky RS-02.

Průzkumníci zapli RS-02 a vydali se, vybavení nočním viděním na cestu. Ve dvě hodiny v noci dorazili ke staré sýpce a zaujali místa. Umístili se diaginálně proti rohům budovy tak, aby každá parta viděla dvě strany sýpky. Udělali i několik fotografií.
20220909_033151.jpg
20220909_033211.jpg
Následně průzkumníci vypustili dva drony. Během prvních průletu si nevšimli ničeho podezřelého. Se svítáním vyslali třetího drona na vzdálenější průzkum okolí. Tam je upoutala cestička vedoucí zpoza mostku pod kolejemi. Parta, která byla asiv300 metrů od mostku se k němu přiblížila a zamaskovala se. Sledovala jak mostek pod kolejemi, tak I sýpku.
Přílohy
20220909_033151.jpg
20220909_033211.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Anička probrečela celý večer. Po svém hrůzném zážitku byla v šoku a usnula až pozdě večer. Druhý den ráno si ji nechala zavolat Havránka a poslala ji za jedním ze svých pochopů. Ten se choval značně neurvale, až surově a Aničku odvedl do místnosti. Zde jí předal balíček s bílým práškem a adresu ve Městě kam má prášek doručit. Anička na něj koukala, on na ní zařval a vyhodil jí ven z místnosti se slovy ať si to nacpe třeba do ... . Ale ať se bez toho, co má donést nevrací.
Anička si vzala volné kalhoty, balíček upravila a dala si ho do kalhotek a podařilo se jí projít přes kontrolu na mostě spojujícím Zakázanou čtvrť s Městem. Přišla na udanou adresu, kde balíček předala a zpět donesla poukázky.

Zpravodajci si přehráli záznam z akce. Bylo jim jasné, že na oné adrese je distributor. Ale nemohli tam hned vlítnout, to by ohrozili krytí celé akce. Zároveň však potřebovali vyřešit náhodné zatčení své agentky. Proto svolali schůzi.

V Depu se sešla schůze Martina, velitele zpravodajců, vnitřní bezpečnosti a dalších tří velitelů. Celou záležitost probírali a bylo jim jasné, že pokud Aničku po případném zatčení s balíkem propustí tak to bude podezřelé. Protože doposud každý zatčený s balíčkem skončil v Sanytrnici, nebo lomu. Zatčení se často hájili tím, že byli k přenášení balíčků donucení. Ale nebylo jim to nic platné.
Debata trvala pět hodin a jejím výsledkem bylo to, že některým ze zatčených, kteří jevili největší ochotu bude nabídnuta možnost spolupráce. Pokud budou souhlasit budou propuštěni na svobodu. Celá akce bude kryta jako "změna důkazů". Celkem tak byla vybrána čtveřice odsouzených, kteří byli výměnou za donášení informací propuštěni.
Nikdo další mimo šesti osob účastnících se této schůze nevěděl, že tato akce má krýt propuštění Aničky po jejím případném zatčení.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Anička během dalších dní bez nehody připravila další tři balíčky. A koncem týdne si ji zavolal pochop Havránky. Dostala speciální úkol: na pátek byla v Zakázané čtvrti vyhlášena diskotéka.
Pochop Aničce rekl: v pátek se vyfintíš, večer půjdeš na diskotéku a sbalíš tam nějakého mladého z Města. Nejlépe z Depa. Musí to vypadat jako láska. Pak ho dostaneš sem

Anička: ale já mám Tonyho. Chci jít na diskotéku s ním.

Pochop: neser mě. Na diskotéku s tebou Tony nepůjde. Jestli jsi si toho nevšimla, od pátku má jinou. Zrovna tak blbou jako jsi ty. A zkus se nějak šprajcovat, nebo si něco vymýšlet. Tak s tebou zatočíme.
Padej!!!

Anička začala hledat Tonyho. Nemohla ho najít, tak se na něj zeptala tří lidí které u Havránky znala. Odpověď byla stejná: nebreč děvče, nejsi první a ani poslední. On holky střídá jako ponožky.

Ta noc byla třetí, kterou Anička strávila v pokoji sama. Přiložila přívěsek k budíku a odeslala zprávu.
...
Depo, zpravodajské oddělení.

Zpravodajci si přehráli zprávu od Aničky. A v jejich hlavách uzrál nápad. Aničce dodají parťáka.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Průzkumníci sledovali starou sýpku. Do svítání si nevšimli ničeho zajímavého.
...
Klenutým tunýlkem pod kolejemi běžela dvojice robopsů. Jejich řídící algoritmus je vedl ven z tunýlku. Poté měli běžet cca 200 metrů korytem vyschlého potoka a následně po naprogramované trase k Mlýnu a okolí. Zde po dosažení operačního pásma, které bylo určena vysíláním z hlav zničených robopsů a jezdců na motocyklech
došlo k odblokování zbraní robopsů. Jejich úkolem bylo ve vymezeném operačním pásmu zabíjet lidi, šířit paniku a strach. Výsledkem tak mělo být ochromení činnosti v oblasti.

Po vyběhnutí z tunýlku robopsi zaznamenali blokující signál. Běželi dál.

Čtveřice průzkumníků zaznamenala proběhnutí robopsů. Toto nahlásili vysílačkou veliteli průzkumné družiny. Tou dobou se rozednívalo, dohlédnout byla přes 200 metrů. Byli zamaskováni cca 50 metrů od ústí tunýlku ve starých vracích náklaďáku a zemědělské techniky zarostlé v křoví a mlází. 50 metrů od úkrytu k tunýlku vysokému asi 1,5 metru vedlo vysokou, několik let nesečenou trávou, se starou polní cestou. Po polní cestě jel jezdec na motocyklu mající na sobě dlouhý plášť. Jeden z průzkumníků si všiml bočního závěsu na motocyklu. Objekt sýpky i motocyklistu nasnímal na kameru a záznam odeslal. Lehké zavrnění v těle kamery potvrdilo příjem signálu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Tohle psaní, tuto kapitolu neberte moc vážně!
Je to hodně osobní a velmi neuvěřitelné. Ale napsat to musím, co kdyby.... Náhodou na tom něco bylo? Nebo ne náhodou když hodně podivných událostí je normálním způsobem nevysvětlitelných. Jistě, byla a je tady spousta paranormálních jevů, ale vygradovalo to vše až s Mengelem.
*
Zatím jsem se s tím svěřil jen ing. Chemikovi protože ten má na tom jistý podíl.

To jsme spolu tak popíjeli Absinthe a přišla řeč na thujon. Na jeho údajné halucinogenní účinky. Shodli jsme se, že z pelyňku se při běžné a osvědčené výrobě se ho do destilovaného nápoje dostane jen minimální a neškodné množství.
Ale co se stane když se tam přidá uměle.
́Anebo když se pelyněk v násadě notně předávkuje?
Kde brali insiraci pro svá díla známí umělci, velcí absintoví pijáci typu Oscar Wilde, Paul Verlaine, Toulouse Lautrec, Hemingway, Degas, Monet, Vincent van Gogh a další?
Ten poslední si prý údajně v thujonovém rauši dokonce uřezal ucho...
*
Ale zpět Chemikovi. Ten si vzpomněl, že kdysi na popud Mengeleho předestiloval vodní párou větší množství pelyňkové silice. Výtěžnost byla mizerná. Cca 0,5% a izolace thujonu z ní podobná.
(Takže se vysvětlilo kdo a proč kdysi zplundroval pelyňkovou výsadbu. Žádní býložravci to rozhodně nebyli).
Mengele tvrdil, že pracuje na nějakém novém revolučním léku a k jeho sestavení potřebuje nutně thujon. Tehdy řádila pandemie covidu. Taky vzpomínal, že absinthe kdysi fasovali francoužští vojáci do Alžírska během tamní války jako lék proti malárii a žaludečním potížím.

Dramatická historie absintu, potažmo thujonu, ale i silic z fenyklu, anýzu apod. začala již v roce 1792 ve Švýcarsku. Tam dr. Ordinaire léčil své pacienty zázračným elixírem zelené barvy vlastní výroby, který vyráběl podle receptu staré zkušené bylinkářky.
*
Chemik předal Mengelemu thujon, ten zahájil pokusnou výrobu svého léku a pak...., po nějaké době ze starého Sanitárního psince záhadně beze stopy zmizel.
*
Někdo z nás by to měl zkusit, řekl ing. Chemik a vytáhl pečlivě zabalenou a uzavřenou ampuli s výtažkem. Možná to není přesně ono na čem pracoval Mengele, ale podle toho co se mi od něj podařilo zjistit, bude to mít k jeho elixíru velmi blízko.
Stačí pár kapek přidat do absintu...
Zkus to ty. Jsi větší magor než já a přiznám se, jsem trochu, možná hodně, zbabělec. Bojím se toho jiného světa. A navíc já alkohol dost špatně snáším a ty jsi starý a zkušený alkoholik. Ty to zvládneš daleko líp!
*
*
Probudil jsem se, po ani nevím jak dlouhé době. Tak velkou kocovinu jsem nikdy neměl a ani o takové neslyšel.
Bude trvat delší dobu než si všechny zážitky, vzpomínky, nějak v hlavě sesumíruji. Jestli to nebyl jen nějaký sen, vidiny v rauši, psychotropní halucinace či co?

V každém případě jsem viděl Mengeleho, mluvil s ním, byl jsem v té obrovské budově, viděl zdálky tu podivnou továrnu, i řeku z ní plynoucí v které těžké věci plavou na hladině a lehké padají ke dnu.
Viděl jsem to nekonečné schodiště, ten výtah který funguje a nefunguje, to osvětlení, tu místnost - kotec z kterého Mengele osvobodil toho dobrmana, viděl tam i tu funkční napáječku se živným roztokem. Bylo toho najednou moc.
Přinesl jsem si sebou něco mezi fleškou a paměťovou kartou kterou mi dal Mengele a taky i pozdrav od toho dobrmana.
Ruka.jpg
Ruka.jpg (45.15 KiB) Zobrazeno 1346 x
Druhá ruka.jpg
Druhá ruka.jpg (92.21 KiB) Zobrazeno 1346 x
Asi jsem se mu nelíbil já nebo předání a odnesení toho média.


Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Prosím tě Běrko, co se stalo tvému manželovi? Vždyť má celou ruku v sádře. On odněkud spadl?

Bětka: ten můj blbec starej se ožral jak to hovado, když u kamarádů sledovali film. Nějaký maník tam rukou přerážel střešní tašky a cihly. Jak byl nalitej si usmyslel že to udělá taky. Na dvě polínka dal cihlu, zařval "hači tači" a praštil do ní rukou. Začal řvát jako bolestivě střelenej tur a za chvíli měl ruku jako balón. Tak jsme ho odvezli do Sanitárního psince. Fenič když uviděl rentgen prohlásil že tak krásnou dvojitou zlomeninu ještě neviděl. Řekl s úsměvem sestře ať dojde za zedníky ať namíchají kolečko betonu na jeho zlomený rozum.
Holt ta cihla nebyla predrozpadová hrachovina, ale naše poctivá zvonivka.
hqdefault.jpg
hqdefault.jpg (12.89 KiB) Zobrazeno 1321 x
1PwBNaE.jpeg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Paní která si mimo aktivity v ÚSLDR, (Ústav pro studium liberálně demokratických režimů), vzala na starost i knihovnu informovala, že zaznamenala nebývalý zájem od děti a dorostu o vše související se starým bojovým uměním. Hlavně o karate. A pak taky se zajímají o léčbu a prevenci zlomenin. A taky o užívání nějakých přírodních látek obsahujících vápník, hořčík, vitaminy D, K2, mumio apod.
- "Nechci malovat čerty na zeď, ale dobře víte čeho jsou ti rozjízvenci schopni. Víte co se stalo starýmu od Bětky, že? A ten by už ve svém věku měl mít rozum!"
Martin:
- "Ženská, neotravujte mě s takovými blbostmi a neroznášejte klepy. Já v tom jejich zájmu vidím spíš pozitivum, chápu je a líbí se mi to.
Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ing. Chemik:

- "Cos to tam do té kroniky napsal za bláboly? Vytrhni hned tu stránku a spal ji! Já s tím nechci mít vůbec nic společného!
Ty jsi fact neskutečný magor!".

- "Jo, máš asi pravdu, ale co ty moje pokousané ruce? Já jsem tam opravdu asi byl!"

- "No to si musíš ve své lihové hlavě přebrat sám. Ale já tě rozhodně nepokousal. Ty rány zjevně pocházejí od zubů nějakého velkého psa".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Jezdec na motocyklu vjel vraty, která se před ním otevřela do sýpky. Vzhledem k tomu, že uvnitř byla tma hlídka nic neviděla. Vrata se zavřela a sýpka vypadala stejně ošuntěle a opuštěně jako dřív.
Robopsi ze škarpy nabrali naprogramovaný směr.

Velitel průzkumné hlídky se rozhodl poslat dvojici průzkumníků vybavených krabičkou RS-02 do tunýlku pod trať. Druhá dvojice průzkumníků měla zůstat schovaná ve vracích techniky. Jejich mokré převleky uschly již před dvěma hodinami.
Dvojice s krabičkou RS-02 se proplížila ke vstupu do tunýlku. Jeho ústí mělo na výšku cca 1,5 metru a na šířku cca 60-70 centimetrů. Dno tunýlku pokrývala vrstva jemných naplavenin pokrytá drobnými stopami robopsů. Průzkumníci si nasadili noční vidění a vstoupili do tunýlku. Na stěnách tunýlku byly stopy po vodě, scanner zatím mlčel. Ušli cca 50 metrů, když vešli do malé klenuté místnosti o rozměrech 2x2 metry. Do místnosti ústil tunýlek podobných rozměrů jako ten, kterým přišli a tři potrubí o průměru 30, 60 a 80 centimetrů. Stopy robopsů vycházely z tunýlku a 80cm potrubí.
Průzkumníci se rozhodli pokračovat tunýlkem. Ten pokračoval dál dalších 40 metrů, načež zahnul doleva. Po asi třiceti metrech našli v boku tunýlku výklenek se zebřikem vedoucím nahoru. Zde scanner zaregistroval slabé rušení prakticky na všech frekvencích s výjimkou vysokých.
Průzkumník pokynul rukou a jeho kolega opatrně vystoupil po žebříku nahoru. Otvorem v poklopu vysunul ohebnou kamerku a provedl průzkum. Na monitoru se objevil obraz temné a ponuré chodby, ve které byla spousta různých beden a krabic. Podival se nahoru a přímo nad kanál deklem byla kamera namířená dozadu do chodby.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Černá Perla zbrojí.
Terenní pásová, zmenšená mašinka.jpg
Cikánská rikša rychlého nasazení.jpg
Cikánská rikša rychlého nasazení.jpg (44.42 KiB) Zobrazeno 1201 x
Po masakru prodejců košíků a nůši vztahy mezi nimi a Mlýnem s Depem značně ochladly.
Přestali nám věřit a už ani Fero není u nich moc vítaný.

Fero to dává za vinu početné hrozivě vyhlížející hordě která do Černé Perly dorazila odněkud z východu. Mimo nějakého podivného cikánského dialektu hodně používají něco jako ruštinu nebo ukrajinštinu. Myslí si, že to jsou notně zdivočelí veteráni z poslední války na Ukrajině a v Rusku.

Martin k tomu jen podotkl:
- "Není to tak dlouho co jsme se společnými silami se spřátelenými komunitami a osadami zbavili z důvodu bezpečnosti všech ukrajinců a rusů a kuwaaa fix už je to tady zas. A aby toho nebylo málo tak ještě ta invaze těch zatracených robopsů".
Fero:
"Náčelníku, tohle je daleko horší než si vůbec dokážete představit! Rusy a ukrajince tady v okolí nikdo rád neměl a nestál o nějaké pokračování staré války a pokračování tady u nás s ní, takže to bylo vcelku jednoduché a bez větších problémů. Jenže tady se jedná o cikány. Ti to berou jinak. Drží pospolu bez rozdílů národností. A proti gádžům, pokud z nich nemají prospěch se ochotně spojí".
Náčelník:
- "A co tak je nějak poštvat proti Městu & ?Vždyť to bylo hrozné co provedli těm košíkářům!"
Fero:
- "To jsem zkoušel a neuspěl. Prý ve zbídačeném Městě není pro ně nic zajímavého. Ale takový Mlýn, Depo..., to je jiná.. Blbé je, že těch přivandrovalců tam už teď je jak psů a prý mají brzy dorazit další. I s nějakou východní vojenskou technikou. Ještě horší je to, že nám nakloněný vajda vážně onemocněl a jeho dny se krátí. Zavřeli ho taky do izolace, že prý se jedná o nějakou nebezpečnou nakažlivou chorobu a nikdo k němu nesmí. A není tam sám. S ním i několik dalších důležitých z Perly. Osobně si myslím, že byli těmi nově přitáhnuvšími otráveni nějakou východní samohonkou".
Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Netrvalo to nijak dlouho a Město & dalo o sobě zas vědět.
I přes kritický nedostatek papíru, tiskařských barev, energií apod. přece jen se na něco vzchopili.
Odměna za zabití.jpg
Odměna za zabití.jpg (44.01 KiB) Zobrazeno 1180 x
Proč a v čím zájmu? Vždyť ještě nedávno měli Černou Perlu na seznamu jejich největších nepřátel...

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Průzkimník s kamerkou si pořádně prohlédl stěnu chodby. Přitom si všiml, že asi půl metru od první kamery je na stěně namontovat druhá mířící na druhou stranu chodby. Ukázal to kolegovi a oba se shodli, že kamery mají sledovat oba vstupy do chodby.
Na konci chodby zaslechli hluk a uviděli člověka s paleťákem. Šel po chodbě, zastavil se u beden, na které si posvítil baterkou. Na paleťák nabral jednu z beden a odjel tam, odkud přišel.

Průzkumník: odpojíme kameru mířící tam, odkud přišel ten maník

Já bych je odpojil obě.

Jen jednu. To bude vypadat jako porucha. Kdežto když odpojíme obě to bude podezřelé.

Průzkumníci zvedli poklop kanálu a vylezli na chodbu. Poklop vrátili zpět a ten vyšší odpojil kabel vedoucí do kamery vytažením konektoru. Oba průzkumníci se vydali kryjíce se za bednami chodbou dál. Pomalu došli na konec chodby. Za zatáčkou bylo vidět dřevěná vrata. Menší průzkumník vsunul kamerku do díry po vypadlém suku. A to, co uviděl mu vyrazilo dech: v místnosti bylo na paletách vyrovnaných alespoň sto robopsů.
Na chodbě se ozval hluk. Oba průzkumníci tiše vešli do místnosti s robopsy a skryli se za bedny. Do místnosti vešli tři muži s paleťákem. Nabrali paletu s trojicí robopsů a odešli. Průzkumníci se je vydali sledovat. Trojice zašla do dalších dveří na chodbě. Za nimi byla rampa vedoucí nahoru. Zde kryjice se uviděli, jak trojice vkládá do robopsů bateriové bloky a nahrává do nich program.
Průzkumníci zaslechli úryvky rozhovoru:

Už jsme jich vypustili padesát. Ještě jich tu je přes 500. To je chtějí vypustit všechny?

Co jsem slyšel tak ano. Ještě tam prý chtějí vyvolat rasovou válku.

Další pokračování rozhovoru průzkumníci neslyšeli, protože trojice zašla za roh. Průzkumníci dál pokračovat nemohli, protože by se dostali do zorného pole kamery. Rozhodli se vrátit zpět. Do kapsy zasunuli kamerku s nahraným záznamem.
Sešli dolů do sklepa, kde se jako temní duchové vrátili do tunýlku.
...
Velín ve staré sýpce.

Hlášení veliteli: Před velitele vstoupil muž, zasalutoval a podal hlášení: četa hlásí aktivaci čísel 51, 52 a 53. V 6:30 budou vypuštění směr cílová oblast. Sekuriťák hlásí výpadek kamery č.6 ve sklepě.

Velitel sýpky: pošlete tam technika.

Technik posléze došel do chodby ve sklepě kde do kamery připojil konektor s kablíkem. Kamera opět ožila.
...
Průzkumníci vyšli ven z tunýlku. Nasadili si hejkaly a kryjice se se odplazili do vraků staré techniky. Svým dvěma kolegům řekli co se stalo, a co zjistili. Záznam preposlali veliteli družiny a ten ho promptně přeposlal zpravodajcům. Zavrnění v těle kamery potvrdilo příjem signálu zpravodajci.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Oblast kousek od hranice Spřátelených území spadající pod Kocoury.

Hranici překročila velká skupina temných přivandrovalců. S sebou měli různá vozidla. Ostraha obce zjistila příchozí, při pokusu zjistit o koho se jedná byli okamžitě zabiti. Střelba však přitáhla pozornost a v obci vypukl poplach. Na místo se vydala místní zásahová družina, po zjištění stavu byli rádi že se vrátili zpět a veliteli rovnou rekli: je jich alespoň 1000. Mají různou techniku. To nezvládneme.

Velitel vyhlásil bojový poplach a do éteru letěla zpráva: Rudý šíp. Atack 1000 tech. Hora 250. (Jsme napadení, žádáme o pomoc. Min 1000 útočníků s technikou. Hora 250).

V okolních obcích došlo k vyhlášení poplachu. Někde tloukli signál údery do kolejnice, někde velitelé družin obíhali baráky, někde použili obecní rozhlas. Použili různé způsoby, výsledek byl ten, že během půl hodiny byli chlapi ( i ženské) na svých místech. Radiostanice predávaly zprávu o napadení dál, během hodiny byla celá oblast na nohou, zpráva se šířila jako stepní poźár, operační skupina místního velitelství po zjištění co se děje podala zprávu na hlavní velitelství do Depa a převzala koordinaci řízení akce. Koordinaci si do té doby provaděl velitel napadené obce spolu se sousedy.

V napadené obci se část lidí schovala do připravených krytů a úkrytů. Další se stáhli do připravených pozic v sousedních obcích, kam již začaly přicházet posily zezadu. Některé pěšky, některé na vozech. Chlapi si vzali zbraně co měli doma a vyrazili.
V podstatě tak došlo k tomu, že řady útočníků řídly, jak se roztahovaly po krajině, zatímco řady domácích se zahušťovaly příchodem posil zezadu. Do oběda byla celá oblast uzavřena, započalo čistění. Trvalo to dva dny, než se podařilo oblast vyčistit.
Koukej tak, aby jsi viděl.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Skupina, ktorá odišla na prieskum podzemných krytov z dokumentov z vily sa neozvala už štvrtý deň...
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po rozbozu zprávy o napadení oblasti si Karel pomyslel: on byl bývalej hlavní velitel Kocourů fakt machr, když zavedl v podstatě izraelsko švýcarský systém, kdy mají lidi zbraně doma. Reakce na nebezpečí je tak okamžitá, neztrácí se čas mobilizací (ta proběhne v podstatě automaticky) a nehrozí zničení centrálních skladů zbraní při cíleném úderu nepřítele.
I když faktem bylo to, že v průběhu rána a dne do bojů zasáhly pravidelné jednotky vybavené "peprnějšími" zbraněmi. Prvotní nápor však nesly domácí družiny a domobrana. Dále se začetl do zprávy a živě si představil co ti dva kamarádi museli zažít.
...
Brzo ráno, na kraj obce se dostala dvojice obrněných vozidel, za kterými se krylo asi 30 útočníků.
Ze stodoly vyletěla raketa, druhé vozidlo vybuchlo a začalo hořet. Vzápětí vybuchlo i to první, oba kamarádi se dostali do prestřelky s přeživšími útočníky. Najednou se objevil tank! Zahájil palbu na stodolu.

Máš ještě rakety?

Mám jen termobariku. Poslední dvě. Kumulačky si vzal Josef do stodoly.

Kumulativní nosy máš?

Mám.

Oba kamarádi bleskově na rakety namontovali kumulativní nosy. Blonďák si přenastavil hledí, odpálil raketu, která tanku přerazila pás a tank zahalila ohnivou koulí. Motor tanku zhasl. Začalo se z něj kouřit. Po chvíli z tanku vyšlehly plameny. Nikdo nevylezl, útočníci okolo tanku už taky nestříleli. Doutnali.
Josef ve stodole přežil. Po likvidaci obrněných vozidel se schoval do připraveného úkrytu a byť stodola spadla se mu nic nestalo. Jen docela dlouhou dobu špatně slyšel.

Perlička na závěr: chlapi v hospodě po nějaké době přišli na to, že Josef už slyší celkem dobře. Jelikož však věděli, že Josefova žena je pěkná semetrika a hysterka v jednom s ním drželi basu a před ní dělali že Josef je hluchý jako poleno. Vydrželo jim to hodně dlouho. ;)
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Obě družiny vyslané za úkolem provedení průzkumu vily a skladu se setkaly na určeném místě.. po provedení taktické prohlídky okolí vstoupily do vily za krytí dvěma dvojicemi odstřelovačů. Nálože ponechané na místech prvním průzkumem byly na svých místech. Po jejich odstranění vstoupili do vily. Prohlídka ukázala, že ve vile nikdo nebyl.
Jednomu z nosičů se povedlo zapnout ohřev bojleru a následně se svými třemi kolegy pohřbil tři mrtvá těla z vily.
Chlapi si z vily udělali základnu a následujícího dne se vydali na průzkum skladu. Ve skladu nikdo nebyl a prohlídka nalezené dokumentace ukázala na to, že sklad byl určen pro uskladnění elektroniky a elektronických součástek zabavených Severním křížem poté, co Čína okolo Taiwanu uspořádala trvalé vojenské cvičení. Civilní lodě tak nemohly ploit do Taiwanu a obchod s elektronikou se poté v podstatě zhroutil.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Zpravodajci si přehráli záznam z kamerky a svolali schůzi.
Mimo jiných osob se schůze účastnil Martin a oba Karlové. Jak Martinův druhý zástupce, tak i bratr Jirky.

Navrhuji s vlakem vyjet z lesa a sýpku rozstřílet raketami, hřímal Karel zástupce.

Karel 2mu oponoval: já bych byl pro akci prepadového komanda. Víte, co by pro nás znamenalo ukořistit 500 robopsů. A kdoví , co tam mají dalšího.

Karel zástupce: nemel blbosti. Co s těmi roboty chceš dělat. Oni je mají naprogramované. Ještě po nás vystartují a bude zle.

Karel 2: co jsme viděli je prohramují až před vysláním. Nehledě na to, že se nám podařilo program z hlavy robopsa rozkódovat a jsme schopni ho upravit.

Martin: nápad s ukořistěním robopsů se mi líbí. Ale máš nějaký nápad jak ho provést? Kvůli rozjetým akcím a teď té šarádě s robopsy jsme personálně hodně zatížení.

Karel 2: napadlo mne udělat přepadení z vlaku. Vždyť tam vede trať a naši tam jezdí.

Karel zástupce: jestli myslíš, že to půjde ve stylu frontového útoku na sýpku, tak s tebou nesouhlasím. Podívej se na sílu zdí a ta malá okna. Jestli jich je tam víc budeme mít strašné ztráty.

Karel 2: měl jsem na mysli útok tím tunýlkem. K tunýlku najede vlak, zastaví tam, jakože posunuje a chlapi mezitím seskáčou do škarpy. Spojí se s průzkumníky a uskuteční tiché přepadení.

Martin: to zní reálně. Jdu zavolat na drážní správu, jak často tam jezdí.
Martin se po chvíli vrátil. Je to domluvené. Pošleme tam odpoledne vlak. Mezitím se obrněnec z zářezu stáhne, náklad projede a obrněnec se následně vytáhne za nákladem do zářezu v polích. Necháme ho jako zálohu pro případ problémů.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Velitel obrněného vlaku dostal příkaz k přesunu do stanice. Nařídil stažení krycích sítí. Chlapi uvolnili vázací lana sítí a začali sítě navíjet, což se neobešlo bez problémů. Část sítí byla poškozená, navíjení sítí se tak komplikovalo a čtyři ze sítí bylo nakonec nutné uvolnit a nechat spadnout na zem.
Strojvedoucí dostal příkaz nahodit motor.
Jeho pomocník zapnul baterie, natáhl klapku na sacím potrubí lokomotivy a začal startovat. Po zmáčknutí tlačítka se ozvalo kňučení predmazávacího čerpadla motoru. Po minutě to v rozvodné skříni cvaklo a pak se v dvou vteřinových intervalech ozvalo cvak- cvak. To se pastorek startéru při vysunutí netrefil do ozubení věnce. Po asi osmém cvaknutí se startér konečně trefil a motor ožil. Po nastartování motoru se sepla spojka kompresoru a ručička manometru se líně odlepila od nuly. Po nafoukání vzduchu následovalo zvednutí krycích ramp čelních vagonů a následně proběhlo odbrždění vlaku s "manometrovou" zkouškou brzdy.
Interkomem zazněl signál -.. obsluha uvolnila ruční brzdy, přičemž se ozvala palba. Další robopes byl nakrmen olověnými granulemi. Obrněný vlak se vydal na cestu a ve stanici zastavil na druhé koleji.
Za půl hodiny ho minul náklad s připojeným služebním vagonem a dvěma krytými vagóny. Na konci byl malý uhlák.

Obrněný vlak dostal po průjezu nákladu rozkaz PMD jízda za vlakem s vyznačenou kilometrickou polohou místa zastavení.

Náklad po cestě v místě stání obrněného vlaku přejel dva robopsy motající se po kolejích. Skončili namazáni na pražcích. Prý to jen zakřupalo.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

- Co to je A.X.L? Ptala se knihovnice. Děcka tady sháněla nějaký film, knihu nebo dokumenty k tomu. A pak si ještě elektronický kroužek vyžádal všechny dostupné materiály o programování a umělých inteligencích.

- Starý film o robotickém psovi který utekl z armádního výzkumu a kterého se ujali dva puberťáci a skamáradili se s s ním. Taková opičárna až slátanina to byla.

- To dává nějaký smysl. Omladina je pořád někde zalezlá, není je vidět. A bylo objeveno v nějakém skladišti větší množství, údajně několik stovek robotických psů. Takže asi moc velcí nebudou. Spíš nějací menší mechaničtí ratlíci.
A Fero tvrdil, že viděl při jednom lovu, naháňce, jednoho velmi velkého. Až neskutečně. A ten beze stop zmizel a už se mu ho nepodařilo dopátrat.

A jako kynolog a znalec psů tak nějak vyhodnotil, že ti malí robopsi se chovají jako klasická psí smečka protože:
"Alfa samec vede lov, jde v čele smečky. Smečka mu věří následuje ho, aniž by musel používat agresi. Jedná se o mimořádně povahově velmi silné a stabilní jedince řídicí celou smečku..."
*
Takže se přímo nabízí vysvětlení co se stalo s tím obrovským, zřejmě vůdčím robopsem a čemu se ti spratci momentálně zabývají.
Ostatně jedna uniklá fotka hovoří za vše:
Robopes.jpg
Robopes.jpg (65.56 KiB) Zobrazeno 1008 x
A ještě jedna:
Robopes1.jpg
Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ti robopsi jsou poslední dobou nějací divní. Takoví zmateni. Nechají se chytit do síti, přejet vlakem, nechají po sobě střílet a tak. Myslím si, že jim chybí vůdce smečky a bez něho jsou jako tupé stádo.
Ty fotky a chování těch robopsů mluví za vše. Ti spratci ho museli nějak upravit a přeprogramovat. Někde ho schovávají a nechtějí říct kde. Já jsem to říkal vždycky a tvrdím to i teď. Málo jsme je řezali, škoda rány která padne vedle a teď to tady máme. Důsledky té výchovy.

- S tím se, ale dá i hodně polemizovat. Jistá šikovnost se jim opřít nedá a nijak tím svým jednáním nikoho neohrozili. Spíš bych vyzdvihnul jejich šikovnost v eliminaci toho vůdčího alfa psa.

- Měli to nechat kompetentním! Ty jejich "hrátky" s tím psem mohly skončit všelijak. Řezat, řezat a řezat!!! I když teď je už na jejich převýchovu pozdě. Ale stejně bych z nich vymlátil kde toho psa schovávají!

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět