Soukromé číslo

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Soukromé číslo

Příspěvek od drigon »

Dobrý den.
Dnes mi na telefon zavolalo "soukromé číslo".
Telefon krátce zazvonil a na displeji se ukázalo "soukromé číslo". Nejde na to zavolat zpět.
Víte někdo, co by to mohlo být a kdo by mohl volat bez ukázání svého čísla?
Děkuji za odpovědi.

Nenašel jsem lepší umístění vlákna. Pokud admin nazná, že jiné umístění by bylo vhodnější prosím o přesunutí.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Soukromé číslo.

Příspěvek od Tazi »

Teď budu za chytráka :D . Například ministerstvo vnitra (policie) má předvolbu 974, a když ti někdo služebně volá, tak se ti číslo nezobrazí :D . Co jsi provedl?
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Soukromé číslo.

Příspěvek od mart0 »

No, zakládat na to tady vlákno...
Často jde o nějakou státní instituci - sociálka, finanční úřad, policie. Někdy o nějaký telemarketing, ale může tak volat vlastně téměř kdokoli.
Nejlepší když to admin celé smaže.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Soukromé číslo.

Příspěvek od drigon »

Tazi: Pokud vím, neprovedl jsem nic protizákonného.
A my na dráze máme předvolbu 972. Ale to by mi zavolali na služební telefon.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Soukromé číslo.

Příspěvek od Tazi »

Jak říká Mart0 mohl ti volat kdekdo. Docela mě překvapilo, že jsi se s tím ještě nesetkal.
A s tím, že jsi něco provedl...to byl pochopitelně probůh vtip ;) . Já jsem ženat, takže něco jsem provedl hned jak ráno otevřu oči. S tím jsem se už smířil :D .
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od drigon »

Máš recht. Setkal jsem se s tím jednou. Ještě jsem to stačil zvednout a v tlf se ozvalo tů tů tů. Pak už jsem to neřešil. Ale to už je dobře 5 let.
Jen mne napadlo, jestli by to mohlo být něco důležitého. Proto jsem to sem dal.
Jinak to beru ve stylu, když budou něco chtít, nejspíš se ozvou znovu.
A ten konec se vstáváním mne rozsekal na atomy. :rofl :yes
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od proforma »

Ja mam vsechny soukromy cisla blokly, ani se to nenamaha zazvonit. Kdyz nekdo neco chce, at raci volat z normalniho cisla. Kdyz po mne neco chtela PCR a parkrat se nedovolala, taky pak volali z normalniho :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od ecart »

Přesně tak. Jestli je to opravdu důležitý, tak si tě příslušnej úřad najde. U těch policajtů je to tak, že oni sice volají z pevné, ale jejich ústředna na to posílá dál jako skrytý číslo. Takže to není, že by tě chtěli prudit, ale jim to prostě tak dělá.

Asi jediné co by mne mrzelo, kdyby mi uteklo že takhle volala paní z odboru zbraní, že mi třeba brzo propadne ZP nebo že si mám obnovit lékařskej posudek.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od Audis »

Drigon
Pravděpodobnost malá to byla GSM brána nějakého velkého podniku. skrytá čísla se používají již málo, ty starší brány. Ano nejde se dovolat zpět, protože to je tzv GSM brána podniku.

Pravděpodobnost velká
Buď : automat nějaké tele marketingove firmy. Prověřoval zda se za číslem skrývá živý člověk. Tím že jsi nakonec volal zpět, to mají potvrzené. To by měli i kdyby jsi to zvednul. Pravděpodobně hovor by za sekundu zase skončil. Automat vyfiltruje člověčí čísla a ty pak jsou rozděleny k obvolavani drahými operátory.

Nebo živý telemarketing. Běžná věc že se nejde dovolat zpět.

Nesnáze číslo vložit do Googlu. Hned Z prvních třech odkazů zjistíš z předchozích zkušeností ostatních, jestli to je havěť nebo ne.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od ecart »

Achjo. Přečti si to po sobě ještě jednou.
Jak má asi zavolat zpět, nebo dát číslo vyhledat do Googlu, když je to "skryté číslo". Na takové číslo se nedá zpět vůbec zavolat (tudíž ani automat si tě nemůže odškrtnout, že jsi zkoušel volat zpět).

A samozřejmě to ani nezadáš do Googlu, když to číslo nevidíš :lol:

PS: V čem máš pravdu - ano, může to být vyhledávací automat a odškrtne si tě tím, že to zvedneš.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od cipis »

Dneska fórum jede, furt se směju :D
Špinavé trenky, vinen hned po probuzení, volat zpátky a hledat v googlu skryté číslo, ... :rofl
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od dracekvo »

Je to automat, který hledá aktivní čísla. Během pár dní očekávaj nějakou výhodnou nabídku.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od Tomáš »

tak to je zajímavá shoda okolností, protože mě to dneska odpoledne volalo také.
Dokonce na firemní číslo, tak jsem to zvedl, protože tam mám jistou odpovědnost to zvedat...
Bylo to nějaká nadporučice a sháněla nějakou paní (alespoň to tvrdila).
Tak jsme se rychle rozloučili...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od Germanik1 »

Mám výslovně u operátora zakázané nevyžádané hovory s obchodní nabídkovou tématikou. Když se to jednou za 1/2 roku nějak stane, upozorňuji volajícího, že si budu stěžovat na ČTÚ, že drží neoprávněně databázi obsahující moje telefonní číslo. Funguje to. Neotravovat občas můj telefonní poskytovatel, mám klid absolutní
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od Kapo »

Keď niekto volá zo skrytého čísla, tak to ani nezdvíham. On má dobrý pocit, že je dobre skrytý, a ja mám pokoj.

Preboha šak nechcite, aby každý zo všetkým letel hneď na facebúk... :D
Přílohy
na fakebook.jpg
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od Hohepa »

Germanik1 píše: 13.08.2021 22:56 Mám výslovně u operátora zakázané nevyžádané hovory s obchodní nabídkovou tématikou.
Jak se tohle dělá ?
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od ecart »

Nejdriv musis nechat svoje cislo zaradit do verejneho telefonniho seznamu a potom u nej nechat vyznacit, ze nemas zajem o obchodni nabidky tretich stran. Vyresis se svym operatorem.

Nam to firma zaridila na vsechny sluzebni mobily a je fakt, ze tam dostavam nevyzadanych obchodnich nabidek fakt jen minimum. Na soukr cisle volaj tak 1x za dva mesice.

Ale rekl bych ze lepsi je nainstalovat si nejakou filtrovaci appku nebo dialer, co ma sdilenou databazi kontaktu. Takze treba "Nevolejte" nebo "Drupe".

Kdysi jsem Drupe pouzival a je vtipny kdyz ti nekdo vola a ty ho pozdravis jeho jmenem. Fungovalo to i na "financni poradce" a podobny smejdy. Stacilo, aby si par lidi s tou appkou ulozilo jejich kontakt a hned se ti to pri zvoneni ukazovalo kdo to je :D
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od bacil »

Pěkně špionážní aplikace
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od Bill Masen »

Pletete dohromady soukromé a skryté číslo. Skryté číslo používají policajti, to je vhodné zvedat. Soukroné číslo si člověk musí zřídit jak psal eckart, ale nevím, jestli to stále jde. Používali ho především z telemarketingu, aby jim lidi pak nevolali zpátky a nezahlcovali je. Nechat se vyřadit ze seznamu pro telemarketing sice jde, ale těch seznamů je několik a nechat se vyřadit ze všech asi úplně nejde, protože vznikají stále další. Jediná účinná obrana je prostě poslat do :moon .
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Soukromé číslo

Příspěvek od ecart »

Kdepak Bille, "soukromé" a "skryté" číslo jsou jedno a to samé:

Pokud je na telefonu volajícího zapnutá funkce CLIR, tak se volanému nezobrazí číslo volajícího. Různé telefony pak na obrazovce píšou buď "skryté číslo" nebo "soukromé číslo". V obou případech jde ale o to samé - CLIR.

Funkci CLIR si může na telefonu zapnout každý. Podle operátora to jde buď přímo v menu zákaznického účtu, nebo se to dá zapnout pomocí vytočení kódu. Například *31#
Odpovědět