Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Fero v problémech:

- "Fero, proč raději nejdeš, proč se nepřestěhuješ do té Černé Perly? Stejně tam furt za nimi dolézáš a něco tě k ním táhne".

- "A proč bych měl? Jsem Mlýnský psovod, kynolog, mám na starosti celý služební psinec, výsledky mám dobré, tak proč taková otázka?
Co vám na mě vadí? Že jsem cikán, že jsem se nějak nepohodl s tím farářem, či co? Mí psi jsou dobří, dobře vycvičení, žádný z Kocourů si na ně ve službě ještě nestěžoval.

Snad možná kdysi je ta Havránka nazvala krvežíznívými bestiemi kterých je nutno se zbavit. A asi i věděla proč.

Ale neměla tehdy mezi ně lézt. Ale to je už stará historie a snad nemá cenu ji znovu připomínat.
Nevím, co proti mě pořád máte? Faráře jsem nevyhodil, nevyštval, jen si našel, našli jste mu něco jako jeho Faru. Důstojný domeček aby nebydlel s nějakým cikánem a mezi psy.

A jediný kdo se ho tehdy ujal, ubytoval jsem ho u sebe jsem byl já! Nikdo z vás ho do domu tehdy nechtěl. A pan farář, i když psy rád neměl mi byl za to vděčný. A i s němi se časem snesl a s některými se i skamárádil. A pro jedno štěně si prý časem přijde. Pro to kterému visí na tkaničce u krku zlatavý křížek.

Jste vesměs pokrytci a tlučhubové a začínám vážně uvažovat, že půjdu ke svým. Do Černé Perly. Tam posuzují lidi trochu jinak... Navíc v této době!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Fero v problémech:

- "Fero, proč raději nejdeš, proč se nepřestěhuješ do té Černé Perly? Stejně tam furt za nimi dolézáš a něco tě k ním táhne".

- "A proč bych měl? Jsem Mlýnský psovod, kynolog, mám na starosti celý služební psinec, výsledky mám dobré, tak proč taková otázka?
Co vám na mě vadí? Že jsem cikán, že jsem se nějak nepohodl s tím farářem, či co? Mí psi jsou dobří, dobře vycvičení, žádný z Kocourů si na ně ve službě ještě nestěžoval.

Snad možná kdysi je ta Havránka nazvala krvežíznívými bestiemi kterých je nutno se zbavit. A asi i věděla proč.

Ale neměla tehdy mezi ně lézt. Ale to je už stará historie a snad nemá cenu ji znovu připomínat.
Nevím, co proti mě pořád máte? Faráře jsem nevyhodil, nevyštval, jen si našel, našli jste mu něco jako jeho Faru. Důstojný domeček aby nebydlel s nějakým cikánem a mezi psy.

A jediný kdo se ho tehdy ujal, ubytoval jsem ho u sebe jsem byl já! Nikdo z vás ho do domu tehdy nechtěl. A pan farář, i když psy rád neměl mi byl za to vděčný. A i s němi se časem snesl a s některými se i skamárádil. A pro jedno štěně si prý časem přijde. Pro to kterému visí na tkaničce u krku zlatavý křížek.

Jste vesměs pokrytci a tlučhubové a začínám vážně uvažovat, že půjdu ke svým. Do Černé Perly. Tam posuzují lidi trochu jinak... Navíc v této době!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Neumím, překlep, duplicitu odstranit.
Omlouvám se za plevel!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Zápis z kroniky Mlýna:
Elektroniku v Radiorozvědke sa ani po viacerých pokusoch nepodarilo sfunkčniť. Všetko, čo bolo pripojené na antény a zdroje jednoducho prestalo definitívne fungovať.
Zato všetky staré vojenské a už vlastne muzeálne kusy fungovali ako zamlada a bez problémov.
Niektoré deti z Mlýna večer doma tvrdili, že cez deň videli po oblohe lietať malé bzučiace lietajúce taniere.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

"Ty jsi Martin, nový náčelník tohoto rozpadlického společenstva, že?"
Pronesla podivná postava která se před ním zjevila.
A dodala:

"Ano, zavolej, zeptej se koho chceš, všechny ty své Kocoury můžeš svolat a stejně ti to nepomůže. Nikdo z nich mě nemůže přemoci. Vždyť ani přicházet mě neviděli a ani nemohli. A vaše kamery, elektronika, nejrůznější pyrosenzory a jiná technika mě zachytit taky nemůže.

A navíc vás prý teď ještě postihl nějaký elektronický kolaps, že?
Ale to není má práce. To je váš problém. Já jsem tady kvůli něčemu úplně jinému. Může být a určitě to tak je, že vůbec nechápeš a nikdy nepochopíš, že tato oblast kterou jste si přisvojili není vaše. A nikdy být ani nemůže. Toto území patří a od nepaměti patřilo nám. Proč asi se tady v minulosti stalo tolik nevysvětlitelných událostí? Proč nepřežil nikdo ze Studní, proč se vám pořád nedaří nebo vám něco brání v průzkumu podzemí?
Protože tady nemáte co pohledávat a já vás tady nechci. Jste moc nebezpeční a moc zvídaví. To raději ať ten mlýn a okolí zabere Město &."

- "Co jsi, kdo jste zač a co chcete?"

- "Vzpomínáš na toho flétnistu kdysi? Zabili jste ho tehdy. A měl důležitý úkol který kdyby se mu tehdy povedl nemuselo k dnešní situaci vůbec dojít".

-"Ano, vím. Ale byla to nešťastná náhoda. Nikdo z nás za to tehdy nemohl. A můj předchůdce, starý náčelník se....."

- "Drž hubu ty nedochůdče protože starý náčelník byl oproti tobě frajer. Škoda jen, že jsem tady tehdy poslal jen takové nedomrlé učně místo sebe. Anebo jen z dáli něco naznačoval".

- Vy jste ten z těch starých legend o kterých vedli naši historici vášnivé spory o kterých nechtěli veřejně mluvit. A ten flétnista, nebo ten podivný doktor kterému jsme říkali Mengele byl taky od Vás. Anebo ten kuckavý Alík na motocyklu s koženou brašnou na zádech?"

- "Možná ano a možná ne".

A pak postava náhle jako se objevila i zmizela.
Jen na stole zůstal papír s písmem ve znění:
Máte týden na to co chci. A to je Maxův obojek. Nějaké vaše flešky z něj mě vůbec nezajímaji, s těmi si dělejte co chcete. Já chci z něho jen tu stříbrnou ozdobu ve tvaru kříže. Za necelý týden, jak bude měsíc v úplňku se pro ni stavím.
A možná si pak můžeme i promluvit o vaši další existenci. Možná.

P.S. Potřeboval bych nějakého učně, pomocníka a ten váš Ludvíček by mi vyhovoval. Líbí se mi....

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Martin se posadil na posteli. Koukal před sebe do prázdné tmy. Venku bylo zataženo a hustě pršelo. Pomyslel si: co to bylo? Byla to pravda? Nebo to byl jen sen? Jako tenkrát v zimě, když jsme šli z přednášky a doma jsem se s Danielou a ostatnmi členy rodiny bavil o přednášce a o jejím do jistém míry tajemném závěru, načež se v noci zdálo mě i Daniele o PRSTECH SMRTI?
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Martin v Sanitárním Psinci:
"Doktore, mám problém. Velký. Asi nějaký psychický. Něco se mnou není v pořádku. Viděl, měl jsem v noci nějaké vidiny či co. Prosím, nesmějte se mi, jste přece lékař i když asi ne přímo psychiatr. Viděl jsem v noci nějaký přízrak. Zřejmě nějakého ducha. Takovou záhadnou postavu. A sen to rozhodně nebyl. Teda aspoň myslím. A mluvili jsme spolu. A celý ten rozhovor dával nějaký smysl. I když nechápu jaký. Já nevím co si o tom mám myslet. Můžete mě nějak vyšetřit? Doopravdy se necítím dobře!"

- "Náčelníku, myslím, že jste docela zdráv a nebudu vás trápit nějakými vyšetřujícími procedurami. Viděl jste nějakou záhadnou postavu a mluvil s ní, že? Ale to přece není nic zvláštního! To se tady stává běžně".

- "Doktore, prosím neuražte se, ale teď doopravdy nevím jestli jsem magor já nebo Vy".

- "Náčelníku, já jsem celkem vzdělaný a studovaný člověk. Dokonce jsem kdysi i publikoval v odborných lékařských časopisech. Taktéž i kolega Fenič. A my toho, ten Váš přízrak, dobře známe. Žijeme tady s ním a vídaváme ho už delší dobu. A ano, i mluví. Nějak jsme se s ním už naučili žít. Jestli Vám můžu radit, udělejte to taky tak a neřešte to!"

- "Sovo, co to má znamenat. Vy jste se snad pomátl! Jdu raději za Feničem".

- "Prosím, jak je libo".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Martin u Feniče:

- "Zdravím náčelníku. A vím proč jste tady. Ne, že bych nějak naslouchal, ale dveře byly pootevřené a já měl vedle nějakou práci. A ať to nezdržujeme, nedozvíte se ode mne víc nebo nic jiného než od Sovy".

- "A to jako má znamenat co? Tady se nám po Mlýně potuluje nějaká příšera a nikdo o ni nic neví. Dokonce i náčelníkovi se o ni nic neřekne. To musí čekat až ho osobně navštíví?"

- "Náčelníku, pochopte naše postavení a profesi. Copak bysme si jako doktoři mohli dovolit něco takového zveřejnit? Jak by klesla naše reputace. Všechna naše zručnost, odbornost by šla s prominutím do prdele kdyby jsme přiznali, že se u nás prochází, nebo přímo nás vyhlédává nějaký duch. A pravidelně se zjevuje v našich nemocničních prostorech. Lidé by k nám úplně ztratili důvěru a raději by se dali do péče té veterinářky nebo by se léčili svépomoci nebo nějakými jinými způsoby. Nic proti tomu nemám, ale střelná zranění, střepiny vytahovat z těla, vyjmout zanícený apendix, zafixoxovat a narovnat nějakou polámanou končetinu je trochu něco jiného než zašít nějaké psí zranění nebo uvařit či připravit nějaký bylinkový lektvar".

- "Dobrá, to se dá pochopit a nemám vám to vůbec za zlé. Jen, že já bych o tom měl hned vědět. Tímto máte u mě dlouhodobě nesmazatelný vroubek. Vlastně ne vroubek, ale pořádný zásek na který dlouho nezapomenu!"

- "Náčelníku, promiňte, ale jsem hodně unavený. Měl jsem teď spoustu práce. Víte, ta přestřelka u Studní. Několik Kocourů tam bylo zraněných.
Musím se trochu prospat. Večer se za Vámi stavím a dovysvětlím tu duchařinu".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Večer u Martina:

- "Vítám a zdravím Feniči. Jak se daří zraněným Kocourům od té přestřelky u Studní?"

- "Děkuji za přijetí a přivítání. Jsou, budou v pořádku. Mají jen, nechci to nijak bagatelizovat, ale jen lehká zranění nebo hladké průstřely v životu neohrožujích tkáních. Velkou zásluhu na tom mají ty vesty, krunýře.., no ty věci co jste zavedl.
Pod ně se žádná střela nedostala. A podle spousty hematonů, podlitin a modřin pod nich by měl jinak farář a hlavně hrobník spoustu práce".

- "Dobře. Jsem rád, že tam ta nešťastná přestřelka dopadla aspoň takhle. Ale prosím teď k tomu přízraku. Víte co mi pořád vrtá hlavou. Ten duch! Vy přece máte ty psy pořád někde tady u sebe. Prý dokonce s nimi i někdy sdílite postele. No já osobně bych se psem nikdy nespal, snad jedině někde venku v bojišti, v zákopu aby mě zahříval. Ale to je teď nepostatné. Víte o těch vašich psech, o tom Velkém Černém a i o Fence koluje tady spousta skoro neuvěřitelných historek. Nad některými z nich i náš Fero kroutil hlavou a nechtěl uvěřit čeho všeho jsou ti psi schopni.
A proto se zeptám přímo, protože jste mě oba hodně nasrali:
Jak je to s tím údajným duchem. Jak to, že ti dva vaši superpsi ho nějak nezlikvidovali?

- "Náčelníku? Vždyť je to velmi jednoduché a pochopitelné!
Je to nějaký duch, nějaká podivně zhmotnělá hmota. A tu i psi i přes jejich některé mimořádné schopnosti neregistrují a nevnímají. Však taky oba nikdy počas jeho zjevení nikdy nijak nereagovali. Ten obrys, nebo co to je, sice mluví, ale nevydává žádný pach a ani zvuky které by mohl kdokoliv jiný než ten ke komu jsou určeny zachytit. Můžete mi věřit, nebo ne, ale tak to tady zažíváme".

- "No, moc jste mi nepomohl, ale i tak děkuji. Jen bych se ještě chtěl zeptat co si myslíte o tom Samově obojku, o té hrozbě unesení Ludvíka a hlavně o tom zničení našeho společenství. A co může znamenat nějaký ten symbol který po mě chtěl a dal nám na to nějaké ultimátum. Prý do týdne, do přištího úplňku".

- "Tak to skutečně nevím".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Zas se to nějak rozkecalo. I přes sliby obou doktorů a snahy Martina nevyvolávat paniku z nějakého zvláštního zjevení.

- Ludvíčkovi se ztratil jeho nejlepší kamarád. Pes Sam.
- Farář se přidal k historikům a společně pátrali ve starých kronikách a archiváliích. Po tom co v souvislosti s Mlýnské oblasti může znamenat nějaký malý stříbrný křížek.
Křížek z Maxikova obojku. A proč o něj má někdo takový zájem?

Ano, takové věci zcela přebily a upozadnily boj u Studní, stále narůstávající agresivitu Města a jeho kolonií vůči svobodným osadám. A vcelku nezajímavým se stala i Městská vojenská smlouva se vzdáleným zámořským státem o vzájemné vojenské pomoci.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

V Zakázané čtvrti zvolila komise po smrti Havránky jejího nástupce. Šlo o pošuka, který už nějakou dobu burcoval tamní lid proti Mlýnu a ostatním svobodným osadám a městům tvořící Spřátelená území. Dotyčný nosil na hlavě pytel, ve kterém měl prý vlasy. Ale jelikož pytel na jeho hlavě vypadal, jako kdyby tam měl hady mu lidé ze Spřátelených území začali říkat Hadovec.
Hadovec postupoval tak, že vymyslel nějaké echt eko opatření. Pokud toto opatření způsobila obyvatelům Zakázané čtvrti problémy z těchto problémů obvinil Spřátelená území. A pozitivní efekty si vždy přivlastnil (a to i když byly zapříčiněny jeho podřízenými, kteří měli leckdy co dělat, aby "to nějak fungovalo") a pokud žádný pozitivní efekt nebyl si ho vymyslel.
Mimo zákazu topení dřevem, na který stejně kdo mohl kašlal schválil i další perlu. Zakázal prodávat pneumatiky. Což zdůvodnil tím, že se z nich uvolňuje otěr. A na stavbu kol i samohybů smělo být použito pouze dřevo, kov a obnovitelné materiály (které nijak nespecifikoval).
Hadovcovi lidé se pustili do tvorby a zhruba po měsíci se v Zakázané čtvrti konala výstava samo i šlapkohybů. Když to lidé spatřili, nešetřili slovy jako: šlapací středověk, třísko-prdelník a další. A když se obrázky těchto vehiklů dostaly do Spřátelenych území se lidé rozesmáli a ohodnotili to slovy: to už je fakt rozpad. Dřevěné odrážedlo pro dospělé s loukoťovými koly s kovovými ráfky. Palice vyklepaná, prdel naklepaná.
1931676-04-the_american_velocipede.jpg
První-jízdní-kolo-vynalezené-roku-1817-Karelm-Draisem-dobové-vyobrazení..jpg
berlin-drozka-31-ax-5-68857098.jpeg
berlin-drozka-31-ax-5-68857098.jpeg (29.86 KiB) Zobrazeno 1546 x
1931649-02-michauxjun.jpg
1189618.jpg
1189618.jpg (10.38 KiB) Zobrazeno 1546 x
1931646-01-1267px-karlvondrais.jpg
220px-Bad_Schussenried_-_Museumsdorf_Kürnbach_Holz_Jauchefaß_auf_Leiterwagen.jpg
220px-Bad_Schussenried_-_Museumsdorf_Kürnbach_Holz_Jauchefaß_auf_Leiterwagen.jpg (23.01 KiB) Zobrazeno 1546 x
riksa-piestany-kupele-hotel-thermia-infanteristi-clanokW.jpg
piestany-hotel-eden-a-vila-alexander-drozka-zx-55525737.jpeg
_copyright_2_381285.jpg
_copyright_2_381285.jpg (24 KiB) Zobrazeno 1546 x
Hodně úsměvu vzbudily všelijaké rikši. Lidé se ptali: kdo jim to bude tahat? Že by ti jejich pomocníci, které si tam natáhli?
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Na poradě mluvil technik o výrobě nových " krunýřů", které se tak osvědčily u Studní.
Řekl: my ocel zbavíme nežádoucích příměsí v besemerově konvertoru, který je vyzděn vápencem. Vápenec máme z nového ložiska, kde je mimořádně kvalitní a čistý. Vápenec se používá pro vyzdívku kvůli síře a fosforu přítomného ve zdejší rudě. Ocel je poté nalitá do forem o velikosti plátu. Po zchladnutí plát z formy vyjmeme, rozžhavíme na kovací teplotu a pod mohutným kovacím padacím lisem vytvarujeme do tvaru chráněné části těla. Kováním dochází ke změně krystalové mřížky kovu a k jeho zhutnění. To má vliv na výslednou pevnost plátu. Poté následuje nauhličování, nebo cementace vnější strany plátu a pak to nejdůležitější. Smaltování. Na plát, který má okraje ohnuté ven, asi o půl centimetru -to kvůli "podstřelení" střepinami při zásahu do blízkosti okraje je nanesena cca 2 milimetry silná vrstva smaltu. Vidím, jak se někteří usmíváte, ale je nutné si uvědomit, že smalt je v podstatě keramika. Velmi tvrdá keramika. Která při zásahu tupí střelu.
Po vypálení smaltu následuje nanesení vnější vrstvy. Ta se laminuje z tvrdé látky a kůže. Z více vrstev. S tím, že do lepidla zamícháme křemičitý písek. Ten tvoří brusnou vrstvu, která obrušuje a rozbíjí střepinky střely "cestující" po plátu.
Jak jste mohli vidět, u Studní všechny naše pláty vydržely zásahy. Ani jeden nebyl proražen.

Martin: nyní něco k akci "vlak u Studní". Jak jste zaznamenali, u Studní nově vzniklá nepřátelská skupina začala napadat tamní obyvatele a přepadla a vyloupila vlak . Proto jsme na ně nastrojili past. Za osobní vagóny rychlíku jsme připojili dva vagóny typu eas, takzvané uhláky. Ty měly falešnou střechu, na kterou jsme umístili klády. Takže to z venku vypadalo, jako kdyby byly vagony naložené kládami. Do podlahy těchto vagónů byly udělány průlezy a boky z šest milimetrů silné oceli zevnitř vyztuženy dubovými trámy. Do každého "uhláku" se vešlo 25 Kocourů. Poté byly dva vagóny se zásilkami a na konci třetí "uhlák".
07.jpg
Nepřátelé vlak zastavili stromy přes koleje. Zaútočili zpoza lesa přes ochranné pásmo trati. Naši ve vhodnou chvíli otevřeli dveře uhláků že kterých zahájili palbu. Další Kocouři vylezli spodními průlezy a zaútočili ze spodu. Útok byl proveden s maximální agresivitou, díky které prorazili léčku a po provedení obchvatu napadli nepřátele zezadu. Nakonec skupinu zničili a dronem lokalizování její tábor. Domluva s Křižáky a finální úder byly jen otázkou času.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

O onom nočním zjevení a o tom, co mu řekli oba doktoři Martin večer dlouze přemýšlel. A napadlo ho, jestli to nemá souvislost se skoro padesát let starou tragédií, která se odehrála na Mlýnském jezu. Tehdy hodně pršelo a řeka mnohonásobně zvýšila svůj průtok. Dosáhla třetího stupně povodňove aktivity. Zatímco za nízkého stavu v létě byl jez klidný jako beránek a lidé se do něj chodili koupat se tenkrát změnil v hučící bestii. Pod jezem se roztočil mohutný vodní válec, který naprosto nemilosrdně semlel vše co se do něj dostalo. Očití svědci vypověděli, jak toho dne dopoledne, asi hodinu před obědem řeka přinesla boudu i s dobrmanem na řetězu. Chudák pes se dostal do vodního válce, ještě se asi dvakrát dostal na hladinu a pak už ho nikdo nikdy živého neviděl. Z boudy zbylo jen pár třísek... .
Po obědě se ve vsi proti proudu řeky opila dvojice mladíků. Ve svém posilnění alkoholem se cítili nepřemožitelní a byť se je ostatní snažili od jejich bláznivého nápadu odradit se rozhodli řeku sjet na kánoi. Silný říční proud je strhl a nemilosrdně je vtáhl do jezu. Oba mladíci i s kánoí zmizeli pod jezem. Bylo vidět, jak jeden z nich ještě ve zpěněném válci vyplaval na hladinu, nadechl se a zmizel pod vodou. Posléze se nad hladinou objevila ruka v křeči a pak už nebylo vidět nic. Jen byl slyšet hrozný hukot vody. Oba mladíky posléze vyplavil silný spodní proud z jezu a jejich těla byla nalezena dále po proudu.
Celá tragédie byla o to horší, že snoubenka jednoho z mladíků smrt svého milého psychicky neunesla a zabila se. Té noci skokem do jezu. Od té doby byly u jezu tři kříže z bílého kamení. A říkalo se, že se duchové mrtvých zjevují v okolí Mlýna a řeky a klid na onom světě najdou až když udělají dobrý skutek a zachrání člověka od jisté smrti v řece.
Má snad tato dávná tragédie a to co se nyní děje nějakou souvislost? Pomyslel si Martin.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

SPSP:
-"Ahoj Ludvíku. No je na čase, že jsi se objevil. Už jsme měli strach jestli tě neunesla ta tajemná postava. Doneslo, šušká se po celém Mlýně, že ji nějak zajímáš. A že bys mohl být něco jako Čarodějův učeň".

- "Ale hovno pánové na takové věci už dávno nevěřím. Nejsem přece malé dítě a ani žádný hypochondr nebo něco podobného. Třeba jako náčelník Kocourů a ti dva doktoři. Já jsem materialista. Co neuvidím, čeho se reálně nedotknu, tomu neuvěřím".

- "Jo, chlapečku, jenže oni ho viděli. Mluvili s ním a taky asi víš, že i o tobě. Být na tvém místě vůbec bych to nepodceňoval a dával si na sebe setsakra velký pozor! A vůbec, kde jsi se tak dlouho camral?"

Zeptal se Petr.

- "Hledal jsem Maxe. Úplně beze stop někam zmizel. Jako by se do země, nějakých pekel nebo našeho podzemí propadl. A ani Fero s jeho nejlepším stopovacím psem mi nijak nepomohli. Je dočista pryč, je mi z toho velmi smutno a nemám na nic náladu. A asi už sem přestanu chodit".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ale to bys neměl, řekl Jirka. Utápět se ve smutku a stránit se nás. To ti nepomůže. Je třeba začít, zas něco podniknout a přijdeš na jiné myšlenky. A Maxik se ti časem určitě vrátí. Víš jaké má předky, že? Třeba se jen u něj projevilo jaro, nějaké ty rozmnožovací pudy a nahání tady v okolní divočině nějaké vlčice nebo potulné feny. Oni to tak psi někdy dělávají. Delší dobu jich není a pak se celí utrmácení, pokousaní a zchvácení přece jen vrátí".

- "To mě nenapadlo. A budu věřit, že to tak je a můj nejlepší kamarád se mi brzy vrátí. Děkuji ti Jirko za ta slova. A co je jinak tady nového? Fero mi při tom pátrání vyprávěl, že ve Městě se zavádí nějaký zvláštní způsob dopravy. Že zas tam něco převrátného vymysleli".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ano, o tom je naše dnešní schůze. O těch městských podivných samohybech.

- "Víš, znáš příběhy Rychlých šípů. Talisman Ježka v kleci a plán na výrobu létajícího kola v něm ukrytý?"

- "Samozřejmě, že znám. Hezká pohádka pro děti i některé dospělé to je. Ale co my s tím?"

- "No, vrátil jsi se právě včas. Program naší dnešní schůze je věnován zrovna tomu. Koukni, co jsme vyčenichali a objevili":
Plánek.jpg
Kolo létací2.jpg
Kolo létací.jpg
- "Hezký to je. Líbí se mi to. Zkusíme si to vyrobit?"

- "Ano, určitě. Jenže problém je ten, že tady ve Mlýně na to nemáme materiál a ani prostředky. Museli bysme to dělat v Depu. A tam nás asi do jejich dílen jen tak nepustí. Petra tam mají rádi, ten by to mohl zařídit. Jenže on nechce. Tvrdí, že je to neskutečná blbost a že s tím nechce mít nic společného. Dokonce i na dnešní schůzi nepřišel. Šel prý raději na ryby se slovy, že takového sebevražedného podniku se nechce nijak zúčastnit. Jen navrhl, že pokud už chceme létat měli bysme zkusit nějaký paragliding, rogalo nebo něco podobného. Že holky z Amazonek by nám se šitím pomohly. Ale že se žádným létajícím kolem nechce mít rozhodně nic společného.
Je to odpadlík a hodně nás zklamal".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Vzduchom sa ozvalo kdesi zdiaľky ďalšie zadunenie. Tentokrát sa ale nič nestalo.
Nikto v Mlýne ani len netušil, že Vila sa práve zmenila na trosky.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Stalo se o Filipsko-Jakubské noci aneb tmářství a hystérie ve Mlýně nabývá na síle.
Svědectví a vyprávění jednoho nočního rybáře:

Na břehu stál jeden mladý novousedlík. Na krku měl provaz se smyčkou na jehož druhém konci byla uvazána nějaká traverza.
A šla kolem nějaká šeredná stařena a ptala se ho:

"Copak tě švarný jinochu trápí?"

- "Opustila mě žena, nic se mi nedaří, všechno jsem posral. Vše co jsem kdysi vybudoval je po rozpadu úplně v prdeli. Velká firma, mé tehdejší společenské postavení a tak. Já se do této postapokalyptické doby vůbec nehodím. A tak nevidím jiné řešení".

- "Nevěš hlavu a sundej si tu smyčku z krku. Já jsem čarodějka . A když se mnou strávíš noc lásky a vášně až do rána a budu s tebou spokojená zařídím aby jsi měl to trochu jako dřív".

Jak to dopadlo už se ten rybář nedozvěděl. Jen zaslechl při odchodu té dvojice slova stařeny:

"Takový sympatický člověk, kdysi úspěšný podnikatel a ještě věří na čarodějnice".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Trojice průzkumníků se z Vily vydala na další průzkum ke statku. Vedení Kocourů žádost o přidělení psovoda se psem zamítlo z důvodu vytížení jinými akcemi a strážní službou. Tu bylo nutné posílit poté, co se opět začaly množit případy pokusů o otravu hospodářských zvířat. Dokonce byl zaznamenán pokus o podpálení velkého stohu, což se dotyčnému naštěstí nepovedlo. Hlídka Rangers ho po spatření okamžitě zastřelila a počínající oheň uhasila vodním minimaxem umístěným na přístřešku. Zároveň došlo k posílení strážní služby na hranici se Zakázanou čtvrtí.
Průzkumníci došli za stálého krytí ke statku. V blízkém lesíku si v noci zřídili krytou pozorovatelnu, přičemž během kopání si na krumpáč natáhli pytel. Po zamaskování zahájili sledování.
Dopoledne se nic nedělo. Okolo poledne, když si dávali k obědu chleba s uzeným masem se to stalo. Země se zatřásla, na statku se propadla část střechy a ... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

"Viděl jste někdo toho partyzána?"
Trať.jpg
Trať.jpg (105.54 KiB) Zobrazeno 1204 x
Jeden z Kocourů zkoumal poškozenou železniční trať poblíž Černé perly.

Cikáni začali mít další problém se svým drůbežářským chovem. V okolí se jim prý přemnožily lišky a působí jim v chovu velké škody.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět