Sčítání lidu

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Sčítání lidu

Příspěvek od jerry.mysak »

Nevím jestli je to jen můj pocit, ale řekl bych že je vše napánováno dopředu. Tj. že ve volbách vyhrají piráti. Ti by chtěli do prázdných bytů stěhovat nájemníky ( v lepším případě).

Proto je ve sčítacím formuláři kolonka plocha bytu a kolik tam bydlí lidí.

Doporučuji těm co mají domek, spočítat čistou plochu místností ( ne zastavěnou plochu) a raději do bytu zapsat i příbuzný co bydlí v nájmu ( samozřejmě po domluvě, aby byly notičky stejný). Jinak se může stát, že za pár let vám někdo řekne, že byt 100 m2 pro jednoho je moc velkej.

Doporučuji vyplnovat informace pravdivě, ale spíše obecně. Aby informační hodnota byla co nejmenší.

Asi si řeknete konspirace. Možná. Ale to si židi když vyplnovali sčítací formuláře ve 30 letech mysleli taky. Pak proletěli komínem.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: sčítání lidu

Příspěvek od MrPorter »

Ta plocha a další údaje o bydlení tam jsou už dlouho: https://www.czso.cz/csu/czso/historie-scitani
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: sčítání lidu

Příspěvek od dracekvo »

Já třeba nevím kolik mám m2 a ani mě to nezajímá. Běhat z metrem po baráku rozhodně nebudu.
Dále víra je pro mě jasná. Rytíři Jedi.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: sčítání lidu

Příspěvek od Germanik1 »

Hledám zákonem uloženou povinnost umět číst a psát. Zatím nic...
Udělám co musím
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: sčítání lidu

Příspěvek od gannicus »

Jerry mě předběhl v založení tohoto topicu. Přihlásit se ke sčítání je bohužel ze zákona povinné, ale jak je to s vyplněnými údaji a jejich pravdivostí? Co je povinné a co ne?

Můj plán je jasný - vyplnit jen nutné minimum a v řekněme vhodné kvalitě.
steve_michalik
Příspěvky: 208
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: sčítání lidu

Příspěvek od steve_michalik »

Já pamatuji pouze minulé sčítaní 2011 a to bylo anonymní. Letos se ale vyplňuje rodné číslo, takže hromada informací půjde ověřit. Samozřejmě je to vše pouze kvůli statistice, že.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: sčítání lidu

Příspěvek od proforma »

Bude tam taky dotaz na narodnost? Ja bych tam dala Kelt :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: sčítání lidu

Příspěvek od Maric »

Asi v rodném čísle nechtěně udělám dva nebo tři překlepy. A nebo si ho špatně pamatuju.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: sčítání lidu

Příspěvek od devlop »

Maric: to ti myslím neprojde, rodné číslo musíš zadat pro online registraci, aby jsi mohl vůbec formulář vyplnit (nebo máš možnost ještě přes NIA nebo DS) viz zde
https://scitani.cz/csu/scitani2021/napo ... ni-online2

a za druhé, kdyby to RČ pro přihlášení povinné nebylo, tak tím že zadáš nesprávné RČ by znamenalo, že jsi se "nesečetl" tedy pokuta:
Za neposkytnutí potřebných údajů lze dle zákona o sčítání lidu, domů a bytů č. 332/2020 Sb. udělit pokutu až do výše 10 000 Kč. Při nezapojení se budete navíc tak či tak sečteni, a to v omezeném rozsahu na základě údajů, které jsou k dispozici v databázích státu.

jen dotaz: údaje o čísle bytu, typu vytápění, jméno pronajímatele, rodná čísla a jména osob bydlících ve společné domácnosti, adresa obvyklého bydliště (tedy ne trvalého), otázka "Kam chodíte či jezdíte do práce nebo do školy?" atd. to bylo také předmětem sčítání v roce 2011...?

a perlička na závěr "Systém kontrol automaticky upozorňuje na chyby při vyplňování a bez provedení opravy znemožní přechod k další otázce"... tady mne zajímá, zda bude vyžadovat také vyplnění povinných polí... :o
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: sčítání lidu

Příspěvek od skagerak »

Da se vyplnit I papirove ne?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: sčítání lidu

Příspěvek od devlop »

tím se nepomůžeš, raději online než papír s tolika údaji dávat nějakému sčítacímu komisaři do rukou, nebo zahodit do poštovní schránky...

https://scitani.cz/documents/142154812/ ... t_vzor.pdf

https://scitani.cz/documents/142154812/ ... mulari.pdf

a ano, všechny otázky viz PDF jsou povinné, kromě národnosti a vyznání
Přílohy
Screenshot_1146.png
Screenshot_1147.png
Screenshot_1147.png (9.88 KiB) Zobrazeno 4749 x
Screenshot_1148.png
Screenshot_1148.png (41.29 KiB) Zobrazeno 4749 x
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: sčítání lidu

Příspěvek od Audis »

Má někdo prosím po ruce nebo z hlavy číslo zákona podle kterého se sčítá? Chtěl bych si ho přečíst.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4347
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od bivoj »

Zákon č. 332/2020 Sb.
Zákon o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2020-332

Jinak, co takhle použít nejdřív Google, lenochu líná? Mě trvalo přesně 16 sekund to najít...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Germanik1 »

Já hledám diskuse ke sčítání. Nějak se mi nedaří.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od devlop »

jestli myslíš diskuze na idnes apod. tak dali to do premium sekce (takže moc komentářů není, že by účel? Nechápu, proč informace k povinnému sčítání lidu jsou jen pro platící)...

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/scit ... 97E3813DD6

(zadej fejk email)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Germanik1 »

Obecně když zadám do vyhledávače heslo "sčítání lidu 2021" a někam přiřadím slovo diskuze, objevuje se rok 2011. A pořád dokola úřední proklamace. A zrovna teď jsem chtěl zjistit, jak se budou sčítat chudáci bezdomovci atd. Zákon o sčítání lidu je nějaký děravý, zato vlezlý.
Udělám co musím
čimango
Příspěvky: 391
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od čimango »

https://dfens-cz.com/scitani-lidu-male- ... -nesecist/

Celkem dobrý návod, jak naplnit literu zákona a přitom poskytnout státu co nejméně informací.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Germanik1 »

Typuju nejméně 20% ignoraci sčítání. Spíš víc, proto budou diskuze mizet, aby se lidi nedomluvili, jak s tím v poho vykejvat.
Udělám co musím
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Joe Azbest »

Počet lidí, kteří se nesečtou je pro tento účel (zabavení se zaměstnanců statistického úřadu na dalších deset let) statisticky bezvýznamné. Moje sčítací archy pošta při předchozích sčítání vždycky ztratila a letos to nebude jiné :lol: Nikdo to nikdy neřešil. Důkazní břemeno zatím ještě pořád zůstává na úřadu.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Germanik1 »

Mají tam bordel, taky se mi to stalo. A stane. 😢
Udělám co musím
Odpovědět