Sčítání lidu

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Paul »

Bruselská televize má přístup do databáze odběratelů elektřiny, ale vymáhat mohou kulové pokud nemáte přijímač tv signálu stanovený zákonem.
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od honzasl »

... a k tomu poslané čestné prohlášení, že nevlastníte přijímač. Bez něj to nejde. :)

A ještě pozor, když je přípojka napsaná na jiného člena domácnosti než rádio, to musíte také čestně prohlašovat. A pěkně papírově, formulář na webu na to není....
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Audis »

Tomu jsem šel naproti a TV a rozhlas jsem odhlasil explicitně já a moje žena. Tj. Dvě odhlasky každému.

Beztak následujícího půl roku mi Česká televize poslala dva dopisy abych začal platit. Prvý Což mě dost urazilo, proběhly nějaké maily že kkdyž v tom mají bordel, ať si nedovolují mně psát. A druhý dopis jsem už ani neotviral a rovnou zahodil a zasmál jsem se.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od honzasl »

Na druhou stranu, opět máme krásný důkaz, že velký bratr zatím spí (aspoň v rozhlase), protože si nedokáže propojit že na dané adrese, kde se bere proud je už rádio registrované.....
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Paul »

@Audis: To může být trochu problém, ze zákona nás nejspíše mohou opětovně bombarovat výzvami ať se vyjádříme zda přijímač máme nebo ne i když je odhlášený a my musíme do 30 dní odpovědět jinak jsme považováni za poplatníka. Je to tam uvedeno vágně a asi by byl problém tvrdit, že se jedná jen o prvotní výzvu:
(4) Jestliže je fyzická osoba nebo právnická osoba, která není přihlášena v evidenci poplatníků rozhlasového poplatku nebo v evidenci poplatníků televizního poplatku, odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě5), považuje se za poplatníka rozhlasového a televizního poplatku s povinností platit, pokud Českému rozhlasu nebo České televizi (dále jen "provozovatel vysílání ze zákona") po jejich písemné výzvě neoznámí písemným čestným prohlášením opak, a to s účinností od marného uplynutí lhůty 30 dnů ode dne doručení této výzvy. Součástí výzvy musí být poučení o následcích neprokázání opaku v takto stanovené lhůtě.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od donovanstangiano »

Me to přišlo do datovky ted taky. Nejdriv televize, pak radio. Ze pry kdyz živnostník tak 45 za kazdy přijímač a podobny kecy. Na obe jsem poslal prohlaseni, ze nic nemam (coz je teda dokonce i pravda). Do televize jsem poslal i poznámku, ze nesouhlasim s umístěním v jejich databazi a zadam o vymaz (viz.GDPR) - nejsem pravnik, zkusil jsem to pro prdel. Asi za 14 dni prisel elaborat pres celou A4 od právničky z ČT, ze se na to GDPR nevztahuje a ze maji výjimku a podobny keci. Ale od ty doby je klid.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od vrbodol »

Já to neplatil nikdy. Zhruba tak 2-3x v životě mi přišlo jakoby bububub neplatíte ,ale jestli nemáte tak pošlete čestný prohlášení. Tak holt jednou za 10let investuji do známky a pošlu čestný prohlášení a je klid.
Jinak k sečtení přes počítač mě dokopali kluci v práci, že ad seru na papírování že to zabere spoustu času a teda koukal jsem jak je to šup šup, vlastně se na nic ani neptaj. Studnu bych v životě nehlásil,polovinu místností mám vybydlenejch, takže žádnej negr by se ke mě stejně nevešel jak to mám malý a ostatek se dal napsat tak že z toho člověk fakt nic nezjistí. Opravdu jen tunel na prachy pro státní darmožrouty.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 713
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Ray »

Je to sčítání lidu, domů a bytů, co bys tam jako chtěl víc ?! Upřímně, tu častou duševní masturbaci nad sčítáním nechápu. Adresy a telefonní čísla tu hodí každej prvnímu eshopu s konzervama, ten to hodí kdejaké instituci pro sběr dat z nákupů na cílenou reklamu. Rodné čísla komerčním soukromým institucím se sídlem v jiném státě, jako jsou pojišťovny, banky atd.

"Hlavně že si můžu na chvilku hrát na rebela, protože jinak jsem každému u prdele" že?! :roll:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od vrbodol »

Protože jsem pár sčítání zažil, tak jsem prostě čekal něco většího a tohle mi přišla jako ubohost. Co jsem vlastně na sebe řekl navíc co stát stejně neví a mohl by proti mě nějak použít (vyšší daně)? Napadá mě jen ta plocha bytu a čim topim a tak jsem na to odpověděl dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Starken »

Taky dneska sečteno, jen to hned na začátku nechtělo vzít adresu, tu kterou to samo nabídlo, ale po tom co jsme to schodili, to už vzalo.

A druhá výtka: je hezké, že to nabídne základní výběr rodných jazyků (statisticky více možných), ale nechápu, že to samé nebylo možné u národnosti a náboženství a člověk to musel vypisovat (fakt nechápu, proč já keltský druid uzbecké národnosti jsem to nemohl jen naklikat :D )

Jinak souhlasím z honzasl, taky jsem na škole používal nejen data z ČSÚ, ale už to vypadalo slibně, že použiji neanonymní data ze sčítání 1890 a 1900, ale bohužel jedny se nedochovali a u druhýho už ten dům zřejmě nestál a ta rodina bydlela někde jinde.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Joe Azbest »

Údaje ze sčítání jsou evidentně využity například tady - https://app.gisonline.cz/14/
Rozklikněte si položku stavební objekty najděte svůj barák a zjistíte všechny údaje podle legendy. V naši ulici jsem jedinej kterej má u všech položek "nezjištěno" :-) Nikdy jsem se nesečetl a tady je to konkrétně vidět a mě to prostě vadí. Asi jsem divnej.
Uživatelský avatar
P. K. R.
Příspěvky: 36
Registrován: 20.02.2013 14:37
Bydliště: jižní Jih

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od P. K. R. »

koukám, že aspoň nejsem sám paranoik v otázce sběru informací, které o nás stát "ještě nemá" ;). fakt že ty otázky byly často dost vlezlé. ale dalo se odpovědět vůbec nebo jen obecně.
poznámka : při shrnutí online formuláře kolonka "počet živě narozených dětí" - nám co studují staré matriky to až tak připadat nemusí, ale někomu se ta formulace jistě může zdát lehce morbidní...:lol:
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od honzasl »

Morbidní může připadat leda někomu, kdo žije v nějaké bublině ideálního světa.

Mrtvé narozené děti, samovolné potraty, vyžádané potraty defektních plodů, to všechno je realita obyčejných lidí.

Moc se o tom nemluví - ale možná by mělo, mrtvý novorozenec dokáže rozhodit i velké drsňačky i drsňáky....
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1119
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Haluziak »

Z právního hlediska to má smysl, vím že když se dítě narodí pod nějakou váhu, tak když nepřežije nějaký čas (snad 24h už si tu fakt nepamatuju) tak se považuje za mrtvě narozené dítě.
V dědické posloupnosti vám to může udělat hezkou paseku.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od dracekvo »

Já jsem osoba, která absolutně nezvládá formuláře. Takže bych řekl, že v tom budou mít docela bordel, až to po mě budou luštit.
A navíc neumí pořádně psát. Takže podobná písmena se nedají rozeznat, jestli je to G, nebo C, to samé podobné číslice.
To že jsem se občas netrefil do kolonky je už tak nějak samozřejmé.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2895
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od bacil »

Ve schránce od pošty lísteček, že nás komisař nezastihl doma. Mám volat na nějaké barevné číslo 840. Co s tím?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Audis »

Jsi již sečtený? ignoruj

chceš se sečíst? Volej

chceš se sečíst a nechceš volat? Vyzvedni lejstra z centra a vyplněné vhoď v obálce do poštovní schránce

Nechceš se sečíst? Lístek ignoruj. Pokud vůbec dojde ke správnímu řízení a nabonzuješ se, že jsi se nesečetl, pokuta až 10 kKč. Pokud vypovíš, že jsi lejstra vhodil po poštovní schránce, v právním státě správní řízení odloženo. Můj mozek dělá tuhle variantu.

dodatek: přečetl jsem dnes zákon o sčítání (332/2020), nezmiňuje tranport vyplněných formulářů poštou (ačkoliv na to jsou reklamy a komisaři to říkají). asi to přeháním, ale jsem si vyfotil a budu tuším tři roky skladovat leták sčítacího komisaře, kde to je uvedeno.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Germanik1 »

Matně si vzpomínám, že sčítání lidu v Judei zapříčinila cestu Marie s Jozefem z Nazarethu do Betléma a následné narození Ježíše tamtéž. Evangelium podle Lukáše. A to ti zlí Římani počítali lidi kvůli výpočtům daní z provincie
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Germanik1 »

Tak končí sčítání lidu, statistickému úřadu přišlo asi 4,8 milionu sčítacích archů. Moc si to pochvalovali, že je to lepší než minule.
Ale není ono nás 10 milionů?
Udělám co musím
Cep
Příspěvky: 1701
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Cep »

Na jednom archu jsem sečetl 5 lidí.
Odpovědět