Sčítání lidu

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od MartinSk »

Mně připadne docela kouzelná otázka A11:

"A11 Společné hospodaření
Text otázky: Hospodaří všechny osoby uvedené v předchozím bodě společně?
Text nápovědy: Společné hospodaření znamená, že osoby společně sdílejí náklady zejména na jídlo nebo provoz domácnosti (běžné např. v rodině). Do společně hospodařící domácnosti patří i děti nebo jiné závislé osoby, které v ní žijí, i když samy na výdaje domácnosti nepřispívají.
Společným hospodařením naopak není pouhé společné hrazení nákladů na bydlení – např. pokud jde o případy, kdy spolubydlící sice hradí společně náklady za pronajatý byt, ovšem každý si jinak hradí ostatní náklady, např. za jídlo, dopravu apod., samostatně."

Hlavě že nebudou zjišťovat jestli člověk má pračku. Mně prádlo pere Boška - tak nevím, či ji napsat jako dalšího člena domácnosti... :D Nechápu k čemu statisticky je dobré zjišťovat, jestli s manželkou máme společnou kasu nebo ne. Jo jinak - manuál k vyplnění v PDF má 69 stran...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od MPSMacek »

Minule jsem ignoroval, letos budu taky... škoda času na takový hentonc....
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1031
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: sčítání lidu

Příspěvek od vratnikp »

proforma píše: 24.03.2021 10:06 Bude tam taky dotaz na narodnost? Ja bych tam dala Kelt :-)
Taky se posledni dekadu, kdy mne bavi starovek povazuju za kelta😂

Jako ty otazky, to je masakr. Delegaci s lejstrama si vychutnam, jestli mne zastihnou doma, coz zastihnou protoze sem doma furt, leda by to delali jako postak s balikama do ruky, hodit papir do schranky a rychle ujet, kdyz zjisti ze na nej cumim.
Co mi je do toho,jakou mam uzitnou plochu bytu? Mam zapocitat i chlivy pro dobytek? Ja tam sice nebydlim, ale psi i nutrie jsou clenove rodiny. Joo bude to vesely. Fakt nevim,jestli jen urednici vymysleji slozitejsi lejstra aby ospravedlnili svou existenci, nebo jestli to ma vyssi zamer.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Germanik1 »

Otázka na společné hospodaření se může týkat televizních poplatků. Společná domácnost, jeden poplatek. Nespolečná, co televize, to poplatek. Atd, atd...
Udělám co musím
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od colek »

Vezmu tiskopis, vyplním, hodím do krbu-vlastně do schránky, pošta to někde projebala, tomu se nemůže nikdo divit.
drigon
VIP
Příspěvky: 2911
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od drigon »

Samozmizíkovací inkoust?
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Bill Masen »

Germanik1 píše: 24.03.2021 20:03Otázka na společné hospodaření se může týkat televizních poplatků...
Žádný televizní poplatky neplatím, televizi nevlastním. Je tam jen reklamní blok, občas přerušenej debilním seriálem.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2895
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od bacil »

A co tam uvést národnost Slovanská?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od mukl »

Když vás někde sbalí policajti, když vás někdo z něčeho obviní,zavleče k nějakému soudu, jediné právo, které asi možná máte, je právo nevypovídat. I kdybyste třeba předtím na náměstí před očima celého města zabili člověka. Tady při "Sčítání lidu" (už jen ten název ?!?!?! :x ) vám šanci "nevypovídat" vůbec nikdo nedává. Byť jste nikomu, nikdy stéblo přes cestu nepoložili. Prostě musíš! "vyklopit na sebe všecko" jinak s tebou zatočíme, ty lumpe :punch . A víte vy co? Já jim to tam "nasypu všechno" :chuckle . Hlavně pravdu. A tím pádem u mého domu postaví školku, posílí autobusové spoje, vznikne nová zóna zeleného lehkého průmyslu, jeden elektrický "větrník", posílí wi-fi a vybudují přednostně 5G síť ......
Však od toho to přece je, aby nám to "zkvalitnilo život" ne? :rock. Tak určitě.....
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od golem »

Co tady řešíte?
Opravte mě, pokud se mýlím, ale imho je mojí povinností převzít papíry od s. komisaře, vyplnit je a vhodit do poštovní schránky. Následná motlitba za správné doručení tzv. českou poštou už je pouze dobrovolná... ;)
Don´t worry, be happy ;)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Germanik1 »

Ještě jednodušší. Sčítání lidu? Co to je?
Udělám co musím
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 448
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od gravedigger »

Bill Masen píše: 24.03.2021 22:38
Germanik1 píše: 24.03.2021 20:03Otázka na společné hospodaření se může týkat televizních poplatků...
Žádný televizní poplatky neplatím, televizi nevlastním. Je tam jen reklamní blok, občas přerušenej debilním seriálem.
Pokud jsi připojenej na elektřinu, tak nikoho nezajímá, jestli vlastníš televizi nebo ne. Prostě platit musíš. Taky se mi to nelíbí a platím.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Bill Masen »

A nebo jim pošleš prohlášení že televizi nemáš a pak ti to nechodí. Mám to tak od zavedení digitálu.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5313
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Rafael »

Víte vy vůbec kolik lidí se něčím takovým živí?
A že se občas musí i zviditělnit?
*
O ostarním tu už bylo napsáno dost...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Zapadlo »

Druhou stranou mince je fakt, že stát těžko může fungovat bez ověřených počtů lidí, domů, bytů a dalších údajů.
Když se u nás za Marie Terezie začaly zavádět popisná čísla domů a státem kontrolované matriky, obyčejní chudí lidé - plebs řval úplně stejně a stejně hloupě ("Kdo je na papíře zapsaný, bude jednou v kole lámaný").
Došlo to do takových konců, že když armáda kontrolovala povinné označení obytných domů, rozbíjela okna u těch, které označeny nebyly.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Maric »

Kolik zde žije lidí a jakého věku stát ví (matrika). A taky ví kdo má doma psa. Kolik je tu domů, bytů a pozemků stát ví též (katastr), a dokonce podle toho vybírá i daně. Že stát ví kde má kdo trvalé bydliště, kde pracuje, kolik si vydělá, kam chodí do školy a jaký má plat považujeme za samozřejmost. Další údaje, např kdo má doma televizi, auto, motorku, atd. ví stát samozřejmě též. Vybírá za to poplatky a daně. Takže proč bych měl na sebe prozrazovat něco víc, případně upozorňovat stát, že žiju si žiju lépe, než si úřady myslí?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od proforma »

Protoze si stat potrebuje zvalidovat skutecnost s udaji v tech svych registrech, ktere mu vecne nefunguji :-) Coz ale neni nase starost, ze...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od PeFi »

Zapadlo píše: 26.03.2021 9:49 Druhou stranou mince je fakt, že stát těžko může fungovat bez ověřených počtů lidí, domů, bytů a dalších údajů.
Stát tyhle informace má, akorát je z nějakého podivného důvodu dlouhodobě atraktivnější vyhazovat naprosto šílené peníze za sčítání, místo aby se dotáhlo do konce propojení registrů a databází.

Při posledním sčítání nám tlačili do hlavy, že když nebude sčítání, tak pak nebudou místa ve školkách, protože stát neví kolik dětí se rodí. Byla to samozřejmě lež jako věž, stačilo by se zeptat zdravotních pojišťoven.

Sčítání proběhlo a místa ve školkách pak stejně nebyly, protože informace ze sčítání nikdo ke slibovanému účelu nevyužil. Samozřejmě. Čekal snad opravdu někdo něco jiného?

Pouze se pak řeklo "kdo mohl tušit že bude taková poptávka po místech ve školkách?" O pár let později pak pro změnu chyběly na mnoha místech kapacita v prvních třídách ZŠ, protože, světe div se, děti dorostly a ze školek chtěly přejít na základní školu.

A nyní to bude úplně stejný. Není totiž důvod, aby tomu tentokrát bylo jinak.
proforma píše: 26.03.2021 11:41 Protoze si stat potrebuje zvalidovat skutecnost s udaji v tech svych registrech, ktere mu vecne nefunguji :-) Coz ale neni nase starost, ze...
Statistici si potřebují nakalibrovat svoje modely, to samozřejmě ano, ale stejně jako v zahraničí k tomu mohou udělat regionální průzkumy a ne extrémně nákladné a obtěžující plošné sčítání.

Já jsem si taky myslel, že tady nic nefunguje. Když pak měl před pár lety státní aparát jedou potřebu si mě dohledat, tak jsem se nestačil divit jak hezky jim to funguje, když chtějí. Fakt jsem valil oči co všechno dokázali velmi rychle propojit, a jak hladce proběhla spolupráce mezi MP a PČR, aby mě našli.

Osobně očekávám, že data ze sčítání budou zneužita pro nastavení systému daně z nemovitostí, protože to je jediná daň, která je v ČR zatím nízká. Takže soudruzi budou hledat jak zalepit díru ve státním rozpočtu a jak to nastavit tak, aby oškubali ty chudáky, kteří vlastní něco víc, než nezbytné minimum. Musí ti ale nastavit tak, aby se lidi nevzbouřili. A pro tento účel je plošné sčítání naprosto dokonalý nástroj. To jim totiž umožní:
- nenaštvat si nadpoloviční většinu obyvatel
- dupnout pořádně na krk střední třídě
- nenaštvat miliardáře

Daň z otevřeného okna, daň ze zavřeného okna, daň z hlíny, daň za dýchání vzduchu ... - to bylo v pohádce a my jsme se smáli.

Daň z luxusu: A co takhle třeba daň z obytné místnosti neobydlené vlastníkem nebo osobou se kterou máte společnou domácnost ... Na tohle si zkuste vzpomenout, až jim to budete vyplňovat.

Za obytné místnosti se samozřejmě nepovažují šatny, tělocvičny, sauny, místnosti s vnitřním bazénem, posilovny, vnitřní sportoviště a jiné příslušenství "čapích hnízd".

A až bude potřeba projevit povinnou solidaritu, tak se informace o počtu nevyužívaných obytných místností bude státu taky ještě hodit.

Neškodí se mít k ruce definici obytné místnosti:
https://stavba.tzb-info.cz/hruba-stavba ... ymi-stropy
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Paul »

gravedigger píše: 26.03.2021 7:51Pokud jsi připojenej na elektřinu, tak nikoho nezajímá, jestli vlastníš televizi nebo ne. Prostě platit musíš. Taky se mi to nelíbí a platím.
Pokud nemáš TV a platíš poplatky a ještě šíříš takový blbosti, moc rozumu jsi asi nepobral. Stačí si přečíst zákon.
Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů. Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.
Televizní/rozhlasové poplatky se musí platit za
- zařízení s TV tunerem (televize, samostatný TV tuner připojenitelný do PC nebo TV, satelit, set-top-box, autorádio)

Televizní/rozhlasové poplatky se nemusí platit za
- Za monitor či jiné zobrazovací zařízení bez TV tuneru, bohužel se moc TV panelů bez něj nevyrábí
- IPTV (televize přes internet např. v PC nebo přes nějakou krabičku)
- zařízení, které kombinují více funkcí typu mobilní telefon (i když obsahují např. tuner pro rádio)

Na odhlášení stačí vytisknout formulář, vyplinit a doporučeně poslat do Bruselský televize a do Bruselskýho rádia, podle toho co chcete odhlásit. Na firmy stačí nějaký levný projektor například, který se neplacením 2160 Kč ročně (TV + rádio) za 3-4 roky zaplatí.
TomSmith
Příspěvky: 1270
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od TomSmith »

Možná je Slovák, tam je to dle elektroměru ;)

Abych nebyl OT tak minule mi sčítání tak nějak uteklo :o ;)
Odpovědět