Boffin - elektronická stavebnice

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od hanpari »

I když je po Vánocích, stejně se hodí nějaký tip. I když, pokud je pravda, co o té stavebnici píší, tak bych si ji klidně koupil ze zvědavosti i pro sebe. Musím přiznat, že recenze na Heurece byly až podezřele nadšené :)


Ale posuďte sami:
Elektronická stavebnice Boffin 750 obsahuje 80 součástek z nichž lze postavit tyto projekty:

Všechny projekty ze stavebnic Boffin 100, Boffin 300, Boffin 500 a dále

Kompas
Maják
Detektor lži
FM Rádio
Projekty se solárním panelem + lze stavebnici připojit k PC a sestavit další projekty pomocí programu, který je součástí balení
a další, celkem 750 projektů, které jsou podrobně popsány v přiloženém manuálu.

Základem všech projektů je deska, na kterou se jednotlivé součástky jednoduše nacvakávají. V manuálu je popsáno, co by projekt měl dělat a co od něj očekávat. Po sestavení si můžete zkontrolovat, jestli všechno funguje.

Jednotlivé součástky a projekty můžete kombinovat se součástkami a projekty v ostatních stavebnicích Boffin a vymyslet stovky dalších projektů, které nejsou popsány v manuálu.

Obsah balení: 1x deska 80x součástek (např. solární článek, vibrační vypínač, elektromagnet a další) 1x instalační CD s programem na připojení k PC 1x podrobný návod s obrázky všech součástek a projektů

Lze sestavit minimálně 750 projektů
80 součástek v balení
Kombinovat s ostatními stavebnicemi Boffin
4x AA baterie (nejsou součástí balení)
Vhodné pro děti od 8 let
Lze sestavit minimálně 300 projektů
60 součástek v balení
Kombinovat s ostatními stavebnicemi Boffin
4x AA baterie (nejsou součástí balení)
Vhodné pro děti od 8 let


Obrázek

Obrázek


Tady pěkné české video základní verze Boffin 100.
https://www.youtube.com/watch?v=WJ34acz8wpI


A nakonec cena za verzi 750
http://elektronicke-stavebnice.heureka. ... #buy-there
Naposledy upravil(a) hanpari dne 08.05.2013 15:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od Fabulous »

Tu zakladni verzi mam pro sveho synka doma. No, je to hezka hracka, umoznujici nekolik (nikoliv hodne) demonstracnich zapojeni.
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od Vito »

osobně si myslím, že na pokusy s obvody je ideální si vzít kus cuprexitu (desky ze které se vyrábí plošné spoje) a pilníkem si do měděné vrstvy vybrousit čtverečky libovolné velikosti, třeba 1x1 cm. nakoupit součástky a rovnou se na tom učit i pájet. přecejen když člověk bude umět pájet, tak mu to bude v PA užitečnější než skládání nějaké stavebnice ;)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od bivoj »

S nostalgií vzpomínám na LOGITRONIK 01. I když to už bylo spíše (jen) o číslicových obvodech, než o elektronice obecně.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od Artifex »

Vito píše:osobně si myslím, že na pokusy s obvody je ideální si vzít kus cuprexitu (desky ze které se vyrábí plošné spoje) a pilníkem si do měděné vrstvy vybrousit čtverečky libovolné velikosti, třeba 1x1 cm. nakoupit součástky a rovnou se na tom učit i pájet. přecejen když člověk bude umět pájet, tak mu to bude v PA užitečnější než skládání nějaké stavebnice ;)
Proč tak složitě, dělá se to i hotové, takto to má velkou výhodu, když se obvod zadaří, je k něčemu a pokusník ho má v plánu nakonec někam zabudovat, vystřihne si ho a hotovka.
http://www.gme.cz/laboratorni-plosne-sp ... -p661-054/
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od Vito »

čekal jsem, jestli někdo přijde i s univerzálním polem. ano, taky je to možnost, ale osobně (a určitě nejsem sám) se takovým polím vyhýbám. dost často a velmi rády totiž odpadávají ty pájecí body, protože se tato pole často vyrábí ze zmetkového cuprexitu. a taky mi zapojování přijde mnohem složitější. tohle máš v podstatě klasickou THT, akorát abys pospojoval součástky, tak to musíš otočit a hledat co kde jsi vlastně chtěl spojit. a začínají problémy s představením si, kde se ta která součástka nachází. tím se zvyšuje pravděpodobnost, že uděláš chybu.
kdežto na čtverečcích umisťuješ součástky shora a také je shora spojuješ, takže máš dokonalý přehled co kde spojuješ. sice to nevypadá úplně nejlíp, ale rozhodně takové konstrukce fungují. a hlavně když uděláš chybu,tak je velice snadné ji opravit, narozdíl od THT. je to trochu hůř přehledné, ale když je to celé tvoje práce, tak ti to nepřijde. je to zkrátka ideální metoda vývoje zapojení. snadné změny v zapojení a neodletují ti pájecí body.
je to samozřejmě můj názor na věc, každý ať si používá co se mu zlíbí ;)
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od Vito »

a není pravda že bys to nemohl používat jako finální výrobek. taky to můžeš vystřihnout. například starší elektronika se vyráběla podobnou metodou zvanou "Manhattan". deska byla společná zem a součástky se spojovaly "v luftě".
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od dracekvo »

Jako malej sem měl elektrickýho merkura :) Taky sem si s tím užil.

Co tak nepájivé pole?

Kuprexit když párkrát ohřejete, tak se měď odlepuje, je to nepraktické, když se na tom člověk učí tak potřebuje stále něco přepojovat. A součástky taky moc rády to pájení nemají.
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od Vito »

nepájivé pole je dobré leda tak na nějakou mikroelektroniku. hrátky s kontrolery a obecně integrovanými obvody v pouzdře DIL. u těch čtverečků jsem se s upadáváním ještě nesetkal. když koupíš cuprexit se silnější vrstvou mědi tak je to v pohodě. a s tím zahříváním součástek to tak žhavý taky není :D samozřejmě když je budeš smažit dlouho, tak se jim to líbit nebude, ale rozhodně vydrží dost dlouho. zahřívání je problematické hlavně u keramických kondenzátorů a polovodičů, ale opravdu to není tak, že by se ty součástky po druhým přepájení zničily.
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od dako »

Podobnou (tranzistorovou) stavebnici jsem dostal na Vánoce někdy, když mi bylo 9let, dodnes si si vzpomínam jakou jsem měl z toho radost. A co teprve, když jsem si poprvé, ve 3.třídě, postavil krystalku.
Teprve dnes si uvědomuju, co nám dnešní "komputerová" doba vzala.
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Kutil Zdenda
Příspěvky: 1
Registrován: 30.03.2017 10:43
Pohlaví: muž

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od Kutil Zdenda »

Otevřel jsem stavebnici Boffin 750 a marně hledal, s mého pohledu, srozumitelný návod pro osmiletého chlapce.
Nakonec mě napadlo určité řešení, které tady nabízím.
Napsal jsem si abecední seznam značení součástek a jejich odborný název, doplněný místem uložení v krabici.
Aby bylo jasné, kde je hledat a kam je zpětně ukládat.
Pak jsem si vybral projekt číslo 1, napsal k němu instrukce jak postupovat při sestavování, které součástky bude potřebovat, do které hladiny je naskládat a co se dá očekávat ve výsledku. Návod jsem vytiskl
a spolu s obrázkem nalepil na samostatný výkres označený číslem 1.
Obrázky obvodů, které jsou na DVD jsem si nahrál na flešku a z ní do tabletu. Odborný výklad k zapojení, jak která součástky pracují a co se dá na obvodech měřit a případně spočítat, to je psáno zvlášť, až bude chlapec starší, nebo jestli ho to bude zajímat, tak si to tam najde. Pro úplného začátečníka, by to zbytečně překáželo.
Pokud by se mezi vámi našel nějaký tatínek, kterého by to zajímalo, napište.
Nějaké solidní video jsem zatím nenašel, pokud o něčem víte, dejte, prosím vědět. 30. 3. 2017 Kutil Zdenda
ja005
Příspěvky: 1
Registrován: 31.10.2018 21:35
Pohlaví: muž

Re: Boffin - elektronická stavebnice

Příspěvek od ja005 »

Kutile Zdendo, měl bych vážný zájem....
Díky
Odpovědět