Miniaturizované nahrávací (špionážní) prostředky

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Miniaturizované nahrávací (špionážní) prostředky

Příspěvek od skagerak »

Obecne se s tim pracuje celekem dobre, samo si to orizne(pomuze se tomu vhodnym podkladem) a vybeli ,pokud nemas blesk tak mozna nejakou lampu, tezko rict. Pokud kopirujes neco co ma "samozaviraci vazbu" tak to chce fotit ve dvou... "exportujes" to pak jako pdf treba
(Pokud ma byt vic stran doporucuji zvazit rozdeleni po souborech o 20-30stranach kvuli lepsimu odesilani mailem a pro prehlednost, ale nevim).
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Miniaturizované nahrávací (špionážní) prostředky

Příspěvek od Rafael »

Windows a MS rád nemám, na Linux jsem blbý a Symbian byla slepá ulička i když mi kdysi na N9500 dělal dobré služby. (Ale kuwaaa, ta cena na tu dobu, přes 20t... Ale zas ta mobilita a nenápadnost...).

Takže jsem skončil a skončím u Androidu. Mimo jiné i kvůli té mobilitě, vizuální nenápadnosti a pohotovosti.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Miniaturizované nahrávací (špionážní) prostředky

Příspěvek od Piston »

Dá se říci, že dnešní foťáky v mobilu (i v celkem levném) dávno nelimituje rozlišení, kvalitu objektivu, atd, ale třesoucí se ruce obsluhy a náhodné nasvícení. Výsledek vypadá dobře, ale zle se vymstí vysokou chybovostí při OCR. Protože samotný proces zhotovování podkladů pro OCR je tím nejméně časově náročným při seriozní digitalizaci.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Miniaturizované nahrávací (špionážní) prostředky

Příspěvek od bivoj »

Piston píše: 11.01.2022 21:18 ...třesoucí se ruce obsluhy a náhodné nasvícení...
Tak tak... Kdysi dávno (před cca 20 lety) jsem digitalizoval určité materiály. A "obyčejná" (tenkrát celkem top) 3Mpix zrcadlovka na pevném stativu + kvalitní nasvícení pro dobrý kontrast stačily bohatě k tomu, že bylo minimum OCR chyb.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět