Dovolená 2021

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od CZ01 »

Reccol píše: 23.02.2021 19:43 Proč by měl být problém někam letět? Většina zemí je v lepší situaci, než my, takže si těžko pohoršíš. Testy se dělají všude a jestli budeš koukat na oblohu u lesa v ČR, nebo někde na pláži...

V poslední době se v mém okolí lidi vrátili pro příklad z Kanárů, Dominikánské republiky, nebo Zanzibaru. Testy před a po, na místě na určených místech roušky a jinak pohoda. Užili si dovolenou, vyčistili hlavu od toho marastu tady a všichni jsou samozřejmě zdraví ;)
Protože se tím sem zanesou smrtelnější varianty - brazilská, jihoafrická, nigerijská. A to, že je na tom nějaká země lépe, může být dáno jen věkovou strukturou, nemusi to znamenat bezpečí pro turisty.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od CZ01 »

Já vyrazím po Česku, do přírody. Lidi si stěžují, že není kam jít, ale opak je pravdou. Byl jsem čtyři hodiny na louce pod velkým sídlištěm, za celou dobu tam prošlo pár lidí, nikdo se tam nezdržel. Covid je velké nebezpečí, jsem pro zákazy, ale jen sedět doma je přehnané. V lese ani za dobrého počasí nepotkáš skoro nikoho. Jen to mají horší ti, kdo bydlí od přírody daleko.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Pez »

Tak narychlo na prodloužený víkend do Itálie, moc se tady korona neřeší. Roušky jen ve vnitřních prostorách ale celkem na to dlabou.
Průjezd Rakouské bez problémů, nikdo nic nekontroluje, roušky jen ve vnitřních prostorách.
V Itálii taky nic nikdo nechtěl, žádná kontrola. Sezóna jako jindy.
Jako by korona vůbec nebyla.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Bill Masen »

Tak na ně kašli. :chuckle
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Strašlivoskopický »

Masene, jses jako ten Skot co posilal za 1 libru telegram o 8 slovech. Dal kazde dvousmyslne :D
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak nakonec po mnoha kotrmelcích, změnách a úpravách, projedeme Languedoc s jeho katarskými hrady, potom něco přes týden nahoře v Pyrenejich, v nejvyšších partiích. Před tím tři dny koupacka na Riviéře. V posledních letech se mi nedaří dělat rodinné dovolené pod pět tisíc km za volantem. Rekord byl zatím 8600 km.
Óðinn á yðr alla
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Pez »

Tak to závidím, byl jsem tam před 25 lety a od té doby na to vzpomínám a chtěl bych se tam ještě podívat. Je to tam opravdu nádherné.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak se mrkněte třeba na Casamundo, nebo Airbnb, protože v létě je v těch hotelích u sjezdovek neskutečně levné ubytování. Teda pokud jedete na pohodu s rodinkou a ne na trek na těžko. Máme dvoupokojovy apartmán s kuchyní a terasou v 1800 m.n.m. s volným vstupem do bazénu za 300 ojro za týden. Je to o dost levnější, než u nás. Jen tam dojet. Podobně jsem před pár lety pořídil dvoupatrový apartmán s vlastní saunou ve finském Špindlu za nějakých 6 500 kaček.
Óðinn á yðr alla
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Pez »

S rodinou jezdíme jen na pohodu, jsou to plážoví povaleči. Horko těžko prosazuji jednodenní výlety do vnitrozemí.
Pro porovnání 3 noci v Itálii, hotelový pokoj pro dva, 414,-eur. 🤔
Nechal jsem se tehdy vysadit, když jsem se vracel že Španělska, kousek od Perpigan a 10 dní tam coural po místních krásách, Carcassonne, Narbonne, Montpellier. Zatím nejlepší dovolená vůbec. Byl bych tam déle ale měl jsem koupený lístek na autobus z Marseille a tak tak jsem to tehdy stihnul. Původně jsem měl v plánu jen pobřeží po cestě Perpignan - Marseille
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Maximus »

Rakusaci pri vstupech na lanovky, kempy, muzeí akceptuji v pohodě vysledky testu na protilatky z českých laboratoří v češtině.

Bohužel velká turisticka centra jsou plná Indu, Japonců a dalších Asiatu.
Vznik další "zajímavé" mutace je jen otazkou času.

S rodinou se převážně pohybuji po horach a turistů z ČR je v Alpach teď skoro tolik co Rakusanů a někdy i víc - misty to je jak vystup na Sněžku.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od dracekvo »

Já v pátek vyrážím směr chorvatsko.
Budu to brát několik dní přískokama zhruba po 300 km za den. Naplánoval jsem si cestu až do chorvatska zdarma. Nocování vždy na bezplatném stellplatz a jelikož bych spadal už do kategorie II, tak i chorvatsko vezmu mimo dálnice.
Ono bych ve výsledku ušetřil asi tak 1 hodinu denně, tak mi to za ty všechny poplatky nestojí. Auto stejně není stavěné na dálniční tempo a nejvíc mu vyhovuje rychlost 80-90 km/h.
Mám jen přibližný plán cesty a nechám tomu volný průběh. Cílem je projet pobřeží až k makarské. Doufám, že kempy nebudou přecpané.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Tomáš »

My měli jet na slovensko do termálů, ale s novými pravidly to už pro nás není, takže pojedeme ke známým na moravu ke Znojmu a od tamtud výlety.
S
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od dracekvo »

Tak to máš kousek do termálů Laa. Je to sice takové malinké, ale je tam pěkně a je to hlavně 2 km za hranicema.
Mě se tam líbilo.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Jason »

My si dame prvni dovcu Legoland DE + nejaky vejlet s dodavkou po kempech (ciste zamereno na malou). Pak mame v planu vyrazit s par lidma v CR na ryby (mame na vikend pro sebe jeden soukromej lom) - tak vyzkouset pochytat a s detma bivakovat...
Dneska mi odsouhlasili jeste jednu dovcu v zari a to chceme nekam zaletet k mori - to budem resit podle covidove situace kam..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Ulfhednar »

Po tradičně teatralnim vystoupení Macrona v TV, o zpřísněných covid kontrolách na hranicích Francie, tak na hlavním tahu u Mulhouse ani noha. Covid pás a certifikáty zbytečné...
Óðinn á yðr alla
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Tomáš »

dracekvo píše: 13.07.2021 13:45 Tak to máš kousek do termálů Laa. Je to sice takové malinké, ale je tam pěkně a je to hlavně 2 km za hranicema.
Mě se tam líbilo.
Díky za tip, nadhodím to na rodinné radě:)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od PeFi »

Rakousko (minulý týden): Poměrně důsledná kontrola certifikátů před vstupem do restaurace.
Do lanovky nikdo test vidět nechtěl, pouze člověk musel mít nějaký "náhubek".

Antigenní testy s platností 48 hodin i pro turisty zdarma, člověk musí hledat "teststrasse".
Přehled testovacích míst v Tyrolsku:
https://www.tirol.gv.at/gesundheit-vors ... stationen/

Registrace na test v Tyrolsku: https://tiroltestet.leitstelle.tirol/ - drobná nepříjemnost je, že člověk musí na úvod vědět ve kterém z regionů se chcete testovat, protože až po výběru regionu se dostanete k výběru testovacího místa:
Region Mitte (I,IL)
Region Unterland (SZ, KU, KB)
Region Oberland (IM, LA, RE)
Region Osttirol (LZ)

Musíte při registraci zadat přesnou adresu (město, ulice, číslo domu) kde v AT pobýváte - já obvykle vím pouze město a název hotelu a s tím si člověk fakt nevystačí.

Hromadu zábavy jsme si užili taky při výběru toho správného pohlaví ve formuláři, aneb taková divná slova si z hodin němčiny opravdu nevybavuji :lol: .
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od dracekvo »

Rakousko prej rozvolňuje.
Takže co bylo před tejdnem už za pár dní platit nebude.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Ulfhednar »

Přejeto celkem 5 hranic (CZ-GE, GE-FR, FR-SW, SW-IT, IT-FR) a vubec nikde náznak kontrol. Jen švýcaské hranici mi celník řekl, ať si si dám roušku, že je teplo.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Rafael »

Tip na výlet.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět